Базова стратегія гри в Омаху
Омаха – це складна, але водночас цікава і прибуткова гра. Можна розігрувати тисячі рук, але без правильної практики ви завдасте собі більше шкоди, ніж користі.
Спостерігати за грою професіоналів у PLO-покер (пот-ліміт Омаха) і заглиблюватися в деталі справи на основі їхньої гри дуже просто. Але річ у тому, що професіонали інвестували багато часу в Омаху, і вони знають, коли варто порушувати правила, а коли ні, коли потрібно слідувати рідсам, а коли просто йти на ризик.
Базова стратегія: поради для новачків
Новачкам недостатньо просто прислухатися до своєї інтуїції. Є певна тактика гри в омаху, якої потрібно дотримуватися для того, щоб гра стала прибутковою. Коли ви дійдете до рівня «стабільного переможця» і зіграєте тисячі рук, тоді можна починати порушувати правила і відточувати майстерність. А поки пропонуємо ознайомитися з 5-ма основними стратегічними правилами гри в PLO.
- Грайте відповідно до свого банкролу. Якщо ви не готові розоритися, тоді не женіться за дорогими іграми тільки тому, що вони привабливо виглядають. Омаха – дисперсійна гра, тому у вас має бути мінімум 50 бай-інів для вашого ліміту. Це означає, що ви зможете впоратися з дисперсією, яка однозначно буде в цій грі, без страху втратити весь свій банкрол.
- Враховуйте одси. Саме одси роблять покер прибутковим. У покері можна виграти, оскільки ви самі вирішуєте, коли інвестувати гроші в банк. Якщо ви приймаєте + EV рішення та уникаєте -EV рішень, тоді ви завжди зможете заробляти гроші на дистанції. Потрапити в гру і слідувати інтуїції дуже легко, але це не виграшний спосіб. Єдиний дієвий спосіб – це математика. Знайте свої одси та грайте відповідно.
- Грайте тайтово і збирайте натс. Якщо ви новачок в Pot-Limit Omaha, немає сенсу грати таким же способом, що і професіонали. Прийде час і ви станете стабільним переможцем, а до цього просто будете вганяти себе у важкі ситуації, в яких почнете робити помилки й програвати гроші. Грайте тайтово і збирайте натс.
- Не прив'язуйтесь до тузів. Тузи – це добре. Але якщо вам доведеться розігрувати їх постфлоп, тоді робіть це спокійно. Омаха – це гра, де пари рідко виграють на шоудауні. Навіть якщо ваші тузи формують найкращу руку, часто їх дуже складно дотягнути до шоудауну. Якщо у вас є тузи, тоді краще мати такі карти, як A♥ A♦ J♥ T♦. Інакше кажучи, потрібні тузи з картами, які можуть утворити комбінацію. Інакше ви дозволите своїм опонентам ідеально грати проти вас.
- Контролюйте емоції. Омаха ще більш дисперсійна гра, ніж холдем. Ви повинні зберігати спокій, зіткнувшись з надзвичайною дисперсією. Якщо ви легко впадаєте в тільт, тоді ця гра не для вас. Якщо ви втрачаєте контроль над емоціями, значить втрачаєте й можливість приймати виграшні рішення. Спіймавши бед-біт, ви повинні зробити крок назад і усвідомити, що можете впасти в тільт. Якщо ви не в змозі контролювати емоції, тоді потрібно завершити гру й взяти паузу. Контролюйте себе, тому що виграшний покер – це ваша мета №1. Дотримуйтеся цих правил, адже вам потрібно робити більше + EV ставок, ніж -EV. Треба розуміти, яке рішення буде прибутковим для вас, а яке ні. Це складно. Але вам необхідно аналізувати гравців, борд, свої руки, одси, практично все. Потрібні час та практика, але якщо ви впораєтеся з цим, тоді гра нагородить вас, як морально, так і фінансово.
Не думаєте так, як гравець в холдем
Припиніть мислити так, як гравець в холдем. Багато PLO-гравців – вихідці з безлімітного холдему, тому вони застосовують одну і ту ж схему гри. Вони переоцінюють такі руки, як одна або дві пари, а також двостороннє стріт-дро (з 8-ма аутами), яке вважається особливо проблематичним, оскільки в PLO можливо зібрати «wrap-дро» з 20 аутами.
Після того, як ви навчитеся застосовувати базові стратегічні правила, можна переходити до більш просунутих стратегій гри в Омаху. Нижче ви познайомитеся з різними тактичними методами, які допоможуть вам збільшити вінрейт. Ви навчитеся визначати ситуації, в яких поєднання вашого поточного еквіті та «бекдорних аутів» роблять рішення зрівняти ставку прибутковим, коли ви не претендуєте на перемогу в роздачі. Також поговоримо про рідси на опонентів і про те, як відрізняти руки, що добре розігруються в хедз-апі, від універсальних рук.
Отже, еквіті, бекдорні аути та виграшні карти.
У пот-лімітній омасі є багато ситуацій, в яких банк стає настільки великим, що його можна легко зрівняти навіть із менш сильною рукою. Це не тільки мега-дро, такі як wrap + флеш-дро, це може бути звичайний флеш в банку, де у вас хороші пот-одси.
Найчастіше багато новачків втрачають екстра-еквіті з бекдорних дро. Наприклад, з флеш-дро + топ-пара у вас будуть шанси на тріпс або навіть на ранер-ранер фул-хаус; існує також можливість зібрати стріт. Ці екстра-бонуси можуть додавати процентний показник вашому еквіті, що перетворює фолд у кол.
І навпаки, є карти, які не є «чистими» аутами. Наприклад, ситуація з класичним флеш-дро проти олл-іну сету на флопі. Сет має аути на фул-хаус (7 на тьорні й 10 на рівері), які б'ють ваш флеш. Будучи обіграним флешем, коли у вас є натсовий стріт, у нього є додатковий ризик на появу карт, які утворюють сильніший стріт, так само як і парування борду. Вам потрібно попрацювати з покерним калькулятором омахи, щоб звикнути до такого роду матч-апів.
Рідси рук в PLO
Ви вже читали, що тузи в PLO іграх можуть створювати певні проблеми. Є кілька способів, з допомогою яких можна навчитися робити рідси на руки ваших опонентів. Головне – почати з певного виду рук і з їх сили. Ви зрозумієте, що бет-сайзинг телси дадуть вам підказку до флопу.
Наприклад, деякі гравці будуть тільки ре-рейзити з преміум руками й, найімовірніше, рейзити з парою або руками з хай-картою, замість того, щоб робити кол з їхніми слабкими руками.
Після флопу деякі гравці будуть бетити кожен раз, коли у них є дро, тоді як інші – будуть чекати й робити кол з не настовими (хоч і сильними) дро. Пильне спостереження допоможе вам отримати уявлення про карти опонентів. Як тільки ви визначите, чи є у гравця дро, або ж він «захищає» готову руку від бет-сайзингу, тоді процес прийняття рішень стане значно легшим.
Універсальні руки та хедз-ап руки
В омасі одні руки краще розігруються в мультипотах, інші ж демонструють силу в хедз-апі. До прикладів універсальних рук відносяться сильніші рандаун-руки, переважно парні одномасні. Якщо у вас є хай-пара і немає запасного плану у ролі дро, тоді вам краще буде опинитися в ситуації хедз-апу і взяти ініціативу в ставках у свої руки. Якщо флоп вам не підійшов і опонент чинить опір, тоді від рук з хай-парами варто позбавлятися. Розуміння того, універсальна ваша рука, чи рука, яка добре розігрується в хедз-апі, допоможе вам вибрати хорошу стратегію ставок на префлопі.
Переконайтеся, що ви іноді міксуєте свої дії, інакше уважні опоненти визначать тип вашої руки, проаналізувавши ваш стиль бетінгу.
Отже, тепер ви знаєте, що стратегія гри в Омаху нескладна. Дотримуйтесь цих правил і ви побачите, що позитивні результати не змусять себе довго чекати.