ICM в турнірах: гайд для новачків

Концепція ICM для покерних турнірів. Що таке Independent Chip Model і як її використовувати. Важливі коригування стратегії по ICM та основні помилки.

Якщо ви граєте в покерних турнірах, вам потрібно знати концепцію ICM (Independent Chip Model). 

Ця концепція дуже важлива й обов'язково стане вам у нагоді, особливо під час пізніх стадій турнірів.

Проте існує багато плутанини та дезінформації навколо поняття ICM і того, як правильно застосовувати цю концепцію.

Ця коротка стаття з коментарями Ніка Петранжело (який багато років демонструє круті результати в турнірах) допоможе роз’яснити цю плутанину.

Почнемо!

Короткий курс по ICM

Простіше кажучи, ICM – це концепція, яка використовується в турнірах для визначення вартості кожної фішки по відношенню до призового фонду івента.

У кеш-іграх 10 000 фішок мають вартість рівно 10 000 доларів (або іншої валюти). Однак у турнірах 10 000 фішок, очевидно, не будуть оцінюватися таким само співвідношенням 1:1.

Але нам все одно потрібно знати, як оцінити наші стеки фішок у турнірах. Тут на допомогу приходить ICM.

Є три основні фактори, які можна використовувати для розрахунків ICM:

  1. Розподіл стеків;
  2. Структура призових виплат;
  3. Який відсоток гравців потрапляє в ITM.

Ось пояснення від самого Ніка:

Нік Петранджело
Нік Петранджело
Один із найуспішніших турнірних гравців світу, тренер в Upswing Poker

ICM по суті передбачає, що ви не граєте в кеш-гру і не граєте на початку турніра.

На більш пізніх етапах турніра ICM представляє собою зміну, коли вартість вашого стека тепер розглядається з точки зору призового фонду.Тепер ви граєте не за фішки, а за справжні долари

Перша помилка гри по ICM, якої слід уникати

Коли гравці дізнаються про концепцію ICM, вони часто починають допускати одну важливу помилку. Вона полягає в тому, що вони намагаються розглядати цю концепцію як точну науку.

Важливо розуміти ось що: не обов’язково робити ідеальні розрахунки ICM у грі. Саме розуміння загальної структури ICM на кожному етапі турніру є ключем до успіху.

Коли ми застосовуємо ICM?

ICM може відіграти важливу роль у коригуванні нашої стратегії, особливо на пізніх етапах турніру. Часто використовують термін «тиск ICM», щоб описати рівень важливості ICM на будь-якій стадії турніру.

Як правило, максимальний тиск ICM досягається на етапі бабла. Ось коментар Ніка з цього приводу:

“Тиск ICM є надзвичайно високим, якщо залишилося 19 гравців в івенті, з яких 18 потраплять в призову зону. Тож коли ви займаєте 19-те місце, ви отримуєте нуль, а якщо фінішуєте 18-м, то одразу отримуєте трохи більше свого бай-іну. Усі ці фактори збираються разом, щоб диктувати те, як має бути скоригована ваша стратегія гри”.

Нік продовжує думку:

“Ближче до кінця турніру для нас можуть стати важливими такі речі, як наприклад: «У мене зараз величезний стек. Я, ймовірно, не хочу агресивно розігрувати гігантські банки з іншими чіп-лідерами, адже у мене вже є багато EV в цій грі».”.

Підлаштування до того, який відсоток гравців потрапляє в ITM

Ключ до знання того, наскільки потрібно грати по ICM у івенті, полягає ось в чому: який відсоток поля залишився в грі та який відсоток потрапить в призову зону. Чим більший відсоток гравців потрапляє в призи (з тих, хто залишився), тим більш інтенсивними стають фактори ICM.

ICM досягає піку важливості, коли ми підходимо до стадії “бабл”.

Найбільш поширені підлаштування по ICM

Концепція ICM для покерних турнірів. Що таке Independent Chip Model і як її використовувати. Важливі коригування стратегії по ICM та основні помилки.

Тепер, коли ми маємо уявлення про те, що таке ICM, давайте дізнаємося, як використовувати цей концепт на нашу користь. Ось кілька основних важливих підлаштувань, про які ми повинні знати, коли ICM стає ключовим фактором.

Фолд може мати плюсове EV

Зазвичай покер вважається грою, де гроші можна заробити лише за допомогою агресії. А фолд – це дія, яка може мати максимум 0EV (тобто нульовий очікуваний прибуток).

Однак Нік пояснює, що в сценаріях ICM величезна частина нашого EV може бути отримана від фолдів:

“В кеш-грі ваш фолд завжди дорівнює нуль доларів. А в ICM-сценарії (наприклад, на баблі турніра чи перед крупним пейджампом) фолд завжди буде плюсовою дією по EV. Це пояснюється тим, що ваш стек потенційно може зрости в ціні, якщо хтось вилетить з гри перед вами”.

Спробуйте вигравати більше банків без шоудауна

Сильна ICM-стратегія завжди орієнтована на префлоп. Ми не хочемо занадто багато грати на постфлопі, і ми повинні свідомо намагатися виграти більше банків без шоудауна. 

Ось як це коментує Нік:

“Ми хочемо використовувати тайтово-агресивну стратегію в ICM-сценаріях. Ми не будемо широко захищати наш великий блайнд, тому що ми не хочемо грати на постфлопі проти стеків, які нас покривають. Якщо ми маємо середній стек, ми дійсно хочемо триматися подалі від великих стеків.

У деяких випадках ми також захочемо збільшити наші сайзинги опен-рейзів, щоб спробувати виграти більше рук без постфлопа. Наприклад, при стеках по 20 великих блайндів ви можете відкритися рейзом 2,5x, тоді як у кеш-грі ви б обрали сайзинг 2x”.

Нік додає, що нам також варто бути більш вибірковими щодо 3-бетів. Загалом, наші 3-бети повинні бути сильно орієнтовані на наявність блокерів (тобто високих карт). Ми не хочемо робити 3-бети з низькими картами, які не мають блокерів на карти, з якими наші суперники готові продовжувати гру (які здебільшого є коннекторами типу KQ або QJ). Пам’ятайте, що всі ці підлаштовування ми будемо коригувати відносно того, як змінюється тиск ICM.

Найбільші помилки в грі по ICM

Існують 2 основні помилки, які гравці найчастіше роблять щодо ICM.

Не розглядайте ICM як єдине рішення
Не розглядайте ICM як єдине рішення

Багато гравців, які знають про ICM, доведять свою гру до крайності, коли думають, що перебувають у подібному сценарії. Вони грають супер тайтово з коротким стеком і грають супер агресивно, коли мають великий стек. Пам'ятайте, що тиск ICM динамічний і постійно змінюється. Немає єдиної ICM-стратегії. Кожен спот і кожен розіграш унікальний.

Не сприймайте модель як точну науку
Не сприймайте модель як точну науку

Коли ви будете більше вивчати про ICM, важливо, щоб ви також усвідомлювали обмеження цієї моделі. Поточні інструменти дослідження ICM, доступні на ринку, не можуть з певною точністю розрахувати майбутні наслідки розіграшу. Наприклад, інструменти ICM зменшать цінність виграшу великого олл-іну, який дозволить вам стати чіп-лідером і почати вибивати ваших опонентів із меншими стеками за фінальним столом.

Таким чином, дані ICM-солверів часто можуть показувати те, що в певних спотах потрібно грати набагато тайтовіше, ніж це має бути насправді. Як і солвери загалом, ICM-калькулятори слід сприймати як посібник, а не як сценарій, якому ви слідуєте крок за кроком.

За матеріалами upswingpoker.com

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- непоганий матеріал
- поганий матеріал
- матеріал жахливий
Редакторка Cardmates з 2015 року.
Коментарі (1)
Україна Begu_Idu Легенда
Легенда

Все,артефакт знайшли)))

0 відповідей
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.