Ментальна броня або як мінімізувати майбутній тільт
На вихідних дивився стрім на Покербеті де Песпереап розказував що в нього суперспособність не тільтувати та і інші стрімери в більшості не показують емоції під час гри, (але в перерві плачуть як виключають мікрофон))) тому може скластися уявлення що тільки у вас є проблеми з тільтом, але це не так всі тільтують, стресують, не хвилюйтеся ви не один такий.
Хочу навести цитату з деякими змінами з фільму "Rocky Balboa":
Тобі не новина: покерний світ не такий вже сонячний і привітний. Це дуже небезпечне, жорстке місце, і якщо тільки даси слабину та тільтонеш, він перекине з такою силою тебе, що більше вже не розкрутишься. Ні ти, ні я, ніхто на світі, не б'є так сильно, як ГСЧ! Не дуже важливо, як ти виставляєшься в Алл-ін , а важливо, як ти відносишься до переїздів, як рухаєшся вперед та не зажимашься на предфіналці. Тільки так перемагають! Але будь готовий удари тримати, а не плакатися і говорити: «ГСЧ підкручене, фіші не фолдять, тренер поганий, рум гавно» Так роблять труси! А ти не боягуз! Бути не може!
На початку покерного шляху мені поталанило потрапити на заняття до ментал коуча який спеціалізується саме на роботі з покеристами, "Ruben" основна інформація що буде нижче це взято з його заняття.
Підготовка до сесії напряму впливає на ваш психоемоційний стан, тому слідкувати потрібно відповідально. Обовзяково потрібно виспатися, в ідеалі налаштувати один і той же час для початку гри та сну (від 8 годин сну), не бути голодним, не сідати якщо знервований ( в день ракета побила тобі машину) то краще пропустити сесію (це з мого прикладу ) та інші обставини. В загальному не пропускати фізичні навантаження та слідкувати за складовою харчування (але це вже інша тема). Під час гри не дивитися твіч, ютуб, фільми тощо, в ідеалі навіть музику не слухати (в мене результати зявилися останнім часом з моменту як я почав грати в тишині, навушники з шумодавом моє + ЄВ), чат в румах відключений ми нічого нікому не пишем.
Тільт це дуже поширена проблема покеристів, Тому інсує вже купа досліджень як наш мозок реагує на обставини та як можно його корегулювати.
Коли сідаємо грати ми не повинні настроювати себе на перемогу в цьому турнірі, чи зіграти сесію в +. Тому що це не залежить від нас але негативно скажеться коли цього не буде. Також наш мозог сприймає негатавні та позитивні емоції однаково і це блокує вашу концентрацію, тому ми не повинні також радіти за виграшні роздачі як і сумувати за програшні. Потрібно завести собі щоденник, під час сесії обовязково фіксувати (хоча б в памяті) за яких обставин ти почав втрачати спокій, грати не оптимально на психологічному рівні, після сесії в першу чергу ти записуєшь ці обставини та проганяєшь через нижче наведені когнітивні спотворення
Мій щоденник складається саме з такої таблиці.
Потрібно записати свою обставину в (приклад). знайти когнітивне спотворення яке більше підходить та як воно виразилося саме в тебе. Коли ти розібрав таку подію то в подальшому ти все рідше будеш реагувати на неї та робити менше помилок. Мій приклад вчорашньої сесії в турнірі на Пб Роял я з 30 бб опенрейз і 3 рази в мої опенрейзи прилетів 3бет від чіпака (на 3 раз я не знайшов пас та 4бет запушив KJs 20 бб ) але я розумів що просто в нього карта добре заходить, тому моє рішення було без емоцій хоч і скоріш за все помилкове (HRC ще не рахував), це приклад Персоналізації .
Якщо вже зловив тільт мені допомагає встати та на декілька хвилин відійти від компьютера.
Багато букв, але може комусь допоможе ), всім ГГ



Цікавий та корисний матеріал 👍
Він саме так і казав - у кінці фільмів😉
саме так, сильна промова )
Так, одна з улюблених! Він гарний мотиватор)
Про щоденник читав в книзі ''Ігри розуму''. Помітив по собі, що коли мало столів то вивести себе із рівноваги набагато важче ніж коли велика загрузка.
Дякую за поради!
добре якщо мої поради комусь допоможуть )
Коли багато столів, ні коли на це відволікатись
Гарні поради, мотивація від Рокі топ