Як раз і назавжди перестати грати в нуль

Як раз і назавжди перестати грати в нуль

Багато покеристів роками можуть грати в нуль – не програвати, але і не вигравати. Якщо це ваш випадок, то це можна змінити. У подібній ситуації виявляється безліч гравців, в тому числі і серед нині успішних регулярів.

Почніть з хорошої новини – ви могли б програвати на дистанції, але ви граєте в нуль, так що щось ви вже робите правильно.

Тепер залишилося лише усунути помилки і збільшити перевагу. У цьому вам допоможуть наступні поради:

1. Знайдіть свої ліки і працюйте над ними

Перше (і найголовніше), що вам необхідно зробити, – це з'ясувати, чому ж ви програєте гроші за покерними столами. І для цього також важливо знайти ті споти, де ви програєте більше, ніж могли б при правильно прийнятому рішенні.

Якщо ви граєте в онлайні, то зробити це дуже просто: відкрийте програму Poker Tracker і подивіться на свої найбільші програні банки.

Ось як проходить цей процес: відкрийте вкладку View Stats (подивитися статистику) в таблиці результатів, введіть ліміти і дати, і ви побачите ваші роздачі.

Ліки в покері View Stats

Потім відсортуйте їх і почніть аналізувати найбільші програші один за іншим. Потрібно враховувати, що більшість великих програшів (тобто роздач, де ви програєте весь ваш стек) будуть типовими кулерами і іноді бедбіти. Наприклад, у вас на руках КК, а у опонента АА, і ви висунулися з ним на префлопі.

Про таких роздачах вам не слід хвилюватися, так як від вас там нічого не залежало, і кожен гравець на вашому місці теж би все програв. Такі роздачі і називаються «кулерами» в покері. Іноді ви будете в них вигравати, іноді програвати. А на довгій дистанції вам не варто звертати на них особливу увагу.

Вас повинні цікавити ті роздачі, де ви могли уникнути програшу зовсім, або ж програти менше. Наприклад, чи могли ви раніше скинути свою оверпару, якщо з розіграшу суперника було ясно, що у нього сет? Або могли ви сфолдити топ-пару, коли тайтовий опонент зарейзив вас на рівері?

Саме такі неправильно розіграні споти і є вашими ліками – помилками, які гальмують ваш успіх. Ось чому ви граєте в нуль. Вам потрібно вміти вчитися на своїх помилках і поступово виправляти їх, якщо ви хочете почати отримувати профіт від покеру.

2. Не залишайте гроші на столі

Але знайти і усунути лики в програшних роздачах - це всього лише половина битви. Багато гравців забувають, що у покеристів також можуть бути ліки і в виграшних роздачах.

Це означає, що в цих спотах ви не добираєте достатню велью з суперників, ви виграєте менше грошей, ніж варто було б. Тобто ви не робите ставку (або ставите дуже мало) там, де виграшний гравець зміг добрати б більше.

І тут процес аналізу теж дуже простий. У програмі PokerTracker вам потрібно знову ввести ті ж параметри, але в цей раз вас будуть цікавити виграшні, а не програшні руки.

Тут ситуація така ж: не дивіться на кулери, де ви виграли весь стек з карманка тузів проти карманка королів. Кулери вас не цікавлять, адже на їх прикладі ви нічому не навчитеся. Та й в таких роздачах ви вже змогли добрати максимальне велью.

Краще зверніть увагу на виграні банки поменше, наприклад, коли вам вдалося виграти пів-стеку опонента з оверпарой (у нього виявилася оверпара молодше).

Приклад:

У вас A-A, у суперника Q-Q. Дошка: 2-5-5-8-9 (флеш неможливий)

Вам потрібно детально проаналізувати подібні роздачі і задати собі запитання:

  • Чому я тут не зміг виграти у опонента весь стек?
  • Де я міг зробити додаткову ставку або рейз в цій роздачі?

Якщо ви не зробили необхідну ставку або рейз в переможній роздачі, то можна сказати, що ви залишили гроші на столі – упустили своє велью. І це часто є основною причиною, по якій гравці грають в нуль. Якщо ви хочете показувати реальний профіт, то вам ніколи не можна упускати можливості добрати велью.

3. Переможете тільт раз і назавжди

Найголовнішою причиною, по якій більшість гравців грає в нуль, є те, що через тільт вони спускають всі свої виграші і збільшують програші.

Тобто після кількох кулерів і бедбітів такі гравці втрачають контроль над собою і впадають в тільтовий стан. Вони починають робити неправильні коли, грати дуже агресивно і допускати серйозні помилки.

Насправді, коли ви будете аналізувати ваші великі програні роздачі, то ви самі побачите, що багато хто з них були зіграні через тільтовий стан. Тільт – справжній вбивця банкролів, цілей і кар'єр покеристів. Ви повинні розібратися з цим запитанням раз і назавжди, інакше ніколи не зможете домогтися успіху в цій сфері.

Кілька способів боротися з тільтом:

  • Вчасно помічати ознаки тільту і вміти припиняти гру
  • Вміти спокійно аналізувати ситуацію, «раціоналізувати» кулери і бедбіти
  • Використовувати медитацію або візуалізацію до старту покерної сесії

4. Створюйте стратегії проти опонентів

Якщо ви реально хочете припинити грати в нуль і почати розривати суперників, то кращою порадою для вас буде підбирати оптимальні стратегії для кожного опонента. І вся справа тут в аналізі та підготовці. Ви можете планувати виграшні стратегії проти конкретних гравців навіть до початку справжньої гри.

Якщо ви граєте в онлайні, вам як зазвичай на допомогу прийде програма Poker Tracker для аналізу суперників. Найкраще буде сфокусуватися на тих опонентах, проти яких ви граєте як можна більше (тобто на регулярів).

Відкрийте в PokerTracker вкладку My Reports, знайдіть будь-якого гравця і приступайте до аналізу його гри. Подивіться на його ліки і продумайте, як можна це використовувати.

Вкладка My Reports в PokerTracker

Наприклад:

Гравець X ставить контбет (CBet) по флопу в 80% випадків, але він продовжує агресію на тьорні тільки в 40% випадків.

Це дуже важливий лік, і проти нього є проста і ефективна контрстратегія. Вам слід застосовувати флоатинг по флопу і потім ставити проти опа по тьорну.

Ось так всього лише невеликий аналіз, і у вас вже є готова стратегія проти конкретного опонента. Так вам слід опрацьовувати кожного регуляра, з яким ви часто стикаєтеся. Якщо ви граєте в офлайні або ж не користуєтеся покерними трекерами, то це нічого не змінює. Вам все одно потрібно звертати максимальну увагу на своїх частих суперників і продумувати проти них ефективні стратегії на основі їх ліків.

Ті, хто грають в нуль, грають проти всіх опонентів однаково. А у елітних виграшних покеристів для кожного гравця є власний підхід.

5. Збільшуйте свою перевагу

Найпростіший спосіб змінити свої результати на краще – змінити того, проти кого ви зазвичай граєте. Тобто іншими словами, максимально спробувати збільшити свою перевагу.

Покер – насправді не така вже й складна гра. Тут ви граєте проти інших гравців, а не проти казино, і значить, ваші результати будуть прямо залежати від того, хто саме вам протистоїть.

Якщо ви будете постійно грати проти досвідчених регулярів, то для вас буде практично неможливо показувати профіт, і ви навіть можете почати грати в великий мінус. Адже навіть якщо ви будете достатньо часу і зусиль приділяти роботі над грою, ваші суперники просто не допускатимуть досить помилок.

Ось чому в сучасному покері – як в онлайні, так і в офлайні, ключове значення для виграшів має тейбл-селектінг (вибір максимально вигідної гри). Ви завжди повинні чітко розуміти причину, по якій ви граєте саме за цим столом.

З досвіду гри можна зробити висновок, що фіші (рекреаційні гравці) програють гроші приблизно в п'ять разів швидше. Чим найслабші регуляри на довгій дистанції.

Гра проти фішей в покері

Тому не треба бути генієм, щоб зрозуміти, наскільки вигідно грати проти фішей. Якщо ви постійно граєте з фішами, ви будете їх обігравати, і математично зрозуміло, що ваші результат покращаться згодом.

Якщо за столом немає фіша, змініть стіл. Якщо у вашому покер-румі мало столів і складно знайти фішей, змініть покер-рум! Спробуйте грати на різних сайтах одночасно, щоб застосовувати тейбл-селект. У сучасному світі є величезна кількість, де і коли грати в покер.

Те ж саме стосується і офлайна. Не варто бездумно сідати за перший-ліпший стіл тільки тому, що там є місце. Шукайте свою «жертву» і тоді сесія буде профітною.

Заключні думки

Багато покеристів мають загальну проблему – вони роками можуть показувати гру в нуль. Але так не повинно бути, покер повинен приносити профіт. І ситуацію, де ви постійно граєте. А результатом все одно є нуль, можна змінити.

Для цього вам необхідно більше часу приділити роботі над своєю грою, її аналізу поза покерними столами. Вам потрібно знайти свої ліки – як в виграшних роздачах, так і в програшних. Потім зверніть увагу на суперників – знайдіть їх головні недоліки та з'ясуйте, як можна це використовувати.

Якщо ви серйозно налаштовані на те, щоб перестати грати в нуль, то вам треба покінчити з проблемою тільту. А також ви повинні переконатися, що за вашим столом завжди є принаймні один рекреаційний гравець. І тоді виграшні результати будуть не за горами.

Оцінити матеріал:
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- непоганий матеріал
- поганий матеріал
- матеріал жахливий