33 стартові руки з цікавими назвами

стартові руки

Ви, напевно, знаєте правила техаського холдему, але можете навіть не підозрювати про те, як називаються деякі поєднання карт у грі. Багато кишенькових карт в холдемі мають жаргонні назви, розуміння яких можуть допомогти вам дізнатися карту опонента. Тому для загального розвитку не завадить ознайомитися з парою цікавих назв стартових рук в покері:

Тузи або AA – називають ракетами чи кулями через візуальну схожість. В Америці ви також можете почути жаргонну назву "Авіалінії" чи American Airlines, адже скорочена назва компанії пишеться так само, як пара тузів – АА.

Туз-король або AK – заведено називати «великим обманом» або «Big Slick», тому, що це дві хороші карти, які не дають готової покерної комбінації, але все ж виглядають досить привабливо для того, щоб зайти в роздачу. Це поєднання також називають ім'ям російської покеристки Анни Курнікової, ініціали якої виглядають як АК. Про цю руку, як і про Курнікову, часто говорять, що виглядає вона красиво, але виграє не так уже й часто.

Туз-дама або AQ – якщо АК називають великим обманом, то АQ – маленьким чи «Little Slick». В україномовному ком'юніті цей вираз практично не використовується. Амбасадор PokerMatch Ольга Єрмольчева придумала іншу назву цієї комбінації, написавши у своєму інстаграмі, що «QA означає Ольга Анатоліївна». Цікава, але непопулярна теорія. Принаймні поки що:)

Туз-валет чи AJ часто називають блекджеком, оскільки символом гри в блекджек вважають A ♠ J ♠. Ще одна назва комбінації пішла від нідерландського футбольного клубу «Аякс» через співзвуччя і схожості написання назв "Ace Jack" та "Ajax".

Туз-вісім або A8 іноді можуть назвати рукою мерця, хоча правильніше так назвати буде чорні тузи та вісімки в дро-покері з будь-якою п'ятою картою (A ♠ A ♣ 8 ♠ 8 ♣ Х). Існує легенда, за якою саме з такими картами на руках в 1876 році був застрелений відомий на Дикому Заході стрілець Білл Хікок на прізвисько Дикий Білл. 

Туз-сім або A7 – заведено вважати улюбленими стартовими картами Михайла Сьоміна. «Говоримо: "монстр у Сьоміна" – маємо на увазі А7», – зізнається сам покерист. Поки що така назва не пішла в широкі маси, але мені особисто доводилося чути за столом: «О, у мене Михайло Сьомін, з цією картою – рейз».
Туз-два або A2 – називають Аризоною, тому, що скорочене позначення штату – AZ, і воно візуально схоже на A2.

Королів або KK називають ковбоями.

Король-дама або KQ, коли вони однієї масті, в преферансі називають «мар'яж». Це слово перекочувало в покер, і тепер так називають будь-яке поєднання дама-король.

Король-десять, K10 або KT в англійській мові читається приблизно як «Кей Ті» ("KT [key ti]"), що співзвучно з ім'ям Кетті, а король-вісім (K8) – "K-Eight", співзвучно з Кейт.

Король-три або K3 іноді можуть назвати королівським крабом. Таку назву пішло від схожості трійки на вигляд краба зверху, а через те, що цей «краб» йде в поєднанні з королем, то звідси – королівський краб.

Король-два або K2 жартівливо називають Дональд, оскільки двійки часто називають качками, а найвідоміший «король качок» – диснеївський Дональд Дак.

Дами або QQ по-доброму називають леді, а по-недоброму – сучки.

Дама-валет чи QJ можуть називати в народі Меверік, бо це поєднання карт було згадано в саундтреку фільму «Меверік». А ще американці, у властивій їм манері, об'єднали слова Queen, Jack і у них вийшло Quack – тобто Кряк.

Дама-десять або QT – називають Тарантіно, в честь відомого режисера Квентіна Тарантіно, чиє ім'я-прізвище починається з аналогічних карт букв: Quentin Tarantino.

Дама-вісім або Q8 – читається англійською "Q-Eight", що співзвучно слову Кувейт.

Валет чи JJ візуально схожі на гачки – так їх часом і називають.

Валет-вісім або J8 англійською читається "Jack-Eight", схоже на слово «жакет».

Валет-сім або J7 називають Джек Деніелс на честь віскі, повна назва якого «Jack Daniels Old No. 7».

Десятки або TT – Ауді, серед автомобілів якого є популярна модель ТТ.

Десять-вісім або T8 – американці вважають "T-Eight" співзвучним зі словом Tetris – Тетріс.

Десять-сім, 10-7 або T7 називають Bowling hand або просто боулінг, оскільки в боулінгу найскладніший спліт – коли залишаються стояти 7 і 10 кеглі (крайня права і крайня ліва).

Вісімки або 88 – сніговики.

Сімки або 77 – ключки.

Сім-два або 72 вважається найгіршою стартовою рукою. Жартома кажуть, що її розігрують тільки п'яні люди, тому називають ці карти пивною рукою.

Сім-чотири або 74 називають кігтями орла. Поняття кігті орла в покері з'явилося в російськомовному ком'юніті. За словами Shuller_A1t воно прийшло з російського офлайну і невідомо від кого саме, але імовірно через схожість 74 з кігтями орла. Потім російськомовні гравці почали використовувати жаргонну назву 74 на форумах, в стрімах і в особистих бесідах. Згодом поняття кігті орла з'явилося і в трансляціях покерних подій від Іллі Городецького.

П'ятірки або 55 схожі на зігнутих змій, а тому так їх в народі й називають.

П'ять-чотири або 54 називають на честь популярного револьвера Colt 45.

П'ять-три або 53 отримали жаргонну назву від популярної серед покеристів гри Magic: the Gathering. Там є картка Джагернаут з силою атаки 5 і захистом на 3.

П'ять-два або 52 – четвертак (25 центів).

Трійки – краби.

Двійки – качки.

Насправді є набагато більше жаргонних назв для покерних комбінацій, ми ж перерахували тільки найпопулярніші та ті, що часто зустрічаються. А які цікаві назви стартових рук знаєте ви?

Оцінити матеріал:
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- непоганий матеріал
- поганий матеріал
- матеріал жахливий