Оновлено
22.09.2023

Філ Хельмут (Phil Hellmuth)

Філ Хельмут
Філ Хельмут (59 років)
США
Чоловіча
16.06.1964
понад 23 000 000$
Призові в офлайні
точна сума невідома
Призові в онлайні
Кращий результат:
2 645 333$ (4 місце в The Big One for One Drop вартістю 1 000 000$ на WSOP 2012)
Головні досягнення:
топ-20 кращих гравців світу, 15 браслетів WSOP (рекордний показник всесвітньої покерной серії), член Залу Слави Покеру, автор і співавтор понад 10 покерних книг
Можна знайти за ніком:
The Poker Brat
#1_Lucky_One
twoblacknines

Філ Хельмут прославився в покері досить в молодому віці, коли в 1989 році виграв браслет WSOP Main Event. На той момент йому було 24 роки і цей виграш зробив його наймолодшим чемпіоном світової серії. Він голосно заявив про себе з самого початку і «тримає марку» по сьогоднішній день.

Познайомився з покером Хельмут ще в дитинстві, граючи в колі сім'ї, але серйозно захопився грою вже будучи в університеті (в 1985 році). Він зумів зібрати 20 000$ банкрол в рідному місті і спустити його весь за 10 тижнів в Лас-Вегасі. Друга поїздка в столицю азарту була більш успішною і принесла йому 10 000$ прибутку. Це спонукало гравця зайнятися покерною кар'єрою всерйоз і кинути навчання в університеті. Перший час після цього Хельмуту доводилося підробляти на фермі.

Батьки покериста спочатку не підтримували такий вибір сина, але незабаром він довів їм що вчинив правильно.

У 1989 році молодий Філ Хельмут став наймолодшим чемпіоном WSOP і виграв 755 000$. Після цього життя гравця круто змінилася. Він почав активно грати турніри і займати безліч призових місць. Його називали феноменом того часу, адже в більшості турнірів, які грав Хельмут, він не просто потрапляв в призи, а займав топові місця.

До 2006 року Філ виграв 10 браслетів WSOP, а в 2007 році – увійшов в покерний Зал Слави. Зараз Хельмут є рекордсменом за кількістю браслетів, виграних на всесвітньої покерної серії (у нього їх 15), успішним турнірним і кеш-гравцем, учасником і ведучим покерних шоу.

На покерній арені Хельмут запам'ятовується не тільки якістю своєї гри, а й характером поведінки за ігровим столом. Він погано сприймає поразки і часто дозволяє собі робити зауваження в бік опонентів.

Філ Хельмут

Відео про Хельмута (на російській мові):

Цікаві факти про Філа Хельмута:

 • Повне ім'я Хельмута – Філліп Джером Хельмут молодший (Phillip Jerome Hellmuth, Jr, а не просто Phil Hellmuth).
 • Гравець ріс у багатодітній родині (у батьків було 5 дітей).
 • Покерист покинув навчання в університеті Вісконсіна заради гри в покер.
 • На початку кар'єри Хельмут підробляв робітником на фермі (Blaine Farms). Він орав землю і обробляв кукурудзу.
 • У 1989 році Хельмут виграв свій перший браслет WSOP в Головній Події серії і став наймолодшим чемпіоном WSOP Main Event (в 24 роки). Цей титул належав покеристу майже 20 років, поки WSOP ME 2008 не виграв 22-річний Пітер Істгейт, а потім в 2009 році переможцем події став Джо Када в мінімально допустимому віці для участі в турнірі – 21 рік. Його рекорд поки не побитий.
 • Практично всі свої браслети Філ Хельмут роздав своїм родичам і друзям.
 • Деякий час Хельмут був в команді покер-руму Ultimate Poker.
 • Став одним з учасників популярного покерного шоу High Stakes Poker в трьох сезонах (першому, четвертому та шостому). Останні кілька років виступає коментатором подій WSOP і бере участь у багатьох інших передачах. Так, наприклад, в шоу Poker After Dark він брав участь і як гравець і як коментатор.
 • Покериста часто називають епатажним за його бажання виділитися. Так, за останні 10 років він кілька разів приходив на WSOP в різних вбраннях. Це був і костюм гонщика, і наряд Цезаря, форма генерала армії і халат бійця ММА. У 2018 році Хельмут убрався в костюм Тора.
 • Хельмут великий фанат баскетболу. Його улюблена команда – GoldenStateWarriors.
 • Покерист частий гість дорогих домашніх ігор в покер.
 • Дружину Філа Хельмута звуть Кетрін, і вона працює психологом в Стенфорді. У 2020 році пара відзначить 30-річчя з дня весілля. У них є двоє синів Філ III і Ніколас Хельмут. Обидва вже зробили перші кроки в покері. Навіть дружина Хельмута іноді може зіграти.
 • У покерний Зал Слави Хельмут увійшов в 2007 році.
 • Хельмут написав кілька книг про покер, в тому числі «Грайте як профі» ("Play Poker Like the Pros"), «Невдачі і успіх» ("Bad Beats and Lucky Draws"), «Кращі покерні комбінації за весь час» ("The Greatest Poker Hands Ever Played"). У 2017 році повинна вийти автобіографічна книга Хельмута: «Poker Brat: історія Філа Хельмута».
 • Філ Хельмут неодноразово знімався в епізодичних ролях в кіно і серіалах.
 • В одному з інтерв'ю Філ зізнався, що у нього в планах заробити 24 браслета світової покерной серії.
 • Практично щороку покерист організовує благодійні турніри.
 • Хельмут в 2019 році пропустив майже весь WSOP, щоб відпочити з друзями.
 • У Хельмута є власний логотип:
  логотип Хельмута

Філ Хельмут в соціальних мережах:

Матеріали по біографії