Трохи про розрахунки у Mystery Bounty турнірах. Математика чи удача?
Чи можна рахувати математику в Mystery Bounty? Та ще й прямо за столом?
Давно хотів щось написати про цей формат, бо як раз зацікавився цим питанням. Але остаточно на написання мене надихнув нещодавній допис відомого всім кардмейтівця - Джміля😊
У PKO-турнірах усе вже давно пораховано, хоча напочатку навіть вони здавалися мені трохи "лудоманськими". Але з часом з'явилися математичні методи і для них. Наприклад, якщо в суперника нокаут на $150, а бай-ін — $100, то можна прикинути, скільки цей нокаут “коштує” у фішках. При бай-іні $100 ($50 у призи, $50 в баунті), і стартовому стеці 10 000, ми отримуємо курс 1$ = 100 фішок. Значить, нокаут суперника — це 15000 фішок, які додаються до банку в момент олл-іну. Усе чітко, усе рахується. Звичайно це спрощений розрахунок, який не враховує ІСМ й інші фактори, але для приблизних розрахунків під час гри - те що треба.
А от із Mystery Bounty усе не так очевидно. Замість фіксованих сум — лотерея: одного разу за вибивання отримаєш $5000, іншого — $100. Здається, тут не може бути жодної математики. Але це не зовсім так.
Як оцінити вартість вибивання?
Найпростіше — порахувати середню вартість одного баунті. Це базовий показник, який дозволяє ухвалювати більш точні рішення прямо за столом.
Формула проста:
EV bounty = Tb / N , де:
EV bounty - Середня вартість баунті;
Tb - Залишок Mystery Bounty фонду на даний момент;
N - Кількість гравців, що залишилися в турнірі на даний момент.
Якщо шо, то назви змінних я сам вигадав, це не якийсь стандарт😁
Іноді в турнірах не показує загальний фонд баунті, що залишився, але його можна порахувати як суму множення кожного баунті на кількість, що залишилися.
Наприклад: якщо залишковий фонд Mystery Bounty — $100 000, і залишилось 80 гравців, то кожне вибивання в середньому приносить $1250. При байіні $500 і стартовому стеку 10к, $1 = 20 фішок, тобто "надбавка" за баунті - 25к фішок. Це не гарантія — але середня оцінка (математичне сподівання), на якій можна будувати рішення.
А раптом я витягну найменше баунті?
Такий ризик є. Але як і з олл-інами: раз програв — інший раз виграв, проте на дистанції середній виграш все більше наближається до очікування. Стратегія на очікуваному значенні — це єдиний варіант грати в плюс на дистанції. І вона працює.
Щоб не рахувати все вручну — є зручні інструменти, наприклад MB Poker Calculator. Він швидко показує, скільки зараз "коштує" вибивання в доларах і фішках, і дозволяє не гадати в важливих спотах.
Коли вигідно ризикувати?
З точки зору математики особливо цікаво, коли великі баунті ще не відкриті. Топ баунті може складати дуже значну частину загального фонду, що сильно впливає на "мертві гроші" у банку. Більшість гравців розуміють це інтуїтивно, що створює тиск на гру: люди частіше колять, шукають вибивання, відкриваються ширше. Кожен, хто грав у стадії містері знає яка лудоманська вакханалія відбувається напочатку😃. Ти можеш або плисти за течією — або рахувати і ловити гарні споти.
Висновок: у Mystery Bounty справді є елемент удачі, як і в покері загалом. Але він не виключає математику. Як і в PKO, тут є EV, є фішки, які можна додати до банку, є стратегія, яка дає перевагу. І вона не така вже й “містері”, якщо вмієш рахувати.
НА ВИПАДОК ПОВСТАННЯ МАШИН:
Зображення до цього допису люб'язно згенеровано ChatGPT. Дуже дякую за таку якісну роботу!😁









Найс...гарний блог...я в містері не рахую ,а лечу олиін на любых двух...коли покриваю суперника...мінусова стратегія ,але іноді працює
Твої гроші - твої правила😉
Да Кеп,точно підмітив
радий, що надихнув, чудова тема з розрахунками!
Дякую)
Цікава тема. Я ці турніри прям дуже погано граю, бо завжди всі колять на любих двух і ти зі своїми старшими картами йдеш в лоббі.
Я теж не фанат містері, але іноді підключаю їх. А якщо вже грати, то треба хоч розуміти як)
Гарна тема. Особисто я в цих турнірах граю по чуйці. Є великий містері нок - всі фішки в центр столу, хтось вже забрав - по ситуації
Я навіть від якогось рега чув, що коли є ще топ нок, то грати "як кончений лудоман" це гарна стратегія 😁. Тож +/- це недалеко від реальності, але хочеться розуміти принципи, на яких будується така стратегія)
гарний пост! мені якраз треба, бо почала багато їх грати на вбет
Бачив) В тебе наче непогано виходить)
Так я приблизно і рахував, у всіх середній баунті 👍️
Але ж так хочеться отримати ТОП скриню! 🤪
Так, це доволі проста думка, але я до неї прийшов не одразу. Тому може комусь допоможе напочатку
Ну їх в ***** ті тотал містері. То є казино
Це не про тотал, це про стандартні 50/50
Ці туріки теж не заходять, люди якщо тебе покривають колять майже любі дві, нехо такий двіж😂
Ну насправді це гарно коли колять на ені ту, таке легко експлойтити, чекаєш АК+ і пушиш без зайвих церемоній, маєш свої 75+ відсотків проти діапазону "ені ту", штампуєш гроші😁
Страта з середнім баунті зрозуміла, але вона наближає ці турніри до PKO, що не є правильним. Все ж коли в грі топові містері, треба закривати очі і лудити на любих двох гарних картах (те що я це пишу не означає що я так роблю😅)
Так в тому і сенс, в тебе є значення баунті і ймовірність його випадання, що дозволяє розрахувати математичне очікування баунті, і воно як раз і дорівнює середньому баунті на даний момент. Коли топ нок у грі він дуже сильно зміщує показник середнього баунті, бо середнє значення завжди чутливо до великих відхилень, на відміну від медіанного, наприклад. Всі знають що за топ нок треба грати дуже широко, а мій підхід був розібратися чому саме така стратегія правильна і як прикинути наскільки саме широко треба грати, бо "ені ту" це ж звісно умовно і ніхто з регів насправді не грає 100% діапазону)
Зрозумів.
100% може й не грають, але добрих 85% там є, викидають самий треш.
Але ж важко під це підстроїтись і змиритись що найчастіше швидко будеш вилітати катаючи за баунті.
Погоджуюсь, важко, сам я так звісно не роблю😁 Граю ну може на 10% ширше ніж в звичайній ситуації) А ось такими роздумами намагаюсь собі довести як правильно)