Лудомани в Україні можуть повернути свої депозити через суд

​Як ви напевне знаєте, у 2020-му році в Україні був легалізований гемблінг, який дозволив операторам азартних ігор працювати на ринку цілком законно.

Паралельно зі створенням механізму роботи гральних платформ, був створений спеціальний державний реєстр для людей із залежністю від азартних ігор.

Згідно із Законом України  "Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор" гемблер може бути внесений до "реєстру лудоманів", якщо він самостійно подав заявку на самообмеження, або це зробили уповноважені судовим рішенням особи.

Якщо людина потрапляє до цього реєстру, то усі легальні наземні гральні заклади, а також онлайн-оператори враховувати цей реєстр при розгляду заявок на реєстрацію нових облікових записів.

Читати також: Легальний сектор гемблінгу в Україні вже приніс державі 4 000 000 000₴

Нещодавно українська адвокатка Інна Верес на своїй сторінці у Фейсбуці заявила, що згідно із вищезгаданим законом, лудоман чи його законний опікун (уповноважена судом особа) може відсудити у гемблінгового сайту свою ставку чи депозит, якщо вона була зроблена людиною, що потрапила до реєстру.

Це підтверджується базовими положеннями закону, де чітко вказано, що Гравцями (людьми, яким оператори мають право надавати свої послуги) не можуть бути особи, внесені до Реєстру осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх.

Цитуючи закон, адвокатка також говорить про опцію самообмеження на термін від шести місяців, який гравець може подати самостійно, або за допомогою уповноважених на це людей. Це також відповідає дійсності. Проте, ми не знайшли у гемблінговому законі положень, про які адвокатка говорить далі. Вона заявила, що після того, як гравець подав заяву про самообмеження, оператор повинен попередити своїх колег про те, що їм також слід внести цього користувача до свого власного реєстру.

«Букмекер або казино зобов'язані самі поширити заяву серед своїх колег. У разі зриву гравця, і якщо букмекер приймає ставку – гравець може повернути її через суд» – написала Верес.

З точки зору юриспруденції, слова про суд не позбавлені сенсу. Проте, вони можуть стосуватися здебільшого тих осіб, які потрапили до держреєстру, а їх може назбиратись орієнтовано лише 108 осіб. Це ті люди, яким не надаватимуться легальні послуги з гри в азартні ігри в жодному вигляді. Майже у всіх гемблінгових платформ є функція самообмеження, проте більшість цих сайтів навряд добровільно передадуть всю необхідну інформацію своїм колегам, оскільки це може порушити інший закон про обробку персональних даних. 

Тобто, важливо розуміти про які саме обмеження йдеться мова. Якщо гравець подав відповідну заяву та його внесли до Реєстру лудоманів – заклад, який дозволить зробити депозит у себе такій людині, нестиме повну відповідальність за наслідки й пізніше особа досить легко зможе повернути програні гроші через суд. Інша справа, якщо особа лише тимчасово обмежила себе у грі на одному із сайті, оскільки тут ситуація може бути неоднозначною.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- нормальний матеріал
- поганий матеріал
- жахливий матеріал
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.