Пара в покері: сила комбінації та її особливості

Пара в покері

Знання сильних і слабких комбінацій, будь то техаський холдем, бадугі або разз, є інформацією першої необхідності для гравців у покер, зокрема початківців.

Згідно з правилами традиційних дисциплін, одна пара (англ. one pair) – чи не найгірший можливий розклад карток. 

Однак стикатися з комбо ви будете дуже часто, адже на його частку припадає майже половина всіх можливих покерних рук. 

Читайте далі, щоб дізнатися про всі тонкощі цієї руки.

Інфо-карта комбінації One Pair

Одна пара в покері – це поєднання, що включає в себе п'ять карт, а саме: дві карти однакового рангу і три додаткові карти з різними рангами (не повинні збігатися між собою!). Приклади комбо:

  • А♥ А♣ Т♣ 8♦ 5♠
  • 7♠ 7♦ J♥ K♣ 4♦
  • 2♦ 2♠ Q♥ 6♠ A♥

Пара займає 8-е місце в рейтингу покерних комбінацій в більшості різновидів гри. Вона знаходиться на одну сходинку нижче, ніж дві пари в покері, а переграти здатна тільки комбо зі старшою картою 😞.

На шоудауні пару оцінюють на основі номіналу двох карт, що збігаються, де туз є найвищою фігурою, а 2 – найнижчою. Відповідно, найгірша пара в покері, яку ви можете зібрати, це пара двійок. Найкраща ж із можливих – пара тузів (перевершує абсолютно всі інші пари на шоудауні).

Покерне LEGO: вчимося складати руку

Для початку нагадаємо, що кожна комбінація в традиційному покері складається з 5 карт. У texas holdem діють такі правила складання розглянутого комбо:

Кишенькова пара + три незв'язані рангом картки з борда
Кишенькова пара + три незв'язані рангом картки з борда

Припустимо, що Хіро спочатку здали Q♦Q♥. У гравця на руках пара дам, і для завершення комбінації він просто додає три найкращі карти зі столу, тобто Т♣, J♥ та 8♠.

Кишенькова пара

Одна фігура добирається на борді
Одна фігура добирається на борді

Тут стартові карти не пов'язані за номіналом, а елемент, що збігається (з однією з кишеньок), лежить на столі. Наприклад, на борді 9♠ Т♠ К♣ 5♦ 7♦, а на відкритті Хіро показує К♥J♠. Він додає трефового короля до червового короля, який вже є в нього на руках.

Пара з одною кишеньковою картою

Спільна пара на дошці
Спільна пара на дошці

Різні значення закритих карт, і жодна з них не потрапляє в борд для складання пари. Комбо повністю лежить на столі, наприклад, Т♦ Т♠ Q♥ 4♣ 8♠. У вас (як і у ваших опонентів) дві десятки, і в подібних випадках для визначення переможця застосовують кікер. У кого він старший, той і переміг. За ідентичних кікерів банк ділиться порівну між учасниками.

Що таке спільна пара на борді

Однак існує ризик, що у когось на руках виявиться одна чи дві десятки, що посилить суперника до сета чи каре. Або ж карта, яка спариться з бордом, – так противник збере допер. Також серед закритих карток можуть ховатися фігури, що повторюють номінали загальних карт, що дасть фул хаус. Ці ситуації відображені на зображенні вище.

Нюанси складання руки під час гри в Omaha
Нюанси складання руки під час гри в Omaha

Оскільки в Омасі діє правило, що для формування руки заборонено використовувати більше або менше двох стартових карт, то останній з описаних вище способів комплектації тут не працює.

Як визначити старшинство пар

Як уже зазначалося вище, обговорювану руку оцінюють спочатку по номіналу парних фігур, а потім, якщо у двох гравців вони рівнозначні, за силою кікерів. Старшинство мастей у покері грає роль лише у окремих випадках, наприклад, при постановці брінг-іна в стаді. В даному випадку масті не мають жодного значення. Розглянемо кілька сценаріїв роздач із однією парою:

Приклад #1

  • Гравець 1: А♣ А♥
  • Гравець 2: Т♠ Т♥
  • Доска: 2♠ К♦ 5♠ 8♠ 9♦

Обидва покеристи зібрали по кишеньковій парі. Дивимося на значення парних елементів і розуміємо, що в партії переміг Гравець 1, оскільки ієрархічно тузи старші за десяток.

Чи знаєте ви?
Чи знаєте ви?

Кишенькові тузи – це найсильніша стартова рука. У довгостроковій перспективі вона стане вашим найприбутковішим стартером на префлопі, однак здавати вам її будуть не часто – приблизно в 1 роздачі з 220.

Приклад #2

  • Гравець 1: К♣ 8♦
  • Гравець 2: К♥ 9♠
  • Доска: 7♥ 7♠ Т♦ 4♣ Q♥

Рука повністю вийшла на борді, а закриті карти не допомагають дуелянтам скласти найкращу комбінацію. Тому порівнюємо значення кікерів, починаючи зі старшого. Обидва учасники отримали по королю, тож дивимося на інші карти. Дев'ятка вища за вісімку, і це означає – перемагає Гравець 2.

Шанси на випадання однієї пари

При грі в техаський холдем ймовірність того, що ви складете одну пару, дуже велика. За фактом, понад 40% усіх рук при семи доступних картах перетворюються на одну пару. Це означає, що левову частку своїх роздач ви розігруватимете саме з цим набором карт.

Звідки ми це знаємо? Пропонуємо разом розрахувати, з якою ймовірністю вам роздаватимуть одну пару при стандартній колоді з 52 карт.

Формула: одна пара покер комбо = кількість способів скласти 1 пару/кількість можливих рук. З цього випливає, що: 1098240 / 2598960 = приблизно 0,4226, тобто. 42,26%. Ось так ось.

Для порівняння, ймовірність скласти флеш рояль дорівнює крихітним 0,00015%. Не зайвим тут буде нагадати, що чим вища рука в градації комбінацій, тим менше шансів її зібрати. Нижче ми розглянемо шанси зловити вказане комбо у двох найбільш затребуваних формах покеру за різних сценаріїв:

ДисциплінаСитуаціяЙмовірність посилитися до пари на флопі
На терніНа рівері
Холдем

незв'язані карти на префлопі

32%

Омаха64%

Холдем

пуста рука на флопі

13%

Омаха

25,5%

Холдем

пуста рука на терні

13%

Омаха26%

Заключні думки

Як бачите, пара – це один із найслабших розкладів, які ви можете зібрати під час роздачі. Гірше буде тільки якщо ви отримаєте порожню руку або так звану старшу карту. При розіграші комбо слід відштовхуватися від номіналу елементів і ситуації на столі, проте при низькому ранзі карт, що збігаються, краще відразу скинути їх і не витрачати фішки на подальші ставки. Є висока ймовірність, що ваш суперник оформив сильнішу руку.

Поширені запитання
📢Що таке кишенькова пара в покері?

Це дві карти з ідентичним значенням, які роздають гравцеві на префлопі. Тобто це ваша стартова рука.

🔦Що являє собою оверпара?

Якщо дві ваші закриті карти утворюють пару і вона вища за всі елементи борду по рангу (у певний момент гри), у вас оверпара.

💎Яка пара старша, тузи чи двійки?

Туз грає за вищий і нижчий ранг тільки у випадку зі стрітом та стріт-флешом. Відповідно, пара тузів у покері набагато сильніша за пару двійок.

👑Як бути, якщо два учасники зібрали по парі?

Якщо в покері в обох пара, перемагає володар старших карт.

💵Що, якщо у мене така сама пара за номіналом, як у мого супротивника?

Якщо у двох гравців пари однакові за силою, у гру входить кікер. Тобто порівнюються три інші карти від старшої до молодшої. Перемагає учасник із старшим кікером.

🔍Що б'є одна пара покер комбо?

Пара перемагає будь-яку руку зі старшими картами у шоудауні. Найстарша пара в покері – тузи, і вона обігрує інші пари: КК, QQ, JJ, TT і т.д.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- нормальний матеріал
- поганий матеріал
- жахливий матеріал
Oksana Kumetska Редактор
Редактор
Редакторка Cardmates з 2018 року.
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.