Статистика в HUD, якій ви можете довіряти

Статистика ХАД

У сучасному покері складно уявити собі регуляра, який не користується ХАДом. Це дає інформацію – а значить, величезну перевагу, яка допомагає збільшувати профіт.

Але у використанні HUD є ключова проблема, яку все частіше можна помітити у гравців, – покеристи не враховують значення вибірки роздач. Вибірка роздач – це та кількість рук, достатня для надійності конкретного показника. При достатній вибірці ви можете довіряти статистиці, розраховувати на неї при прийнятті рішення.

Недостатньо просто налаштувати HUD. Якщо ви не розумієте значимість вибірки і якщо ви не вмієте правильно інтерпретувати показники, то ніякий HUD вам не допоможе. Насправді він може вам навіть нашкодити, адже ви зможете постійно приходити до невірних висновків про ваших суперників.

Тому вам треба навчитися розуміти, якою має бути вибірка рук для кожного показника. І тільки тоді статистика стане вам справжнім помічником.

Рекомендовано ставити кількість роздач відразу після ніку гравця, як показано тут:

кількість роздач в ХАДі

Саме це і буде та сама вибірка роздач. Для прикладу, на зображенні вище проти регуляра є вибірка в 1100 роздач. Саме на це ви повинні в першу чергу звертати увагу. І кожна статистика, яку ми обговоримо нижче, прямо залежить від цієї вибірки.

HUD – стати гри на префлопі

VPIP – 20 роздач

VPIP (voluntarily put money in pot – гроші, добровільно вкладені в банк) – це фактично той відсоток рук, які розігрує даний гравець. Це найважливіша статистика для розуміння типу гравців. І для того, щоб отримати надійну інформацію по цій статистиці, вам необхідно близько 20 роздач.

Так що якщо ви граєте за столом 6-макс, то це приблизно буде 3 кола (тобто три рази на вас будуть блайнди). А якщо ви граєте за столом фул-рінг, тоді приблизно 2 кола.

PFR – 20 роздач

PFR (preflop raise – рейз на префлопі) – це також неймовірно важлива статистика, без якої не обходиться жоден HUD. Як і для показника VPIP, вам буде потрібно вибірка близько 20 роздач, щоб можна було робити висновки про цю статистику гравця.

AF – 100 роздач

Наступна дуже важлива статистика – це AF (aggression factor – фактор агресії). Тут ви побачите в математичному вигляді інформацію про те, наскільки пасивний або ж агресивний конкретний гравець. І вам необхідна вибірка з 100 рук, щоб зробити висновки про агресію опонента.

Fold to Steal – 100 роздач

Ця статистика дуже корисна, коли потрібно з'ясувати, наскільки часто опонент фолдить з блайнду на спроби стілінгу. І щоб почати користуватися інформацією по цій статистиці, вам потрібна вибірка в мінімум 100 рук.

Attempt to Steal – 100 роздач

Цю статистику також потрібно часто використовувати – вона покаже, наскільки часто опонент намагатиметься красти блайнди. І тут знову буде потрібна вибірка в 100 роздач.

Fold to 3Bet – 100 роздач

Ця статистика дуже корисна, якщо ви хочете дізнатися, чи можна лайтово ререйзити конкретного суперника. Щоб отримати корисну інформацію з цього показника, потрібно як мінімум 100 роздач.

Fold to 4Bet – 500 роздач

Цей показник дуже важливий при грі на префлопі, особливо проти регулярів і при підйомі на більш високі ліміти, де частіше можна побачити трибети і 4бет. Для будь-якої статистики, пов'язаної з 4бет, вам знадобиться велика вибірка – так як 4бет трапляються не так вже й часто, навіть в агресивних іграх. Тут вам буде достатньо 500 роздач.

3Bet Preflop – 100 роздач

Ця статистика дуже важлива в HUD в сучасному покері на мікролімітах. Вона показує, наскільки часто гравець робить ререйз на префлопі. І тут вам буде досить ста роздач, щоб почати розраховувати на цю інформацію.

4Bet Ratio – 500 роздач

Як було сказано раніше, будь-яка статистика, де згадується 4бет, вимагає більшої вибірки. І тут вам знадобиться як мінімум 500 рук.

HUD – стати гри на постфлопі

Fold to Flop CBet – 100 роздач

Якщо говорити про статистику гри на постфлопі, то однією з найпопулярніших можна назвати Fold to Flop CBet – вона показує, наскільки часто опонент буде фолдити у відповідь на вашу тривалу ставку по флопу (контбет). І тут буде достатньо 100 роздач.

Fold to Turn CBet – 300 роздач

Якщо ви хочете поставити другий барель (тобто ставку не тільки по флопу, але і по терну), то вам варто звернути увагу на цю статистику. І тут вибірка повинна бути більше, ніж в попередній статистиці, адже ставка по терну відбувається рідше ставки по флопу. А значить, тут вам знадобиться як мінімум 300 роздач.

Fold to River CBet – 1000 роздач

Цей показник не дуже популярний, так як потрійний барель зустрічається досить рідко. Але треба розуміти, що якщо вам потрібна ця інформація, то і вибірка повинна бути відповідною – як мінімум 1000 роздач.

CBet Flop – 100 роздач

Вам необхідно знати стратегію гри опонента, щоб з'ясувати, як його можна обіграти. І цей показник дасть вам інформацію про те, як часто опп ставить контбети (тривалі ставки) і тут зазвичай досить ста роздач.

CBet Turn – 300 роздач

Ця статистика важлива в зв'язці з попередньою, і ця загальна інформація може допомогти вам, якщо ви хочете застосувати флоатинг. Якщо у опонента висока частота контбету по флопу, але при цьому маленька частота ставок на терні, – він ідеальна мета для флоатингу. Але тут вибірка повинна бути більшою – близько 300 роздач.

CBet River – 1000 роздач

Цей показник не відноситься до найпопулярніших, але він може стати в нагоді в грі проти агресивних регулярів, якщо ви роздумуєте над колом по ріверу. Тут складно назвати точну кількість рук, які можуть послужити надійною вибіркою, але ви можете орієнтуватися на мінімум тисячу.

Fold to Raise After Flop CBet – 300 роздач

Ця статистика буде корисною, якщо ви роздумуєте над тим, чи робити рейз по флопу. Так ви дізнаєтеся, наскільки часто опонент зробить фолд. У грі не так часто можна побачити рейзи контбетів, так що ви можете орієнтуватися на вибірку в 300 рук.

Fold to Raise After Turn CBet – 1000 роздач

Цей показник не можна назвати дуже часто використовуваним, але іноді він може виявитися корисним – якщо ви задумали провернути рейз проти ставки суперника по тьорну. Тут є одна проблема – вам знадобиться величезна вибірка рук, щоб цей показник можна було вважати надійним джерелом інформації. Адже дуже рідко за столом можна побачити рейз другого бареля.

Тому такий прийом слід використовувати тільки проти агресивних регулярів, з якими у вас є довга історія роздач (як мінімум тисяча).

Fold to Turn Float Bet – 300 роздач

Ця статистика допомагає при флоатингу. Якщо ви знайшли ціль – гравця, який часто ставить контбет по флопу, і рідко ставить по тьорну, то після цього вам треба звернути увагу на цей показник. Тут ви побачите, наскільки часто суперник сфолдить у відповідь на вашу ставку по терну. Але вам знадобиться досить значна вибірка роздач, як мінімум 300.

Fold to River Float Bet – 1000 роздач

Є ще один вигідний прийом проти агресивних регулярів – так званий подвійний флоатинг. Багато регулярів на мікролімітах вже звикли ставити два бареля, але ось третій барель ви так часто не зустрінете.

Тому якщо ви застосуєте флоатинг і по флопу, і по терну, то саме ця статистика покаже вам, чи зможете ви отримати фолд від опонента на вашу ставку на рівері. І знову ж таки, вам потрібна буде дуже велика вибірка роздача, як мінімум тисяча, тому що такі ситуації відбуваються дуже рідко.

HUD – кількість можливостей (PokerTracker)

Зазначені вище різні вибірки роздач можуть дати вам важливі підказки. Але є ще один дієвий спосіб, який допоможе вам переконатися, що вашій статистиці в HUD data можна довіряти при прийнятті рішення.

І для цього вам треба перевірити кількість можливостей. Це можна зробити в програмі Pokertracker 4, це нескладно – просто потрібно навести курсор миші на вікно HUD і подивитися:

кількість можливостей HUD

І в дужках ви побачите кількість можливостей. Для прикладу, у гравця зверху була тільки одна можливість зробити контбет по ріверу, тому велью в 100% тут буде зовсім непотрібною інформацією. Тому приймати будь-які покерні рішення на основі цієї інформації буде помилкою через вибірки роздач.

Вибірки роздач – спірний момент особливо в тих ситуаціях, коли справа стосується 4бет і показників при грі на рівері. Ті вибірки, які були запропоновані вище, можуть послужити лише зразковими покажчиками. А ось як раз кількість можливостей покаже вам, чи можете ви розраховувати на існуючу інформацію.

Для прикладу, якщо вам треба дізнатися, як часто опонент фолдить на 4бет на префлопі, то буде добре, якщо у нього було як мінімум 5 можливостей зробити це раніше. І набагато краще, якщо у нього таких можливостей було 10.

Якщо суперник зробив такий фолд тільки в 3 випадках з 10, то це скаже про нього набагато більше, ніж якщо він зробив фолд 7 разів з 10. І проти того, який зробив фолд 7 разів, ви можете робити набагато більше лайтових 4бетів. Ви зрозуміли загальну ідею.

Заключні думки

Дуже важливо розуміти, що використання покерного HUD – це аналіз показників з врахуванням вибірки рук. Багато гравців припускаються помилки – і роблять неправильні висновки з-за статистики з недостатньою вибіркою. Цей гід може допомогти вам уникнути таких помилок у майбутньому, і поліпшити ваші результати роботи з покерним HUD. А якщо у вас є якісь сумніви щодо вибірок рук, то пам'ятайте про те, що можна перевірити кількість можливостей суперника. І це дасть вам побачити більш повну картину.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- нормальний матеріал
- поганий матеріал
- жахливий матеріал
Valentin Schneider Редактор
Редактор
Редактор та диктор Cardmates. Саме мій голос можна почути у більшості відео на наших YouTube-каналах із різноманітними оглядами та навчальними матеріалами. Покером зацікавився незадовго до початку своєї роботи на Кардмейтс (наче передчував)). Спочатку все починалось із кешу на умовні фішки у різних безкоштовних покерних додатках. Згодом перейшов на фріроли на Старзах, ПокерМатч та 888. Трохи пізніше наважився на кеш на ПокерСтарс. Наразі полюбляю грати в нокаут-турніри та спіни на GGPoker.
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.