Стратегія гри в Spin&Go в 2021 році

Spin&Go

У цьому матеріалі ми розглянемо базову стратегію гри в турнірах з лотерейним призовим фондом і поговоримо про тактичні особливості цієї дисципліни в різних стеках.

З тих пір, як Spin&Go або просто «Спіни» були запущені на ПокерСтарс в жовтні 2014 безліч гравців змогло зірвати джек-пот, який змінив їх життя.

Випадання за вашим столом максимального помножувача залежить від удачі, але робота над грою і вивчення стратегії формату допоможе вам мати хороший заробіток і без топ-множника.

Що таке турніри спін енд гоу?

Формат турнірів Spin&Go схожий зі звичайними Sit&Go, але «спіни» набагато привабливіші для мас через постійно мінливий призовий фонд.

Особливості лотерейних СНГ-турнірів:

  • Як правило, 3 гравця в грі (4 гравця були тільки в Blast-турнірах на 888Poker).
  • Стартові стеки гравців неглибокі (часто 25 великих блайндів).
  • Переможець турніру забирає весь призовий фонд.
  • Гравці, які посіли друге і третє місце, отримують виплату тільки при випаданні великого множника (х100, х200, х3 000, х10 000), але їх призові завжди значно менші, ніж у переможця (10% від основного призу кожному).
  • Призовий фонд з'являється перед початком гри. Гравцям заборонено укладати домовленості про розподіл призового фонду.
  • Найпоширеніший множник у всіх варіаціях цього формату – х2 (переможець отримує подвоєний бай-ін)

У всіх румах, які пропонують формат лотерейних турнірів, існують свої певні відмінності за структурою зростання блайндів, множників і формату. Так, наприклад, на 888Покер в Blast-турнірах до недавнього часу в грі брали участь 4 гравця (тепер 3), й вони автоматично йдуть олл-ін, коли завершується фіксований час.

Базова стратегія Spin&Go

Навик гри з коротким стеком є ​​ключовим у стратегії Spin&Go. Величезна помилка, яку недосвідчені гравці допускають в цьому форматі, це очікування преміальної руки і пасивна гра на перших рівнях блайндів.

В Spin&Go неможливо вигравати тайтовою грою.

Ви повинні розуміти, що у вас в стеку всього 25 великих блайндів, а рівні зростають в середньому кожні 3 хвилини. Тому, коли ви дочекаєтеся сильної стартової руки, може бути вже занадто пізно і у вас в стеку залишиться всього 2-3 великі блайнди. Звичайно, це не означає, що ви повинні відкривати 100% свого діапазону, але спектр вашого відкриття повинен бути досить широким. Особливо це стосується батону і стилів з малого блайнду.

Діапазон відкриття з батону в Spin&Go

Діапазон батона в Spin & Go

Діапазон стілу з малого блайнду

Діапазон малого блайнду в Spin&Go

Поширеною і вигідною тактикою гри на малому блайнді є лімп.

Приклад:

BTN: 25 BB

Hero (SB): 25 BB

BB: 25 BB

Pre Flop: Hero has 10♦ 7♣

BTN fold, Hero calls 0.5 BB, BB checks

Flop: 2♠ 9♣ 5♥

Hero bets 1.2 BB, BB fold

Тактику лімпів (або так званого смол-болу) використовують кращі гравці Spin&Go. Особливо популярна вона в хедз-апі турніру, коли у гравців залишаються зовсім крихітні стеки. За допомогою цієї тактики гравець на малому блайнді (в хедз-апі – батон) може дешево дивитися флоп, а проти пасивного опонента ще й прибутково робити ставку по будь-якій дошці і забирати банк відразу.

Гра по ГТО-стратегії в турнірах Spin&Go

Якщо ви зможете грати по ГТО-стратегії, то не буде іншого гравця, який міг би перемогти вас в довгостроковій перспективі.

Якщо два гравці будуть грати по ГТО (що неможливо, тому що покер дуже складний), то у виграші буде тільки той, хто отримує рейк (тобто в цьому прикладі це буде покер-рум).

Проте, більшість гравців в Spin&Go не звертають увагу на ГТО і повністю недооцінюють цей стратегічний елемент (на відміну від гравців в СНГ-турнірах).

Можна сказати, що вони трохи старомодні, тому що кожен гравець в хайстейкс кеш-іграх давно використовує програми (типу Piosolver), які допомагають знаходити стратегії Spin Go GTO.

Якби кращий гравець Spin&Go вирішив пограти кеш 25$/50$ на PokerStars, його б там просто розірвали, а на стіл з його участю вишикувалася б черга з 20 гравців.

ГТО-діапазон опен-рейзу з батона (на зображенні нижче) виглядає як розумний діапазон, якщо припустити, що ми граємо зі стеком 25 ББ з позиції батона, і тут обговорювати особливо нічого.

Турніри Spin&Go

А ось на малюнку нижче ви можете побачити, як ви повинні грати проти 3-бету з великого блайнду.

Турніри Spin&Go

Цей діапазон безумовно не схожий на ваш, а відбувається так тому, що ніхто не дивиться на покер з позиції ГТО. Ви коли-небудь робили просто кол в такій ситуації з руками 66-АА? Може бути, ви робили це з тузами або королями, з єдиною метою заманити вашого опонента в пастку проти натсової руки. Але цим все не обмежується.

Багато хто погодиться з такою заявою: більшість людей роблять 3-бет з великого блайнду тільки з натсовими руками, щось на зразок JJ+ і AQs+, і в основному ніколи не блефують, за винятком лише так званих маніяків (в цьому випадку ви повинні відхилитися від стратегії ГТО).

Отже, який сенс грати 4-бет з руками типу 22-TT або AJs, як більшість з вас напевно і робить?

Це не має сенсу, оскільки ви просто ізолюєте себе проти сильніших рук, і це саме те, що враховує програма Piosolver, яка пропонує діапазони, створені на цьому факті.

Давайте подивимося на діапазон хедз-ап гри з малого блайнду з 11 ББ на чартах по ГТО-грі на префлопі.

Турніри Spin&Go

Погодьтеся, ви ніколи не думали про те, щоб грати з подібним діапазоном, чи не так? Але ж воно того варто, так як будь-яка інша стратегія може експлойтитися опонентом.

Спробуйте грати цей діапазон, коли у вас 11 ББ в спін-енд-гоу турнірі, і коли ви граєте один на один з малого блайнду. І ви помітите, наскільки чудово та комфортно ви будете себе почувати в цьому споті.

5 порад по грі в Spin&Go

Не відкривайтеся рейзом в 3 блайнди

Поради для Spin & Go

Рейзу в два блайнди досить, щоб ваш опонент зробив фолд.

Ваш супротивник, як і ви, має досить короткий стек і його рішення не буде залежати від того поставите ви 3 або 2 блайнди.

Якщо немає різниці, то навіщо платити більше?

У разі стілу з малого блайнду проти великого ви можете відкриватися в 2,5 блайнди, щоб трохи збільшити фолд-еквіті.

Частіше робіть фолд проти тайтових гравців

Гра проти тайтових опонентів

У цих турнірах досі багато гравців, які грають дуже тайтово, а ре-стіли здійснюють тільки з самим верхом свого діапазону.

Вам вигідно відкривати проти них практично 100% рук і просто забирати блайнди.

Але пам'ятайте, коли вони виявляють агресію, вам необхідно з легкістю викидати все, що не потрапляє в топ 15% вашого діапазону. Така тактика допоможе вам не оплачувати їх сильні руки.

Тренуйтеся у грі пуш-фолд

Пуш-фолд гра

Коли у вас в стеку залишається 8-9 великих блайндів, то ви більше не можете грати тактикою рейз/фолд і тим більше розігрувати роздачі постфлоп. Вашими єдиними можливими опціями стають пуш або фолд. В інтернеті існує безліч програм, які допоможуть вам освоїти правильну стратегію пуш-фолду.

Топ-пара (навіть без кікера) завжди хороша

Середні руки в Spin & Go

Навіть середня пара з непоганим кікером в Spin&Go є досить сильною рукою. Тут в гру вступає смол-бол, про який ми говорили вище.

З руками середньої сили ви повинні частіше грати по тактиці чек/кол, щоб ловити блеф опонентів.

Для цього вам відмінно підійдуть дошки типу А Т 3 або К 9 4. На подібних дошках у опонента не так часто будуть руки сильніші вашої середньої пари.

Грайте з дро агресивно

Гра в Spin & Go

Якщо ви маєте на флопі 30% еквіті і більше (флеш-дро з попаданням, флеш-дро і гатшот, стріт-дро), то повинні грати максимально агресивно і якомога швидше вкласти всі свої фішки в банк.

Ця тактика допоможе отримати максимум з вашого еквіті і є запорукою успішної гри в Spin&Go.

Банкрол менеджмент в Spin&Go

Дисципліна Спін енд Гоу є високодисперсійною і вимагає ґрунтовного підходу до управління банкролом. Щоб дізнатися, скільки бай-інів вам знадобитися для комфортної гри, ви повинні визначити свій ROI. Ви можете це зробити після першої тисячі зіграних турнірів.

Поки ви наберете необхідну дистанцію для визначення свого ROI, ваш банкрол повинен складати як мінімум 200 бай-інів для ліміту.

Ви можете почати з низьких лімітів (до 10$), щоб з'ясувати, яку ви маєте перевагу над опонентами і які коригування вам необхідно внести в свою стратегію, якщо переваги у вас немає. Також ви можете приблизно визначити свій РОІ на ліміті і зрозуміти, чи можете ви переходити на ліміт вище. Пам'ятайте, що чим вище ліміт, тим більше бай-інів ви повинні мати у запасі. Це стосується і вашого РОІ:

  • РОІ 1-2% – 400-500 бай-інів
  • РОІ від 3% до 5% – 200 бай-інів
  • РОІ від 5% і вище вам буде достатньо 150 бай-інів на ліміт

ROI в турнірах Spin&Go

Ваш РОІ в турнірах залежить від того, як часто ви потрапляєте в гроші. У спінах цей показник дорівнює тому, скільки турнірів ви виграєте. Адже в більшості ігор виплату отримує тільки переможець турніру. Також багато залежить від рейку, який істотно впливає на ваш РОІ. Наприклад, у турнірах Spin&Go з бай-іном 1$ вам необхідно вигравати 35,9% турнірів, щоб мати РОІ близько 0%.

Таблиця співвідношення виграшу і РОІ на різних лімітах

ROIБай-ін 1$
Процент виграних турнірів
Бай-ін від 2$ до 10$
Процент виграних турнірів
Бай-ін від 25$ і вище
Процент виграних турнірів
-2%35.1%34.8%34.4%
-1%35.5%35.1%34.7%
0%35.9%35.5%35.1%
1%36.2%35.8%35.4%
2%36.6%36.2%35.8%
3%36.9%36.5%36.2%
4%37.3%36.9%36.5%
5%37.7%37.3%36.9%
6%38.0%37.6%37.2%
7%38.4%38.0%37.6%
8%38.7%38.3%37.9%

Щоб досягти РОІ в 5% на ліміті в 5$, ви повинні вигравати в 37,3% зіграних турнірів. Відмінності у відсотках здаються абсолютно незначними. Якщо ви виграєте 35% турнірів, то в кращому випадку будете грати в нуль. Але якщо ви виграєте в 38% ігор, то є одним з кращих гравців Spin&Go у світі.

Вірогідність випадання множників в турнірах Spin&Go в 2021 році

В грудні 2019 ПокерСтарс внесли зміни в ліміти спін-енд-гоу. Також змінилися ймовірності випадання максимальних множників й рейк у спінах.

Ймовірності в Spin&Go за 0,25$, 1$ і 2$

Множник0,25$ Spin&Go
Приз за 1 місце
1$ Spin&Go
Приз за 1 місце
2$ Spin&Go
Приз за 1 місце
Ймовірність
12 0002 500$10 000$20 000$1 з 1 000 000
24050$200$400$30 з 1 000 000
12025$<100$200$75 з 1 000 000
256,25$25$50$1 000 з 1 000 000
102,5$10$20$5 000 з 1 000 000
61,5$6$>10$85 000 з 1 000 000
41$4$6$414 012 з 1 000 000
20,5$2$4$494 882 з 1 000 000

Ймовірності в Spin&Go за 5$ й 10$

Множник5$ Spin&Go
Приз за перше місце
10$ Spin&Go
Приз за перше місце
Ймовірність
12 00050 000$100 000$1 з 1 000 000
2401 000$2 000$30 з 1 000 000
120500$1 000$75 з 1 000 000
25125$250$1 000 з 1 000 000
1050$100$5 000 з 1 000 000
625$50$75 000 з 1 000 000
415$30$444 012 з 1 000 000
210$20$464 882 з 1 000 000

Ймовірності в Spin&Go за 25$ і 50$

Множник25$ Spin & Go
Приз за перше місце
50$ Spin & Go
Приз за перше місце
Ймовірність
12 000250 000$500 000$1 з 1 000 000
2405 000$10 000$30 з 1 000 000
1202 500$5 000$75 з 1 000 000
25625$1 250$1 000 з 1 000 000
10250$500$5 000 з 1 000 000
6150$300$85 000 з 1 000 000
4100$200$474 012 з 1 000 000
250$100$434 882 з 1 000 000

Ймовірності в Spin&Go за 100$

Множник100$ Spin & Go
Приз за перше місце
Ймовірність
12 0001 000 000$1 з 1 000 000
24020 000$30 з 1 000 000
12010 000$75 з 1 000 000
252 500$1 000 з 1 000 000
101 000$5 000 з 1 000 000
6600$85 000 з 1 000 000
4400$504 012 з 1 000 000
2200$404 882 з 1 000 000

Ймовірності в Spin&Go за 250$

Множник250$ Spin & Go
Приз за перше місце
Ймовірність
4 8001 000 000$1 з 1 000 000
24050 000$30 з 1 000 000
12025 000$75 з 1 000 000
256 250$1 000 з 1 000 000
102 500$5 000 з 1 000 000
61 500$85 000 з 1 000 000
41 000$511 212 з 1 000 000
2500$397 682 з 1 000 000

Ймовірності в Spin&Go за 500$

Множник500$ Spin & Go
Приз за перше місце
Ймовірність
2 4001 000 000$1 з 1 000 000
240100 000$30 з 1 000 000
12050 000$75 з 1 000 000
2512 500$1 000 з 1 000 000
105 000$5 000 з 1 000 000
63 000$85 000 з 1 000 000
42 000$513 612 з 1 000 000
21 000$395 282 з 1 000 000

Ймовірності в Spin&Go за 1000$

Множник1000$ Spin & Go
Приз за перше місце
Ймовірність
1 2001 000 000$1 з 1 000 000
240200 000$30 з 1 000 000
120100 000$75 з 1 000 000
2525 000$1 000 з 1 000 000
1010 000$5 000 з 1 000 000
66 000$85 000 з 1 000 000
44 000$514 812 з 1 000 000
22 000$394 082 з 1 000 000

Рейк в спінах на ПокерСтарс становить 8% з бай-інів на лімітах 0,25$, 1$ і 2$, 7% на лімітах 5$, 10$; 6% на 25$, 50$ та 5% на лімітах від 100$ (250$, 500$, 1 000$).

Восени 2019 в лобі ПокерСтарс з'явилися Spin & Go Flash.

З грудня в спінах змінилася структура зростання блайндів і тепер вона залежить від множників. Якщо вам випав мінімальний множник (х2), рівні будуть рости кожні 2 хвилини; при множнику х3-х5 – кожні 3 хвилини; при х10-х25 – кожні 4 хвилини, а при х120 + – рівні тривають 5 хвилин.

Якщо ви хочете заробляти в турнірах Спін енд Гоу, то повинні зосередитися на тому, щоб вигравати кожен свій турнір і менше турбуватися про суму, за яку ви граєте.

Вироблення чіткої стратегії, велика відіграна дистанція і регулярна робота над грою перетворять вас у гравця, що виграє. А якщо вам подобається формат лотерейних СНГ-турнірів, і ви хочете отримувати гідний рейкбек за гру, якого немає на Покерстарс, то загляніть у VIP-розділ на нашому сайті.