Вадим Корягін: "Саме по ту сторону страху знаходяться найкращі моменти твого життя!"
Він мені зателефонував після одного з моїх анонсів авторської колонки на Cardmates в соцмережах. "Толь, що за спільнота, про покер?"
Я почав з жарту. "Вадиме, є питання. Надивився "Великої Гри Моллі Блум" - планую "створити і тримати" в столиці закриту дорогу гру по покеру. Приїдеш до мене пограти, коли відкриюся?"
Він довго сміявся. Розмова зав'язалась і перетворилась на цікаве інтерв'ю. Про спорт і про покер.
Тож тепер з вами в спільноті Сardmates - Вадим Корягін
Профайл
Вік - 40 років, українець. Освіта вища, "не по спорту» - закінчив КНУБіА (Київський національний університет будівництва і архітектури).
Звання, досягнення в спорті.
Настільний теніс - срібний призер ЧУ в парному розряді, чемпіон України в командному розряді, кілька років – член збірної України. Це все – у юніорах (вік до 15 років). МСУ (майстер спорту України).
Більярд (піраміда) – багаторазовий чемпіон України, неодноразовий володар кубку України, МСУ.
Пул - неодноразовий переможець відкритих чемпіонатів і кубків, з учасниками зі всіх країн ближньої Європи.
В статусі МСУ маю досвід у наданні приватних тренувань за вище вказаними видами спорту. Проте слід підкреслити, що формат тренувань – приватні, за згодою/побажаннями. Отримати ліцензію тренера і зробити тренерську діяльність приорітетною – такого завдання перед собою не ставив.
Покер.
Досягнення в онлайні: топ-30 (призові 20К) в ювілейному Sunday Million 20M гарантія, 50 000 учасників). Є кілька 1-ших місць в більш дешевих турнірах.
Досягнення в покерних живих турнірах. Брав участь у офлайн-серіях EPT в Празі та на Кіпрі. В останньому двічі був у ITM – в турнірі за 2.200 та 94 місце в Мейні за 5.300 (біля 20К призових).
Проживаю у Києві.
KD – Вітаю, Вадиме. Якщо прочитати профайл – все виглядає як: Корягін – спорт – покер). На твою приватну точку зору: покер – це спорт? Чи – не весь і не скрізь?
Вадим Корягін - Привіт, Толя).Треба розмежовувати поняття. Кеш в закритих дружніх компаніях чи в ігрових зонах - це або недешевий відпочинок, або заробіток. А МТТ, чемпіонати, серії, кубки, призові місця, можливість дискваліфікації чи пенальті – тут присутні всі складові спортивних змагань. Це – спорт. Не рідко за одним словом існує декілька понять чи значень. Це нормально. Потрібно лише правильно розуміти: що, як і для чого. Так в багатьох речах. В тому числі - і в покері.
KD – Послухай, ще по твоїй власній інформації про себе. Виглядає так, що ти на певний період «занурюєшся» в якийсь вид спорту, витискаєш з нього максимум – і робиш перехід до якогось іншого, наступного. Давай трохи пробіжимось по кожному періоду, з моменту переїзду до Києва і вступу до спортивного інтернату. Який це був рік? Це був переїзд, пов’язаний з настільним тенісом?
Вадим Корягін – Так. З приводу переїзду до Києва – це відбулось саме завдяки настільному тенісу. В 12 років я поїхав до Львова, з батьком ( він мій перший тренер по тенісу, входив в топ-50 Союзу в свій час) і там на чемпіонаті України увійшов у 8 найсильніших. Мене побачили київські тренери збірної країни і запросили до Києва, до спортивного інтернату. Батько мене привіз сюди – і я з восьмого класу вже жив в Києві, окремо від батьків. Все відбувалось в інтернаті – харчування, проживання, тренування. Все. Моїм «батьком» в спортінтернаті був мій тренер. Там вивчались біля 25 видів спорту, хлопчики/дівчатка – всі поряд, на одних поверхах. Була своя «дідівщина» - харчування було обмежене, мамина консервація і посилки лежали під койкою. Тиснули «борці», прийшлось якось ввіткнути виделку в ногу для відстоювання «своєї їжі»... Ти ж розумієш: один раз «прогнувся» - будеш ходити нахиленим. Таким було дитинство, яке формувало самостійність і характер майбутнього спортсмена. Я вважаю, що мені це дуже допомогло стати дорослим раніше за інших ровесників.
KD – По «більярдному періоду» Наскільки я знаю, в часи твоїх найкращих виступів була боротьба двох українських федерацій. А за перемогу в чемпіонаті України присвоювали звання майстра цього виду спорту. Ти отримав значок і посвідчення - чи був не у тій федерації, яка саме тоді видавала це на законних підставах?
Вадим Корягін – Більярд з’явився ще під час навчання в спортінтернаті. Мені дуже подобалось, але це було дороге задоволення і багато можливостей не було. Та коли я вже виконав норматив майстра спорту по настільному тенісу, я повинен був їхати грати за німецьций клуб – мама настояла на тому, щоб я не робитв цього, а отримав нормальну освіту. Бо спорт не може бути гарантованою основою «на все життя». Я «почув», від поїздки в Німеччину відмовився, вступив до Університету будівництва та архітектури.
З цього моменту більярду в моєму житті стало значно більше – в одному із київських клубів («Шанс», на вул. Фрунзе) мені дали необмежений час на столах. І я «цілодобово там жив» )) Рівень набрав дуже швидко – думаю, «заслуга» в цьому – настільного тенісу. Тому що все, що пов’язано з кулями, крученням/обертанням, з геометрією і фізикою поведінки кулі – для мене це все було зрозуміло. Тобто результати прийшли швидко. Перемога на чемпіонаті Києва, призові місця «на Україні».
І в 2009 році я вперше виграв чемпіонат України, який проходив в місті Кривий Ріг. Це вже була нова федерація. І так – в мене є відзнака і посвідчення майстра спорту з більярду. Але варто зауважити, що ще до цього в мене були перемоги на чемпіонатах України і призові місця на європейських турнірах з пулу – це теж різновид більярду, але за нього тоді звання в нашій країні не присвоювали. Тому по факту – так, норматив МСУ по більярду виконав за чемпіонство саме у піраміді.
KD – Переходимо до покеру. Є така думка, що немалий відсоток тих, хто частенько "катає кулі по лузах", таки рано чи пізно потрапляє до покерної зали. Безпосередньо від більярдного стола. Ну, ніби ж не так як покер і преферанс, наприклад. Більша різниця. Чому, на твій погляд, – так, що їх поєднує? Я, до слова, теж зіграв перший свій покерний турнір у більярдному клубі «ШАРПЕЙ», що був на Петрівці в Києві. Що думаєш про це і як, власне, ти потрапив до покеру?
Вадим Корягін – Першим покерним закладом, поріг якого я переступив, був клуб «Платон», у 2008 році. За більярдними столами часто пересікались з Іваном Яремчуком, всі відомим футболістом-динамівцем. В нас завжди були дуже дружні приятельські відносини. Я бачив, що він постійно приходив з великою «котлетою» грошей – і мене зацікавило: чим це він займається
Яремчук розповів – граю в покер. Він мене привів у клуб на кеш з блайндами 1/2$, розказав правила – я мало що зрозумів у перших іграх). Всі збирали комбінації, грали в пасьянс - покер тоді був іншим)) Але вже в той момент були такі відомі люди як Олексій Ковальчук (перші перемоги українців на WSOP) – знайомство з такими людьми і дало старт моїй покерній діяльності. Потім був покерний стіл в окремій кімнаті у більярдному клубі «Уікенд» - там був кеш, були недорогі турніри по 50$ - і покеру в моєму житті стало значно більше. Що поєднує покер і більярд? В обох випадках присутній азарт. Оскільки гра – постійно «на гроші».
Але. В турнірних форматах - є всі фактори спортивного змагання, боротьби проти опонента за прохід далі, до призових і до 1-го місця.
Покер, на мою думку – це боротьба «один на один». В роздачі ти повинен зробити всі правильні дії, щоб ви з твоїм опонентом залишились вдвох, щоб ти зміг його далі «розібрати». Якщо порівнювати саме з більярдом – і там, і там -дуже важлива психологія протистояння. Якщо ти не стресо-стійкий – ти не матимеш результату ні в тому, ні в тому виді. Тільт присутній також в обох. Ряд помилок в партіях чи роздачах – і вони тебе ламають і «викидують з обойми».
Якщо резюмувати – пов’язують обидва види сторту азарт, бажання до суперництва, психологія, стратегія. І головне: дисципліна – три рази і зі знаком оклику!
Ну і власне – чому у мене покер у пріоритеті на ближче майбутнє? Це очевидно. Приз, який є підсумком твоїх старань, самореалізацій, напрацювань, роботи над собою – набагато вагоміший, ніж у більярді. Призові фонди в серйозних змаганнях в покері і більярді просто неспівставні. Звичайно, на користь покеру.
KD – І ще, в продовження попередньої теми. Звання чемпіона країни, майже у будь-якому якому виді спорту, – це піт, мозолі, режим, відмова від багатьох видів задоволень, які хочеться – але не можна. І це – зовсім не гарантія чемпіонства, бо такі рамки у всіх твоїх опонентів. А 20 чемпіонів на одну першу сходинку «не поміщаються». Зараз можна офіційно стати майстром спорту України з покеру. Якщо порівняти? Є схожість у самовіддачах/тренуваннях/обмеженнях? Чи вночі догравав фіналку по 22$ в онлайні, поспав пару годин – і на 16.00 в лайтрегу на відбір ЧУ чи на сам ЧУ – а ввечері/вночі вже майстер спорту, якщо «гарно здавали і добре складалось»?
Вадим Корягін – У більярді без мозолів, тисячі нахилів над столом і жорсткої самодисципліни - ти ніколи не станеш чемпіоном. В покері елемент везіння присутній. Ти можеш прийти на турнір НЕ максимально підготовленим, але тобі в кількох надважливих ключових роздачах склалось – і ти чемпіон. В жодному іншому виді спорту без максимальної підготовки і концентрації ти ніколи не переможеш противника рівного чи сильнішого. А в покері – так, є фактор удачі. Але це не є секрет, це загальновідомо.
Я певний час поєднував. Але якщо ніч провів за покерним столом – ти на тренування чи турнір по більярду приходиш як «вичавлений лимон». Плюс тобі стає це взагалі не цікаво, бо в якості призу – зовсім інші суми. В реалі – після покеру була апатія до більярду. Треба було вибирати.
Регулярний покер – це не про відпочинок чи легкі гроші. Робота над собою необхідна постійно – молодь «давить», гра постійно в динаміці і розвитку, змінюється. Без самовдосконалення може бути один «постріл», але це не підтвердиться на дистанції.
KD – Розкажи, будь ласка, про твою участь у EPT на Кіпрі. Безумовно, я тебе вітаю з потраплянням і ІТМ в двох реально дорогих кількаденних турнірах. Це була твоя перша в житті серія (жовтень 2023), після неї ти вже їздив до Праги (грудень 2023). Але я не про фінрезультат. Мене і читачів цікавить швидше саме спортивно-психологічна складова як підготовки, так і відігрування таких турнірів. В нас на Cardmates більше – онлайнова покерна аудиторія. Та нерідко в блогах звучать фрази «хочу готуватись до виходу/поїздки в офлайн, на серії». І з гарною підготовкою і тисячами відіграних турнірів – це непогане маточікування для деяких реально підготовлених гравців. Але, крім фінансів і бажання, є ще питання - фізична готовність, психологія, вплив самої атмосфери, постійна максимальна концентрація на свої роздачах – які в тебе проходять у сто разів рідше, ніж коли 8-12 столів одночасно на моніторі у звичайній сесії. Як ти на все це дивишся?
Вадим Корягін Якщо про мою підготовку – це не про цю серію. Ця поїздка була реалізацією моєї давньої мрії – поїхати на європейский офлайн, відчути емоції цих змагань) Посидіти за одним столом з зірками світового покеру, побачити наживо, що і як вони роблять в роздачах. Та навіть пофотографуватись з ними – цього дуже хотілось. І я це реалізував. Тому саме на цю серію підготовки як такої не було. Я просто зібрався, взяв свою дівчину – і поїхав Там дійсно дуже круті умови для учасників і гостей – море, гарний готель, «все включено». Організація – реально високий європейський рівень. Грати і відпочивати було – саме задоволення.
В плані психології. Напевно, мені дуже допомогло те, що я не ставив собі конкретних завдань і не очікував конкретних результатів. Я поїхав просто пограти, отримати задоволення ві д масштабу та емоцій. До речі, можу порекомендувати всім, хто думає про участь в таких серіях – ставте на перший план задоволення від гри. Це реально дужне допомагає. Бо конкретно поставлена ціль – це веде до «зажатості», нервування, невдоволення – а це не покращує гру. Якраз навпаки. Ну, і само собою – ваш банкрол повинен спокійно дозволяти вам такі вкладення, які зовсім не обов’язково повернуться з профітом.
На Кіпрі в мене була вільна голова, я не робив планів – тому в мене склалось досягнути такого дуже доброго результату. Причому був момент, коли все могло бути ще краще. Зі стеком, з яким я закінчив 1-й день у Мейні по 5.300 – а я йшов з 1000 гравців на 5-му місці – можливо, професійний гравець «доїхав» би і далі. Була головна роздача, яка могла мене привести на фінальний стіл: гра проти одного з чіп-лідерів турніру: мої КК проти АК, і , на жаль, - туз на рівері. Це була роздача на пів-стеку. Але таке. Могло бути по іншому, та склалось так як склалось.
Я дуже люблю офлайн гру. Гра проти аватарок «дельфінчиків» і «крокодильчиків» не приносить такого задоволення. Я люблю «відчувати стіл», бачити «живого» опонента. Це зовсім інші емоції, ніж в онлайні. Коли ти заходиш в цей величезний зал з нереальною кількістю столів і гравців – тебе просто «накриває» бажання чимшвидше «зануритись» в ці процеси і в ці емоції :)
KD – Є в планах (безумовно, враховуючи ситуацію в країні) - виїзди на серії цього року? Може ми почитаємо про це в твоїх блогах? А може - в авторській колонці? Може так скластися?))
Вадим Корягін - давай побачимо реацію читачів на це інтерв’ю :) Плани є, бажання є – але наперед забігати не будемо)
KD – На головному фото ти – перед стрибком з парашютом (я так думаю). Що це було: програний спір / випробування себе / впевненість, що отримаєш 💯драйв, просто свято, подарунок для себе? Це був перший стрибок чи черговий?
Вадим Корягін – У мене бажання стрибка з куполом над головою було завжди. Навіть був момент, коли (раніше, не зараз) мені моя тодішня дружина подарувала таку можливість. Але в той момент не склалось і ваучер пропав. І на певний час це було відкладено.
А потім – був якийсь сірий період у житті. І товариш, який знав мій спосіб життя, те, що я люблю «походити по лезу», один з моїх «підопічних», якого я тренував по більярду – сказав: «Вадос, ти повинен це спробувати. Бо я спробував – і не зміг зупинитись». Власне, це те, чого я боявся – якщо я стрибну – я знов піду «з головою» у новий вид спорту) Це вже було б занадто
Але я таки стрибнув. І – так, це було випробування себе. Емоції зашкалювали, цілий день ходив з посмішкою «на всі 32», адреналін просто нереальний! Перед стрибком, після принятого рішення стрибати - була безсонна ніч, сумніви, хвилювання. Все те, про що я після стрибка подумав: не треба було ні за що переживати, це просто круто! Коли ти робиш цей перший крок, провалюєшся – і розумієш: САМЕ ПО ТУ СТОРОНУ СТРАХУ ЗНАХОДЯТЬСЯ НАЙКРАЩІ МОМЕНТИ НАШОГО ЖИТТЯ. І як же круто, що я вирішив це зробити!
KD – До речі, ще про офлайн. На днях починається 1-й етап відбору на фінальну частину чемпіонату України зі спортивного покеру, який буде проходити у Львові. Твоє перше «стартове» місто) Не їдеш? Якщо з якихось причин – ні, чи будеш брати участь в Київському відбірковому турі? Третій норматив МСУ по ще одному виду спорту додамо до виконаних?
Вадим Корягін - Якщо буде проходити чемпіонат в Києві – буду грати. Можливо, що і поїду до Львова. Але на даний момент це ще не вирішено. А в Києві – буду грати точно.
KD – Я в кожному інтерв'ю цієї рубрики Heads up задаю фінальне фірмове питання гостю. Воно звучить так: "Коли я не граю в покер - я... " Продовж/закінчи, будь ласка, цю фразу
Вадим Корягін - "Коли я не граю в покер – я продовжую жити. Але без покеру жити НУДНО»
Коли ти без ризку – ти сосизко
Толя,дякую за інтерв'ю! Думав, трохи прикрасиш, а ти прямо слово в слово..))
Тобі дякую)) Дуже сподіваюсь, що спільноті наша розмова "зайде"
Дуже цікаве інтерв'ю! Знаю Вадима особисто. Сильний гравець, крута особистість та просто гарна людина.
Дякую,друже!!
Дуже пишаюсь тобою, коханий ! 😍 Бажаю тобі успіхів, натхнення та перемог! 🏆Ти найкращий ! 🤩😎❤️😘
😘
Цікаве інтервю
Дякую, Тарасе, стараємось для вас
І персона цікава і розмова 😉
Дякую😉
Дуже цікава розмова. Пане Вадим вітаю в спільноті
Інтерв'ю сподобалось! Дякую!
Було цікаво читати про такий шлях! Як із "великого" спорту прийшов до покеру!
Бажаю успіхів за столами!
круте інтервʼю! раді бачити Вадима на КМ!
Цікаво получилось
Все більше і більше відомих особистостей на Кардмейтсі) Це дуже круто) Удачі Вам на ЧУ)
Крутезне інтерв'ю!
🙏 🙏
Дякуємо, що читаєте і коментуєте :)