Участь в азартних іграх може викликати ігрову залежність. Дотримуйтеся правил (принципів) відповідальної гри. Тільки для повнолітніх.

Флеш у покері

Флеш у покері

Для досягнення успіху в покері потрібна велика відданість грі та відповідні навички. Однак у першу чергу покеристу-початківцю необхідно запам'ятати основні розклади карт, які присутні в кожному різновиді гри. У цій статті світ крутиться довкола досить неоднозначного поєднання, і це комбінація флеш.

У техаському холдемі флеш покер комбо займає четверте (за силою) місце у рейтингу рук, тоді як в омаху його цінність знижується через більшу кількість кишенькових карток. А в 2-7 трипл дро взагалі потрапляє в групу слабких комбо, з якими рідко можна виграти роздачу. 

Саме тому потрібно бути максимально уважним, вивчаючи правила конкретної покерної варіації.

Що таке флеш у покері

Флеш комбінація – це будь-які п'ять карток однієї масті. Тобто їх значення мають бути хаотичні, хоча б з одним пропуском. Ось як візуально виглядає комбо (рандомні приклади):

 • бубновий – К♦ Т♦ 9♦ 8♦ 3♦
 • піковий – А♠ К♠ 5♠ 7♠ J♠
 • червовий – 6♥ Q♥ Т♥ 9♥ А♥
 • трефовий – А♣ К♣ Q♣ Т♣ 9♣

Оскільки старшинство флешів визначають за рангом старшої карти, новачки часто плутають флеш покер комбо з іншою комбінацією, а саме стріт у покері. Ця рука вимагає, щоб чин карт у вашому наборі чітко слідував один за одним (без пропусків!), тоді як масть карток не важлива.

У традиційних версіях гри в покер флеш вважається рукою вищого рівня (такий собі мідл-маркет 😀). З ним ви легко обіграєте той же стріт, сет у покері і всі комбо, слабші за вказані. Але ви також легко програватимете рукам преміум-класу, на кшталт фул хауса, каре і краще.

Чи знаєте ви?
Чи знаєте ви?

Якщо ви отримали 2 одномасні карти на префлопі в холдемі, ймовірність зібрати флеш на флопі становить лише 0,8%. При грі в омаху ж шанси зростають до 1%.

Механізм побудови комбінації у різних іграх

Як зрозуміти, що у вас на руках флеш? Більшість покер-румів роблять підказки щодо наявності того чи іншого (готового) розкладу у софті. У живому покері доведеться викручуватися самому, тому важливо знати, які є варіанти складання комбо. До речі, вони відрізняються в залежності від різновиду, в який ви граєте.

Техаський Холдем

Тут усе дуже просто, адже можна використовувати будь-яку кількість закритих карток або не враховувати їх взагалі. Доступні три способи:

У комплектації дві кишенькові карти
У комплектації дві кишенькові карти

В даному випадку гравець складає флеш шляхом об'єднання двох своїх стартових карток і трьох відкритих карток з борда. Наприклад, ми доповнюємо Q♥ 9♥ 5♥ (на столі) своїм червовим тузом і десяткою (на руках).

Варіант флеша у покері

У комплектації одна кишенькова карта
У комплектації одна кишенькова карта

Подібна ситуація виникає, коли чотири одномасні картки виходять на борді. Гравці використовують лише одну зі своїх закритих карток, щоб добудувати флеш. Зрозуміло, що вона повинна бути тієї ж масті. Наприклад, ми додаємо К♣ до трефових валета, дев'ятки, вісімки і двійки на столі.

Як зібрати покер флеш

Спільний флеш
Спільний флеш

Усі п'ять карт флешу розташовані на борді – такий flush вважається загальним для всіх учасників шоудану. Якщо ні в кого з них немає на руках карти, здатної дати кращу комбінацію (сильніший флеш або стріт-флеш), банк ділиться на рівні частки.

Флеш на борді

Особливості побудови флеша для Омахи

 • Ви: К♠ Q♠ 9♦ 3♥
 • Борд: Т♠ 8♠ 6♠ J♣ A♦

У цій дисципліні механізм складання трохи відрізняється, а точніше зводиться лише до одного способу: 2 закриті карти + 3 загальні. Тут діє правило двох кишеньок, тобто гравці зобов'язані використовувати їх для формування будь-якої руки.

У п'ятикартковому дро покері

 • Ви: 3♥ 8♥ 4♥ А♥ Т♥​
 • Гравець 1: 9♠ 9♦ Q♦ Q♠ J♣
 • Борд: відсутній

У цій грі немає флопа, терна та рівера, тобто немає загальних карток. Вся рука цілком має бути складена за допомогою карт покериста – їх роздають по п'ять. Так, флеш можна отримати відразу при здачі або спробувати добудувати його під час обміну карт.

Як визначити старшинство для флешів

Скласти вказану руку в одній роздачі можуть кілька людей. Коли два гравці показують флеш один проти одного, у дуелі перемагає той, у кого в обоймі знаходиться верхня старша карта. Якщо вони мають однакову цінність, враховуються другі старші за рангом елементи, потім треті тощо. Розглянемо приклад:

Приклад #1

 • Хіро: А♣ 7♠
 • Гравець 1: Q♦ Q♣
 • Борд: К♣ J♣ Т♣ 8 ♣ 9♦

Два учасники зібрали трефовий флеш, проте банк йде до Хіро, оскільки його верхня карта в руці це А♣, а в опонента – К♣. Туз, природно, сильніший за короля.

Приклад #2

 • Хіро: А♣ А♠
 • Гравець 1: К♦ К♣
 • Борд: Q♥ J♥ 8♥ 3♥ Т♥

Рука вибудувалася на борді. Оскільки в жодного з фіналістів немає карт, які б допомогли скласти сильніший флеш, стріт флеш або заповітний роял-флеш, вони ділять між собою банк. Правило кікера тут не застосовується.

Чи знаєте ви?
Чи знаєте ви?

У холдемі та омасі два учасники не можуть зібрати флеші різних мастей, тоді як у стаді та дро-покері подібне можливе.

Флеш у складі інших комбінацій

Якщо ви хоч раз відкривали список усіх покерних комбінацій, то напевно звернули увагу на найсильніші руки: стріт-флеш та його окремий випадок – флеш рояль. Вже за назвою видно, що в їхньому складі "присутня ДНК" обговорюваного в статті комбо, тобто звичайного покер флеша. При цьому номінал карток повинен вибудовуватися по черзі без пропусків. Тобто ми можемо спостерігати мікс двох комбінацій – стріта та флеша.

Стріт флеш дають одномасні карти, збудовані по порядку, але максимум до короля, тоді як рояль представляє собою лише одне поєднання – з тузом-хай (від десятки до туза).

Різновиди флеш дро

Не завжди гравці ловлять готову комбінацію на флопі: остання карта часто доїжджає на терні чи рівері. Якщо для складання комбо вам не вистачає однієї картки, тоді у вас є неготова рука або флеш дро. Наприклад, 5♦8♦9♦Q♦А♣ – це фд, тому що не вистачає однієї бубнової карти.

Якщо ж бракує двох фігур, тоді у вас бекдорне флеш дро – 5♦8♦9♦Т♠А♣. Якщо дро не закрилося на двох останніх вулицях, то виграти ви можете лише якщо ваш супротивник також не зумів скласти готову комбінацію. При цьому у вас має бути старша верхня карта.

У таких випадках гравці покладають величезні надії на аути – карти-підсилювачі (які добудовують неповну руку). Загалом флеш дро має 9 аутів. Наприклад, 5♦8♦9♦Q♦ закрити може бубнова двійка, трійка, четвірка, шістка, сімка, десятка, валет, король або туз.

Заключні думки

Комбінація флеш у покері трохи вище середнього за силою. Щоб навчитися відрізняти її від інших покерних рук, можна спочатку потренуватися в безкоштовних іграх – такий режим пропонують багато покерних кімнат. Головне, що необхідно запам'ятати – механізм побудови комбінації, адже він відрізняється від різновиду до різновиду.

Поширені запитання

🏆Як відрізнити флеш від стріта?

Флеш у покері це рука, яка не потребує, щоб карти йшли поспіль, головне щоб всі карти були однієї масті. У випадку зі стрітом, номінали карток повинні стояти по порядку, а їх масти ролі не грають.

👑Як зрозуміти, у кого флеш старший?

Потрібно порівняти значення верхніх карток двох (або декількох) наборів. У кого верхня карта ієрархічно сильніша, той і переміг.

🎭Чи можна зібрати флеші двох різних мастей?

В іграх із флопом, як холдем чи омаха, це технічно неможливо. Однак у стаді та 5-картковому дро така ситуація цілком реальна.

📌Що означає термін "бекдорне флеш дро"?

Це неповна комбінація, де бракує дві карти, щоб стати повноцінним флешем.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- непоганий матеріал
- поганий матеріал
- матеріал жахливий
Valentin Schneider Редактор
Редактор
Редактор та диктор Cardmates. Саме мій голос можна почути у більшості відео на наших YouTube-каналах із різноманітними оглядами та навчальними матеріалами. Покером зацікавився незадовго до початку своєї роботи на Кардмейтс (наче передчував)). Спочатку все починалось із кешу на умовні фішки у різних безкоштовних покерних додатках. Згодом перейшов на фріроли на Старзах, ПокерМатч та 888. Трохи пізніше наважився на кеш на ПокерСтарс. Наразі полюбляю грати в нокаут-турніри та спіни на GGPoker.
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.