Чи можливо грати в онлайн покер на Linux ч.1
Спойлер: Так, але є нюанси)
Задався я цим питанням через те, що на особистому ноуті встановлено Ubuntu 22.04 LTS. І повертатись назад на вінду не хочеться зовсім. Покерний софт під лінукс чомусь ніхто не робить.
Дослідивши це питання на просторах інтернету, я знайшов два основних способи:
1. Використання WINE для запуску програм під windows на Linux.
2. Налаштування віртуальної машини з Windows і гра з неї.
Із досвіду користувачів WINE нормально працює лише з Pokerstars. Інші клієнти працюють з багами або взагалі не працюють. Тому я одразу перейшов до другого способу.
В якості ПЗ віртуалізації обрав VirtualBox, це ПЗ з відкритим джерельним кодом і його можна встановити штатно майже будь-яким пакетним менеджером. Для Ubuntu це apt:
sudo apt install virtualbox
Налаштування віртуальної машини і встановлення Windows на неї описувати не буду, є купа матеріалів в інеті.
Далі просто запускаємо віртуалку, встановлюємо клієнти румів і т.д. Тобто працюємо як зі звичайного компу на вінді.
Нюанси
Наразі я встановив клієнти GGpoker, Pokerstars, Pokerbet, Vbet. Але з GG вийшла проблема, їхній софт не хоче працювати у віртуалці:
Не знаю чому. Можливо є якісь варіанти обходу, але хотілося б щоб все було більш/менш легально.
Всі інші перераховані клієнти запустились нормально, авторизація і пробна гра пройшли без питань:
Pokerstars
Pokerbet
Vbet
Перший крок зроблено. Наступним етапом спробую встановити покерний софт (трекер (скоріш за все H2N), Nash/ICM калькулятор, можливо якийсь GTO солвер). Ще в планах спробувати запустити клієнт 888. Тож кому цікаво - чекайте на продовження)
Ну і якщо є якісь питання по налаштуванню virtualbox, не соромтеся задавати)






Це прикольно! 👍️
Але чому просто не встановити Віндовс як другу ОС?
Й віртуальна машина сама по собі теж витрачає ресурси ПК.
Тому що, щоб встановити другу ОС треба перерозподіляти простір на диску. Коли в тебе встановлена вінда і ставиш другою лінукс, це трохи простіше. Навпаки вже є нюанси) Зробити можна, але я обрав найпростіший для себе варіант. Ну і ще з мінусів те, що треба виділити жорсткий розмір на диску, який буде використовуватися тільки другою ОС. У віртуалці в мене динамічний віртуальний диск, який збільшує розмір за потреби, плюс віртуалбокс вміє стискати віртуальні диски. З точки зору ресурсів - так, ПЗ гіпервізор звичайно споживає додаткові ресурси, але в мене більш/менш сучасний ноут: 16 ГБ ОЗП, 12 фізичних ядер (16 потоків), 500 ГБ диск. Тож ресурсів вистачає, а віртуалка ще й портативна штука, яку можна перенести на інший комп за потреби.
Не все так легко! Зрозумів! 😉👍️
Тому що в кого той лінукс стоїть.
Не витрачають дарма на це ресурси.
А чого ти з лінуксом?
Є деякі сфери (програмування, кібербезпека і деякі інші😊) в яких вибір ПЗ під лінукс набагато ширший, ніж під вінду. Ну і мені зараз просто більше подобається лінукс. На робочому ноуті вінда 11, в принципі норм працює, але ж то ліцензія.
лінукс менш підвержен загрозі вірус атаці.
Так, тому що не тільки комерційні розробники не хочуть витрачати зайві ресурси на ОС, якою мало хто користується. Хакери теж😉
А як на лінуксі працюють браузери, тг відео та аудіо додатки?
Супер працюють, краще ніж на вінді) Браузери взагалі літають порівняно з віндою
такої реклами я не очікував
Це не реклама, це особистий досвід. Я розумію чому більшість звичайних користувачів обирають вінду, в неї є свої переваги. Вінда потребує набагато менше розуміння роботи ОС, хоча в принципі та ж Ubuntu дозволяє працювати майже так само як з віндою, все можна робити через графічний інтерфейс, є свій "магазин" додатків і т.п. Сам все життя користувався віндою, перейшов на лінукс рік тому. Задовбала агресивна політика Microsoft, як монополіста ринку, всі рішення приймати без огляду на думку користувачів.
оце протест
Думаю, що тут проста відповідь - запуск GG заборонено на віртуалках.
У них багато заборон на використання другорядного софту. Цей думаю пов’язаний з тим, щоб ти на основній ОС нічого не запускав паралельно
Так, в повідомленні ж прямо написано, що віртуалки заборонено)