Правила китайського покеру

Китайський покер

Незвичайний різновид покеру китайський ананас стрімко набирає популярності. Дедалі більше покер-румів додають у своє лобі OFC (Open Face Chinese). Принцип гри нагадує розписний покер, а правила помітно відрізняються від звичного техаського холдему.

У китайському покері використовують комбінації з холдему, але їх потрібно зібрати відразу три: у верхньому, середньому та нижньому боксі. При цьому потрібно дотримуватися чіткої ієрархії, щоб не зібрати "мертву" руку. Таке відбувається у разі недотримання старшинства комбінацій.

Ананас є найпопулярнішим різновидом китайського покеру. Про його правила та основні особливості розповімо в цій статті.

Як грати у китайський покер

Зовні китайський покер мало нагадує техаський холдем або дро покер, але в колоді ті самі 52 карти і старшинство комбінацій.

У китайський покер одночасно можуть грати від двох до чотирьох гравців, але найчастіше гра йде між трьома опонентами. Гравці повинні розташувати 13 карт у трьох рядах (боксах) від найсильнішої внизу до найслабшої нагорі.

Порядок комбінацій у китайському покері:

 • Нижній ряд (5 карт) – найсильніша з можливих комбінацій
 • Середній ряд (5 карт) – середня за силою комбінація
 • Верхній ряд (3 карти) – найслабша комбінація

Спочатку кожному гравцю здають по 5 карток втемну, але розкладають їх гравці відкрито. Важливо пам'ятати, що ви не можете змінити розташування карт після завершення ходу.

Головним стратегічним аспектом гри є складання комбінацій від найсильнішої до найслабшої, якщо ви порушите це правило, то ваша рука вважатиметься мертвою, і ви програєте всім своїм опонентам.

Далі кожному по колу порядку черговості здають куші в нижньому ряду. Роздають у китайському покері по одній карті та по 3 у версії «Ананас». Це триває доти, доки у всіх не буде 13 карток. Наприкінці комбінації порівнюються та нараховуються бали.

Кнопка дилера (баттон) використовується для визначення черговості ходу і переміщається після кожної руки. Виняток становить «фантазія». Коли один із гравців збирає фантазію, то кнопка батона не переміщається.

Загальні правила гри у китайський покер

Стадії гри в китайському покері можна розділити на три частини:

 1. Роздача карт
 2. Розкладування комбінацій
 3. Шоудаун та підрахунок очок

Приклад роздачі для китайського покеру

У роздачі на зображенні рука вважається мертвою і не зможе отримати фантазію в наступній роздачі.

Гравець на картинці вище порушив порядок комбінацій:

 • Нижній ряд – дві пари (шістки та валети)
 • Середній ряд – 7-хай
 • Верхній ряд – пара тузів

Пара тузів сильніша за 7-хай, а це означає, що рука є мертвою, і гравець програв усім своїм опонентам.

Розглянемо приклад правильного розташування карт, щоб рука не була мертвою. У першому ряду йде найслабша комбінація: пара тузів, у другому ряду дві пари: двійки та трійки, у третьому дві пари: валети та шістки.

Китайський покер: приклад роздачі

Фантазія (Fantasy) у китайському покері

У відкритому китайському покері гравець може отримати бонусну гру під назвою "Фантазія". Щоб отримати можливість скласти фантазію, гравець повинен зібрати комбінацію від пари дам або вище на верхньому боксі.

Якщо це вдалося, то в наступній роздачі гравець отримає всі 13 карток (або 14-15 у різновидах) одночасно і зможе розкладати їх втемну. Гравець, який збирає фантазію, не відкриватиме свої карти, доки інші гравці не закінчать розкладати свої комбінації. Гравець може залишитися у фантазії і на наступну роздачу, якщо йому вдасться зібрати щось із перерахованого:

 • Сет (трипс) у верхньому ряду
 • Фул-хаус або краще в середньому ряду
 • Каре чи краще в нижньому ряду

Китайський покер Ананас

Ананас є популярним різновидом китайського покеру. Головна різниця між Ананасом і звичайним китайським покером – кількість карт, що здаються. Обидві гри починаються з роздачі п'яти карток, але в Ананасі гравцям на наступних раундах роздають по три картки.

З цих трьох карток гравці повинні обов'язково використовувати дві для складання комбінації, а третю відправити в пас.

Основна відмінність між Ананасом і класичним китайським покером полягає в тому, що гра йде п'ять раундів замість дев'яти, і кожен гравець бачить 17 карток замість 15. Таким чином, для гри в покер Ананас правила передбачають максимум трьох гравців. Бонуси та правила фантазії залишаються незмінними. Це динамічніша версія, яка стрімко набирає популярність онлайн. Ви можете спробувати свої сили в цьому різновиді покеру в румі PokerMatch абсолютно безкоштовно.

Чи знаєте ви?
Чи знаєте ви?

Річард Броуді – творець Microsoft Word та червоної хвилястої лінії, яка виділяє помилки у тексті. Річард грає в покер з 1988 року і виграв у живих турнірах понад 250 000$.

Підрахунок балів у китайському покері

У китайському покері потрібно уважно підраховувати свої бали. Очки нараховуються в залежності від комбінацій, які вам вдалося зібрати.

"Скуп" або мертва рука в китайському покері – це ситуація, коли ваші комбінації складені в неправильному порядку. Наприклад, ви зібрали дві пари на нижньому боксі та сет (трипс) у середньому боксі. Скуп також скасовує будь-які бонуси, які ви отримали.

 • Якщо гравець виграє у свого опонента у всіх трьох рядах, то отримує 6 бонусних очок.
 • Якщо гравець «заскупився», то має виплатити по шість бонусних очок кожному супернику.
 • Очки підраховуються після того, як гравці завершать розкладати свої комбінації.

Підрахунок балів у нижньому ряду

КомбінаціяБали
Стріт+2
Флеш+4
Фул-хаус+6
Каре+10
Стріт-флеш+15
Роял-флеш+25

Підрахунок балів у середньому ряду

КомбінаціяБали
Сет+2
Стріт+4
Флеш+8
Фул-хаус+12
Каре+20
Стріт-флеш+30
Роял-флеш+50

​Підрахунок балів у верхньому ряду (пари)

КомбінаціяБали
Пара шісток+1
Пара сімок+2
Пара вісімок+3
Пара дев'яток+4
Пара десяток+5
Пара валетів+6
Пара дам+7
Пара королів+8
Пара тузів+9

​Підрахунок балів у верхньому ряду (трипси)

КомбінаціяБали
Трипс двійок+10
Трипс трійок+11
Трипс четвірок+12
Трипс п'ятірок+13
Трипс шісток+14
Трипс сімок+15
Трипс вісімок+16
Трипс дев'яток+17
Трипс десяток+18
Трипс валетів+19
Трипс дам+20
Трипс королів+21
Трипс тузів+22
Чи знаєте ви?
Чи знаєте ви?

У Фінляндії між гравцями діє негласне правило бонусу за пікову двійку. Саме вона подвоює роялті за комбінацію у боксі гравця, незалежно від того, чи виграв покерист роздачу чи програв. Наприклад, за зібраний флеш отримуєте вдвічі більше балів: не 4, а 8.

Де пограти у китайський покер

OFC Ананас став настільки популярним, що його можна знайти в багатьох топових покер-румах. Деякі покерні кімнати роблять великий акцент на цій дисципліні, щоб залучити якнайбільше рекреаційних гравців.

Румом, який активно просуває OFC, можна сміливо назвати PokerMatch. Тут ця дисципліна представлена у всіх форматах, тому кожен гравець зможе знайти собі підходящий стіл. В кімнаті легко можна знайти кеш-столи з китайського покеру, багатостолові турніри (регулярні та у розкладі серій), а також Віндфолли.

Лобі ПокерМатч з китайського покеру

Як і в кеш, так і у віндфолах на Покерматчі завжди є трафік по китайському покеру. Інтерфейс столів приємний і зрозумілий, доступні різні ліміти на вибір.

Кеш-стіл з китайського покеру

Ще одним прикладом може слугувати такий рум як Покердом, що регулярно проводить рейк-перегони з китайського покеру. 

Також у його лобі можна знайти Віндфолли по Ananas. Бай-іни від 25 до 5 000 рублів, є шанс зірвати джекпот. Є і кеш-столи з китайським покером.

Лобі Покердом з китайським покером

Це лише два приклади покер-румів з OFC. Яку кімнату для покеру вибрати для гри в китайську? Вибір лише за вами, але варто звернути увагу на таке:

 • Трафік
  Перед реєстрацією можна зайти в лобі покер-руму та подивитися, скільки людей грає за столами. Якщо столи порожні – мало сенсу реєструватися в такій покерній кімнаті.
 • Бай-іни
  Кожен має різний банкрол, який дозволяє грати турніри з певною платою за участь. Ідеально, коли у румі широкий діапазон бай-інів. Але хайролери люблять турніри дорожче, тому дорога гра теж вітається.
 • Вид
  Є два найпоширеніші види китайського покеру: Ананас і Турбо. У Турбо другий та третій хід роблять чотирма картами, а сама гра проходить у три кроки: 5+4+4. Ця деталь додає екшну до гри.

Висновок

Китайський покер чудово підходить для тих гравців, яким набридли класичні Холдем та Омаха. У правила потрібно вникнути, але не варто називати їх складними, вони легші за ірландський покер. Для новачків гри в Ананас покер правила можуть здаватися заплутаними, але знадобиться всього декілька ігор і все буде досить зрозуміло.

В інтернеті можна зіграти на безкоштовні фішки, що дозволяє швидко розібратися в грі на практиці. При цьому ви нічого не втрачаєте у фінансовому плані, оскільки граєте не на реальні гроші.

Поширені запитання
📌Які існують види китайського покеру?

Турбо та Ананас – найпоширеніші види OFC.

💸Чи можна зіграти в OFC в онлайні?

Так, багато покер-руми пропонують зіграти в цю дисципліну. Найчастіше це саме Ананас.

🗿Що потрібно зібрати для фантазії та бонусної гри?

Щоб отримати можливість скласти фантазію, гравець повинен зібрати комбінацію від пари дам або вище на верхньому боксі.

💎Скільки покеристів можуть одночасно грати?

У грі одночасно може бути від двох до чотирьох покеристів.

👑Скільки карт потрібно розташувати в боксах?

Гравці повинні розташувати 13 карт у трьох рядах (боксах) від найсильнішої комбінації внизу до найслабшої нагорі.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- нормальний матеріал
- поганий матеріал
- жахливий матеріал
Valentin Schneider Редактор
Редактор
Редактор та диктор Cardmates. Саме мій голос можна почути у більшості відео на наших YouTube-каналах із різноманітними оглядами та навчальними матеріалами. Покером зацікавився незадовго до початку своєї роботи на Кардмейтс (наче передчував)). Спочатку все починалось із кешу на умовні фішки у різних безкоштовних покерних додатках. Згодом перейшов на фріроли на Старзах, ПокерМатч та 888. Трохи пізніше наважився на кеш на ПокерСтарс. Наразі полюбляю грати в нокаут-турніри та спіни на GGPoker.
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.