Срібна стійкість Куліша і тенісне дежавю. Як минув 6-й день ОІ
Україна karbon_if Гуру
Гуру

Україна у четвер одну медаль виграла🥈, а ще дві-три втратила🙉


У перший день серпня на Олімпіаді в Парижі було розіграно 16 комплектів медалей. Вже звикнувши до постійних втрат, сьогодні нарешті маємо підстави порадіти. 

Другу медаль Україні приніс стрілець із Черкас Сергій Куліш. 


 Герой дня

Сергій Куліш із Черкас виграв срібло в стрільбі з дрібнокаліберної гвинтівки з трьох положень. Його медаль – друга на цій Олімпіаді після бронзи Ольги Харлан. До фіналу Сергій відібрався третім, а в фіналі тривалий час взагалі лідирував. І якщо у стрільбі з коліна українець ще допустив два постріли нижче десятки і поступився однією сотою китайцеві Лю Юйкуню (сума українця за підсумками 15-ти пострілів – 153,9), то в стрільбі лежачи якийсь час мав відчутну перевагу. Усі 15 пострілів Сергія були в «десятки» (сума 155,2), але китаєць стріляв не гірше і навіть збільшив перевагу до чотирьох сотих. Певні зриви у вигляді пострілів на 9,1 і 9,5 Куліш допустив у «стійці». Це ще до боротьби на виліт. Коли ж учасники фіналу почали по одному відсіюватися, українець у заключних пострілах не поцілив у «десятку» жодного разу. Як наслідок, Лю Юйкунь виграв золото, а наш стрілець – срібло.🥈


Куліш – найстабільніший український стрілець-спортовець останнього часу. Він вигравав срібло також на Олімпіаді в Ріо-2016 і мав бути з медаллю на Іграх у Токіо в 2021-му. Але там Сергій у кінцівці, перебуваючи серед лідерів, відволікся на розстебнутий ґудзик, втратив концентрацію і помилково вистрелив по сусідній мішені хорвата Мілана Марічича. Цей «нуль» відкинув Куліша на восьме місце. Найсумніше, що постріл по чужій мішені теж влучив у «десятку». Трагічна випадковість, але таке в цьому виді спорту буває. Після того Куліш у 2022-му став чемпіоном світу й ось зараз бере друге в кар'єрі олімпійське срібло. 


Дежавю дня


Щось схоже ми вже бачили. Не пізніше як минулої ночі. Марта Костюк у чвертьфінальному матчі одиночного розряду проти Донни Векіч теж вела на тай-брейку вирішального сету 4:0. До перемоги залишалося виграти три розіграші. Але в підсумку Марта програла матч. Історія має властивість повторюватися. Але не настільки ж раптово. І не з представницями ж однієї країни. Сестри Надія і Людмила Кіченок у чвертьфіналі парного розряду поступилися в першому сеті іспанкам Крістіні Букші і Сарі Соррібес-Тормо 6:3, в другому відігралися – 6:2. А потім був супертайбрейк, який грається до десяти очок. Українки вели 7:3. До перемоги залишалися ті самі три розіграші. Та наші дівчата примудрилися програти шість очок поспіль, відіграли три матчболи, але в підсумку програли супертайбрейк, а з ним і матч 10:12. Тим самим, українки повторили свій результат трирічної давнини. У Токіо-2020 вони у чвертьфіналі програли москалихам Вєсніній і Кудерметовій.


Пасивна боротьба


20-річна дзюдоїстка Єлизавета Литвиненко напередодні Олімпіади вважалася прихованою медальною надією. Борчиня, яка два роки тому, 18-річною, сенсаційно виграла бронзу чемпіонату світу у ваговій категорії до 78 кг, демонструвала свій клас зокрема й цьогоріч, коли входила до числа призерок на етапах Grand Slam. Перша олімпійська сутичка вийшла для Єлизавети вдалою: в 1/8 фіналу вона за допомогою підсаду стегном змогла кинути суперницю, бронзову призерку чемпіонату світу-2019 Лоріан Куку з Косова на ваза-арі. Цей прийом приніс українці перемогу. На жаль, у наступних двох сутичках якраз результативних дій і передумов до них Литвиненко й бракувало. Чи то вона діяла надто обережно, чи банально не могла підібратися до суперниць, але що чвертьфінальну сутичку призерці двох останніх чемпіонатів світу Алісі Белланді, що втішний поєдинок володарці світового срібла-2022 Ма Чженчжао з Китаю Єлизавета програла, отримавши по три шидо за пасивність.



Так чи інакше, дійшовши до чвертьфіналу, Литвиненко продемонструвала найуспішніший поміж українських дзюдоїстів результат Олімпіади-2024. Принаймні, на цю мить. Завтра на паризьке татамі вийде остання з українських учасниць, представниця вагової категорії понад 78 кг Христина Гоман, першою суперницею якої буде Маріт Кемпс з Нідерландів. Аліса Белланді в підсумку стала олімпійською чемпіонкою. В фіналі вона перемогла Ланір Інбар з Ізраїлю. А в чоловічій ваговій категорії до 100 кг золото виграв чинний чемпіон світу Зелім Коцоєв з Азербайджану, який переміг грузина Ілію Суламанідзе. 


 Невдача дня


22-річний Владислав Бухов, який цьогоріч у лютому приніс Україні перше за останніх 17 років золото чемпіонату світу з плавання і побив при цьому рекорд понад 20-річної давнини Олександра Волинця на дистанції 50 м вільним стилем (21,38 сек.) на другій Олімпіаді поспіль не зумів пробитися у фінал кролевої 50-метрівки. Як і три роки назад у Токіо, зараз у Парижі Владислав у півфіналі став 11-м. Тільки у 2021-му він вважався молодим і перспективним, а зараз від Владислава чекали чогось особливого не лише в Україні.



Коли вранці Бухов з результатом 21,89 кваліфікувався у півфінал з тим самим 11-м часом, залишалося сподівання, що він пливе з запасом і економить сили для вечірнього старту. Проте у півфіналі Владислав проплив не набагато швидше – 21,76. У своєму запливі він взагалі був сьомим. Найперше українця підвів дуже слабкий старт. А виграли півфінал, показавши однаковий результат 21,38 (тобто, такий, як національний рекорд Бухова) чемпіони світу 2022-го та 2023-го років, відповідно, Бен Прауд з Великої Британії і Кемерон Макевой з Австралії. Взагалі, Бухов став першим українцем, який на цій Олімпіаді взяв участь у вечірній сесії плавців. До медального запливу лише не добрався. Таких сьогодні було чотири. 17-річна канадійка Саммер Макінтош виграла друге після перемоги на 400-метрівці комплексом золото Парижа-2024. Сара з олімпійським рекордом (2.03,03) виграла на дистанції 200 м батерфляєм. Попередня олімпійська рекордсменка і олімпійська чемпіонка Токіо Чжан Юйфей з Китаю, до речі, здобула цьогоріч бронзу, поступившись також американці Реґан Сміт. Чемпіон світу-2023 Губерт Кош з Угорщини виграв з результатом 1.54,26 200-метрівку на спині. На 200 метрах брасом серед жінок золото з рекордом Америки (2.19,24) здобула Кеті Дуґлас зі США. Нарешті в естафеті 4х200 м вільним стилем перемогли австралійки Моллі О’Каллаґан, Лані Паллістер, Бріанна Тросселл і Аріарне Тітмус. Золото вони підсилили олімпійським рекордом (7.38,08), покращивши попереднє досягнення китаянок трирічної давнини на понад дві секунди. Срібло здобула команда США, у складі якої на третьому етапі плила легендарна Кеті Ледекі. Для 27-річної американки то 13 олімпійська нагорода в кар’єрі (8 золотих, 4 срібних, одна бронзова). Більше нагород кількісно в історії літніх Олімпіад здобували лише три атлети – інший американський плавець Майкл Фелпс (28), українська гімнастка Лариса Латиніна (18) та совєцький гімнаст Ніколай Андріанов (15). Тих самих 13 медалей виграли український гімнаст Борис Шахлін, італійський фехтувальник Едуардо Маджаротті і японський гімнаст Такасі Ондо.

Коментарі (3)
Україна Cokiable Гуру
Гуру

🥳🥳🥳


Україна victorias Легенда
Легенда

мнообіцяючий був день, одна є. вже добре

Україна karbon_if Гуру
Гуру

мнообіцяючий був день, одна є. вже добре

Дууууже потрібно золото, щоб значно підянтись у заліковому медальному рейтингу країн

Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.