КРАІЛ зафіксували зменшення кількості нелегальних гральних платформ
Боротьба з нелегальним гемблінгом в Україні – це важлива складова роботи державних регулюючих органів. Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ), спільно із правоохоронцями, регулярно моніторять вітчизняний ринок грального бізнесу.
Попри той факт, що гральний бізнес працює легально в Україні ще з 2020-го року, на ринку ще є досить багато незаконних наземних та онлайн-закладів.
Нещодавно рішенням РНБО було заблоковано понад 500 сайтів, які на думку регулюючих органів, ухилялись від сплати податків. До списку потрапили як нелегальні платформи, так і декілька ліцензованих ігрових майданчиків.
Зменшення кількості нелегальних платформ
Нещодавно КРАІЛ про звітували про істотне зменшення кількості працюючих неліцензованих гемблінгових майданчиків на території України. У комісії відмічають, що регулярно передають наявні дані правоохоронцям про діяльність неліцензованих операторів азартних ігор і за час їх діяльності вдалося виявити роботу 1 895 незаконних онлайн-ресурсів.
Як видно по інфографіці, незаконну діяльність на території України продовжують приблизно 727 онлайн-ресурсів (це не враховуючи наземні заклади). Спільно з КРАІЛ, правоохоронці активно блокують нові дзеркала цих сайтів, які дозволяють обходити попередні блокування доменів.
Попри той факт, що боротьба з нелегальним сектором гемблінгу ще далека від завершення, чиновники відмічають суттєві зрушення у цьому питанні. Найбільше оперптори азартних ігор очікують ухвалення поправок до гемблінгового законодавстав, які б зменшили податковий тиск на платформи та дозволили б зайти на ринок більшій кількості ліцензованих компаній.