Стратегія покеру в МТТ

Стратегія МТТ

Для багатьох гравців турніри є кращим форматом, пропонуючи виклики, які відсутні в кеш-іграх, а також надають захоплюючу можливість виграти одразу і багато за невеликий бай-ін.

Стратегія покеру для турнірів, особливо для багатостолових, значно відрізняється від кеш-ігор. Це пов'язано з тим, що в турнірах рівень блайндів постійно підвищується і гравцям тактично необхідно весь час підтримувати рівень свого стеку, щоб він не скоротився до одних пуш-фолд рішень на префлопі.

Перед початком розмови про стратегію покерних турнірів слід згадати про типи МТТ. Існують такі типи покерних турнірів:

  • Фрізаут (Freezeout)

Це тип турніру, в якому гравець вилітає, якщо програв весь свій стартовий стек, без можливості зробити ребай.

  • Турнір з ребаями або ре-ентрі

У цьому типі турнірів ви можете докупити стек, якщо програєте стартовий. Існують турніри з обмеженими і необмеженими ребаями. Якщо в турнірі обмежена кількість ребаїв, то гравець, який вичерпав свій ліміт і втратив фішки, також залишає гру. Турнір з ре-ентрі дещо відрізняється від турнірів з ребаями.

У ре-ентрі турнірі ви маєте, як правило, не більше двох спроб входу і завжди отримуєте тільки стартовий стек. Також в турнірах з ребаями існує адд-он.

Адд-он – це можливість докупити додаткові фішки, як правило, за вартість повноцінного бай-іна в турнір після завершення періоду ребаїв.

  • Сателіт

За перемогу в цих турнірах ви не отримуєте безпосередньо грошові кошти. За перемогу в сателіті ви отримаєте квиток або прохід на великий живий або онлайн-турнір.

Також існують «фазні» турніри. Вони схожі з сателітами, оскільки також надають вам можливість потрапити з турніру з невеликим бай-іном в велику подію. Але відмінною рисою є те, що в головному (цільовому) турнірі ви почнете гру зі стеком, який вам вдалося сколотити в першій фазі.

  • Нокаут-турнір

Особливістю цих турнірів є те, що крім основного призового фонду, в грі також присутні нагороди за «вибивання» гравців.

Підвидом нокаут-турнірів є турніри з «прогресивним» нокаутом. Їх суть полягає в тому, що при вибиванні суперників збільшується і власне баунті гравця. Переможці деяких турнірів з прогресивним нокаутом отримують за вибивання суперників більше, ніж сам приз за перше місце.

Також турніри розрізняються за структурою зростання блайндів:

  • Звичайні

У цих турнірах, як правило, стартовий стек складає 100 великих блайндів, а рівні зростання блайндів складають від 10 хвилин в інтернеті і від 1 години в живому турнірі.

  • Глибокі

У глибоких турнірах стартовий стек складає 150-200 або більше великих блайндів, а рівні ростуть раз в 15-20 хвилин, що дозволяє сильним гравцям максимально реалізувати свою перевагу на постфлопі.

  • Турніри з турбо-структурою

​У цих турнірах стартовий стек дорівнює 50 великим блайндів, рівні ростуть раз в 5 хвилин. Для стабільних результатів в цих турнірах необхідно досконало знати покерну математику.

  • Гіпер-турбо турніри

Турніри з ультрашвидкою структурою, стартовий стек може становити 25 великих блайндів, а рівні, як правило, ростуть раз в 3 хвилини або швидше. Вся гра зводиться до знання пуш-фолду, а переможна тактика полягає у виграші префлоп олл-інів.

Незалежно від того, в турнірі з якою структурою ви граєте, стратегію гри в МТТ можна розділити на кілька етапів:

Стратегія гри в ранній стадії турніру

Ранні етапи турніру – це повільна гра, яка вимагає від гравця просто сидіти і чекати сильних карт.

Тайтово-агресивний стиль на ранній стадії – запорука успіху в турнірному покері. Навіть найкращі гравці на перших рівнях блайндів грають за стратегією ABC-покеру.

Для гри в турнірі вам потрібно мислити стратегічно. Не ризикуйте своїм турнірним життям, намагаючись подвоїти стек на перших рівнях. Пам'ятайте, що призи наступають лише за кілька годин після старту турніру. Ви не можете виграти МТТ в перших декількох банках, так що марно піддавати свою участь в турнірі ризику.

Якщо ви виграєте великі банки на ранній стадії, то у вас є невелика перевага над полем, але якщо ви розганяєте великі банки і програєте, то у вас буде істотне відставання по стеку або навіть небезпека вильоту.

Стратегія гри в середній стадії турніру

Середня стадія – час переходити від тайтової і прямолінійної гри до більш агресивного ігрового стилю. Це все ще не зовсім вдалий час, щоб сильно ризикувати в великих банках, але ви вже повинні почати шукати способи, щоб отримати перевагу над полем.

На цій стадії є сенс атакувати пасивних гравців набагато більше, ніж на ранній стадії, адже тепер ви повинні боротися за блайнди. На початку вони були невеликими і поле було значним, але тепер, коли гравці вилітають, а блайнди піднімаються, у вас є математичні і тактичні підстави, щоб красти блайнди.

Грайте уважно і уникайте помилок

Різниця між тим, щоб не зробити глибокий прохід через невезіння і вилетіти, якщо ви зробили дурну помилку – колосальна. Безліч турнірних гравців регулярно скаржаться на невезіння, але це всього лише невдале виправдання.

Середня стадія будь-якого турніру – це момент для підготовки до наближення баблу, коли ви можете закласти основу для глибокого проходу, але вам все одно потрібно уникати дурних помилок.

Стратегія гри на баблі

Стадія баббл – той момент, коли гра ускладнюється. З одного боку, ви не хочете вилітати безпосередньо перед призовою зоною, а з іншого – ви хочете пройти якомога далі і мати при цьому комфортний стек. Звичайно, розмір вашого стеку  матиме значення. Зайве говорити, що короткий стек буде грати зовсім інакше, ніж гравець з великим стеком.

Гра з коротким стеком

Вам необхідно скласти ігровий план і оцінити те, наскільки ваш стек малий у порівнянні з іншими гравцями в турнірі. Після цього ви повинні вирішити, що вам вигідніше: досидіти до мінімальних виплат або ризикнути, щоб отримати більш комфортний стек.

Гра з великим стеком

Грати з великим стеком завжди набагато комфортніше на всіх стадіях турніру. Коли ви маєте великий стек, то вам не варто турбуватися про попадання в мінімальні призи, але головною вашою метою на баблі є продовження нарощування стеку. Ви повинні постійно тиснути на гравців з середніми і короткими стеками. Єдине, про що вам варто переживати з великим стеком – це вміння вчасно натиснути на гальма і не подарувати опонентам істотну частину своїх фішок.

Стратегія гри в пізній стадії

Ви вже подолали бабл і гарантували мінімальні виплати. Тепер вся боротьба в турнірі буде йти за потрапляння на фінальний стіл. Пізня стадія турнірів є сумішшю удачі і майстерності. Не можна домогтися успіху в турнірі, якщо відсутній один з цих компонентів. Немає нічого образливішого, ніж чудово грати весь турнір, а потім програти кілька коінфліпів поспіль і вилетіти поруч з фінальним столом.

На цій стадії блайнди і боротьба за них грає ключову роль. Наприклад, ваш стек може становити 200 000 фішок, а блайнди, наприклад, 10 000/20 000. Це означає, що просте злодійство блайндів збільшить ваш стек приблизно на 15%. Якщо ви вкрадете блайнди кілька разів поспіль, то без шоудауну можете збільшити свій стек на 50%.

Стратегія гри на фінальному столі

Вам вдалося вийти на фінальний стіл – це чудовий результат! Тепер прийшов час спробувати виграти турнір.

Початок фінального столу – це час, коли ви повинні скласти план своєї гри. Шукайте гравців, у яких ви зможете красти блайнди. Крім гравців, яких ви хочете атакувати, ви також повинні подумати про те, кого ви намагаєтеся уникнути. Будь-який гравець, який має стек більший за ваш – є безпосередньою загрозою.

Якщо у вас невеликий стек, спробуйте якомога швидше подвоїти його. У невеликих стеків часто навіть немає часу, щоб спробувати зайняти місце вище. Якщо ви сидите і чекаєте в надії заробити трохи більше, ніж гарантована на даний момент виплата, ви можете вилетіти першим, коли блайнди з'їдять ваш стек. Пасивні гравці рідко доходять до фінального столу.

Якщо ви вийшли за фінальний стіл з великим стеком, то ви повинні вибирати для атаки короткі і середні стеки. З великим стеком грати спокійніше і легше, але не варто розслаблятися і постійно поглядати на призові за перше місце. Постійно тисніть на суперників, щоб врешті-решт виграти всі фішки турніру.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- нормальний матеріал
- поганий матеріал
- жахливий матеріал
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.