Катка катушка для мозку подружка, або як інтелектуальні ігри захищають наш мозок від старіння



Інтелектуальні ігри, такі як покер  вимагають від гравців цілої низки якостей і ментальних зусиль - критичного мислення, послідовного аналізу, планування ходів, стратегічності, що робить їх не лише кайфовою розвагою, а й неймовірно корисними для когнітивного здоров’я. То ж поговоримо трохи  про вплив інтелектуальних ігор  на здоров’я мозку. Такі ігри як покер сприяють покращенню когнітивних функцій та  зниженню ризику нейродегенеративних захворювань, а іншими словами захищають нас  від маразму у старості до якої всі ми хоті ли б думаю дожити при своєму глузді.

Нейропластичність та інтелектуальна стимуляція

Нейропластичність – це здатність мозку реорганізовуватися, утворюючи нові нейронні зв’язки протягом усього життя і з часом ця здібність значно погіршується. Взагалі ця властивість дозволяє мозку адаптуватися до будь якого нового досвіду, вражень , вивчати нову інформацію, відновлюватися після травм і т.д.. Інтелектуальні ігри стимулюють цю нейропластичність, змушуючи мозок думати "по-новому", розв’язувати складні проблеми та адаптуватися до змінних сценаріїв, що в цілому потрібно нам в багатьої сферах життя.

Гра в такі ігри, як покер ну або  шахи, потребує постійного і  тривалого за часом , зосредженого стратегічного мислення, аналізу ходів суперників та швидкого прийняття зважених рішень. Ця безперервна розумова активність сприяє росту нових синапсів і зміцненню існуючих, покращуючи загальну функцію мозку.

Інтелектуальні ігри часто ставлять перед гравцями складні питання, що вимагають неординарних рішень і по суті це творчий процес на рівні мозкової активності. Регулярна гра  покращує здатність критично мислити та ефективно вирішувати проблеми, що позитивно впливає на все наше життя.

Також гра в покер вимагає від нас пам'ятати великий масив інформації, як теоретичної пов'язаної зі стратегією так і спостережень за столом і гравцями в момент самої гри. Це покращує як короткострокову, так і довгострокову пам’ять.

Фокус критично необхідний для гри в  покер, тож це покращує увагу та здатність концентруватися на завданнях протягом тривалого часу. І це не якась тупа концетрація де ми пялимося в одну точку, це концетрація з мисленням,  одна з накйкращих активностей для збереження здоров'я мозку.

Когнітивний резерв та здоров’я мозку

Когнітивний резерв – це здатність мозку протистояти нейропатологічним пошкодженням. Вважається, що люди з вищим когнітивним резервом краще справляються зі змінами в мозку, пов’язаними зі старінням або нейродегенеративними захворюваннями. Тож покер як форма інтелектіальної вправи, може збільшити цей когнітивний резерв, підтримуючи мозок активним  і правильно стимульованим.

Низка наукових  досліджень підкреслює позитивний вплив інтелектуальних ігор на здоров’я мозку. Наприклад, дослідження, опубліковане в журналі Neurology, показало, що люди, які регулярно грають в інтелектуальні ігри, мають знижений ризик розвитку деменції. Ще одне дослідження, опубліковане в New England Journal of Medicine, такж повідомило, що гра в інтелкутальні  ігри статистично корелює  з нижчими прояву деменції.

Ще важливіше!  Гра в інтелектуальні ігри може знизити ризик нейродегенеративних захворювань не тільки таких як  деменція, а й як альцгеймера . Дослідження, проведене Ініціативою з нейровізуалізації хвороби альцгеймера, показало, що люди, які займаються розумовими вправами, мали повільніші темпи когнітивного занепаду, що приводить до хвороби альцгеймера порівняно з тими, хто не займався такою діяльністю.
А альцгемйр, то дуже страшна хрінь, ти просто забуваєш хто ти, де ти  і хто усі ці люди навколо. 

Одна з гіпотез полягає в тому, що інтелектуальні ігри збільшують когнітивний резерв, резистивність до симптомів нейродегенеративних захворювань. Інша теорія стверджує, що розумова стимуляція від цих ігор сприяє нейропластичності мозку та підтримує нейронне здоров’я, таким чином захищаючи від когнітивного занепаду. Як би там не було одне точно покер це дуже корисна активність для мозку. Але є нюанс...



Покер має бути для вас непросто бездумним клацанням по кнопкам в такому випадку ніякого потрібного нам  стимулювання мозку не відбувається. Покер має бути для вас грою, яка вимагає ментального напруження тобто  стратегічного мислення, аналізу, фокусу. Ви  повинні намагатись оцінювати свої руки(рейнджі), руки опопнента, намагатись  передбачати можливі ходи  та приймати рішення на основі цієї  інформації. Саме  це стимулює лобні долі мозкуи  які нам і потрібно простимулювати.
Ну і знов про емоції, покер вимагає від нас високого рівня емоційного контролю, оскільки ми повинні зберігати спокій та контролювати свої емоції під час гри. Це допомагає розвивати  здатність до емоційної регуляції та самоконтролю, що є неймовірно  корисним у багатьох аспектах життя і є ще одною формою піклування про мозок, бо емоції його руйнують.

Тож любі друзі гоу катати, але катати вдумчиво і чим більш ви будете замислюватись над грою, чим глибше буде ваше бачення  тим більше користі для мозку вона вам принесе ну і грошей звісно 😀 

Всім Gl 💖

Ну і як завжди прошу підписатися на мій телеграм канала та твіч. Наразі я веду ранкові стріми  (анонси будуть як раз в телеграм каналі)  буду дуже радий вас бачити. Доречі на стрімах як подяка за вашу увагу проводжу невеличкі розіграші кожну перерву з глядачами.


https://www.twitch.tv/psypoker

https://t.me/psypokerinfo




Оцінити блог:
7
Psypoker Фанат
Фанат
Ментал-коуч школи покеру "Еволюція" Професійний гравець, стрімер. Консультую гравців, допомогаю в побудові оптимального ігровго стану. https://t.me/psypokerinfo - ТГ канал з корисною інформацією по ментальці на каналі є навігація по статтям з психології, розрахунків в солвері і іношого. https://www.twitch.tv/psypoker - мій твітч
Коментарі (3)
Україна dusia777 Легенда
Легенда

Згоден, що будь яка активність мозку його покращує. І покер не є виключенням

2 відповіді
Psypoker Фанат
Фанат

в тому і цинус, що не будьяка а там де присутнє мислення і тривала концентрація. Насправді таких активностей не так багато в житті) і якщо обирати то покер чудовий вибір)

Відредаговано
Україна dusia777 Легенда
Легенда

То я про себе сказав. У мене - вся 🤣

Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.