Що таке рейк і рейкбек в покері?

Рейк

Рейк – це плата, яку покер-рум стягує з користувачів за надану гру. В кеш-грі рейк складає відсоток від розігрується банку (наприклад, якщо в банку 100$, то покер-рум може зняти 3 $ комісії, а переможець отримає 97$), а в турнірах рейк – це відсоток від бай-іну (так що в турнірі вартістю 11$ покер-рум привласнює собі 1$, а 10$ йдуть в загальний призовий фонд).

Все дуже просто і зрозуміло, так чому ж покерні гравці витрачають стільки часу на розмови про рейк? І чому новачкам варто звертати на це увагу? Давайте розбиратися.

Рейкбек (кешбек) – це повернення частини рейку, тобто тієї комісії, яку покерна платформа бере з гравця за гру. Рейкбек це додатковий необов'язковий бонус для гравця.

Рейк за великим рахунком не впливає на гравців, що програють 

Перш за все, якщо ви мінусовий гравець, то рейк в даному випадку не має особливого значення. Адже програючи в середньому 50$ кожен раз, зовсім неважливо, скільки отримає покер-рум або інший гравець за столом, ви і так, і так втрачаєте ту ж суму.

Якщо ж ви плюсовій або близьконульовий гравець, то збільшення рейку буде істотно впливати на ваші результати, оскільки кожен цент, який рум знімає як рейк – це гроші, які ви не виграли.

Рейк повинен існувати в покері, тому що поки це єдиний спосіб, який робить живі і онлайн-ігри джерелом доходів покер-румів. Жодна розсудлива людина не поскупиться внести плату за участь в грі, але чим більше ви будете грати, тим істотніше рейк буде впливати на ваш заробіток.

Якщо ви новачок, і ви бачите, як хтось залишає стіл з виграшем в 200$, сплативши лише 20$ рейку за сесію, то у вас може виникнути питання, чому тоді хвилюватися про зростання рейку, приносячи додому стільки грошей? Причина в тому, що, хоча окрема сесія і приносить великий виграш покеристам в порівнянні з оплаченим рейком, але його результати виявляться незначними на довгій дистанції. Наприклад, подивившись на прибуток гравця протягом року, ви здивуєтеся, дізнавшись, що його дохід становить всього лише 15$ за годину.

Коли ж покерист мультитейблити, його вінрейт буде ще нижчим для кожного столу. Якщо цей гравець виграє 15$ за годину за столами, але платить 4$ рейку за той же час гри, це значно скоротить його заробіток.

Читати також: Покер може допомогти влаштуватися на улюблену роботу

Невеликі зміни в рейку чинять колосальний вплив

Рейк має щось спільне з веденням бізнесу, а невеликий прибуток в даному випадку замінює місцевий магазинчик, коли кожне підвищення цін постачальника на товари або збільшення податку (незначна на перший погляд деталь) може зробити бізнес абсолютно невигідним.

Те ж саме відноситься і до покеру, особливо для серйозних гріндерів, які отримують невеликий профіт від гри. Кожне збільшення рейку (або скорочення таких переваг, як рейкбек, наприклад) може перетворити їх в гравців, що програють. У той же час існує багато гравців, які технічно вважаються беззбитковими, але якби не рейк, вони отримували б непоганий прибуток від гри.

Ті ж гравці є найактивнішою частиною покерного співтовариства, тому ви часто будете чути про рейк, постійну і пристрасну темі всіх розмов. Є лише невеликий відсоток гравців, які отримують солідний дохід від гри, для них рейк грає велику роль. Переважна ж більшість покеристів – мінусові гравці, які навіть не говорять про покер на форумах або в соціальних мережах.

Рейк – не єдина важлива проблема в покері, є й інші важливі речі, про які слід дбати, граючи в покер-румі, включаючи безпеку, програмне забезпечення, вибір гри і те, як вони залучають нових гравців брати участь в екшені. Але рейк надає найсерйозніший вплив на покеру ком'юніті і тому він так сильно хвилює покеристів.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- нормальний матеріал
- поганий матеріал
- жахливий матеріал
Valentin Schneider Редактор
Редактор
Редактор та диктор Cardmates. Саме мій голос можна почути у більшості відео на наших YouTube-каналах із різноманітними оглядами та навчальними матеріалами. Покером зацікавився незадовго до початку своєї роботи на Кардмейтс (наче передчував)). Спочатку все починалось із кешу на умовні фішки у різних безкоштовних покерних додатках. Згодом перейшов на фріроли на Старзах, ПокерМатч та 888. Трохи пізніше наважився на кеш на ПокерСтарс. Наразі полюбляю грати в нокаут-турніри та спіни на GGPoker.
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.