Вплив негативних емоцій на когнітивну систему. Негатив робить нас тупішими 🤪
Привіт кардмейтчани)
Сьогодні хочу поговрити про вплив негативних емоцій на когнітивну систему.
Якщо в двух словах, то негатив просто робить нас тупішими 🤪
Негативні емоції мають значний вплив на когнітивну систему. Розуміння цього впливу є важливим не тільки для психологів або професійних гравців але й для всіх, хто прагне покращити своє ментальне здоров'я та піклуватись про себе. Негативні емоції можуть знижувати продуктивність, погіршувати пам'ять та ускладнювати прийняття рішень, що робить їх дослідження надзвичайно актуальним у сучасному світі.
В данній статті трохи поворимо про механізми впливу негативних емоцій на когнітивку, а у слідуючий про методи бородьби з цим злом 👹
Вплив негативних емоцій на когнітивні процеси
Емоції можуть знижувати здатність до концетрації, а концетрація це як я раніше вже зазначав найважливіший скіл для гравця. Як наслідок накопичений негатив заважає концентруватися на обраних завданнях, оскільки увага частково відволікаєтсья на обє'кті пов'язанному зі стресом,. Дослідження( Sandi & Pinelo-Nava, 2007) показали, що люди, які переживають сильний стрес, мають знижений рівень концентрації та уваги. А без цих якостей розвиватися в покері просто неможливо.
Також вони можуть впливати як на короткотривалу, так і на довготривалу пам'ять. Стресові ситуації часто асоціюються з порушеннями пам'яті, що підтверджують численні експерименти (Schwabe & Wolf, 2010). І в такому випадку будь-яке навчання стає малоефективним, що значно заповільює на покерну кар'єру і підйом по лімітам
Негавтивні емоції призводять до нерішучості або навпаки до прийняття імпульсивних рішень (Hartley & Phelps, 2012), що загалом погіршує якість життєвих виборів, впливає на здадтність до планування, стратегічності. А без стратегічності малоімовірно що ми дійдемо до того що для нас бажане.
Негативні емоції впливають на когнітивну систему через зміни в гормональному фоні, нейротрансмітерах та нейронних мережах. Стрес від накопичених в підсвідомому емоцій призводить до підвищення рівня кортизолу (гормону стресу), що негативно впливає на гіпокамп, область мозку, відповідальну за пам'ять (McEwen, 2007). Тривога та різні депресивні стани часто супроводжуються дисбалансом нейротрансмітерів, таких як серотонін та дофамін, що впливає на настрій (Ressler & Nemeroff, 2000).
Ну а тривалі негативні переживання можуть мати дуже серйозні наслідки для когнітивної системи та нашого загального здоров'я. Хронічний стрес асоціюється з підвищеним ризиком розвитку нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера (Lupien et al., 2009)
Та що загалом ми можемо називати негативними емоціями? Давайте спробуємо деякі з них перечислити: лють, злоба, ненависть, образа, заздрість, страх, тривога, смуток, скорбота, сум, досада, розчарування, роздратування, аутоагресія (агресія на себе), критика і осудження. Це далеко не повний список усього того, що здатний генерувати наш мозок в плані негативу. Та думаю достаньо щоб ви зрозуміли маштаб цієї бородьби добра і зла в нашій свідомості.
Ми українці зараз в особливій ситуації в цьому плані і кожен розуміє причину. Негатив атакує нас з усих боків. Новинні стрічки майорять усяким трешем, більшість новин погані і дуже погані, а навколишнє середовище вкрай агресивне і небезпечне. Така життєва ситуація змушує нас мобілізувати усі сили, щоб давати супротив тому негативу що атакує нашу психіку.
Думаю у кожного з вас є якісь свої споссоби як протистояти злу, як зберігати себе в нормальному стані і продовжувати жити невтрачаючи присутність духу. Ну а якщо ні, то у наступному пості я планую поділитись ідеями і методами, як покращити свій психічний стан та протистояти темряві, що намагаєтсья поглинати наш розум. Бо життя буремне і бетнтежне і добре коли в тебе є інструменти як його зробити радіснішим і приємнішим.
Усім вдалої робочої неділі, ну а хто катає то Glgl)
P.S.
Друзі і я вас дуже прошу пітримати мій телеграм і твіч канали підпискою на них, буду щиро вдячний.
https://t.me/psypokerinfo
https://www.twitch.tv/psypoker






Чекатиму на ідеї та методи!)
навпевно з методами це буде серія постів)
Тільки позитив)))
не усі уміють так)
З такою грою як зараз у покері
Тільки один негатив
Незнаю чого
Виграти олін то вже як ніби велике свято
сенс цього поста донести думку про те, що негатив руйнує і цьому треба вчитися протистояти. Тому що все хороше вимагає певного зусилля внутрішнього і зовнішнього, а все погане поширюється без зусиль
Сильні слова треба задуматися