Екс-кандидата у президенти Чехії розкритикували за рекламу ставок

​Нещодавно в Чехії відбулись президентські вибори, преможцем у яких став Петро Павел. Він є послідовним партнером України та активно підтримує український курс інтеграції у Європейський Союз та НАТО. 

Його найголовнішим суперником став колишній Прем'єр Міністр, а також екс-Міністр Фінансів Чехії – Андрій Бабіш. Останній є протилежністю нового чеського президента. Бабіш був неодноразово помічений у різних корупційних скандалах, а на протести за його відставку виходило понад 100 000 людей.

Попри це, екс-міністра можна впевнено назвати олігархом в своїй країні. Він є власником великих агрохімічних компаній, а також володіє кількома ЗМІ (радіостанція і газети). Окрім цього, він ніколи не приховував свого позитивного ставлення до російського політичного істеблішменту.

Читати також: Компанію Дена Білзеряна звинувачують у бухгалтерському шахрайстві

Це не дивно, враховуючи той факт, що сам він є вихідцем із Комуністичної Партії Чехії, яка існувала до розвалу СРСР. Також, за данними деяких джерел, у часи Радянського Союзу Бабіш активно співпрацював з КДБ. Після Оксамитової Революції він продовжив свою політичну діяльність, створивши лівоцентристську партію "ANO 2011".  На минулих парламентських виборах його партія набрала приблизно 30% голосів, а сам він ніколи не приховував свого євроскептицизму.

Як вже було сказано раніше, ім'я цього політика фігурує у гучних корупційних розслідуваннях, а за один день до президентських виборів він був розкритикований у соціальних мережах за нелегальну рекламу гемблінгу. Напередодні виборів Андрій Бабіш опублікував у своєму Твітері ось такий допис:

«Я був у «Фортуні». Тут коефіцієнт х12. Поставте 1 000 крон й проголосуйте за всіх. Таким чином ви виграєте 12 000 крон. Бабіш завжди допоможе, з Бабішем вам буде краще» – написав він.

Допис зі схожим посилом був продубльований на офіційній сторінці політика, проте це зробив уже хтось із його команди. Противники Бабіша заявили у соціальних мережах, що такий вчинок є неприпустимим й що Андрій повинен понести публічну відповідальність за незаконну рекламу гемблінгу, а також за неетичну передвиборчу поведінку.

Найімовірніше, для Бабіша не буде жодних наслідків за цю ситуацію, проте громадськість обурює швидше не реклама спортивних ставок, а методи перетягування голосів на свою користь. Поки що, вплив політика у Чехії залишається величезним, оскільки його підтримує багато населення похилого віку та малозабезпечених сімей, завдяки його популістичним заявам.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- нормальний матеріал
- поганий матеріал
- жахливий матеріал
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.