Чемпіон Triton Invitational Ден Сміт: «У дитинстві я більше любив шахи, але вундеркіндом став в покері»

Відомі покеристи Федір Холць та Ден Сміт грають в шахи

На тому тижні Ден Сміт виграв один з найдорожчих турнірів сезону -  $200K Triton Invitational. Перемога принесла йому 3 870 000$, а загалом його кар'єрний заробіток складає вже 49 350 000$. Але в дитинстві він бачив себе зіркою шахів, а не покеру.

Мені було 6 років. Мій дядько хотів подарувати мені на різдво набір шашок з динозаврами, але в магазині замість коробки з шашками я схопив шахи. Просто переплутав: назви обох ігор починаються з однієї і тієї ж літери, і є картатий поле. 

Першого ж дня я обіграв свою сестру. На третій день – тата. Так я полюбив шахи і наступні 10 років їздив на турніри по всій території США. Я непогано виступав у категорії юніорів, займав 9 рядок у рейтингу найкращих гравців США. Я був добрим гравцем.

Але 2003 року Дена Сміта, як і багатьох інших шахістів, «накрив бум Манімейкера».

Вечорами або у перервах між шаховими матчами хтось діставав колоду карт (найчастіше цією людиною був я) і ми грали в покер. У порівнянні з шахами покер здавався дуже простою грою. У шахах навіть не на високих рівнях кожен грає на межі можливостей. А коли я побачив усіх цих покеристів по телевізору, було відчуття, що вони взагалі не паряться. Важливо було ще те, що у шахах не було грошей. Я сам бачив, як гравець із топ-15 рейтингу ледве міг оплачувати свої рахунки. А у покері гроші лилися річкою.

Після знайомства з покером пристрасть Сміта до шахів почала згасати.

Відіграло роль те, що у шахах я застряг на рейтингу 2150 (гравцеві присвоюється звання гросмейстера, коли рейтенг досягає 2200). Ці 50 очок були серйозною перешкодою. Я перейшов на покер, почав грати - і в мене виходило. Мені сподобалося обігравати інших людей і заробляти купи грошей, будучи 16-річним пацаном. А у 18 років я вже став покер-про. На першому курсі я виграв $30K на NL600 за кілька місяців.

Атмосфера фестивалю Burning Man

Був у житті Сміта й досвід психоделічного тріпу на Burning Man, після якого він вирішив запустити свій благодійний фонд.

На Burning Man я вперше спробував МДМА і вперше у своєму житті відчув, що люблю та ціную себе. Зазвичай я зосереджений на своїх недоліках, але того вечора я вперше усвідомив, наскільки великі мої досягнення. Я побачив красу в тому, що зміг стати таким великим гравцем у покер. І я подумав: якщо у мене так добре все склалося в покері, то я можу допомагати й іншим людям.

Благодійний фонд Дена Сміта подвоює будь-які пожертвування. Тобто якщо хтось жертвує у фонд 100$, Ден додає до суми пожертвування ще 100$ із власної кишені. Усього ж за весь час існування фонду було в нього пожертвувано $26,2M.

Гроші мене більше не турбують. Для мене найважливіше це психічне здоров'я, на другому місці розум і тіло.

З інших цікавих фактів про Сміта:

  • він є справжнім колекціонером віскі​
  • разом зі Стівеном Чидвіком купив навпіл будинок у Канморі
  • Дойл Брансон колись подарував Сміту свій капелюх. Якось Ден Сміт прийшов у Bobby's Room у капелюсі і сказав, що вона від фірми Stetson. Брансон засміявся і наступного дня подарував справжній капелюх Stetson.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- нормальний матеріал
- поганий матеріал
- жахливий матеріал
Україна bo_brandenburg Редактор
Редактор
Покер має бути набагато популярнішим, ніж зараз!
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.