Збірна України зі спортивного покеру вирушила на Кубок Націй

Збірна України з покеру

22 березня в Дубліні пройшли змагання по покеру "Кубок Націй", в яких зіграли 8 команд з різних країн. В 2019 році в Кубку вперше взяли участь гравці з України.

Суперниками українців стали збірні покеристів з Німеччини, Ірландії, Індії, Перу, Данії, Тайпея, а також збірна онлайн-професіоналів з різних країн.

Змагання прошло за правилами Матч-покеру, де за результатами кожної роздачі підраховуються бали кожного учасника і стеки гравців зрівнюються.

Редакція покерного порталу cardmates.net напередодні Кубка Націй взяла інтерв’ю в учасників Національної збірної України та у титульного спонсора команди PokerMatch і президента Всеукраїнської федерації спортивного покеру Сергія Єфименка. Ми переклали на українську мову цю розмову для україномовних читачів.  

Михайло Кедровський

Михайло Кедровський

Михайло в покері вже близько 20 років і за цей час він став успішним і впізнаваним офлайн-регуляром, як в Україні, так і за її межами. Саме Кедровський удостоївся честі стати капітаном української збірної. Зараз професіонал спеціалізується на різних форматах холдема і омахи.

Тобі випала честь бути капітаном української збірної, що ти можеш сказати про своїх партнерів по команді? Вам вдалося зігратися?

Про своїх партнерів можу говорити вічно, можу віршами. Вдалося зігратися? Загальна кількість розіграних роздач за столом обчислюється в тисячах, можливо в десятках тисяч, і це тільки в офлайні. Наймолодша Оля, але навіть з нею ми граємо з 2012 року, в усіх знакових вітчизняних турнірах, і систематично за кордоном.

Ти знайомий з хлопцями з команд-суперниць?

Є знайомі імена, зокрема Гері Боумен.

Як думаєш, яку команду нам варто побоюватися найбільше?

Ніколи не думав, що потрібно когось боятися.

Михайло Кедровський

Як проходить підготовка до Кубку Націй?

Наживо намагаємося моделювати гру, яка буде на гаджетах, в Кубку Націй. Вивчали досвід Росії, на минулому аналогічному форумі.

У тебе вже є якась особлива тактика (особиста і для команди)?

Так є. Особистої немає, (це колективна стезя). Головне позитивний настрій, і захист SB)) Всі захищають BB, а ми будемо захищати SB!

Що для тебе означає участь в цьому турнірі?

Якщо пафосно – честь країни! Якщо чесно – тільки про це і думаю))

Ольга Єрмольчева

Ольга Єрмольчева

Оля – одна з найбільш відомих українських гравців в покер. У 2018 році вона стала першим PRO-гравцем PokerMatch і з честю носить нашивки українського покер-руму. На її рахунку понад 200 000$, виграних в живих подіях, в т. ч. трофеї EPT, RPT і PokerStars Championship. В покерному ком'юніті Ермольчеву також відома, як "Mangusta" або просто Мангустік.

Ти колись грала за правилами матч-покеру?

Я ніколи не грала і маю досить слабке уявлення про матч-покер. Кожна роздача починається з новим стеком. Це буде дуже захоплююче.

Як проходить підготовка до Кубку Націй?

Це дуже незвичайний для нас формат, адже він сильно відрізняється від покеру, де кожен сам за себе. Поспілкувалися з хлопцями, які вже грали в командний покер, обговорили стратегію, плюс у нас заплановано тренування перед поїздкою, де будуть замішані колоди карт і ситуація максимально наближена до тієї гри, яка нас чекає в Ірландії.

У тебе вже є якась особлива тактика?

У мене є тактика, і я буду її дотримуватися. Вона досить проста - з хорошими руками вигравати по максимуму, а там, де моя карта бита - програвати по мінімуму.

Що для тебе означає участь в цьому турнірі?

Думаю, очевидно, що це дуже престижно бути частиною збірної своєї країни, це велика честь і велика відповідальність. Я постараюся зробити все, що від мене залежить.

Ольга Єрмольчева

Ти єдина дівчина з української команди і, швидше за все, одна з небагатьох покеристок на Кубку Націй, як думаєш, це зіграє тобі на руку?

На мою думку, це не дає ніякої переваги в грі, коли у всіх одні і ті ж карти на руках.

Чула про те, що ти будеш знімати влоги в Дубліні, що в них можна буде побачити?

Так, я планую знімати влоги. Постараюся максимально висвітлити цю подію. До покеру з'являється все більше інтересу в нашій країні. Покерний рум PokerMatch робить дуже багато для популяризації покеру. Тому наша збірна за підтримки PokerMatch допоможе всім бажаючим зануритися в атмосферу справжнього спортивного події. Буду знайомити глядачів з учасниками і взагалі показувати, що цікавого з нами відбувається!

Ти знайома з хлопцями з команд-суперниць? Як думаєш, яку команду нам варто побоюватися найбільше?

Хлопці з нашої збірної дуже докладно пройшлися по профілях всіх гравців. Не можна недооцінювати нікого, всі збірні можуть створити нам проблеми на шляху до першого місця, але ми будемо вичавлювати максимум і нехай удача та майстерність будуть на нашому боці!

Андрій Любовецький

Андрій Любовецький

Андрій професійно грає в покер більше 10 років і за цей час зумів заробити більше мільйона доларів. На його рахунку є трофей EAPT і PokerStars Championship, хлопець потрапляв у призи таких популярних серій, як WSOP і PCA, а ще він кілька разів був фіналістом серій WCOOP, SCOOP на PokerStars. Зараз 28-річний українець спеціалізується на кеш-іграх в онлайні і вважає за краще пот-лімітну омаху.

Андрій, ти, мабуть, найтитулованіший учасник збірної і потрапляв в призи багатьох престижних серій. Як вважаєш, це допоможе тобі в змаганні?

Формат цього турніру сильно відрізняється від всіх інших, які мені доводилося грати. Але все ж сподіваюся, що великий досвід живої гри буде корисний.

Ти знайомий з хлопцями з команд-суперниць? Як думаєш, яку команду нам варто побоюватися найбільше?

У складах команд побачив кілька знайомих імен: німець Ян Хайтманн, капітан збірної Ірландії Енді Блек, і навіть сам Гері Боуман, який багато зробив для розвитку покеру на території України. Хоча в складі збірної Індії я не побачив ніяких гучних імен, але кажуть, що найбільше варто побоюватися саме їх, так як вони є родоначальниками цього різновиду покеру і, відповідно, мають найбільше досвіду.

Ти колись грав за правилами матч-покеру?

Ніколи не грав за правилами матч-покеру. Для мене, як і для всіх учасників збірної України, це буде абсолютно новий досвід. І схоже, що цей різновид має мало спільного з класичним покером. Тут кожна роздача починається з однаковим стеком (10к) і блайндами (25/50) і ведеться підрахунок балів після кожної роздачі, чого в звичайному покері не побачиш. І це сильно впливає на стратегію.

Андрій Любовецький

Як проходить підготовка до Кубку Націй?

Провели кілька тренувань з учасниками команди, обговорили стратегію гри.

У тебе вже є якась особлива тактика?

Так, у нашої команди є особлива стратегія і ми будемо її дотримуватися))) Сподіваюся, у нас все вийде.

Що для тебе означає участь в цьому турнірі?

До сих пір у багатьох людей неправильне сприйняття покеру. Хочеться показати людям, що покер, це в першу чергу спорт. Особливо з огляду на той факт, що найближчим часом покер може стати олімпійським видом спорту.

Мені здається, що подібні турніри, допоможуть сформувати правильну думку про покер, і я, як гравець, хочу внести свою лепту в цей процес.

Володимир Дрокін

Володимир Дрокін

29-річний харків'янин вже багато років живе в Києві. Свій шлях у покері він почав близько 10 років тому зі звичайного фріролу в харківському покерному клубі. Зараз Володимир вважає за краще грати турніри з великими гарантіями і кеш-гру NLH 50/100, а також активно пробує себе в кеш-іграх омахи. У минулому році він фінішував 56-м на WSOP Main Event і виграв 130 000$.

Ти колись грав за правилами матч-покеру, як це буде на Кубку Націй?

До цього я ніколи не грав в такому вигляді покеру як "матч-покер" і ніколи не чув про це, тому що в технічному плані для організаторів це не так легко провести.

Як проходить підготовка до Кубку Націй?

Ми почали дізнаватися про те, як же нам варто грати, за якою стратегією і т. д. Плюс до всього у мене є друзі, які брали участь в такому ж Кубку Націй від Росії в 2017 році. Ми дізналися якісь деталі і на СНД-форумах хлопці зі збірної Росії ділилися інформацією про те, як це проходило. Але важливий нюанс полягає в тому, залишилися незмінними чи правила з того часу в підрахунку балів.

Коли ми сформували склад і нам прислали правила, ми командою збирали тренування в таких же умовах як будуть проходити в Ірландії. При аналізі та підготовці ми прийшли до висновку, що головне це те як підраховують бали, так як це і впливає на стратегію гри, є маленькі нюанси... але якщо не заходити сильно в подробиці, то кардинально серйозних відмінностей немає.

Тому з тим досвідом, який є у нашої збірної в турнірному покері, я думаю у нас непогані шанси відібратися в Токіо.

Володимир Дрокін

Як думаєш, яку команду нам варто побоюватися найбільше?

Дуже сильна і досвідчені гравці в турнірному покері за складом у Ірландії, також у Німеччині в принципі в середньому в країні рівень гри на дуже хорошому рівні. Виділив би саме ці 2 збірні.

Що для тебе означає участь в цьому турнірі?

Думаю, для кожної людини в якійсь мірі важливо щоб те, чим він займається, якось цінувалося в суспільстві. І мені приємно що покер після довгих років самітництва набуває легалізованого виду, як у багатьох інших країнах. 7 років тому у нас були відкриті покерні заклади, була федерація покеру, проводилося безліч турнірів і навіть European Poker Tour проходив в Києві, але все пішло, коли покер у нас придбав нелегалізований формат.

Коли ти присвятив грі 10 років життя і наша збірна їде на такого роду змагання, коли покер можуть внести в інтелектуальні види спорту олімпіади, це дуже надихає і хвилює.

Сподіваюся, ми гідно виступимо і постараємося пройти в наступний етап змагань.

І ще одне запитання, вже не про Кубок: у тебе на рахунку є досить глибокий прохід на WSOP Main Event 2018, плануєш цього року відвідати Світову покерну серію у Вегасі?

Так, так вже вийшло що тільки через 9 років гри в покер я вирішив все-таки податися на візу в США і полетіти на WSOP. Хоча мені завжди мої друзі з покерного ком'юніті говорили, що поле не порівняти з європейськими серіями, а тим більше з серіями з пострадянського простору. І зараз багато місць, де проходять цікаві серії, так що можна щось було знаходити ближче так як туди дуже далеко летіти... Але настільки емоційно мене зарядили США і цей діпран, що я обов'язково туди повернуся і пограю більш ретельніше, не тільки WSOP, але і може якісь інші серії, кеш-ігри в інших локаціях, не тільки в Вегасі. США мене дуже вразили, дуже багатогранна країна.

Тімур Азізов

Тімур Азізов

Тимур в минулому році став першим майстром спорту України з покеру. Грає він з 2011 року і спеціалізується на МТТ, як в онлайні, так і в офлайні. Зараз він більше уваги приділяє живому покеру і мріє колись зіграти на Big One for One Drop.

У тебе є звання майстер спорту по покеру, як довго ти йшов до нього?

Йшов довго і наполегливо, і безмежно радий і гордий за себе і успіх, за який вдячний багатьом людям: тренерам, друзям, родині.

Ти колись грав за правилами матч-покеру? Як проходить підготовка до Кубку Націй?

Ні, ніколи не грав. Тренуємося з колегами регулярно.

У тебе вже є якась особлива тактика?

Моя тактика це – «Кунг-Фу», суміш всіх стилів.

Тімур Азізов

Ти знайомий з хлопцями з команд-суперниць? Як думаєш, кого нам варто побоюватися найбільше?

Не знайомий, побоюватися не звик, відважний і відморожений))!

Що для тебе означає участь в цьому турнірі?

Участь в цьому турнірі велика честь для мене, на карті честь Країни. Я, розуміючи величезну відповідальність, покладену на мене, постараюся зробити все можливе і неможливе.

Андрій Момот

Андрій Момот

Андрій познайомився з покером в 2007 році і практично відразу ж йому вдалося виграти сателіт на EPT в Прагу. Він пробував різні дисципліни, в пошуках найбільш комфортної, і зупинився на самому динамічному і цікавому для нього форматі гри – турнірах БЛ Холдем. На рахунку Андрія поки що немає великих перемог на світовій покерній арені, але в українця все ще попереду.

Ти колись грав за правилами матч-покеру, як це буде на Кубку Націй? Наскільки велика різниця з класичною грою в покер?

За правилами Матч-покеру раніше не грав. Більш-того, не знав навіть про їхнє існування)

Якщо порівнювати зі звичним нам покером, це абсолютно 2 різні ігри. Тут важливо відігравати кожну роздачу ідеально, будь то великий банк або невеликий.

Якщо коротко, за підсумками кожного банку підсумовується загальна кількість виграних/програних фішок кожної з команд і за сумою нараховуються бали: 10 – за перше місце, 1 – за останнє. Тобто може бути важливим не тільки виграти більше, ніж виграли суперники, але і програти в кулері з АА, наприклад, менше, ніж програли суперники за іншими столами. Дуже важливий досвід, благо команда у нас зібралася супердосвідчена. Тонкощі з хлопцями ми вже встигли обговорити, стало ясно що стратегію по ходу турніру доведеться міняти і неодноразово.

Як проходить підготовка до Кубку Націй?

За день до вильоту збираємося на тренування в Київському клубі для обговорення тонкощів та імітації змагань в реальних умовах. Буде дуже багато деталей, про які нам поки невідомо. Наприклад, чи буде вестися проміжний підрахунок балів, ґрунтуючись на яких можна буде змінювати стратегію в перервах. Адже тут не важливо скільки ти виграв фішок або банків, а важливо скільки заробив балів. Постараємося охопити всі аспекти.

Андрій Момот

У тебе вже є якась особлива тактика?

Це командне змагання і тут важливо вміння перемикати передачі. Повторюся, команда у нас зібралася досвідчена, проблем з цим бути не повинно.

Ти знайомий з хлопцями з команд-суперниць? Як думаєш, яку команду нам варто побоюватися найбільше?

Напередодні зустрічі в Києві ми зібрали базу на всіх гравців супротивників. Найзірковіші імена представляє збірна Ірландії на чолі з Енді Блоком. Але, моя особиста думка, що найнебезпечнішим противником буде збірна Індії. Тут важливо розуміти, чи грали вже представники тієї чи іншої збірної за цими правилами. Ось останні проводять змагання всередині країни, навіть з призовими фондами в $225k.

Що для тебе означає участь в цьому турнірі?

В Дублін ми їдемо виключно за перемогою. Завдання мінімум – потрапити на олімпіаду в Токіо. Але без золотих медалей з Ірландії ми повертатися не плануємо...

Роман Головко

Запасним гравцем збірної на Кубку Націй став Роман Головко. Він, на жаль, не знайшов часу відповісти на запитання.

Сергій Єфименко, президент Всеукраїнської Федерації спортивного покеру

Сергій Єфименко

Як прийшла ідея відправити збірну України на Кубок Націй? І чи були якісь складнощі з тим, щоб реалізувати її?

Ідея не приходила) З серпня 2018 року, після визнання покеру видом спорту, ми як і будь-яка інша спортивна федерація взяли на себе певні обов'язки, і за присутністю наших гравців і команди на міжнародних змаганнях, що проводяться Міжнародною федерацією. Насправді, ми думали відмовитися від участі на цьому етапі. По-перше, ми не зовсім були готові для виступу в цій дисципліні, команда не награна. По-друге, у нас не було бюджету для відправки команди в Дублін, але завдяки нашому титульному спонсору ПокерМатч, буквально за місяць до Кубка Націй, крига скресла. ПокерМатч підтримав фінансово і морально, міністерство молоді та спорту України формою і документально. Екстрено подали документи в Посольство Ірландії на отримання віз і провели тренування по зіграності команди.

Підготовка йшла дуже складно. Іноді складалося враження, що все проти нас. Форму отримали в останній день перед вильотом, з візами взагалі окрема історія!) Але, незважаючи ні на що, ми в Борисполі, і вилітаємо в Дублін!

Як вибиралися спортсмени для збірної?

На цей етап до складу збірної ми підбирали учасників за різними критеріями. Досягнення, звичайно, зіграли основну роль. У складі команди чотири чемпіони України різних років.

Ви теж підете в Дублін, підтримувати команду?

Природно, я лечу разом з командою! Перші офіційні змагання такого рівня! Я просто зобов'язаний бути разом з хлопцями.

Ми не просто летимо грати в покер з суперниками з інших країн! Ми їдемо представляти нашу Україну і сподіваємося в найближчому майбутньому прийняти такий Кубок вже в Києві!

Титульний спонсор української збірної, PokerMatch

На наші запитання від імені компанії відповів Руслан Бангерт, CEO PokerMatch:

Наскільки нам відомо, PokerMatch став спонсором української збірної на Кубку Націй. Розкажіть нам трохи про вашу співпрацю з Федерацією спортивного покеру на цьому змаганні і яка ваша роль, як спонсора?

Вірно, PokerMatch став титульним і фактично єдиним спонсором збірної в цій поїздці. Виділених державою коштів навряд чи вистачило б на навіть відвідування всією командою МакДональдса. Так що завдання і роль у нас проста – забезпечити збірній України поїздку в Ірландію і участь в Кубку Націй. Щоб всі летіли нормальним рейсом, жили в пристойному місці і мали гроші на витрати. А там разом з адміністративним складом більше 10 осіб! Також ми проведемо невеличкий репортаж з Дубліна, щоб вболівальники збірної отримували оперативні новини з майданчика.

У нас дуже хороші відносини з федерацією, які почалися задовго до доленосного рішення про легалізацію покеру в минулому році. Можна сказати, що ми разом виконали цей шлях і далі будемо йти разом і розвивати покер в Україні.

Ви брали участь у відборі спортсменів для збірної?

Ні, у федерації є свої регламенти на цей рахунок і склад формували вони. Підібрався дуже гідний склад з нині граючих спортсменів, так що ми всім задоволені і шанси на перемогу досить високі.

Ви будете висвітлювати те, що відбувається на змаганнях?

Так, від PokerMatch в Дубліні будуть дві людини. Це не зовсім журналісти, але ми навантажимо їх якимось творчим завданням.

PokerMatch підтримує покер в Україні. У вас в планах є якісь цікаві проекти в найближчому майбутньому?

Є й чимало. Однак має пройти певний час, щоб покер зміцнився в своєму новому статусі. Тому що коли ти зараз приходиш до ВНЗ і пропонуєш зробити гранти для умовних видатних студентів математиків, то з тобою навіть говорити не хочуть, коли дізнаються, хто ти. Але це обов'язково зміниться. Нас також дуже сильно хвилює соціальна відповідальність і програми благодійності. Якщо говорити про саме покерних проектах, то, думаю, вже в травні ми зможемо всіх здивувати. А потім в грудні! Але давайте не будемо забігати вперед, час покаже.

Збірна України по покеру

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- нормальний матеріал
- поганий матеріал
- жахливий матеріал
Коментарі (1)
Україна Roman1995 Експерт
Експерт


0 відповідей
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.