Робота з тільтом та перемога над негативом: методи світу психології

Вітаю вас, шановні покеристи і покеристочки 🙏


В минулому пості підняв тему впливу негативних емоцій на когнітивну систему. Якщо ви бажаєте розвиватися в покері, то маєте привчати себе піклуватися про свій емоційний стан та про мозок загалом. Напевно це можна сказати про будь-яку професію але для гравця контроль емоцій – це одна з фундаментальних професійних якостей. Гравець зустрічається не тільки з банальними бедбітами, а й із затяжними смугами невдач. І такі смуги можуть значно впливати на розвиток та просто зламати гравця і його подальшу покерну кар'єру. Тобто ви маєте навчитися не реагувати негативно на такі речі, що, визнаю, досить складно, хоча й можливо. Та і загалом навчитись долати усі ті негативні установки, що заважають вашому розвитку.

Задача мінімум – зменшити збитки від негативних емоцій, такі як втрата мотивації до гри чи навчання, тільт, замазка (гра не по банкролу).

Що ж, давайте спробуємо розібратися, як можна працювати з негативними емоціями. Загалом планую зробити огляд методів роботи з негативом від різних наук і традицій – від психології і філософії до традиційних йогічних і буддійських практик.

І почнемо з того, що пропонує світ психології, методи, якими ви можете скористатися самостійно. Загалом психологія має величезний інструментарій для того, щоб подолати негатив, причому не тільки той, який відбувається з нами зараз, а й той, що ми пережили давно, ті ситуації, що залишили шрами в наших серцях і умах. Для більшості цих методів потрібен провідник, людина, яка допоможе вам розібратися з усім. Але є інструменти, якими може скористатися кожен при бажанні.

Негативні емоції можуть значно впливати на наше життя. По суті, будь-яка негативна емоція – це в тій чи іншій мірі втрата психологічної цілісності, втрата психічної енергії. Хоч ми і звикли їх переживати і навіть багато хто з нас сприймає їх як щось нормальне, це не так. Вони знижують наш потенціал в усіх аспектах життя, знижують нашу ефективність, псують відносини і навіть збільшують ризик захворювань. У цій статті ми загально розглянемо, що пропонує психологія для боротьби з негативом, техніки роботи з увагою і негативними установками. А в наступних постах детально зробимо розбір методів  на прикладах з відомих фільмів (якщо ви їх не бачили, то буде привід подивитися). Доречі якщо після прочитання данного посту ви згадаєте якісь фільми приклади з яких ми могли б використати, то будь ласка поділіться. Загалом у мене в найближчих планах робити детальні кіно розбори на юутуб у вигляді стрімів, аналізуючи поведінку героїв. Це досить цікавий інтерактивний метод для вивчення психології.

Ще пару слів про природу негативу: чому так складно утримувати себе в позитивному руслі?Наша увага зміщується на негативні аспекти життя природньо, для цього не потрібно зусиль, тоді як для утримання її на позитивних речах потрібно докладати сили. Це явище має як біологічні, так і психологічні причини, і розуміння їх може допомогти ефективніше управляти своєю увагою і емоціями.


Еволюційні причини

Наш мозок еволюціонував так, щоб звертати більше уваги на негативні події, тому що це було необхідно для виживання. У доісторичні часи люди, які швидко помічали небезпеку і реагували на неї, мали більше шансів вижити і передати свої гени наступним поколінням. Тому мозок розвинувся так, щоб віддавати пріоритет небезпеці і негативним сигналам. Але наше сучасне життя відчутно відрізняється від того, що було у наших предків не враховуючи війни, питання виживання стоїть не так гостро ніж у перших людей. Життя стало значно безпечніше і комфортніше. Життя відрізняється, а от сформовані за тисячоліття психічні механізми – ні. І одна з наших найважливіших місій у житті – подолати вплив цих механізмів, перебудувавши свою психіку так щоб прожити його щасливіше.

Психологічні причини

Люди, які страждають від затяжних безперервних негативних емоцій, які вже перейшли в неврози або інші розлади, можуть бути більш схильні до глибокого зосередження на негативних думках і подіях. Як це проявляється? Наприклад, постійні тривожні думки про майбутнє або почуття безнадійності, безпорадності чи безвиході. Якщо ми говоримо про покер, то це може проявлятися під час затяжного даунсвінгу. От ти тільки сідаєш за гру, а вже є передчуття, що тебе будуть знову вовтузити в кожному виставленні. Хоча з математичної точки зору кожна роздача – це окрема подія, і якщо вас десять разів переїхали перед цим, це не означає, що й наступні десять вас переїдуть. Але наш мозок починає сприймати ситуацію саме так. Негативне очікування стає нав'язливим. Це може мати значний вплив на результати та загалом досить гнітюче.

Ще, наприклад, негативне упередження – це когнітивне спотворення, при якому негативні події мають більший вплив на наші думки, емоції та поведінку, ніж позитивні. Коли ми щось погане відмічаємо акцентовано, а щось хороше не помічаємо або сприймаємо як щось неважливе.




Тепер перейдемо до методів роботи з тільтом. Тільтом я називаю будь-яку емоційну поведінку. Тільт – це коли ми починаємо керуватися не розумом, а емоціями. І звісно, що тільт існує не тільки в покері, а й у будь-якій сфері життя.

Не хочу вас вганяти в нудьгу, тому постараюся максимально лаконічно доносити свої думки та знання. Але зазначу: так чи інакше справді корисні знання не бувають зовсім прості, примітивні, а зміни не даються легко. Якщо хтось вам скаже інше, то мій досвід підказує, що краще не слухати таку людину, бо в найркащому випадку  окрім витраченого часу  не отримаєте нічого. Щоб не перевантажувати інформацією, буду ділитися знаннями поступово. Масив знань великий, а так склалося, що сучасна людина не звикла до полотен текстів. Наша увага краще сприймає швидку інформацію, і так, це не дуже добре і з цим теж треба щось робити, але це тема іншої бесіди. Тож зараз пройдемося трохи загально, а у наступних постах будемо детальніше розглядати кожен метод.


В нашому психоарсеналі є наступна зброя, щоб дати відсіч негативу, що намагається захопити територію нашого психічного. 

1. Техніки роботи з увагою

За допомогою них можна змінити розподіл уваги і навчитися більше виділяти позитивні моменти життя та фокусуватися на них. Це не про рожеві окуляри, бо рожеві окуляри – це коли ми вигадуємо щось позитивне і закриваємо очі на існуючі негаразди.

  • Техніка позитивної переоцінки, надання іншого опису ситуації (рефреймінг)
  • Ведення щоденника вдячності. Досить потужний інструмент для переналаштування на позитив.
  • Техніка перенесення уваги з свідомою концентрацією на позитивних або нейтральних аспектах життя. 

2. Когнітивно-поведінкові техніки

Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) – це психотерапевтичний підхід, який спрямований на зміну негативних думок і поведінки. Вона базується на гіпотезі, що наші думки, емоції та поведінка взаємопов'язані. Змінивши негативні думки, ми можемо змінити наші емоційні стани та поведінку.


3. Методи позитивної психології
 
Взагалі позитивна психологія – це те, на що я особливо рекомендую звернути вашу увагу. У цьому напрямку більшість робіт написані не в академічному стилі, а в публіцистичному. Що робить їх одночасно легкими для сприйняття і корисними. Позитивна психологія – це галузь психології, яка зосереджується на вивченні позитивних аспектів життя, таких як щастя, задоволення, оптимізм і самореалізація.

4. Техніки релаксації

 Прогресивна м'язова релаксація (ПМР) – це ефективна техніка, спрямована на зниження рівня стресу і тривоги через послідовне напруження і розслаблення м'язів. Цей метод був розроблений американським лікарем Едмундом Джейкобсоном у 1920-х роках і залишається популярним до сьогодні завдяки своїй простоті та ефективності. ПМР базується на принципі, що фізичне розслаблення м'язів сприяє ментальному розслабленню. Напруження м'язів допомагає усвідомити різницю між напругою та розслабленням, що полегшує процес досягнення глибокого розслаблення. Загалом цю ідею можна перенести на будь-яку свідому роботу з тілом. Через тіло ми впливаємо на свій психічний стан безпосередньо. Тому 20 років назад, познайомившись з йогою, вона до сих пір є фундаментальною частиною мого життя, адже ідея впливу на психічне через роботу з тілом лежить в основах цієї системи.

5. Техніки самоприйняття та самоспівчуття

 Самоприйняття і самоспівчуття допомагають людям ставитися до себе з добротою і розумінням, без осудження, особливо у складні моменти. Важливо бути добрим, але добрим не тільки по відношенню до інших, але і до себе. Ця думка досить неочевидна, часом ми до себе можемо відноситися навіть жорстокіше. Тож ці техніки сприяють зниженню стресу, підвищенню самооцінки та загальному покращенню емоційного стану.

Це не все що існує в світі психології, але це те що з успіхом можна використати самостійно. При дисциплінованому  підході звісно. Бо будь який метод потребує коректного виконання та часу. На цьому буду завершувати писанину) А в наступних постах  розглянемо  детальніше кожну техніку так щоб кожен міг нею скористатися самостійно.


Дякую усім, хто дочитав. Найбільша ж для мене подяка, коли знаннями хтось скористається. Адже головний сенс моєї роботи – це принести в чиєсь життя щось хороше, щось, що допоможе в розвитку, щось, що збільшить відчуття щастя.

Як завжди, прошу підписатися на мій телеграм та твіч канали:

https://t.me/psypokerinfo

https://www.twitch.tv/psypoker


Оцінити блог:
6
Psypoker Фанат
Фанат
Ментал-коуч школи покеру "Еволюція" Професійний гравець, стрімер. Консультую гравців, допомогаю в побудові оптимального ігровго стану. https://t.me/psypokerinfo - ТГ канал з корисною інформацією по ментальці на каналі є навігація по статтям з психології, розрахунків в солвері і іношого. https://www.twitch.tv/psypoker - мій твітч
Коментарі (2)
Україна Vetal Легенда
Легенда

Масив знань великий, а так склалося, що сучасна людина не звикла до полотен текстів. 

Саме тому це перший коментар на п'ятий день після публікації.

Покоління тіктоку.

0 відповідей
Україна Vetal Легенда
Легенда

Тільтом я називаю будь-яку емоційну поведінку. Тільт – це коли ми починаємо керуватися не розумом, а емоціями. І звісно, що тільт існує не тільки в покері, а й у будь-якій сфері життя. 

Точно сказано.

Тільт може бути не тільки після програшів, а й після виграшів.

0 відповідей
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.