Участь в азартних іграх може викликати ігрову залежність. Дотримуйтеся правил (принципів) відповідальної гри. Тільки для повнолітніх.
Оновлено

Філ Хельмут (Phil Hellmuth)

Філ Хельмут
Філ Хельмут (59 років)
США
Чоловіча
16.06.1964
понад 23 000 000$
Призові в офлайні
точна сума невідома
Призові в онлайні
Кращий результат:
2 645 333$ (4 місце в The Big One for One Drop вартістю 1 000 000$ на WSOP 2012)
Головні досягнення:
топ-20 кращих гравців світу, 15 браслетів WSOP (рекордний показник всесвітньої покерной серії), член Залу Слави Покеру, автор і співавтор понад 10 покерних книг
Можна знайти за ніком:
The Poker Brat
#1_Lucky_One
twoblacknines

Філ Хельмут прославився в покері досить в молодому віці, коли в 1989 році виграв браслет WSOP Main Event. На той момент йому було 24 роки і цей виграш зробив його наймолодшим чемпіоном світової серії. Він голосно заявив про себе з самого початку і «тримає марку» по сьогоднішній день.

Познайомився з покером Хельмут ще в дитинстві, граючи в колі сім'ї, але серйозно захопився грою вже будучи в університеті (в 1985 році). Він зумів зібрати 20 000$ банкрол в рідному місті і спустити його весь за 10 тижнів в Лас-Вегасі. Друга поїздка в столицю азарту була більш успішною і принесла йому 10 000$ прибутку. Це спонукало гравця зайнятися покерною кар'єрою всерйоз і кинути навчання в університеті. Перший час після цього Хельмуту доводилося підробляти на фермі.

Батьки покериста спочатку не підтримували такий вибір сина, але незабаром він довів їм що вчинив правильно.

У 1989 році молодий Філ Хельмут став наймолодшим чемпіоном WSOP і виграв 755 000$. Після цього життя гравця круто змінилася. Він почав активно грати турніри і займати безліч призових місць. Його називали феноменом того часу, адже в більшості турнірів, які грав Хельмут, він не просто потрапляв в призи, а займав топові місця.

До 2006 року Філ виграв 10 браслетів WSOP, а в 2007 році – увійшов в покерний Зал Слави. Зараз Хельмут є рекордсменом за кількістю браслетів, виграних на всесвітньої покерної серії (у нього їх 15), успішним турнірним і кеш-гравцем, учасником і ведучим покерних шоу.

На покерній арені Хельмут запам'ятовується не тільки якістю своєї гри, а й характером поведінки за ігровим столом. Він погано сприймає поразки і часто дозволяє собі робити зауваження в бік опонентів.

Філ Хельмут

Відео про Хельмута (на російській мові):

Цікаві факти про Філа Хельмута:

 • Повне ім'я Хельмута – Філліп Джером Хельмут молодший (Phillip Jerome Hellmuth, Jr, а не просто Phil Hellmuth).
 • Гравець ріс у багатодітній родині (у батьків було 5 дітей).
 • Покерист покинув навчання в університеті Вісконсіна заради гри в покер.
 • На початку кар'єри Хельмут підробляв робітником на фермі (Blaine Farms). Він орав землю і обробляв кукурудзу.
 • У 1989 році Хельмут виграв свій перший браслет WSOP в Головній Події серії і став наймолодшим чемпіоном WSOP Main Event (в 24 роки). Цей титул належав покеристу майже 20 років, поки WSOP ME 2008 не виграв 22-річний Пітер Істгейт, а потім в 2009 році переможцем події став Джо Када в мінімально допустимому віці для участі в турнірі – 21 рік. Його рекорд поки не побитий.
 • Практично всі свої браслети Філ Хельмут роздав своїм родичам і друзям.
 • Деякий час Хельмут був в команді покер-руму Ultimate Poker.
 • Став одним з учасників популярного покерного шоу High Stakes Poker в трьох сезонах (першому, четвертому та шостому). Останні кілька років виступає коментатором подій WSOP і бере участь у багатьох інших передачах. Так, наприклад, в шоу Poker After Dark він брав участь і як гравець і як коментатор.
 • Покериста часто називають епатажним за його бажання виділитися. Так, за останні 10 років він кілька разів приходив на WSOP в різних вбраннях. Це був і костюм гонщика, і наряд Цезаря, форма генерала армії і халат бійця ММА. У 2018 році Хельмут убрався в костюм Тора.
 • Хельмут великий фанат баскетболу. Його улюблена команда – GoldenStateWarriors.
 • Покерист частий гість дорогих домашніх ігор в покер.
 • Дружину Філа Хельмута звуть Кетрін, і вона працює психологом в Стенфорді. У 2020 році пара відзначить 30-річчя з дня весілля. У них є двоє синів Філ III і Ніколас Хельмут. Обидва вже зробили перші кроки в покері. Навіть дружина Хельмута іноді може зіграти.
 • У покерний Зал Слави Хельмут увійшов в 2007 році.
 • Хельмут написав кілька книг про покер, в тому числі «Грайте як профі» ("Play Poker Like the Pros"), «Невдачі і успіх» ("Bad Beats and Lucky Draws"), «Кращі покерні комбінації за весь час» ("The Greatest Poker Hands Ever Played"). У 2017 році повинна вийти автобіографічна книга Хельмута: «Poker Brat: історія Філа Хельмута».
 • Філ Хельмут неодноразово знімався в епізодичних ролях в кіно і серіалах.
 • В одному з інтерв'ю Філ зізнався, що у нього в планах заробити 24 браслета світової покерной серії.
 • Практично щороку покерист організовує благодійні турніри.
 • Хельмут в 2019 році пропустив майже весь WSOP, щоб відпочити з друзями.
 • У Хельмута є власний логотип:
  логотип Хельмута

Філ Хельмут в соціальних мережах:

Матеріали по біографії