Оновлено
22.09.2023

Дойл Брансон (Doyle Brunson)

Дойл Брансон
Дойл Брансон (89 років)
США
Чоловіча
10.08.1933 - 14.05.2023
понад 6 170 000$
Призові в офлайні
точна сума невідома
Призові в онлайні
Кращий результат:
1 198 260$ (1 місце в NLH Tournament of Champions вартістю 5 500$ в 2004 році)
Головні досягнення:
10 браслетів WSOP (в т.ч. 2 в WSOP ME), член Залу Слави Покеру, автор і співавтор понад 10 покерних книг, у т.ч. «Суперсистема»
Можна знайти за ніком:
Техаська Доллі ("Texas Dolly")
Хрещений батько ("The Godfather")
Big Papa

Дойл Брансон воістину заслужив того, що його називають легендою світового покеру. Він один з небагатьох представників першого покоління професійних гравців, кого до цього дня можна зустріти за покерним столом.

В арсеналі Дойла безліч престижних титулів і звання найвпливовішої людини в світі покеру за всю його історію. Він виграв 10 браслетів Всесвітньої покерної серії і став одним з небагатьох володарів більш ніж однієї перемоги в Головній Події WSOP (в 1976 і 1977 роках).

Ще одним важливим внеском професіонала в покерну індустрію стали його книги. Найвідоміша з них – «Суперсистема» (1978 рік) названа Біблією покеру.

У 1988 році Брансон заслужено увійшов в знаменитий Зал Слави Покеру.

Життя Дойла сповнене як тріумфів, так і падінь. Він досяг неймовірних успіхів і став невід'ємною частиною історії покеру. Захоплення викликає не тільки кар'єра гравця, а також його особистісні якості: він побудував міцну сім'ю, підтримує дружні стосунки з багатьма колегами, донині зберігає здоровий глузд, прекрасне почуття гумору і демонструє силу духу.

Дойл Брансон

Цікаві факти про Дойла Брансона:

 • В молодості Дойл професійно займався бігом і баскетболом, але був змушений відмовитися від спортивної кар'єри через важку травму ноги, отриманої під час підробітку на гіпсовому заводі.
 • До того як стати професійним гравцем неодноразово брав участь в нелегальних іграх.
 • Один з перших гравців, який заробив 1 000 000$ за допомогою гри в покер.
 • На честь Дойла комбінацію 10-2 часто називають «рука Брансон». З цими картами на руках він обіграв своїх опонентів у фінальних роздачах WSOP два роки поспіль і виграв свої перші золоті браслети.
 • Взяв участь у багатьох покерних шоу, а також зіграв епізодичну роль в таких фільмах, як «Штука» (2007 рік) і «Щасливчик» (2007 рік).
 • У Дойла серйозні проблеми зі здоров'ям. Неодноразово у нього були виявлені пухлини, але, незважаючи на невтішні прогнози лікарів, йому вдається з ними боротися.
 • Прізвисько Texas Dolly гравець отримав через неправильно записаний журналістом псевдонім Texas Doyle (від імені покериста – Doyle Brunson).
 • У 2013 році на Всесвітній покерній серії в Rio був презентований бронзовий бюст Дойла Брансон, який можна вважати пам'ятником, поставленим покеристові ще за життя.
  Брансон покер
 • У 2018 році на WSOP Дойл Брансон оголосив, що грає свій останній турнір на Всесвітній покерній серії. Багато хто сприйняв цю інформацію, як заяву про "відхід на пенсію", проте пізніше покерист уточнив, що продовжить грати в покер і це був всього лише "можливо його останній турнір", не більше того. У цьому івенті Брансон зайняв 6 місце і виграв трохи більше 43 000$.
 • Дойл разом з сином Тоддом Брансон запустили навчальний сайт Brunson Poker Pro – brunsonpokerpro.com.
 • У серпні 2018 Дойл повідомив, що скоро у нього народиться онук від Тодда Брансон і його дружини з Росії Анжели Брансон. Онук Брансона народився в грудні 2018.

Дойл Брансон в соціальних мережах:

Незважаючи на свій поважний вік, покерист активно користується твіттером. Сторінка Брансон в твіттері – @TexDolly.

«Twitter – це весело. Мені подобається базікати там про все, там можна дізнатися багато нової інформації, і можна навіть завести нових друзів. А ось до Facebook я так і не дійшов. Взагалі-то у мене начебто є акаунт на Facebook, але їм займається моя дочка », – розповів Брансон на WSOP 2018.

Сайт Дойла Брансон – doylebrunson.com, де він веде блог.