Боротьба з негативом, методи світу психології - техніки вдячності.
Друзі, привіт! 🙏
Продовжую серію постів про роботу з негативом — негативними емоціями, установками, розподілом уваги. Наукові дослідження свідчать, що негативні емоції погіршують роботу когнітивної системи, що є критичним для професійних гравців у покер. Та й загалом негативу в житті вистачає, хіба не так? Тому важливо навчитися позитивному мисленню та світосприйняттю. Методи, якими я ділюся, допоможуть у цьому. Звісно, ви завжди можете звернутися до спеціаліста, і якщо пощастить знайти хорошого, а також вистачить терпіння на роботу з ним (бо терапія — це довготривалий процес), зможете опрацювати негативні установки чи травми. Однак, навчившись самостійно застосовувати ці методи, ви значно полегшите собі життя, заощадите чимало здоров'я та грошей.
По суті, те, що я тут розповідаю, коучі продають на своїх курсах, а психотерапевти використовують у роботі з пацієнтами. І насправді це не складно, якщо є бажання. Якщо ж бажання немає, то для катарсису завжди можна зателефонувати другу, купити пляшку чогось міцного та обговорити всі проблеми. Але це вже інша історія з низкою побічних ефектів 🤪
У попередньому пості я писав про рефреймінг. Написавши його, сам нагадав собі про цей метод і почав практикувати. Ділитися знаннями, якими сам не користуєшся, як на мене, неправильно. Результат перевершив очікування — приємно було відчувати, як поступово стан стає легшим і радіснішим. Однак такий ефект проявляється лише при регулярному використанні. Суть у тому, щоб зробити цей метод звичкою. Як це виглядає? Кожного разу, коли ви ловите себе на негативному мисленні, незалежно від того, чи це вголос чи в думках, застосовуйте цей прийом. Хто ще не читав, можете переглянути мій блог і ознайомитися з ним. Уже через кілька тижнів ви будете приємно здивовані змінами, які почнуть відбуватися з вами. Для нашої культури притаманне відчуття драми та жертовності, а песимізм у багатьох українців глибоко вкорінений у підсвідомості. Тому це досить потужна зброя в умілих руках.
Сьогодні поговоримо про техніки вдячності. Вдячність — скільки сенсу в цьому слові! Це відома концепція для кожного, відома але часто забута. Багато що в нашому житті ми сприймаємо як належне, як щось звичне. Але це помилковий підхід. Близька людина, яка розділяє з вами свій час і життя, усмішка друга або коханої, діти, що гучно граються поруч, не даючи зосередитися на важливому; їжа на столі, тепла постіль, можливість насолоджуватися тишею чи музикою і тисячи інших речей та подій — усе це не дрібниці, а те, що насправді наповнює наше життя енергією, світлом і сенсом.
Настав час нагадати собі про всі ці прекрасні моменти життя, про те, що для нас роблять інші не тому, що ми такі чудові (хоча, може, і так), а тому, що вони такі добрі до нас. Тож перейдемо до самих технік. Сьогодні розглянемо одну з найвідоміших — "щоденник вдячності". А в наступних постах — ще декілька методів.
Техніки вдячності в психології
Техніки вдячності — це потужний інструмент для відновлення емоційного стану, бородьби з негативом та створення позитивного сприйняття реальності. Вони ґрунтуються на тому, що позитивні емоції, викликані відчуттям вдячністі, можуть змінити наше сприйняття світу, допомагаючи справлятися з негативними емоціями та подіями.
Практика вдячності використовується в різних напрямках психології та психотерапії, зокрема в когнітивно-поведінковій терапії (КПТ), позитивній психології та екзистенціальній терапії. Цей підхід широко застосовується терапевтами, консультантами, коучами та є основою багатьох методик самодопомоги. Вдячність як психологічна техніка активно розвивалася завдяки роботам учених у галузі позитивної психології, зокрема Мартіна Селігмана та Роберта Еммонса.
Мартін Селігман, один із засновників позитивної психології, у своїй книзі "справжнє щастя" популяризував практики вдячності як спосіб покращення психічного здоров'я. Роберт Еммонс, професор психології та дослідник вдячності, у своїх численних дослідженнях довів, що вдячність позитивно впливає на психологічний стан створюючи стабільний позитивний ефект. Він виявив, що люди, які ведуть щоденники вдячності, менш схильні до депресії та тривоги, більш задоволені своїм життям і мають більш гармонійні стосунки з оточуючими.
Щоденник вдячності допомагає перенаправити увагу з негативу на позитив. Це не означає ігнорування проблем, але дозволяє більше фокусуватися на тому, що в житті є хороше.
Як використовувати:
Оберіть спеціальний час. На мою думку, краще за все зробити це ритуалом перед сном. Таким чином, ми будемо засинати в приємному емоційному стані, що насправді дуже важливо. Згадайте ваш день і напишіть декілька речей або подій, за які ви вдячні. Пишіть стільки, скільки хочеться. Можете написати, за що і кому ви вдячні, або просто відчути це почуття до самого життя, або навіть до себе за те, що зробили щось хороше і важливе для вас. Коли записуєте, не поспішайте, занурьтесь у відчуття вдячності, бо якщо цей ритуал стане лише формальністю, він втратить сенс. Наша мета — переживати почуття вдячності.
Це можуть бути найпростіші речі, наприклад: вдячність за чашку кави, їжу, чиюсь приємну компанію, або вдячність за чудову погоду сьогодні, коли ви змогли насолодитися сонячним промінням чи красою природи. Можливо, ви згадаєте, як хтось щось зробив для вас, або відчуєте вдячність за присутність чогось або когось у вашому житті. Насправді таких подій і речей безліч якщо почати занурюватись у цей аспект. Якщо ми навчимося бути вдячними за кожен день життя, за все те, що присутнє в ньому, за всі можливості, що в нас є, і за все те, що робили або роблять для нас інші, то з часом ви побачите, як усе навколо почне змінюватися, і в першу чергу — ви. Вдячність — це потужна трансформаційна психічна сила, це те, що поєднує нас з іншими і одне з тих почуттів, що роблять нас людьми.
Якщо будуть питання — не соромтеся задавати 🙂
Приємної практики! 🙏
Як завжди, прошу підписатися на мій телеграм та твіч і поділитись посиланнями з друзями❤️
доречі в ТГ інформація не тільки по ментальці, там є декілька десятків якісних відео розборів по тому як грати в нокаут турнірах де на прикладах роздач BigGogi можна повчитися грати в пкошки.
https://t.me/psypokerinfo
https://www.twitch.tv/psypoker






Корисна інформація 👍🤝🔥
так) навіть просто нагадати собі про важливість цього почуття вже немало)
Боже, який я буду вдячний, коли Православна церква України на червоній площі відспіває х*йла!
"Щоденника вдячності" буде мало 😁🕊️💙💛