Як розривати турніри СНГ

Поради для поліпшення гри в SNG-турнірах в 2018

Іван "ILS007" Стоукс вже більше десяти років показує стабільні виграші в турнірах СНГ і МТТ в онлайні. Він ділиться своїми навичками і знаннями з іншими гравцями, допомагаючи їм отримувати фантастичний профіт. У цій статті Іван поділився деякими рекомендаціями, які допомагали йому протягом усіх цих років вигравати сотні тисяч доларів за столами. Так що почніть свій 2023 рік з поліпшення гри в SNG-турнірах!

Основи гри: виживання і збереження стека

У турнірах СНГ, особливо одностолових, ви завжди будете недалеко від призової зони. Але навіть найкращі покеристи схильні про це забувати. Дуже заманливо набити великий стек на ранній стадії, щоб потім чинити тиск на суперників. Але насправді ви значно збільшите свій ROI, якщо зменшите кількість вильотів на ранній стадії. Кращі гравці мають здатність потрапляти до призової зони частіше середнього, а потім перетворювати ці попадання в перемоги також частіше середнього. Для того щоб частіше потрапляти в зону ІТМ, вам треба уникати непотрібних маргінальних протистоянь. Не варто постійно грати коінфліпи, навіть з достатніми шансами банку по ICM це часто буде неправильним рішенням, і вам буде дуже складно отримати солідний вінрейт на довгій дистанції. Ось кілька способів для уникнення таких маргінальних протистоянь:

а) більш тайтовий діапазон опен-рейзу, щоб не опинятися в ситуаціях, де вам доведеться виставлятися на стек з не дуже сильними руками, щоб вас не експлойтили за допомогою трібетів (бо якщо ваш показник fold vs 3bet% стане занадто високим, то агресивні реги будуть цим користуватися).

б) використання ліній розіграшу на постфлопі з більш низькою дисперсією, наприклад чек в споті, де альтернативним варіантом був би ще один барель – навіть якщо такий більш безпечний підхід може коштувати вам EV.

в) використання кола з руками замість трібет-пуша (навіть якщо ICM-калькулятор каже, що трібет-пуш буде профітним). Наприклад, флет-кол з JQs з великого блайнду проти гравців на кат-оф і батон, замість трібет-пуша, тут дві опції будуть профітними. Цей пункт реально важливий, так як ICM

калькулятори показують EV трібет-пуша в порівнянні з фолд, а не в порівнянні з колом. Тому багато гравців недооцінюють кол в таких спотах.

Накопичення велью: тиск на стадії бабл

Отже, на ранній стадії необхідно концентруватися на збереженні стека і виживанні. Але що робити пізніше, коли гра починає загострюватися? Ви почуєте це не в перший раз, але на стадії бабл необхідно грати супер-агресивно. Ви зможете так грати, якщо це дозволятиме розмір вашого стека. Якщо ви чіп-лідер або у вас другий стек, то можете сміливо тиснути на суперників на постійній основі. А якщо реги починають чинити опір, то покажіть їм, що ви не маєте наміру здаватися легко, і що протистояння з вами буде для них більш небезпечним, ніж для вас. Якщо стеки трохи глибше, то не забувайте міксувати свої прийоми – іноді використовуйте мінрейз замість пуша, іноді дозволяйте собі лімп з батона або малого блайнда. Пам'ятайте, що гравцям з короткими стеками буде завжди набагато складніше вас експлойтити через розмір вашого стека.

Пристосування і отримання максимального велью: ідеальний хедз-ап

Для турнірів СНГ дуже важливо мати один неспецифічний навик, а саме навик гри в хедз-апі. У СНГ ви набагато частіше, ніж в МТТ, будете опинятися в протистоянні один-на-один, і вміння вигравати хедз-ап може значно збільшити ваш ROI. Вивчіть чарти пушфолда, і особливу увагу приділіть грі зі стеками менше 6 ББ. Якщо глибина стека більше, то вам треба також освоювати діапазони лімпа і мінрейза, і це ви можете зробити за допомогою калькулятора Неша. Щоб оцінювати збалансовані діапазони, почніть з топ-5% рук, які можна слоуплеїти за допомогою мінрейзів і лімпів, а потім додайте сюди ще 5% рук, з якими можна блефувати. Блеф можуть включати в себе слабкі одномасні руки і деякі різномасті конектори (наприклад, 5-3-5-4o). Головне – не бійтеся пробувати. Ось кілька прикладів, які можуть вам допомогти:

Чарт хедз-ап

сценарій номер 1: HU MIXED POLARIZED LIMP/MINRAISE (хедз-ап, поляризований мікс лімпа і мінрейза)

Чарт HU MIXED POLARIZED LIMP/MINRAISE

сценарій номер 2: HU MIXED POLARIZED LIMP / MINRAISE (хедз-ап, поляризований мікс лімпа і мінрейза)

Спробуйте правильно використовувати описані три стратегії в своїй грі в СНГ-турнірах, і ви неодмінно побачите зростання вінрейта і ROI. Успіхів! Не забувайте також про фріроли, розклад яких ви можете знайти на сайті Cardmates.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- нормальний матеріал
- поганий матеріал
- жахливий матеріал
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.