5 ключових помилок новачків у покері
Якщо ви початківець у покері, ви обов’язково будете робити багато помилок. У цьому немає нічого поганого, оскільки помилки є природною частиною процесу навчання.
Однак деякі неправильні розіграші гірші за інші, тому, щоб стати виграшним гравцем у покер, вам потрібно якнайшвидше усунути їх зі своєї гри. Усунути та не повторювати, адже навіть досвідчені гравці часто вдаються до базових помилок під час сесій, навіть не усвідомлюючи цього.
Лімпи, мінбети на постфлопі, гонитва за слабкими дро – це лише декілька прикладів найпопулярніших помилок серед початківців.
У цій статті ми розглянемо 5 найгірших покерних помилок новачків, яких вам обов’язково потрібно уникати.
Можливо, ви також досі робите ці помилки під час гри?
Помилковий розіграш #1: відкриття лімпом
Опен-лімп – ознака рекреаційного гравця в покер. По суті, це оголошення всьому столу: «Я справжній фіш! Візьміть, будь ласка, всі мої гроші!». Опен-лімп означає кол великого блайнда замість опен-рейзу, коли ви перший гравець, який заходить в роздачу.
Це не слід плутати зі звичайним лімпом, тобто колом великого блайнда після того, як інший гравець (або гравці) вже зробили лімп до вас. Багато гравців-початківців люблять лімпити, тому що їм подобається бачити багато дешевих флопів. Однак у довгостроковій перспективі це коштує їм набагато більше, і вони часто навіть не бачать того дешевого флопа, на який так сподіваються.
Існує декілька причин, чому відкриття лімпом є поганою ідеєю.
а) Ви не можете одразу виграти банк на префлопі.
Коли ви робите опен-рейз, інколи ви можете тут же забрати банк на префлопі, якщо всі інші гравці сфолдять.
Однак, якщо ви використовуєте опен-лімп, гравці на блайндах не матимуть стимулів скидати свої руки. Це означає, що вам потрібно буде знайти спосіб виграти банк на постфлопі.
Це підводить нас до другої причини, чому не варто робити опен-лімп.
б) Ви не матимете ініціативи.
Гравець, який робить опен-рейз на префлопі, вважається гравцем, який має найсильнішу руку. Це дає йому ініціативу, тобто шанс продовжити агресію на постфлопі.
Коли ви агресор на префлопі, у вас є можливість зробити продовжену ставку (або скорочено c-bet) на флопі.
Контбети зазвичай прибуткові, тобто вам потрібно їх ставити на більшості флопів, якщо немає чіткої причини цього не робити. З іншого боку, після опен-лімпу у вас не буде можливості зробити контбет на флопі, що ускладнить вам виграш банка.
в) Ви не отримуєте великий банк з вашими сильними руками.
Якщо ви хочете здобувати великі виграші у покері, вам потрібно вміти вигравати великі банки. А щоб виграти такий банк, вам спершу потрібно побудувати його за допомогою ставок та рейзів.
Якщо ви робите опен-лімп із сильними руками, то не зможете зібрати великий банк на постфлопі. Це пов’язано з геометрією банку: невеликі зміни у розмірі вашої початкової ставки можуть призвести до різкого збільшення банків на наступних вулицях. Чим раніше ви почнете “розганяти” банк, тим легше буде відправити решту вашого стека в олл-ін пізніше в цій роздачі.
Деякі гравці-початківці навмисно використовують лімп, щоб приховати силу своєї руки. А потім вони ререйзять, коли інший гравець робить рейз. Ця тактика “лімп-ререйз” – ще одна жахлива тактика недосвідчених гравців, яка насправді зовсім не така прибуткова, як ви могли сподіватися.
Підсумок: якщо у вас сильна рука, найкраще зібрати з нею великий банк якнайшвидше. І не покладайтеся, що інші гравці будуть робити це за вас.
г) Вас часто будуть рейзити.
Опен-лімп часто обходиться дорожче, ніж простий опен-рейз. Якщо ви вважаєте, що гра лімпом – це хороший спосіб побачити дешевий флоп, подумайте ще раз.
У більшості випадків інший гравець зробить рейз, тобто ви в результаті зможете побачити флоп, тільки якщо заплатите. І вам часто доведеться заплатити більше, ніж ціна стандартного опен-рейзу. Тільки в цьому випадку ви не матимете жодних переваг статусу агресора на префлопі.
Якщо ви використовуєте опен-лімп, більш досвідчені гравці в покер можуть почати полювати на вас, тобто ви рідко зможете побачити дешевий флоп. Як уже згадувалося, такий лімп є ознакою рекреаційного гравця, тому так ви повідомляєте всьому столу, що вони можуть атакувати ваш стек. Отже, якщо ви перший гравець, який заходить в роздачу, зробіть це опен-рейзом. Це дасть сигнал іншим гравцям за столом: якщо вони хочуть взяти участь у цьому банку, це буде на ваших власних умовах, і їм треба за це заплатити.
Це зробить вашу постфлоп-гру набагато легшою та прибутковою в довгостроковій перспективі.
Важливо, що звичайний лімп відрізняється від опен-лімпу: в деяких випадках це може спрацювати. Наприклад, якщо у вас є спекулятивна рука, яка потенційно може виграти вам величезний банк на постфлопі. Тоді ви можете розглянути лімп. Наприклад, такі руки, як малі одномасні конектори або маленькі кишенькові пари, можуть відповідати вимогам. Тим не менше, навіть якщо інші гравці лімпують перед вами, подумайте про опен-рейз. Адже ці опоненти, швидше за все, будуть рекреаційними недосвідченими гравцями.
Коли ви робите рейз після опен-лімпу іншого гравця, це називається ізоляційним рейзом, або коротко ізолейтом.
Ізолейт – це прибуткова гра, яка часто дозволяє вам зіграти хедз-ап банк (тобто банк із залученням лише двох гравців) проти рекреаційного суперника. Це один з найприбутковіших спотів у безлімітному холдемі: гра в позиції проти одного слабкого опонента. Якщо ви використовуєте покерний трекер типу PokerTracker 4, ви можете самостійно перевірити ці статистичні дані, щоб побачити, скільки грошей ви заробляєте в такому споті порівняно з іншими.
Помилковий розіграш #2: використання мінбетів
З усіх неправильних покерних розіграшів у цьому списку мінбети є, мабуть, найгіршим порушником. Це тому, що така ставка лише оголошує всьому столу, що ви – справжній покерний фіш.
Мінбет означає мінімальну ставку в банк, тобто розміром у один великий блайнд. Наприклад, якщо ви граєте ліміт NL5 онлайн і ставите 5 центів у банк в 2 долари.
Мінімальні ставки не мають абсолютно ніякого сенсу з математичної точки зору, але багато початківців з тих чи інших причин повертаються до цієї тактики. В покері є дві основні причини, чому ви вкладаєте гроші в банк.
Ви можете робити ставки як велью або як блеф.
Коли ви робите ставку на велью, ви сподіваєтеся отримати колл від слабших рук. Коли ви блефуєте, ви сподіваєтеся отримати фолд від сильніших рук. Мінімальні ставки не досягають жодної з цих речей, тому вони марні. Якщо у вас сильна велью-рука, вам потрібно якомога сильніше збільшити банк. Одним із наріжних каменів виграшної покерної стратегії є максимізація вашого прибутку з сильними велью-комбінаціями.
Натан ВільямсАвтор покерних бестселерів, блогер та контентмейкер. Один із найрезультативніших кеш-гравців на мікролімітах в історії онлайн-покера.Якщо у вас сильна рука, чому ви ставите лише мінімальну суму? І навпаки, якщо ви намагаєтеся блефувати, ніхто не збирається фолдити у відповідь на мінбет, оскільки це не має математичного сенсу.
Навіть якщо у когось слабка рука, вони все одно зроблять кол мінбету, тому що отримають просто божевільні шанси банку для цього.
Наприклад, якщо ви ставите 5 центів у банк в 2 долари, ви даєте супернику шанси 40:1 на кол. Це означає, що їм потрібно буде виграти лише у 2,44% випадків, щоб це був вигідний кол.
Деякі гравці-початківці використовують мінімальні ставки як свого роду «блокувальні ставки».
Ставка на блокування (або блокбет) – це невелика ставка поза позицією, яка призначена для того, щоб запобігти вашому опонентові зробити більшу ставку. Зазвичай це робиться, щоб отримати дешеву наступну карту або побачити дешевий шоудаун. Однак мінімальна ставка не працює як блокуюча ставка, тому що ніщо не заважає опонентові зробити рейз.
Насправді це може мати прямо протилежний ефект. Ваш опонент може витлумачити вашу мінімальну ставку як ознаку слабкості (адже це так і є) та зробити великий рейз. Це означає, що мінбет фактично знижує ймовірність того, що ви побачите дешеву карту або дешевий шоудаун. Якщо ви хочете зробити блокбет, то слід збільшити її розмір приблизно до 20-33% банку.
Помилковий розіграш #3: мінімальний трибет
Ще одна дуже неправильна аматорська гра в покер – це мінімальні 3-бети на префлопі.
Трибет на префлопі – це ререйз проти опен-рейзу іншого гравця. Це дуже потужний розіграш, який забирає ініціативу у ваших суперників. Ви можете використовувати 3-бет, щоб збільшити банк зі своїми сильними велью-руками, або ж робити це як блеф, щоб змусити опонента скинути карти та одразу забрати банк. Перший варіант називається велью 3-бетом, а другий – блефовим або лайтовим 3-бетом.
Однак багато гравців-любителів псують цей розіграш, роблячи трибети мінімального розміру.
Наприклад, суперник робить опен-рейз до 3 ББ, а ви робите 3-бет до 5 ББ. З таким підходом є кілька проблем. По-перше, вам не вдається побудувати великий банк із сильними руками. Скажімо, вам роздали кишенькові тузи, найсильнішу початкову руку в безлімітному холдемі. Ваша мета – виграти якомога більше грошей, то чому б вам робити трибети мінімального розміру?
Деякі гравці можуть заперечити, що вони не хочуть відлякувати опонентів величезним 3-бетом, але це абсолютно неправильно. Ви все одно даєте зрозуміти, що у вас сильна рука, коли робите 3-бет. Зменшення сайзингу ніяким чином не приховує того факту, що ви вважаєте, що у вас сильна рука.
То чому б не отримати за це нормальні гроші?
З іншого боку, якщо у вас немає сильної руки, і ви 3-бетите як блеф, це поганий блеф. Сенс блефу полягає в тому, щоб змусити опонента скинути карти, а для цього вам потрібно поставити його перед складним рішенням. А колл невеликого 3-бету взагалі не є рішенням. Нікого не вразить мінімальний сайзинг. У найкращому випадку опонент зробить кол вашого 3-бету, а в гіршому – агресивно зіграє 4-бетом (4-бет – це рейз проти 3-бету іншого гравця).
Отже, якщо ви взагалі збираєтеся робити трибет, використовуйте суму, яка фактично дасть вашому опонентові задуматися. Якщо ні, вам краще просто зробити флет-кол або фолд.
Якщо ви не впевнені, що робити, вам, ймовірно, і правда краще скинути карти.
Приклад роздачі #1
Вам роздали A♦Q♦ на МБ (малому блайнді).
Опонент робить рейз 3х з кат-офа.
Ви?
Вам потрібно зробити трибет 12х.
У цьому споті ви повинні зробити великий 3-бет з кількох причин.
Перш за все, вам потрібно поставити суперника перед складним рішенням. Ви будете розігрувати решту роздачі поза позицією, тому ви хочете дати своєму опонентові зрозуміти, що це буде йому дорого коштувати, якщо він захоче тут зіграти з позиційною перевагою проти вас. Якщо ви вважаєте, що ваш опонент слабкий і, ймовірно, буде колоти вас із багатьма слабшими руками, то ви хочете збільшити банк, поки ваша рука ймовірно попереду.
Відразу розганяючи банк, ви також матимете менший ефективний стек, що означає легшу гру на постфлопі. Як правило, легше грати з меншим стеком, ніж із великим, тому що ваші рішення будуть більш простими.
Це ще одна причина, чому ви повинні будувати великий банк зі своїми сильними руками якомога швидше.
Помилковий розіграш #4: використання донкбетів
Донкбет не завжди є неправильною грою, оскільки є деякі моменти, де це може спрацювати. Донкбет означає ставку без позиції проти агресора попередньої вулиці.
Наприклад, ви робите кол ставки на префлопі, а потім ставите першим на флопі замість того, щоб зробити чек перед префлоп-агресором. Донкбет порушує природний потік дій, тому що агресор на префлопі вважається тим, хто має найсильнішу руку. Саме це дає йому можливість зробити контбет, тому «стандартною» грою є чек перед префлоп-агресором.
Немає нічого поганого в донкбеті як такому, але проблема полягає в тому, що багато гравців-любителів роблять це просто тому, що вони не мають уявлення, що робити зі своєю рукою.
Тому вони вдаються до донкбету як способу «побачити, яка ситуація» у роздачі, тобто щоб отримати інформацію. Але цей підхід абсолютно не працює.
Припустімо, ви робите донкбет, а опонент колує вас. Яку саме інформацію це вам дає? У нього може бути слабка рука, але він грає кол, бо має позиційну перевагу і хоче виштовхнути вас із банку на наступних вулицях. У нього може бути посередня рука або ж дро. Або у нього може бути сильна рука, яку він вирішив слоуплеїти.
У будь-якому випадку ви не стали знати більше, але все одно вклали гроші в банк. Як згадувалося, є дві основні причини вкладати гроші в банк. Ви можете робити ставки як велью або як блеф. Робити ставки для отримання інформації не є достатньою причиною вкладати гроші в банк. Кращою альтернативою донкбету є чек-рейз.
Чек-рейз – дуже потужна гра, яку можна виконувати лише поза позицією.
Використання чек-рейзу у своєму арсеналі може бути чудовим способом компенсувати позиційну невигідність і тримати опонентів напоготові. Якщо у вас сильна велью-рука, чек-рейз дозволить вам зробити банк більшим, ніж ви могли б за допомогою донкбету.
Якщо ж ви блефуєте, то будете виглядати набагато сильніше з чек-рейзом, ніж з донкбетом, що збільшить шанси вашого опонента сфолдити.
Приклад роздачі #2
Вам роздали A♥8♥ на ВБ (великому блайнді).
Опонент робить рейз 3х з кат-офа. Ви робите кол. В банку 6.5 ББ.
Флоп: K♥9♣6♥
Ви?
Вам потрібно зробити чек-рейз.
Це чудовий спот для чек-рейзу з кількох причин. Ви не попали у флоп, але у вас дуже сильна дро-рука. Будь-яка чирва дасть вам натсовий флеш. У вас також є бекдорне стріт-дро.
Ви можете просто зіграти чек-кол, але чек-рейз буде кращою грою в цій ситуації. Якщо ви чек-рейзите, це буде вважатися напівблефом.
Ви напівблефуєте, коли у вас ще немає сильної руки, але є потенціал її зібрати на майбутніх вулицях.
Якщо ви чек-рейзите, ви потенційно можете забрати банк прямо на флопі. Як правило, чим сильніше ваше дро, тим швидше ви повинні його розігрувати. Якщо опонент підколить вас, ви потенційно можете виграти ще більший банк на майбутніх вулицях, якщо ваше флеш-дро закриється.
Агресивна гра з сильними дро зазвичай є гарною ідеєю, оскільки це полегшує отримання винагороди тоді, коли вам закриється ваша рука. Якщо ви почнете робити великі ставки лише після того, як на терні з’явиться третя чирва, ваш опонент може не захотіти проплачувати вам комбінацію. Закриті флеш-дро досить легко помітити навіть для рекреаційних гравців, тому ваші потенційні шанси не такі високі, як могли б бути з більш прихованими дро.
Помилковий розіграш #5: гра зі слабкими дро
Ще одна поширена помилка аматорського покеру – гонитва за слабкими дро.
Гра зі слабкими дро означає кол з дро, яке навряд чи закриється та без правильних шансів банку, або розіграш таких дро, які не дають вам найкращої руки, навіть якщо вони закриються. Ми розглянемо кілька прикладів, щоб пояснити це більш детально.
Не всі дро-руки однакові. Якщо у вас є така рука, вам потрібно врахувати два основні фактори:
- а) скільки аутів у вашої дро-руки;
- б) наскільки сильною буде ваша рука, якщо комбінація закриється.
Аут – це карта, яка вам потрібна для завершення комбінації. Чим більше у вас аутів, тим сильніше ваше дро.
Багато гравців-початківців розігрують будь-які дро, сподіваючись на удачу, але це велика помилка, яка згодом коштуватиме вам грошей. У безлімітному холдемі більшість дро не закриваються, а дро-рука майже завжди є аутсайдером у порівнянні з готовою рукою на флопі. Тому ви повинні грати з дро, лише якщо у вас є достатні шанси банку на кол.
Потім вам потрібно порівняти ваші шанси банку з шансами зібрати руку, щоб побачити, чи зможете ви продовжувати прибутково грати в роздачі. Окрім кількості аутів, ви також повинні враховувати, наскільки сильною буде ваша рука, якщо вам вдасться зібрати комбінацію на майбутніх вулицях. Навіть якщо ваше дро закриється, ви не гарантовано автоматично виграєте роздачу, тому що ваш опонент може мати ще сильнішу руку.
Наприклад, скажімо, вам роздали руку на зразок 5♠4♠, а флоп: K♠9♠2♦
У вас є багато аутів для флеша, але ваш опонент може перемогти вас сильнішим флешем. Це не означає, що ви повинні грати лише з дро-руками, які можуть зібрати натс, тобто найсильнішу можливу комбінацію рук на дошці. Це просто означає, що ви повинні взяти до уваги зворотні потенційні шанси.
Потенційні шанси стосуються суми грошей, яку ви можете виграти на наступних вулицях, якщо ваша комбінація закриється. Зворотні потенційні шанси стосуються суми грошей, яку ви в теорії можете втратити, якщо ваше дро закриється, але ваш опонент матиме ще сильнішу руку.
Ось чому вам слід утримуватися від одномасних слабких рук. Слабкі одномасні руки часто створюють для вас проблеми, оскільки завжди є ризик, що у опонента буде сильніший флеш.
Приклад роздачі #3
Вам роздали 7♦6♦.
Флоп: A♠T♥9♠.
Це чудовий приклад слабкого дро.
У вас є внутрішнє стріт-дро, тобто у вас є лише чотири аути, щоб зібрати комбінацію.
До речі, ви можете скористатися так званим правилом четвірок, щоб швидко розрахувати відсоток шансів на закриття вашого дро.
Правило четвірок: просто помножте кількість аутів, які у вас є, на 4, щоб отримати приблизний відсоток шансів вашого дро закритися до рівера.
Правило четвірок стає дещо менш точним, коли у вас багато аутів, але воно досить добре працює в більшості ігрових ситуацій. Тут шанс закриття стріт-дро становить 16,5%, тому правило четвірок є досить точним.
Окрім того факту, що ваше дро навряд чи закриється, є ще одна проблема: ви не можете зібрати натс. Тож ви можете не виграти роздачу, навіть якщо зберете комбінацію. Ви можете зібрати нижній стріт, а якщо ваш опонент має QJ, він матиме сильніший стріт. На дошці також є потенційне флеш-дро. Тож якщо на майбутніх вулицях випаде третя пікова карта, ваш опонент потенційно може перемогти вас флешем.
Звичайно, все це не означає, що ви ніколи не повинні продовжувати роздачу в подібних ситуаціях. Якщо ви отримуєте пристойні шанси на кол або якщо є інший спосіб виграти роздачу (наприклад, блефом вибити опонента з банку), ви все одно можете зіграти роздачу прибутково.
Справа в тому, що ви повинні враховувати ризики і грати, лише якщо потенційна винагорода переважає ризик. Якщо ні, заощаджуйте гроші та чекайте кращої ситуації.
У покері вам не потрібно ризикувати всім, щоб вам пощастило. Насправді це найкращий спосіб швидко витратити всі гроші.
Замість цього зачекайте, доки шанси стануть переважно на вашу користь, а потім вже ризикуйте.
За матеріалами blackrain79.com
Чудова стаття! З хорошим висновком для новачків:
Тільки дві основні причини вкладати гроші в банк. Це робити ставки як велью або як блеф.
Так дійсно гарна стаття, новачкам Must Have, можливо і не тільки новачкам, дякую за працю.