Стратегія кеш-гри в покері

Покерна стратегія в кеш-грі

​Кеш-гра є однією з найскладніших покерних дисциплін. Насамперед тому, що стеки гравців у ній здебільшого складають 100 великих блайндів. Цей факт переносить більшу частину дії на постфлоп, на відміну від турнірів, де більшість фішок виграють в префлоп олл-інах.

В кеш-грі існує безліч стратегічних особливостей, які слід знати новачку перед тим, як сідати за столи. Першочергове питання: з яким стеком ви збираєтеся грати за столами?. Існує кілька стратегій, які залежать від обраного вами стеку:

  • Стратегія коротких стеків (SSS)

Ця стратегія полягає в тому, що гравець бере за стіл від 20 до 40 великих блайндів. Концепція цієї стратегії повністю прив'язана до математики, оскільки стеки гравців обмежені. Цей вид кеш-стратегії схожий на турнірну гру на пізніх стадіях. Попри істотну математичну складову цієї стратегії, початківцю слід почати освоювати кеш-ігри саме з неї. Ви не програєте багато грошей, якщо будете дотримуватися стратегії короткого стека. Також завдяки цій стратегії ви робитимете менше "дорогих" помилок на постфлопі.

Важливо уточнити, що багато покер-румів (в тому числі й PokerStars) уже забороняють своїм гравцям сідати за столи зі стеком у 20 великих блайндів, вимагаючи натомість 40 ВБ і більше.

  • Стратегія середніх стеків (MSS)

Ця стратегія являє собою ускладнену версію SSS і передбачає глибше розуміння постфлоп гри. За правилами цієї стратегії гравець бере з собою за стіл 40 великих блайндів або половину від максимальної закупівлі за столом. Ця стратегія стала набувати популярності, коли найбільший покер-рум підняв розмір мінімальної закупівлі за кеш-столами. По суті, концепції цієї стратегії являють собою симбіоз гри з коротким і великим стеком.

  • Стратегія великих стеків (BSS)

Ця стратегія є найскладнішою в кеш-іграх. За правилами цієї стратегії вам необхідно взяти з собою за стіл стек в розмірі 100 великих блайндів. Її суть спрямована на максимізацію виграшів шляхом використання глибини стеку і високого рівня розуміння гри на постфлопі. Застосовуючи цю стратегію ігрові помилки обійдуться вам неймовірно дорого. Щоб стабільно заробляти в цій дисципліні вам необхідно мати програми зі збору статистики на своїх опонентів, а також різноманітні покерні калькулятори.

Окрім відмінностей в розмірах стеків, існує ще маса стратегічних аспектів кеш-гри, про які ми поговоримо далі.

Не грайте проти регулярів

Поради початківцям

Перш за все слід згадати, що ви повинні намагатися не втручатися в сутички професійних гравців за столом. Шукайте вигідні столи та грайте проти аматорів, які часто оплачуватимуть вашу сильну комбінацію.

На мікролімітах грає досить багато любителів, які просто жадають подарувати вам свої гроші. Складні прийоми та блеф іноді заважають основній ідеї, яка полягає в отриманні прибутку, нарощуванні банкролу та переході на вищі ліміти.

Звичайного АBC-покеру абсолютно достатньо, щоб бити мікроліміти.

Сила позиції

Позиції в покері

Величезний вплив на розвиток подій за столом надає ваша позиція. Батон – ключова і найвигідніша позиція за покерним столом, оскільки його слово є останнім. Це означає, що гравець на батоні завжди матиме найбільшу інформацію про гравців, які вступили в гру до нього.

Також сильну роль має гравець, який сидить праворуч від батона – кат-оф. Гравець на цій позиції діє безпосередньо перед батоном і потенційно може обмежувати його дії. Гравці, які знаходяться на ранніх позиціях, мають найменш вигідне становище за столом, оскільки в їхньому розпорядженні набагато менше інформації. Тому з ранніх позицій новачкам рекомендується вступати в гру тільки з найсильнішою частиною свого діапазону стартових рук.

Пам'ятайте, що чим ближче ви до батона, тим ширший діапазон ви можете розігрувати, оскільки у вас буде вигідне розташування щодо ранніх позицій.

Блефуйте розважно

Блеф у покері

Блеф – це, мабуть, найбільш захоплива частина покеру. Але блефувати за столом в будь-яких ситуаціях можна тільки в голлівудських фільмах. У реальній грі будь-який блеф повинен бути обміркований та добре продуманий. Коли ви блефуєте проти свого опонента, то, фактично, розповідаєте йому історію. Мета цієї розповіді – змусити вашого опонента скинути найсильнішу руку і віддати вам банк.

Успішний блеф повинен переконати суперника в тому, що у вас рука, яка абсолютно точно його обіграє, тому ви повинні оцінювати ситуацію зі сторони (який вигляд мають ваші дії в його очах). Чи є ваша розповідь послідовною та логічною?

Якщо ви вирішили блефувати в абсолютно не підхожій для цього ситуації, то великі шанси, що сильний гравець це усвідомлює, і ви програєте ще більшу суму.

Умійте вчасно вийти з гри

Коли виходити з гри

Тепер поговоримо про, ймовірно, найважливіший фактор, який визначатиме ваші покерні результати. Коли покинути гру? Якщо ви обрали кеш-гру як свою основну дисципліну, то можете зробити це в будь-який момент. Існує кілька способів визначити час за столами: 

  • Поставити собі тимчасові рамки перед початком сесії (наприклад, обов'язково відіграти дві години, а потім зробити перерву);​
  • Кількість зіграних рук (наприклад, зіграти не менше 3 000 рук);
  • Коли ви відчули тільт від низки переїздів або втому;
  • Коли ви більше не в змозі знайти вигідні столи з аматорами на своєму ліміті.

Пам'ятайте, що іноді рішення вчасно покинути гру є найвигіднішим з усіх можливих рішень.

Стратегія покеру в МТТ
Гайди
Стратегія покеру в МТТ
Базова стратегія і тактика гри в багатостолові турніри на різних стадіях.
Стань майстром СНГ: виграшна стратегія
Переклади
Стань майстром СНГ: виграшна стратегія
Сіт-енд-гоу вже давно залишаються одними з найбільш популярних форматів гри в онлайн покері. Тисячі таких турнірів проходять...
Карибський покер: правила, стратегія і де грати
Навчання
Карибський покер: правила, стратегія і де грати
Карибський покер - різновид покеру, в якому дилер протистоїть гравцеві. У статті ми ознайомимо вас з правилами та стратегією гри, а також розповімо, де краще грати в карибський покер.