Покращуємо власну гру не інвестуючи фінансів (особистий досвід)
Коли я лише починав цікавитись покером, а було це ще за "царя Гороха" (якого мені й згенерував chatgpt) зрозумів, що як і в будь-якій сфері нашого життя, для того, що б прогресувати, потрібно навчатись. Однак вкладати в це свої фінанси мені зовсім не хотілось, то ж я почав шукати безкоштовні методи, які б дозволили мені покращити власну гру. Саме цією інформацією я й хочу поділитись з вами у своєму блозі.
Спосіб №1. «Робота з відеоконтентом».
На сьогоднішній день на YouTube можна знайти величезну кількість матеріалів на покерну тематику. В першу чергу мене цікавлять розбори зіграних турнірів від професійних гравців, що демонструють хороші результати. В принципі, для початку, нам вистачить й одного каналу. Мій вибір – це канал усім нам відомого Андрія «Babyshark» Козленка. У нього дуже багато відеороликів де він, як сам аналізує гру підписників, так і запрошує «у студію» інших топових гравців, що б робити це разом, що на мою думку ще краще (бо дискусія та різноманітність думок і поглядів - це завжди добре).
Далі запасаємось чаєм чи кавою й вмикаємо відео. Основний момент при перегляді – це уважно слухати та паралельно порівнювати думки, що озвучені у відео, з власним баченням тих чи інших ігрових моментів. Якщо для вас усе очевидно й погляди на ігрові ситуації не відрізняються від думок у відео – спокійно дивимось далі, усвідомлюючи, що ми щось та й розуміємо у цій грі. Якщо ж ми натрапляємо на ситуацію де зіграли б інакше ніж рекомендує автор каналу або його гість, то це значить, що ми знайшли те за чим прийшли, а саме нову та корисну для нас інформацію.
Однак – це лише половина справи, бо тепер нам її треба запам’ятати, а потім ще й у нашу гру додати. Тому занотовуємо її у блокноті або робимо скріншот й підписуємо його (так окрім текстової інформації буде ще й наочна).
(Підпис: "Два блокбети - це хороша тактика проти слабких опонентів")
Це був етап перший. На другому ж ми маємо усі ці данні якось структурувати. Для цього я використовую excel. Створюю документ, який розбиваю в будь-який спосіб на розділи по типу «3-бети/4-бети», «блефи», «цікаві лінії», «ІСМ», «SB_vs_BB» і.т.д. Далі залишається заповнити цю таблицю тими корисними спостереженнями, що нам вдалося зібрати. Насамкінець можна виділити іншим кольором ті нотатки з якими хочемо працювати в першу чергу.
Перед ігровою сесією переглядаємо нашу табличку, акцентуючи увагу на головному, та намагаємось під час гри внести ці зміни у свою гру. Засвоїли одну інформацію, переходимо до іншої і.т.д. Цей процес може бути безкінечним, бо відео Андрій та інші блогери випускають регулярно, було б лише бажанням працювати.
Спосіб №2. «Аналізуємо власні роздачі».
Робити це ми будемо за допомогою безкоштовного функціоналу gtowizard. Тут можна подивитись фактично усі префлоп ситуації у фрізаут турнірах (окрім ІСМ) і навіть розібрати 1-ну постфлоп ситуацію на добу (або й більше, якщо увімкнути голову).
Алгоритм наших дій такий. Під час сесії, коли трапляється незрозумілий для нас спот, ми скачуємо дану роздачу або робимо її скріншот (знімки екрану роблю програмою lightshot). Таким чином після гри у нас завжди буде що аналізувати. Сюди ж додам ще й безкоштовну версію Equilab. Цей софт я використовую для того, що б зрозуміти, як стоїть певна рука проти якогось діапазону. Це доволі корисно в ситуаціях, коли є розуміння, що gtowizard малює занадто лузовий діапазон і я хочу його відкоригувати, що б побачити більш реалістичну картину, а не «зі світу машин». Далі я підписую ці скріншоти. Ставлю «+», якщо зіграно було вірно і додаю короткий коментар. Якщо ж зіграно було не вірно, то ставлю «-» й додаю розлогий коментар про помилку.
Якщо ми бачимо, що у нас багато однотипних помилок, то це значить, що ми віднайшли лік у нашій грі, який і потрібно буде виправити.
Спосіб №3. «Цікавимось думкою інших гравців».
Ну й останній метод, який я хочу порекомендувати – це запитати про роздачу, що вас цікавить на форумі у гілці «Розбір роздач». Створюємо там тему і чекаєм на вердикт. Після чого не забуваємо подякувати за цінну інформацією!
Це все чим я хотів поділитись. Працюйте над собою та ставайте кращими! ![]()

Оцінити блог:
Читати також



Мої вітання користувачам даного ресурсу. Сподіваюсь на теплий прийом, коментарі підтримки, мотиваційні лайки та підписки. Буду радий та вдячний кожном...
10
17
1782
Хороша стаття👍️
Дякую! Написана "стаття" була ще рік тому, але я чомусь вагався чи її публікувати.. Судячи з реакцій вагався я дарма..)) 🙄
зберіг собі в закладки 😉
Вважатиму це за комплімент..) 🤝
так і є 😎
Крутий блог! Дуже структурований і корисний матеріал для тих, хто хоче розвиватися в покері без фінансових вкладень. Ну і, звісно, аналіз своїх роздач - мастхев для покерного прогресу. Дякую за цікаві поради!
Будь ласка! 🤝
Можливо, що аналіз власних роздач навіть варто було поставити №1, бо працювати над власними помилками, напевно, що корисніше, ніж збирати по крупицям інформацію з відео..) 🙄
Дякую за чудові поради)
Прекрасно подана і зрозуміла інформація🤝
Будь ласка.. Радий, що сподобалось..) 🤝
Доволі корисна інформація, особливо про нотатки)
Користуйся на здоров'я! 😉
Якщо мої опоненти будуть грати краще, то з одного боку - це погано для мого "профіти у хомках", але з іншого, граючи з сильними опонентами я й сам стаю сильнішим..) 🙄
Класна стаття👍️ За згенерованого царя гороха одразу поставив + не дочитавши😁
Ну генерував я просто "царя за покерним столом", а про Гороха вирішив додати вже під час написання вступного абзацу. Вирішив, що це має бути кумедно..) 🙂
Гарний, цікавий та корисний матеріал 👍🔥
Дякую за похвалу..) 🤗
Гарний блог друже 👍 Все чітко і по суті 👍 Гадаю інформація буде для багатьох корисною👍🔥🤝
Новачкам або гравцям, що хочуть прогресувати - точно має допомогти. А от більш досвідчені покеристи цю інформація можуть вже й так знати, + гравці вищих лімітів вже можуть собі дозволити займатись з тренерами та використовувати платний софт..
Спосіб №1 практикую, з іншими нажаль ні. Дякую за блог! 👍️
Будь ласка! 🤝
Якщо чесно, то я теж не регулярно цим займаюсь.. Лише роздачі розбираю +/- на постійній основі.. 🙄
Прочитав все до кінця.Вивчити покер як предмет в університеті не вдасться нікому але прагнути потрібно.
Робити хоча б щось явно краще - ніж не робити нічого..)
Золоті слова
Дякую за корисну інформацію.
Будь ласка! 🤝
Гарний блог😉 і мені пора зайнятись своєю грою(
Ти й так вже "легенд розносиш", тобі мало..? Напевно хочеш WSOP чи EPT підкорити..?) 😉
Це був збіг обставин, а гру потрібно покращувати, бо поки ми розвиваємось -ми живемо)😉
Що я скажу, щоб вийти на певний досить гарний рівень що дозволить навіть плюсувати, відкритого контенту вдосталь. Сам тільки так і працював
А от уже переходити на вищий рівень, цього точно буде мало.
І + з кожним місяцем в цій реальності розвиток іде швидше, тому може бути таке що скоро поріг входу ставатиме ще вище
Згодна на 💯 відсотків, зараз інформації скільки забажаєш. А ось коли подорожче то вже досвід/школа /фонд тренера потрібні
Все має відбуватись поступово, еволюційним шляхом. Не бачу сенсу купувати платний софт та брати платні заняття з тренером, якщо граєш мікроліміти. Для того, що б їх бити, як ти і зауважив(ла), вистачає безкоштовного контенту. Однак чим вище ти граєш - тим більша конкуренція, а тому в цей момент, на мою думку, вже варто інвестувати у власний покерний розвиток фінанси.
З одного боку велика кількість доступної інформації підсилює загальний рівень гри, але з іншого, ти й сам маєш змогу швидко розвиватись. Так і виходить, що тих, хто не прагне розвиватись, обходять ті, хто цього прагне..
Ти повністю правий, на початках це не має сенсу. Цього достатньо щоб рухатися і мати гарні гроші
А далі, уже коли виросте і БР і Ліміт можна думати про більше
Коли відбираєшся на дорогі турнірі граєш більш менш тайтово по карті,чекаєш гарну карту,а потім на твій рейз пуш і 4 кола і твоя кишенькова топ пара програє 37,К9... Я не знаю який аналіз тут робити... Які заметки писати...EV на хліб не намажишь
Це ти про МТТSport ? Бо зазвичай саме там твориться така "дікуха"..)
В одному конкретному турнірі чи на короткому відрізку часу - це дійсно так, однак чим більша дистанція тим меншу роль грає дисперсія.
Є такий ресурс - primedope, там можна подивитись, як дистанція її згладжує.
Ось який діапазон варіантів можливий у гравця, що має winrate 2.5 bb на 100 рук на дистанції в 100 тисяч роздач. Як бачимо, тут доволі багато графіків де він у мінусі.
А ось діапазон можливих варіантів у того ж самого гравця, але вже на дистанції в 1 міліон роздач.
Тут вже негативний (мінусовий) сценарії лише один... Дистанція має велике значення, як і вінрейт..) 😎
Андрій на добу знімає більше відео ніж я можу подивитись) коли він встигає, а щей грає.
Бо він вже робить акцент не на грі, а саме на контенті й розвитку своєї "медіа імперії"..)
Ого! Змістовна стаття та робота над грою! +++
Дякую за похвалу та комплімент..)
Це вже можна публікувати, як авторську статтю на покерному ресурсі😍
Однозначно жирний плюс➕ за такі корисні поради
👍😁😂
Дякую за гарні слова..) 🤝
Викручуємось, як можемо, інколи "доводиться" й хитрити..) 🙄
Норм стаття ,граю довго ,нічого не використовую,але покращив свою гру завдяки стрімам одного профі "Zavor" ,він колись був тренером ітс фонда ,я в нього навчився дуже багато чого
Стріми - це теж хороший варіант, але аналіз зіграних турнірів, на мою думку, дає значно більше корисної інформації за одиницю часу..
Навчального контента на ютубі дійсно багато, але він в основному не дуже структурован. І дуже часто любитель бігає від каналу до каналу. Де в авторів різний підхід до навчання, бачення покеру і т.д.
Все це створює мішанину у знаннях. Що загалом знижує ефективність навчання.
Тому треба шукати повний курс навчання, або шукати тренера, школу, фонду. (Другий варіант на практиці набагато ефективніший)
Повністю з тобою згоден, основна складність цю інформацію не просто зібрати, а ще й якось структурувати, що потребує доволі багато часу та зусиль.. З курсів я "знайшов" поки що лише курс bencb на торенті..)) 😄
bencb завжди на слуху, але за цей час покер дуже змінився, і я не знаю наскільки він ефективний зараз. (я його не дивився 🤪)
На мою думку він все ще доволі актуальний. Очевидно, що є вже прогресивніші курси, але й там інформація, особливо для новачків чи гравців низьких/середніх лімітів, дуже навіть корисна..)
Чудово все описав, друже 👍😉🤝
Радий, що сподобалось, дякую..) 🤝🍻
Гарний допис, молодець, що працюєш над грою 👍
Дякую! Це дає впевненість за столами.. Добиваю БР до 1К і буду штурмувати нові ліміти..) 💪
Точно з таким планом колись йшов, але так і до 1К не дійшов, 960$ було найбільше, потім, десь за пів року, впав аж до 80$. Після чого піднявся назад до 500$, ну і потім одразу занос 15К, відповідно план добити до 1К зірвався 😁