Оновлено
22.09.2023

Кріс Манімейкер (Chris Moneymaker)

Кріс Манімейкер
Кріс Манімейкер (48 років)
США
Чоловіча
21.11.1975
понад 3 880 000$
Призові в офлайні
точна сума невідома
Призові в онлайні
Кращий результат:
2 500 000$ (перемога на WSOP ME у 2003 році)
Головні досягнення:
чемпіон WSOP ME 2003
Можна знайти за ніком:
PokerStars: Money800
Money800NJ

Кріс Манімейкер це не просто покерист, він увійшов в історію. Його виступ на світовій покерной серії у 2003 році й перші турнірні призові стали причиною справжнього покерного буму. А все тому, що він, будучи пересічним бухгалтером, зумів виграти Головну Подію Світової покерной серії й перетворити 39$ (вартість бай-іна онлайн-сателіту на Main Event WSOP 2003) у 2 500 000$. Це нагадало людям про те, що не обов'язково бути професіоналом, щоб грати в покер. За кілька днів Манімейкер з невідомого аматора перетворився у відомого в усьому світі покериста.

Як з'ясувалося пізніше, любов до карт Крісу прищепили бабуся, яка грала з ним в бридж, і батько, котрий захоплювався блекджеком. Але після перегляду фільму «Шулери», хлопець переключився на покер, а конкретніше – на техаський холдем.

Під час свого першого виступу на WSOP Кріс Манімейкер був аматором, проте зараз його можна назвати професіоналом. Внесок Кріса в розвиток покеру складно переоцінити. Уже понад 10 років він представляє команду PokerStars Team Pro. Водночас покерист не просто грає з нашивками руму, а й займається різними програмами просування покеру.

Сьогодні ніхто не ставить собі запитання: «Кріс Манімейкер – хто це?». Його ім'я відоме кожному в покерному світі.

Кріс Манімейкер

Цікаві факти про Кріса Манімейкера:

 • В перекладі з англійської прізвище Кріса Манімейкера перекладається як «виробник грошей» або «той, хто робить гроші» – Moneymaker (якщо розбити на 2 слова: money і maker). Прізвище походить від предків Кріса, які карбували монети.
 • Має ступінь магістра (бухгалтер) і до «великої перемоги» працював на двох роботах, зокрема бухгалтером в ресторані.
 • У покерному світі з'явилося таке поняття як «ефект Манімейкера» – так називають явище, коли після перемоги американця на WSOP ME 2003, в покер прийшла юрба аматорів. Донедавна люди не знали про гру, тому почали ознайомлюватися з правилами покеру, реєструватися в покерних кімнатах і пробувати свої сили в грі.
 • Кріс Манімейкер виграв квиток на Головну подію в онлайн-сателіті вартістю 39$, обігравши 18 опонентів. У нього не було грошей на поїздку та проживання у Вегасі, що вже говорити про сам бай-ін – 10 000$. Тому він продав долі батькові та другу. Тоді вони навіть не здогадувалися, чим для них обернеться така інвестиція.
 • Будучи чіп-лідером, Кріс, в хедз-апі Головної події WSOP 2003, запропонував своєму опонентові, професійному гравцеві Сему Фарха, розділити призові виплати навпіл, але той відмовився.
 • Ширилися чутки, що свою перемогу він відсвяткував у місцевому стриптиз-клубі, залишивши там 25 000$. Аналогічну суму він незабаром пожертвував у фонд дослідження ракових захворювань.
 • Кріс – батько чотирьох дітей. У нього є дочка Ешлі від першого шлюбу, яка народилася за 3 місяці до тієї самої перемоги, що змінила життя хлопця. У другому шлюбі пара має трьох дітей: дві дівчинки та хлопчика. Нинішню дружину покериста звуть Христина Рен.
 • У Манімейкера є власна фірма – Moneymaker Gaming.
 • У 2005 році з'явилась комп'ютерна гра, створена за мотивами історії Кріса на WSOP 2003 – «Chris Moneymaker's World Poker Championship».
 • Історію свого неймовірного успіху Манімейкер описав у автобіографічній покерній книзі «Манімейкер: Як гравець-аматор перетворив 40$ у 2 500 000$ на Світової серії покеру».
 • У 2018 році Манімейкер виграв дві події SCOOP 2018 у Нью-Джерсі, а також зіграв за фінальним столом ще у двох турнірах.

Кріс Манімейкер в соціальних мережах: