Кікер в покері
Покерна комбінація може складатися з двох і більше карт, але хто виграє, коли на шоудауні у гравців комбінації однакової сили? У такому разі переможця визначають за допомогою кікера – старшої карти.
Кікер – карта, яка визначає переможця у роздачі, якщо у гравців рівносильні комбінації. Яка його роль у покері, що таке спільний кікер та які старші карти можливі у комбінаціях? Багатьох новачків хвилюють ці питання, і важливо в них розібратися, аби правильно рахувати свої потенційні шанси на перемогу.
Наприклад, якщо на дошці знаходиться повноцінно зібрана комбінація – кікер не має значення. Але якщо учасники роздачі зібрали однакові комбінації із кишеньковими картками, тоді переможця визначає кікер. Бувають також випадки, коли банк ділиться порівну, оскільки кікер молодший за старшу картку на дошці.
Розглянемо всі особливості кікера з наочними прикладами, щоб новачкам було простіше розібратися в цьому терміні покеру.
Роль кікера у покері
У роздачі перемагає покерист із найстаршим кікером. Але ця карта має свої особливості. Наприклад, правило кікера не діє в комбінаціях з п'яти карт: стріти, флеші та стріт флеш. Під час зустрічі однакових таких комбінацій у будь-якому разі банк поділять порівну між учасниками.
Кікер – це не обов'язково одна карта, їх може бути більше. Все залежить від комбінації: пара – 3 кікери, сет – 2, дві пари чи каре – 1.
На картинці два гравці зібрали дві пари: двійки та четвірки. Але перемагає перший гравець, тому що його кікер сильніший: A>J.
Комбінації з одним кікером
Один кікер може враховуватися у двох видах комбінацій: дві пари та каре. Якщо гравці зібрали дві спільні пари, як визначити, хто з них переможець? Дивляться на найстаршу кишенькову карту. Наприклад:
- Дошка: 8-8-10-10-2
- Кишенькові картки: Hero 1 – 7-9, Hero 2 – Q-4.
- Результат: перемагає другий гравець, оскільки старша карта – дама (грає роль кікера). Якби в них були однакові старші карти, стався б поділ банку навпіл.
При наявності загального каре у двох гравців старша карта також має значення. Розглянемо на прикладі:
- Дошка: 7-7-7-7-10
- Кишенькові картки: Hero 1 – J-Q, Hero 2 – J-K.
- Результат: У учасників загальне каре, але другий гравець перемагає, тому що у нього старший кікер – король.
Комбінації з двома кікерами
Два кікери враховуються у разі наступних комбінацій: сети та пари. Розглянемо на прикладі сета:
- Дошка: 2-2-2-К-7
- Кишенькові картки: Hero 1 – А-J, Hero 2 – J-Q.
- Результат: У учасників загальний сет двійок, але весь банк забирає перший гравець, тому що у нього старший кікер – туз.
Тепер на прикладі пари:
- Дошка: 9-9-6-5-2
- Кишенькові картки: Hero 1 – Q-J, Hero 2 – Q-10.
- Результат: У учасників загальна пара дев'яток та в обох кишенькова карта дама. Щоб визначити переможця, порівнюють другу кишенькову картку. У першого учасника вона старша, ніж у другого. Тому перший гравець забирає банк завдяки валету.
Стратегії гри зі слабким кікером
Щоб не стикатися з образливими програшами сильному кікеру, потрібно комплексно оцінювати ситуацію в роздачі. Варто звернути увагу на кілька моментів:
Окрім карт, велике значення має позиція в покері. UTG – найбільш невигідна для розіграшу руки позиція. Після вас своє слово ще не сказали кілька людей, і ви маєте надто мало інформації про своїх опонентів. Навіть якщо ви зайшли в гру з А-J і побачили на флопі туз, не варто поспішати радіти. Ваші опоненти можуть мати А-Q або A-K, і можна поступитися ним по кікеру.
Розіграш із пізньої позиції дозволяє отримати більше інформації про своїх суперників, а також бути хазяїном становища у розіграші.
Досвідчений покерист рідко розігруватиме туз або король зі слабким кікером. Наприклад, А-3 чи К-2. Дуже висока ймовірність того, що навіть якщо ви зберете пару, у суперника буде кікер старший. Найкраще намагатися максимально рідко заходити в гру зі слабкими кікерами, винятком є короткий стек менше 10 ББ.
Не завжди розіграш руки зі слабким кікером буде поганим рішенням. Зважайте на стиль гри суперників, проти яких граєте. Якщо за столом є покерист, який грає в лузовому стилі і часто заходить у гру зі слабкими тузами, можна обіграти його з А-8 та вище.
Тепер до протилежної ситуації, коли на руках є топ-кікер. Припустимо, у Hero 1 – A-K, а Hero 2 – A-Q. По флопу А-10-4 практично завжди гравець з А-Q не скине карти. Тому з туз-король можна акуратно рейзити на кожній вулиці до рівера, щоб максимально добрати зі свого супротивника, зібравши натс у покері.
Вердикт
Незважаючи на те, що кікер грає роль далеко не в кожній роздачі, важливо розуміти його основні принципи та оцінювати ситуацію. Якщо не надавати цьому значення, можна програти велику кількість грошей у простих ситуаціях. Щоб цього уникнути, враховуйте свій кікер та потенційно можливу старшу карту суперника. Намагайтеся рідше заходити у роздачу зі слабкими кікерами та навчитися заробляти якнайбільше в ситуаціях з топ-кікером.
Поширені запитання
Кікер – це старша карта, за допомогою якої визначають переможця за рівності комбінацій.
У ситуаціях, коли старша карта на дошці старша за кишенькові карти гравців.
Переможець визначається за старшою картою у комбінації. Натсовим флешом вважається комбінація з тузом.
Краще уникати роздач з А-2 або К-2, оскільки практично завжди при зустрічі з кікером ви будете слабшими.