«Гедз-ап». Іван LuckyDreamer Боженко

Інтерв'ю з амбасадором Pokerbet, покерним стрімером та тренером збірної України Іваном Боженком. Чи може LuckyDreamer назвати покер професією? Скільки заробляє стрімер? Авторські колонки від експертів на сайті Cardmates.

Візитка гостя (заповнено гостем, власноручно).

Вік – 33 роки, українець. У покері з 2009, але професійно - тільки останні 3 роки.

Професійний гравець лімітів ABI 25.

Амбасадор Pokerbet. Стрімер. Ліцензований тренер збірної України зі спортивного покеру.

Досягнення в онлайні. Великих перемог ще не було, оскільки основне завантаження в дрібному афс, де постійно перші місця, і вони в середньому до 2.000$. 3 серії поспіль вигравав лідерборд. Якщо брати кілополяни: чемпіон SCOOP, ранеапер чемпіонату з хедзапу серед стримерів.

Досягнення в живих турнірах.  Мало поки що грав «за кордоном». Багаторазовий переможець і призер серій і турнірів у Києві, бронзовий призер чемпіонату України з покеру в різновиді Omaha, бронзовий призер чемпіонату кубку України з холдему.

Проживає: м. Київ

Анатолій Kombo Droevich: Вітаю, Іване, в щотижневій рубриці Cardmates «Гедз-ап». Трохи пограємо «з відкритими картами» 😊?

Іван LuckyDreamer: Привіт. Дякую за запрошення. Добре, питай.

KD: - На мою думку покер – це все таки «про одиночне плавання». Як письменник, як скульптор, як психолог – тобто є я і є результат моєї праці і мого таланту. І є (певною мірою) винагорода, дохід. Як вважаєш – при серйозному підході покерист – це професія? От досі є така штука, як трудова книжка. Згоден з таким записом у твоїй - «покерист»? І якщо така книжка в тебе є – який запис у ній останній?

LuckyDreamer: - Якщо ми говоримо про професійний підхід до покеру, то я б сказав, що це не професія, а частина спорту, як футболіст. Як і в будь-якій професії, якщо ти хочеш чогось досягти - потрібно «пахати». У покері, також, потрібно багато працювати і працювати постійно, але ми, покеристи, перебуваємо в безперервній боротьбі один з одним і в приголомшливому, довгому і виснажливому забігу за перемогою.

Колись у мене була трудова книжка і навіть із досвідом роботи. Я  її залишив на останньому місці роботи і знав, що більше ніколи до неї не повернуся. Але, мені було б приємно, якщо б в ній було записано покерист)

KD: - Кажуть, що до покеру в кожного покериста теж було якесь життя 😄 Були в твоєму довгі захоплення іншою комп’ютерною грою? Легше гравцю, який прийшов у покер з Dota чи Counter-Strike, одночасно приймати рішення на кількох/багатьох столах чи не має значення? Важлива «комп’ютерна реакція»?

LuckyDreamer: - Я думаю, що багато хто пам'ятає таку гру як Lineage2. Величезна частина мого дитинства пройшла в цій грі. Я навіть за допомогою її навчився нормально писати. Раніше це vugl9dalo decb tak і завдяки "задродству" в цю гру, я опанував мистецтво «сліпого» набору і швидкого друку.

У мене був свій комп'ютер вдома, але сходити в клуб на ніч із друзями було святе діло) Після чого мене знайомий заманив у CS 1.6 і я почав грати на професійному рівні, у нас була команда, навіть свій комп'ютерний клуб, де ми приїжджали на "лан" і тренувалися перед чемпіонатами. Круті були часи.

А потім ще в доту почав грати, хоча завжди "хейтив" цю гру. Та я й зараз у неї граю іноді.

Так вийшло, що все своє життя я проводив ночами за комп'ютером, тому для мене звична справа, завантажувати довгі, нічні сесії.

KD: Але кожна покерна сесія має свій фініш. Бо зрідка треба спати) Буває, що у ві сні «докручуєш» роздачі? Або придумуєш мув?  Дограє мозок вночі «в покер» чи таки навчився відключати?

LuckyDreamer: - О, для мене це велика проблема, якщо можна назвати це проблемою) Здебільшого я дуже довго засинаю після сесій, у мене немає такого, що я лягаю в ліжко і заснув. До другої години я буду охолоджувати свій мозок, щоб він трохи рубильник перемкнув.

Після насичених, особливо довгих сесій, буває, що роздачі просто не хочуть виходити з голови. Особливо, коли зіграв погано роздачу в дорогому дипрані і розумієш, що припустився дорогої помилки, коли можна було зіграти краще.

Ну а якщо щось «смачненьке» занести, то краще взагалі вже не лягати)

Амбасадор Pokerbet, стрімер та тренер збірної України Іван LuckyDreamer Боженко

KD: - Ти – стрімер з пристойною дистанцією. «Слизька», але цікава для читачів тема про доходи стрімера. Розумію, що не хочеться конкретно про свої відповідати. Але може, як профі - ти міг би щось змалювати, близьке до реальності? До прикладу: "Я думаю, що якщо у покерного стрімера аудиторія 75К глядачів - його дохід міг би бути десь в рамках хх-хх$"?

LuckyDreamer: - Якщо ти хочеш заробляти від стрімів, то це явно не про покер. І тимпаче – не про український покер. Максимум, це гроші від реклами, але це не ті гроші, за які ти можеш покращити своє життя)

Якщо маєш мету заробляти великі гроші - тобі потрібні донати. В покері їх немає, якось дивно донатити людині, котра сама турнір за 100$ грає.

Це ніша різних ігр, хайпу, irl в тд, але, потрібен великий онлайн, бути в топі. І спершу вкласти в свій розвиток багато грошей.

І не факт, що в тебе «залетить».

Ну і чим більше ти фрік, то і більше в тебе шансів буде)

KD: - По цій же діяльності цікавить таке – чи формується за певний час у стрімера «залежність від аудиторії?» Тобто якщо прибрати стрімерство з життя - на 2 місяці тотал наприклад – буде вакуум, недобір чогось в емоціях, чи - без різниці, живу і - норм?

LuckyDreamer: - Знаєш, раніше я працював у гемблінгу і коли я пішов з офісу, я «видихнув». Яким же я себе вільним відчував від усіх цих чатів, листувань, пояснень, суперечок, вигорянь.

Коли я вирішив стрімити, я навіть і не думав, що не просто це все повернеться до мене, а ще й у десятикратному множенні. Перші місяці я просто горів від напливу від запитань, які для мене є базовими і банальними і мені було важко сприймати, що люди взагалі таке запитувати можуть.

Хороший покерист повинен мати сталеву ментальну частину, а якщо ти ще й стример, тоді краще мати ще запасну)) Після перших місяців я б із радістю викинув свій телефон, щоб мене ніхто не чіпав і більше не писав). А зараз, я навіть не уявляю як бути без своєї аудиторії, ми велика сім'я. Щодня мені надходять повідомлення, запити, прохання. Найважливіше - це зворотний зв'язок. Лайки, репости, коментарі. Це дуже мотивує тебе робити ще більше і ти хоча б починаєш бачити, що ти зробив все правильно і йдеш правильним шляхом.

KD: - Що думаєш про гру від Фонду? Якщо на порозі прийняття рішення про вступ (наприклад) – що на першому місці – зниження ризику «провалитись з рівнем звичного життя (при можливому затяжному стріку) або навчання, ріст по лімітах або закрите ком’юніті, клуб-команда однодумців або ще щось? Взагалі, після вступу до Фонду може бути думка «Я був один, а тепер я в команді»?

LuckyDreamer: - Тут більше питання про те, на якій стадії ти перебуваєш. Якщо ти новачок, я б обов'язково радив іти у фонд. Фонд дасть тобі нереально швидкий буст за скілом і зростання за лімітами. Якщо ти сформований гравець, з банкролом і досвідом - я б більше розглядав самостійну роботу в програмах і підключав хорошого тренера на пару лімітів вище твоїх.

Тут ще питання про дистанцію. Для мене, наприклад, не проблема її набивати, оскільки в середньому я граю 15 столів одночасно і бувають місяці, де я відіграю по 800 турнірів на місяць.

У середньому, фонди просять награвати 300 турнірів на місяць. Якщо ти будеш працювати на звичайній роботі, у тебе банально не вистачить часу на відіграш дистанції та навчання. Ти просто «вигориш».

KD: - Давай трохи про те, що навколо нас. Зараз в українському спортивному покері відбуваються якісь події, суть яких не зовсім зрозуміла. Я про підозри БЕБ щодо Президента Всеукраїнської федерації спортивного покеру Сергія Єфіменка, шуму навколо повального закриття клубів у кількох містах. Що думаєш з цього приводу – що відбувається?

LuckyDreamer: - Клуби завжди закривалися і відкривалися, оскільки у нас не встановлена до кінця коректна система, на жаль.  Щодо цієї ситуації, що відбувається. Та все гаразд, і все буде добре.

KD: - іншими словами – без коментарів на цю тему) Ну, добре. А як би пройшов твій перший день після повідомлення, що онлайн-покеру більше не існує?

LuckyDreamer: - Я думаю, що це практично неможливо, на межі фантастики. Але, якщо пофантазувати, то в перший же момент я собі поставив запитання: що робити далі, Іване?

Сів би складати план дій і міркувати куди рухатися далі)

KD: - Чи були в тебе моменти, коли смартфона немає під рукою скажімо - три дні? Хтось із інфлюєнсерів чи блогерів розказував, що на кілька днів міняв свій телефон на кнопочну Nokia – враження незабутні. Не пробував?

LuckyDreamer: - На жаль, ми живемо в такому світі, що технології - невід'ємна частина нашого життя. Але в мене були такі моменти, коли вибираєшся на природу і залишаєш телефон удома, щоб ніхто тобі не писав і не чіпав. Напевно, це найкращі дні мого життя. я б усім радив, хоч іноді робити подібний ретрит. Навіть якщо він принесе вам фінаносові втрати, зате додасть ментального життя, а його за гроші не купити)

KD: - Чи були думки про зміну локації (не пов’язані з війною, хоча не пов’язувати важко)? Чорногорія, Тайланд, Австрія? Взагалі, покерист – космополіт (громадянин планети Земля) чи патріот (граю у футбол тільки за свій двір)?

LuckyDreamer: - Так, перед війною я був близький до того, щоб переїхати жити в інший часовий пояс і стати "нормальною" людиною, жити вдень, спати вночі. Але я розумів, що мені завжди буде хотітися повернутися додому, та й не впевнений, що бути "нормальною" людиною - це для мене.

То круто - на кілька місяців або пів року-рік вибиратися в різні країни, подорожувати світом, але не залишатися на одному місці назавжди.

Сподіваюся, що вже скоро перемога буде за нами і всі ми зможемо знову подорожувати.

KD: - Іване, у фіналі розмови маю одне прохання, однакове для всіх гостей.
Продовж/закінчи будь ласка фразу «Якщо я не граю в покер – я…

LuckyDreamer: - якщо я не граю в покер - я не живу 😊

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- нормальний матеріал
- поганий матеріал
- жахливий матеріал
У спільноті Cardmates з травня 2023 року. За професією - журналіст. За реаліями - журналіст про покер)
Коментарі (22)
Україна Luckydreamertv Експерт
Експерт

Воу-воу)

0 відповідей
Україна fito_lampa Еліта
Еліта

щось з кожним днем все цікавіше й цікавіше на cm!

наша покірна спільнота стає все більше)

круто, дякую за цікаве інтерв'ю! 

0 відповідей

Дуже цікаво було прочитати, дякую за крутий контент! 

0 відповідей
Україна MisterKek Легенда
Легенда


4 відповіді

 Готуйтесь, ми незабаром йдемо до вас )) Треба терміново ще один Silver Pass 

Україна MisterKek Легенда
Легенда

Silver Pass то вже пройдений етап) 

Потрібна серйозніша перемога)

Вірю в тебе 

Україна MisterKek Легенда
Легенда

Дякую

класне інтерв’ю, дякую вам!💛🩵

1 відповідь
Україна Luckydreamertv Експерт
Експерт


Україна Begu_Idu Заблокований
Заблокований

Оце контент, просто кайф!!!

0 відповідей

Анатолій, Іван дякую за інтерв'ю! А чому тут немає аури?Хотів поставити + і не знайшов

2 відповіді

І Вам дяка, за підтримку 🙏 Тут не ставиться, це виключно для Вашого і нашого задоволення )

Україна Luckydreamertv Експерт
Експерт


Україна DenysHP94 Гуру
Гуру

Гарне інтерв'ю) З кожним днем Кардмейтс розвивається, я сподіваюсь, що так і буде далі) Чекаю інтерв'ю з Андрієм Кеком)

1 відповідь

Дякую. Про Містера - редакцію закидали телеграмами. Так що власний кореспондент виїжджає по гриби 

Україна Hazard_10
Без статусу

👍👍👍

0 відповідей
Україна Bullets_zz Еліта
Еліта

Офігений матеріал ! 

Побільше такого б . Це дуже корисно . Бо надихає ! 

0 відповідей
Україна PingviN Гуру
Гуру

Супер! Очікую ще таких матеріалів!

0 відповідей

Буде! Багато задумок, дякую за підтримку !

0 відповідей
Україна walkman93 Експерт
Експерт

Ваня машина покеру!

1 відповідь
Україна Luckydreamertv Експерт
Експерт


Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.