Продовження посту про концетрацію. Фактори, що знижують концентрацію під час гри.
Підтримка високої концентрації під час гри вимагає як хорошого фізичного здоров'я, так і емоційної рівноваги, що, як розумієте, в наш час особливо складно. І без прокачування цього скілу ви не зможете розкрити свій потенціал на 100%. Тож давайте поговоримо про фактори, що негативно впливають на цей стан.
Фізичні фактори
Як не крути, ми тотально зав'язані на стан нашого тіла, і на ті біохімічні процеси, що в ньому відбуваються. Гормональний баланс, баланс вітамінів і мікроелементів у крові, м'язовий тонус усе це дуже сильно впливає на нашу здатність до тривалої безперервної концентрації. Тому так важливе належне харчування, гарний сон і розумні заняття спортом чи будь-якими іншими видами тілесних практик.
Недостатній сон порушує гормональний баланс, наш мозок просто не відновлюється без належного сну. Незбалансоване харчування призводить до авітомінозу та відсутності необхідних мікроелементів і полінасичених жирів, що теж сильно впливає на наше сприйняття. Ну а наявність високої кількості трансжирів чи цукрів перевантажує нашу травну систему і як наслідок імунну. Наприклад, високий вміст цукру в раціоні може спричинити коливання рівня цукру в крові, що призводить до змін у концентрації.
Відсутність роботи з тілом призводить до змін у тонусі м'язів і накопичення м'язових зажимів. Тобто якісь наші м'язи стають слабкі й зовсім не працюють, а якісь перебувають у гіпертонусі й зажаті. Усе це забирає ресурс нашої уваги та енергію загалом і з часом призводить до захворювань.
Психологічні фактори
Стрес і тривога - високий рівень стресу та тривожність можуть заважати зосередженню, спонукаючи до ризикованої імпульсивної поведінки під час гри (тільт) або надмірних сумнівів, що знижує ефективність гри.
Взагалі психіка має властивість накопичувати емоції, різні емоції і без належних знань та професійної допомоги дуже складно з цим розібратися. Тому що психіка це неймовірно складна структура. Ну а робота з емоціями потребує спеціальних знань і підходу. Але! що менше в нас накопичених емоцій, то чистіше наше сприйняття і більше ресурсу свідомості й можливостей якісно реалізуватися в грі й узагалі проживати життя. Бо на місці де є емоції можуть бути приємні почуття (такі як радість, упевненість, вдячність, доброта, вдячність тощо) і це місце треба для них звільнити.
Ну, а в покері ми постійно маємо можливість занурюватися в не дуже приємні емоційні стани, особливо під час стріків. До того ж ще є така штука, як емоційні блоки з минулого (психотравми). Емоції, що виникають у нашому житті через негармонійно пройдені ситуації, травми, проблеми у стосунках. Такі емоції досить стійкі й можуть значно вплинути на нашу здатність до концентрації та якість життя загалом. І тут знову ж таки без компетеного підходу розібратися буде дуже складно.
Навколишнє середовище
Відволікаючі фактори під час гри. Наприклад домашні, які вас турбують не розуміючи наскільки важливо вам бути зосередженим. Тут просто треба м'яко пояснити про важливість зосередженості для гри. Чати де ви паралельно за каткою ще намагаєтеся спілкуватися. Ще гірше читання новин або їх перегляд. Увімкнений ютубчик або фільм у піку вашого завантаження, та й навіть коли залишилося кілька столів, це не привід підрубати юутуб, а привід краще вивчити опонентів за столом і подумати, як ви їх переграватимете, у чому їхні слабкості.
Про все це ми ще детальніше поговримо в наступних постах, а поки рекомендую ознайомитися з статтями по когнітивці , що вже є на моєму каналі https://t.me/psypokerinfo/813






Я навіть з 1 турніром ніколи не дивлюсь стороннього. Це дуже заважає. Інформація корисна. Дякую
ну таке відношення рідкість і це говорить про професійне ставлення до процесу)
Ага, а чат ОПГ то завжди відкритий))
Я хоча і не професіонал в покері, але намагаюсь максимально зосереджуватись на подіях за столом.
Це живий солвер 🤣
Гарний та цікавий матеріал 👍🔥Я максимально концентруюсь на покерних столах та вивчаю суперників, стараюсь не відволікатись
ну це самий важливий скіл для гравця, як для гри так і для навчання, загалом від токо наскілька якісна ваша концетрація буде залежить ваш ріст і підйом по абі
Дуже важлива тема для покеру!
Намагаюся не грузити більше столів, ніж можу адекватно приймати рішення. В діпранах взагалі не вмикаю щось на фон, хіба якусь спокійну музику, що добре впливає на результат. Рішення стають більш виваженими та адаптованими під ситуацію/опонента, а не просто "на автоматі".
Дякую за блог! ☺️
ще можна переключати час від часу стиль музики бо коли багато годин грає щось в одній і тій же тональності це може провокувати до автоматичних дій. Але це все індивідуально звісно
Логічно. Дякую за пораду!