У жовтні на друге читання буде винесено законопроєкт про ліквідацію КРАІЛ
За словами голови фінансового комітету Верховної Ради України Данила Гетманцева, вже у жовтні цього року може відбутися ліквідація Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей (КРАІЛ).
"Ми затягнули з вирішенням цього питання, але на то були причини, зокрема було багато інших не менш важливих законопроєктів. Ми його (законопроєкт про ліквідацію КРАІЛ) точно винесемо в жовтні. Ліквідація КРАІЛ відбудеться точно, без жодних заперечень. Зараз ми дискутуємо щодо змін в обмеженнях по рекламі, по спонсорству. Ми наполягаємо на забороні реклами, але щодо спонсорства до нас звернулось Міністерство спорту, а також величезна кількість спортивних організацій, які зазначили, що вони живуть тільки за рахунок спонсорства.
І тут в мене особисто не піднімається рука заборонити спонсорство спорту для азартних ігор, тому що хтось зловживав колись, розміщуючи рекламу азартних ігор на плакаті, прикриваючись спонсорством. Тому я думаю, що ми визначимо, яким чином повинна співвідноситися площа реклами та визначити хронометраж спонсорських рекламних відео. Я буду пропонувати колегам все ж таки спонсорство для спорту лишити. Лишити можливість будь-якої реклами азартних ігор на сайтах організаторів. Чому вони не можуть на своєму сайті рекламувати свою ж гру? Я думаю, що ми обговоримо ці питання і зможемо вже в жовтні пропонувати законопроєкт для прийняття в цілому".
Також Гетманцев відповів і на запитання журналістів, що проблеми з КРАІЛ виникли через недостатню кількість виділених коштів від Кабміну.
По-перше, це не так. По-друге, чому суспільство повинні хвилювати взаємовідносини одного державного органу з іншим всередині КМУ? Це якраз і є основним завданням державного менеджера – забезпечувати виконання покладених на нього функцій, співпрацюючи з колегами або йти у відставку. Я вважаю, це одна з основних причин, чому ми ліквідуємо КРАІЛ, бо це абсолютна бездіяльність і недолугість керівництва цього органу, який не зміг за три роки своєї роботи виконати основну функцію, основне завдання від держави – зробити систему онлайн-моніторингу.
Ані мене, ані вас, ані суспільство не повинно хвилювати, чому менеджер в межах внутрішніх процедур у Кабміні домовився чи не домовився з Мінфіном про фінансування того чи іншого проєкту. Це його робота. Тому я не приймаю жодних аргументів про відсутність фінансування, про те, що хтось не виділяє гроші. Тим більше, що гроші виділялися. Я вважаю, що те, що в нас досі немає системи онлайн-моніторингу, це умисне блокування з боку державних службовців в інтересах певних організаторів азартних ігор.