10 фатальних помилок на мікролімітах, які стоять між вами і вашим першим банкролом в 1 000$
Покер не настільки складна гра, якщо ви в ній дійсно розбираєтеся. Особливо це стосується мікролімітів, де грають найгірші гравці в світі.
Тому дещо дивно, що у багатьох виникають проблеми в грі навіть на таких низьких лімітах, як NL2, NL5 і NL10.
До того моменту, як ви «зав'яжете» з цими лімітами, ви повинні зуміти побудувати банкрол в 1 000$. Це дуже важливий етап, який дає вам можливість впевнено просуватися до високих лімітів і заробляти хороші гроші.
Але фундаментальні помилки – це основна причина, чому багато хто не доходить до такого рівня. Гравці просто шкодять самі собі і, в більшості випадків, саботують власні результати.
Отже, в цій статті ми поговоримо про 10 фатальних помилок, які найчастіше роблять гравці, і розглянемо способи їх усунення. Давайте почнемо!
Надмірна агресія
5 або 10 років тому все було навпаки. Більшість гравців були занадто пасивними. Зараз же можна зустріти гравців на низьких лімітах, статистика яких говорить про їх надмірну агресію. Тут мається на увазі відсоток 3-бетів, який становить 10% або вище і відсоток контбетів, що становить 60% або 70% на всіх постфлоп-вулицях і т.д.
По суті, вони дотримуються правильної покерної поради «бути агресивними». Звичайно, така маніакальна агресія зробить вашу червону лінію показовою. Але наявність великих виграшів без шоудану – це не ключ до успіху на таких лімітах.
Ви не можете переїхати купу регулярів-автоколерів і рекреаційних гравців. Такі гравці не люблять фолд, тому, більшу частину часу, ваш діапазон бету/рейзу повинен бути для велью.
Якщо на таких лімітах ви намагатиметесь вигравати кожен банк, тоді, швидше за все, ви істотно зіпсуєте свої результати. Терпіння і розуміння того, коли потрібно здаватися – один з найважливіших уроків, який необхідно засвоїти на мікролімітах.
Ігрові машини
Багато нинішніх гравців дуже зациклилися на спробі переграти інших регулярів, особливо агресивних, які доставляють найбільше проблем.
Це серйозна помилка, оскільки такі гравці, ймовірно, найдосвідченіші. Навіть якщо ви зможете їх переграти, то ваша перевага буде дуже маленькою. А точніше, це не ті гравці, на яких ви зможете заробити гроші. Погані регуляри і рекреаційні гравці будуть основним джерелом вашого прибутку.
Не будьте «ігровою машиною» з регулярами, що сильніші. Так, вони можуть дратувати своїми постійними 3-бетами і т.д. Якщо вони перебувають ліворуч від вас, тоді покидайте стіл. Є ще багато інших столів для гри на таких лімітах.
Зосередьте свою увагу безпосередньо на гравцях, проти яких у вас є величезна перевага, зокрема на поганих регулярах і рекреаційних гравцях. Не витрачайте свій час на его-війну з найкращими гравцями.
Водоймище з акулами
Хороші покерні гравці, ймовірно, одна з головних причин, чому багато хто не може побудувати свій перший банкрол розміром в 1 000$ і просунутися далі.
Іншими словами, вони грають лише з твердими регулярами! Вони нехтують вибором столу настільки, що майже завжди грають в найгірших іграх, які доступні на цих лімітах. Це смертельний удар по вашому вінрейту.
На сьогоднішній день вибір гри, мабуть, один з найбільш важливих ключів до успіху, незалежно від того, на яких лімітах ви граєте. Під цим мається на увазі гра на правильних покерних сайтах і правильних столах. Тут також мається на увазі наявність правильної позиції проти рекреаційних гравців (ліворуч від них).
Здатність легко впадати в тільт
Тільт – ще одна велика помилка, яка завдає шкоди величезній кількості гравців на мікролімітах. Тут мається на увазі те, що вони дозволяють рутинній дисперсії впливати на них більше, ніж зазвичай. Це веде до поганої гри за столом. У підсумку вони втрачають свій профіт, коли грають занадто багато рук, і блефують, впавши в «глибокий» тільт, роблячи погані коли кожен раз, коли карти йдуть не на їхню користь.
Одна з істотних відмінностей між гравцями на високих і низьких лімітах полягає в умінні краще контролювати свої емоції в найвідповідальніший момент.
У цій грі будуть траплятися бедбіти і кулери. Іноді ви будете ловити їх по кілька разів поспіль, і подібне може тривати кілька тижнів або місяців.
Якщо тільт для вас основна проблема, то важливо виробляти стратегії для кращого контролю своїх емоцій за столом і встановлювати чіткі правила коли саме йти, якщо ваша ситуація складається не кращим чином.
Відсутність велью-бетів
Відсутність велью-бетів (особливо на рівері) – це велика помилка і в цьому полягає різниця між хорошими і поганими покерними гравцями.
Як зазначалося раніше, багато гравців на цих лімітах (навіть деякі регуляри) – це автоколери. Це означає, що їм складно фолдити. Також у них часто виникають підозри, що буквально всі завжди застосовують до них блеф.
Тому ви повинні громити їх і виставлятися олл-ін з сильними руками і брати їх за горло. Ви також повинні отримувати невелике велью з усіма видами інших рук, як наприклад:
- Середня пара
- Молодша пара
- Туз-хай
Так, ви навіть можете бетити туз-хай для велью на деяких бордах проти рекреаційних гравців і вас проплатять на цих лімітах!
Якщо у вас є хоч якась рука, то перед тим, як натиснути кнопку «чек», завжди ставте собі запитання: «Чи є імовірність, що даний гравець зможе зробити кол?» Ставка не повинна бути великою. Ідеальним рішенням буде зробити її в 30% від банку.
Ці невеликі велью-бети можуть істотно відбитися на вашому прибутку! Не нехтуйте ними, як це робить більшість.
Не грайте як робот
Покер – це гра між людьми, в якій не буває 2-х однакових столів. Тому завжди потрібні різні стратегії в залежності від того, хто перебуває за столом. Шаблонне застосування чарту стартових рук і стандартної стратегії тягнутиме вас на дно.
Потрібно бути креативними і різнобічними в різних ситуаціях. Тут мається на увазі те, що ще до вибору рук для рейзу, вам потрібно перевіряти які типи гравців знаходяться на вас в позиції. Тому що для гри проти рекреаційних, хороших і поганих гравців потрібні різні стратегії.
Багато людей цього не роблять. Наприклад, вони будуть занадто багато стілити проти сильних регулярів, які на тьорні будуть просто 3-бетити їх. Це марна трата грошей, якої можна уникнути.
Грати по шаблонах, чартах стартових рук і т.д. – це нормально, особливо якщо ви тільки новачок в покері. Це значно полегшує завдання. Але якщо ви хочете перейти на наступний рівень, тоді вам потрібно завжди підлаштовуватися під опонента.
Рейкбек і бонуси
Використання переваги рейкбеку і депозитних бонусів – один із способів збільшення банкролу на ранніх етапах своєї покерної кар'єри.
Багато хто знає, що рейк на мікролімітах досить високий щодо ваших виграшів за столом. Це означає, що вам потрібно підбирати кращий рейкбек і бонуси.
У кожного сайту є своя бонусна система. Це дуже корисна річ на таких лімітах. Одні сайти пропонують бонуси на перший депозит сумою в 500$, 1 000$ або навіть більше, а інші – повернення % рейкбеку, в залежності від того, як багато ви граєте.
Обов'язково дізнайтеся у служби підтримки, що потрібно для того, щоб отримати один з таких бонусів. Порахуйте, скільки ви плануєте грати і на яких лімітах, а потім зможете розрахувати, чи є даний бонус вигідним для вас.
Невміння ідеально розіграти руку
Якщо говорити про стратегії покеру, то їх дуже багато. Але завжди є одна стратегія, яку можна назвати «ідеальним розіграшем».
Головна відмінність професіонала від будь-якого іншого гравця – вміння з 3-х хороших варіантів обрати 1 ідеальний.
Ідея в тому, що в ключових ситуаціях ви повинні оцінювати ефективність кожного варіанту, а не лише той, який перший спав вам на думку.
Наприклад, багато початківців будуть завжди ре-рейзити на префлопі з сильною рукою, такою як QQ, тому що у них є 3-тя найкраща рука у грі.
Математично правильна гра не завжди ідеальна. Це означає, що вона не найприбутковіша.
Наприклад, проти опонентів, які занадто багато фолдять на 3-бети, найкращим рішенням буде просто зробити флет-кол з рукою, такою ж сильною, як QQ. Тому що на дистанції математично вигідно зіграти постфлоп проти слабкої руки, ніж змусити опонента сфолдити на префлопі.
Коли приходять сильні руки, завжди обмірковуйте всі свої варіанти. Іноді найкраща гра не завжди очевидна.
Перегляд сесії
Дуже важливо, щоб нові гравці і, зокрема, регуляри, переглядали свої покерні сесії. Інакше як ви зможете навчитися на своїх помилках, якщо навіть не знаєте, в чому вони полягають?
Великий плюс сучасних трекерних програм, таких як Pokertracker або Hold'em Manager в тому, що ви можете переглядати всі свої руки, а також фільтрувати їх для того, щоб визначити яка ситуація конкретно прибуткова.
Це означає, що ви можете перейти до ситуації, настільки специфічної, як зіткнення AK без позиції з рейзом. Потім ви зможете побачити, чи виграєте ви в даному випадку, чи ні. Якщо ви програєте, тоді можете переглянути всі свої руки і знайти способи як усунути свої ліки і поліпшити гру.
Часте виведення коштів
Остання помилка, яку здійснюють гравці на мікролімітах, полягає в частому виведенні коштів.
Як ви можете розраховувати на підвищення свого банкролу до тисячі доларів або вище, якщо кожні кілька тижнів тягнете по парі сотень або більше? Ви так і будете сидіти на низьких лімітах, поки не залишите в спокої свій банкрол.
Ось чому рекомендується захистити свій життєвий банкрол від покерного банкролу. Якщо ви не професіонал (що в більшості випадків так і є на лімітах NL2, NL5 або NL10), тоді вам ніколи не варто торкатися покерних грошей.
Як тільки ви вкоренилися на вищих лімітах, тоді можете починати брати невеликі суми, щоб потішити себе або оплатити рахунки. Але, поки ви перебуваєте на 3-х нижніх лімітах, не чіпайте свій банкрол, дайте йому можливість зростати.
Заключні думки
У нинішніх іграх просування мікролімітами – це не просто прогулянка в парк. Але все не так складно і неможливо.
Більшість людей самі для себе найгірші вороги, тому що постійно здійснюють фундаментальні помилки, які заважають їм досягнути успіху.
Можливо, ці поради допоможуть вам усунути деякі ліки і заробити свою першу 1 000$ на мікролімітах і просунутися далі!


