Голландська студентка придумала колоду без королів, дам і валетів

Інди Меллінк 2021

23-річна студентка психологічного факультету з Голландії створила нейтральну колоду з гендерної точки зору. У такій колоді замінили короля, валета і даму - золотом сріблом і бронзою.

Інді Меллінк надихнулася ідеєю створення нової колоди після того, як запитала у батька чому король старше королеви. Батько не знайшов відповіді і попросив Інді просто перевернути колоду з ніг на голову і не морочитися.

Але Інді зачепила така розстановка сил в картах і дівчина вирішила змінити колоду:

«Якщо у нас є ієрархія, згідно з якої король значить більше, ніж королева, то ця тонка нерівність впливає на людей в їх повсякденному житті, тому що це просто ще один спосіб сказати:«Гей, ти менш важливий», - сказала в інтерв'ю Інді .

Меллінк вважає, що навіть таке тонке нерівність грає велику роль в житті. Дівчина вирішила замінити короля, королеву і валета - золотими, срібними та бронзовими картами. У новій колоді на карти нанесені золоті злитки, срібні монети та бронзовий щит.

Перші 50 колод карт GSB (Золота, Срібна, Бронзова) були швидко розкуплені її друзями та родиною, і Меллінк почала продавати їх через Інтернет. Протягом декількох місяців студентка розіслала близько 1500 упаковок, в тому числі в Бельгію, Німеччину, Францію і США.

Меллінк додала, що знає багато гравців, які сказали, що ніколи раніше не замислювалися про сексуальну нерівність в колодах. Їм потрібен час для того, щоб звикнути до нової колоді.

Гральні карти в тому вигляді, в якому ми їх знаємо, з'явилися в Європі в середні віки, створені на основі стародавніх карт з Близького Сходу. Кожна фігура є прототипом історичного персонажа

  • Цар Давид - піковий король
  • Афіна, богиня мудрості - пікова дама
  • Олександр Македонський - трефовий король
  • Аргініл, анаграма латинського Regina (королева) - трефова дама
  • Юлій Цезар - бубновий король
  • біблійна Рахіль - бубнова дама
  • Карл Великий - червовий король
  • Олена Троянська - червова дама

А як ви ставитеся до того, що Інді Меллінк вирішила замінити королів дам і валетів - золотом, сріблом і бронзою. Чи доречний такий експеримент з традиційною колодою?

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- нормальний матеріал
- поганий матеріал
- жахливий матеріал
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.