Як набити банкрол 1000$ в покері

Як набити банкрол 1000$ у покері

​Для багатьох покеристів, які грають на мікролімітах в онлайні, основною метою і найважливішим етапом є набити тисячу доларів. 

І причина, з якої це так важливо, полягає в тому, що саме 1000$ дозволяє вам почати грати в ті ігри, де ви можете, нарешті, почати заробляти значні гроші як за столами, так і на рейкбеці.

Маючи банкрол в тисячу доларів, ви зможете почати гру на NL25 (10c/25c), а там найкращі регуляри цілком можуть заробляти по тисячі в місяць і навіть більше. 

У цій статті ви побачите всі найважливіші поради та рекомендації, які допоможуть вам набити вашу першу тисячу доларів в світі покеру.

Починайте з найнижчих лімітів

Свій шлях в онлайн-покері найкраще почати з найнижчих доступних лімітів – зазвичай це 1c/2c, також званий NL2. Причина в тому, що ці ігри як і раніше дуже легко бити, і це означає, що ви відразу почнете вигравати.

Одна з головних причин, чому багато людей не досягають своєї мети в покері, – це те, що вони грають в іграх, які занадто складні для них або у них за столами немає фішів. Це означає, що вони не зможуть досягти реальних результатів протягом тривалого часу, а можливо і ніколи. Це виснажливо і підриває ваше бажання і впевненість в собі, що необхідно, щоб грати і вчитися ще більше.

З іншого боку, коли ви починаєте вигравати з самого початку в своїй кар'єрі в світі онлайн-покеру (а гра на NL2 дозволяє вам це робити), це дає вам впевненість в собі. Ви готові грати багато, працювати над собою і своєю грою, навчатися, і в кінцевому підсумку просуватися до більш високих лімітів.

Стартуйте з відповідним банкролом

Отже, скільки ви повинні внести грошей на ваш акаунт, щоб почати грати на NL2? Так як за правило можна взяти мінімум 30 БІ для кожного ліміту, то для гри на NL2 це означатиме мінімальний початковий банкрол в 60 доларів. Але якщо ви хочете грати безпечніше (що буде правильним рішенням), то вам знадобиться 40 БІ (бай-інів) або навіть краще 50 (80 або 100 доларів відповідно).

Тоді ви зможете не турбуватися про те, що вас накриє звичайний даунстрік в 10 БІ, адже це буде відбуватися з вами регулярно на покерному шляху.

Одною з найбільших перешкод, з якою стикаються багато гравців-початківців у покер, є перший великий даунстрік. З програшами і так досить складно впоратися, що вже говорити про психологічний тиск, який ви відчуєте, якщо програєте половину банкролу.

Тому чудовим рішенням буде почати ваш шлях в покері правильно і безпечно – в ідеалі внести 100 доларів, щоб почати покерну подорож на ліміті NL2. А якщо говорити про мінімум – то не менше 60$.

Тайтовість і агресія – ваша найкраща стратегія

Тепер наступне, що вас, швидше за все, хвилює, – це стратегія, яку потрібно використовувати для досягнення мети. І відповідь буде досить простою: грайте тайтово і агресивно, тобто використовуйте ТАГ-стиль.

Проста ТАГ-стратегія може бути викладена в таких базових принципах:

 • Обережно обирайте руки для розіграшу на префлопі (топ-15% для фул-рингу, топ-20% для 6-макс).​
 • Звертайте особливу увагу на вашу позицію за столом (розігруйте якомога більше рук з батону і позицій перед ним).
 • Часто ставте контбет по флопу і іноді продовжуйте агресію на тьорні/рівері (в залежності від опонента і ситуації).
 • Ставте вельюбети з сильними руками – часто і великого розміру.
 • Не намагайтеся провертати великі блефи.
 • Контролюйте свої емоції (не впадайте в тільт).

Звичайно ж, це всього лише база, і вам необхідно розібратися в цьому питанні детальніше. Але саме так ви зможете досягнути успіху на NL2. А багато покеристів все ускладнюють і самі створюють собі проблеми.

Селектинг столів – ключовий аспект

Потрібно пам'ятати про ще один ключ до побудови значного банкролу – гру в правильних іграх. Адже проста стратегія ТАГ, описана і рекомендована вище, працює найкраще в лузово-пасивних іграх проти поганих регулярів і рекреаційних гравців.

На щастя, зараз на NL2 більшість ігор як і раніше такі, як вам потрібно. Але не всі. Ось чому важливо, щоб ви завжди використовували селектинг столів під час гри.

Перше, що ви можете зробити для цього, – просто грати на найвигідніших покерних сайтах. Тобто зверніть увагу на невеликі покер-руми, які, як правило, мають безліч фішів.

По-друге, вам необхідно переконатися, що на вашому столі завжди є хоча б один рекреаційний гравець. А звідки ви можете знати, хто за столом рекреаційний покерист?

Ось типові ознаки:

 • VPIP дорівнює 40% +, PFR – показник з однієї цифри (для цього вам знадобляться стати HUD).​
 • Часті лімпи.
 • Мінімальні ставки на постфлопі.
 • Ніколи не фолдить, женеться за кожним дро.
 • Короткий стек, не робить докупки.
 • Грає тільки на одному столі.

Це тільки кілька основних ознак, є ще багато різних. Нижче ви побачите типовий приклад гравця-фіша з допомогою HUD на мікролімітах. Зауважте, що VPIP дорівнює 40% +, а показник PFR складається з однієї цифри.

HUD на микролимитах

Якщо ви до цих пір не знаєте, що таке HUD, ознайомтеся з цією темою якомога швидше.

Суть в тому, що дуже важливо, щоб завжди за столом був фіш, тому що вони втрачають свої гроші швидше, ніж всі інші. Таким чином, більша частина вашого прибутку в кінцевому підсумку виходить саме від них.

Не ігноруйте цей важливий момент або ви не досягнете успіху, якого ви дійсно хочете за покерними столами. Якщо ви вирішите грати в жорстких іграх проти хороших сильних гравців, вам доведеться набагато більше грати і прикладати набагато більше зусиль, щоб отримати ваш перший банкрол в 1 000 доларів.

Послідовно піднімайтеся лімітами

Наступне, що вам необхідно робити на шляху до банкролу в 1000$, – поступово і послідовно підніматися лімітами вгору. Але як зрозуміти, що настав час підніматися? Насправді все досить просто. Час нового ліміту приходить, коли у вас є для нього як мінімум 30 БІ. Однак пам'ятайте, що чим більше бай-інів, тим краще.

Отже, після самого маленького ліміту 1c/2c звичайно треба 2c/5c або ж NL5. Якщо слідувати правилу 30 БІ, то для гри на ньому вам знадобиться мінімум 150$. Але ось що важливо: піднімайтеся на наступний ліміт тільки тоді, коли ви відчуваєте себе до цього готовим. Деякі гравці дивляться тільки на свій банкрол і опиняються на ліміті, до якого ще зовсім не готові.

Не забувайте, що набити першу 1000$ в покері – це марафон, а не спринт. Гра нікуди не дінеться, і неважливо, досягнете ви своєї мети за 2 місяці або ж вам буде потрібен рік. Головне, що ви в підсумку зможете це зробити!

Тому ви повинні не поспішати і рухатися вгору тільки тоді, коли відчуваєте себе впевнено в своїй грі. Ви повинні відчувати, що ви явно краще, ніж суперники на вашому поточному ліміті, і ваші результати також повинні служити цьому доказом (наприклад, вінрейт).

Ви також не повинні рухатися вгору за лімітами, якщо ви перебуваєте в даунстріку (ви програєте, вам не заходить карта, вам не щастить). І, нарешті, гарною рекомендацією буде міняти ліміт у вихідні, коли ігри часто мають тенденцію бути трохи кращими, і, звичайно ж, ви також повинні звертати велику увагу на селектинг столів в цей період.

Не виводьте гроші

Ще один важливий момент на шляху до банкролу в 1000$ досить очевидний – не варто робити кешаути, тобто виводити гроші з покер-руму. Адже кожне виведення коштів буде безпосередньо завдавати шкоди вашому прогресу і заважати підйому лімітами.

Ось чому рекомендується повністю розділяти «покерні гроші» від «реальних грошей на життя». Спробуйте розглядати ваш початковий депозит на онлайн-покер як капітальну інвестицію або ж як купівлю акцій.

Інвестиції в покер

Ви інвестуєте ці гроші зараз з метою отримати довгостроковий прибуток в майбутньому. Якщо вам потрібно постійно виводити гроші з банкролу для ваших персональних витрат, тоді можливо вам взагалі не варто починати грати в покер. І не думайте, що це звучить жорстко. Просто зрозумійте, що для старту в покері потрібно виділити гроші, і це будуть ваші «покерні гроші», і ніякі інші.

Багато гравців-початківців повторюють цю помилку раз за разом. Вони просто не дозволяють своєму банкролу рости! Ви хочете дійти до тисячі доларів і почати заробляти реальні гроші в світі покеру? Що ж, тоді залиште банкрол в спокої і забудьте про функції кешауту. Дозвольте собі дійти до високих лімітів і почати грати з «крутими хлопцями».

Приготуйтеся до непростого шляху до тисячі доларів

Ось що ще вам необхідно знати і розуміти: шлях до вашого першого банкролу в 1000 доларів і далі не буде легким. Дорогою ще буде багато підйомів і падінь.

Ви повинні розраховувати, що у вас будуть великі затяжні програшні періоди – даунстріки, – де ви будете програвати третину і навіть половину банкролу. З цим дуже складно впоратися психологічно, особливо для нових гравців. Але такий світ покеру. Просто зосередьтеся на своїх довгострокових цілях у цій грі, заробіть банкрол в тисячу доларів і йдіть далі. Це реально.

Покер – це гра, в якій на короткостроковій дистанції велике значення має елемент удачі. І ви не можете завжди контролювати, що станеться в покерній сесії або навіть за цілий тиждень постійного грінду.

Великий даунстрік неодмінно вас наздожене, і тоді дуже важливо, щоб ви:

 1. На час відійшли від гри і провели детальний розбір/аналіз зіграних сесій.
 2. ​Спустилися на ліміт нижче на деякий час, щоб відновити банкрол і збільшити впевненість в собі.

Спуск лімітами, ймовірно, найважчий для багатьох людей. Це прямий постріл в ваше его – адже вам необхідно повернутися до того ліміту, який ви вже вважали пройденим і забутим. Але ви повинні розуміти, що це відбувається з найкращими гравцями в світі увесь час. У якийсь момент всі проходять через великі даунстріки в цій грі, і їм доводиться спускатися, щоб зализати свої рани.

У новинах зазвичай пишуть лише про великі виграші, і ніхто не говорить про місяці (а іноді і роки) боротьби, які пройшли багато з кращих гравців, щоб домогтися таких вражаючих результатів. Але все це також є частиною процесу. У вас не може бути хорошого без поганого в цій грі.

Знайте, що в покері завжди буде багато злетів і падінь. Але якщо ви дотримуєтеся правильної стратегії, не забуваєте про селектинг столів і контролюєте свої емоції у важкі часи, то бажані результати обов'язково будуть досягнуті.

Заключні думки

Набити першу тисячу доларів для вашого покерного банкролу, починаючи з мікролімітів, – це важлива мета, і ви повинні сфокусуватися на ній, якщо сприймаєте гру серйозно. Коли ви досягнете 1 000$, у вас буде 40 БІ для ліміту NL25, де найкращі гравці цілком легко можуть заробляти тисячу в місяць (особливо якщо враховувати рейкбек).

Але шлях до першої тисячі не так і простий, тому дуже важливо стартувати з найнижчих лімітів і мати конкретний план для досягнення успіху. Вам варто дотримуватися стандартної і перевіреної тайтово-агресивної стратегії.

Якщо у вас є як мінімум 30 БІ для наступного ліміту, і ви впевнені в своїх силах, то сміливо пробуйте підніматися вище. Також не забувайте про важливість селектингу столів в сучасному покері – іншими словами, у вас завжди повинен бути принаймні один фіш за кожним столом. І останнє – дуже важливо «не чіпати» свій банкрол, тобто не виводити гроші і дати грошам можливість накопичуватися.

А як ви заробили свою першу 1000$ в покері?

Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб завжди залишатися в курсі останніх новин покеру.

Оцінити матеріал:
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- непоганий матеріал
- поганий матеріал
- матеріал жахливий