6 знаменитих покеристів, яких забанили на PokerStars
Політика ПокерСтарс не сприймає мультиакаунтингу, баттонінгу, використання ботів і будь-яких інших способів шахрайства в онлайн-покері. Під гнів служби безпеки потрапляють не тільки пересічні гравці, але і відомі професіонали, імена яких добре знайомі в покерному ком'юніті, а прибуток обчислюється в мільйонах.
Хтось робив помилку в молодості, хтось уже будучи успішним гравцем, а когось і зовсім забанили ні за що. Ми зібрали для вас топ-6 покеристів, забанених на ПокерСтарс:
Джастін Бономо
Зараз Джастін "ZeeJustin" Бономо активно грає на PokerStars. На серії SCOOP 2016 покерист виграв в SCOOP-25-H 2 100$ 8-Game (95 680$) і став другим в SCOOP-40-H: 10 300$ PLO [6-Max, High Roller] (266 455$), поповнивши скарбничку своїх найуспішніших турнірних виступів в онлайні.
Але, на початку своєї кар'єри він зробив помилку через яку його надовго забанили на Старзах.
Джастін Бономо заявив про себе в 2005 році, коли йому було 19 років. Він вигравав сотні тисяч доларів в онлайні на PartyPoker і PokerStars, ще навіть не будучи повнолітнім за мірками США. У хлопця була висока репутація в покерному співтоваристві. Але не минуло й року, як Джастін отримав бан в обох покер-румах. І справа тут зовсім не в неповнолітті.
З'ясувалося, що Бономо мав кілька акаунтів на ПокерСтарс і ПатіПокер. На початку 2006-го він заперечував цей факт, чим ще більше зіпсував свою репутацію, але незабаром все-таки зізнався і висловив жаль з цього приводу. Згодом Бономо повернув колишню славу і багато хто з його минулих критиків пробачили «помилку молодості» хлопцеві, завдяки його чудовим виступам за столом і гарним вчинкам, як людини. У квітні 2009 року PokerStars розбанили "ZeeJustin".
Статистику виграшів Бономо на ПокерСтарс у відкритому доступі знайти складно, але її розмір явно вимірюється семизначною цифрою. В живих турнірах на рахунку Джастіна понад 48 500 000$.
Даніель Колман
Подібну «помилку молодості» скоїв і інший професіонал – Даніель "mrgr33n13" Колман. Він так само, як і Бономо, був спійманий на мультиакаунтингу.
Як пізніше зізнався сам гравець, в 18 він був безрозсудним і не думав про інших людей, тому був спійманий і покараний. Цей урок він засвоїв на все життя і вважає, що став іншою людиною зараз, з абсолютно іншим ставленням до покеру, ніж те, що було у нього в 18-річному віці.
Акаунт Колмана на ПокерСтарс розблокували в 2013 році. Після цього почався помітний підйом хлопця як в онлайні, так і в офлайні. "Mrgr33n13" досить швидко став одним з найуспішніших регулярів Sit & Go за 1 000$, продовживши підйом лімітами. Удача спочатку йому усміхалася і в офлайні. У 2014-му він виграв свій перший мільйон, ставши чемпіоном турніру суперхайролерів ЕПТ Монте-Карло, а потім виграв найбільший турнір в рамках WSOP – The Big One for One Drop з бай-іном 1 000 000$ і отримав понад 15 300 000$ виграшу. Загальний прибуток Колмана в живих турнірах перевищує позначку 28 900 000$.
Сорел Міцці
На відміну від Колмана і Бономо зовсім не виправився Сорел Міцці – один з найуспішніших турнірних гравців в світі.
10 років тому, в 2007 році, Сорел викупив акаунт у гравця на Full Tilt Poker, що зробив глибокий прохід в івент з гарантією мільйон доларів. Він продовжив гру замість нього і став чемпіоном турніру. Але, служба безпеки покер-руму дізналася про порушення і Міцці, який грав на ФуллТілті під ніком "Imper1um" і виграші якого перевищували 580 000$ в цілому, отримав там довічний бан. Призові івенту у нього відібрали і розділили між усіма гравцями події. Сам покерист не вважав те, що трапилося таким вже й великим порушенням, так як навіть не намагався нікого обдурити, але пізніше списував все на молодість і недосвідченість (йому було 18 років).
Рік по тому Сорел був звинувачений в мультиакаунтингу на ПокерСтарс і його аккаунт "Zangbezan24" був заблокований на три місяці.
З тих пір Міцці грав добропорядно, або, принаймні, не викликаючи підозр в служби "безпеки червоно-пікових". Поки у вересні 2015 канадець не спробував зіграти на WCOOP з території США, використовуючи при цьому VPN і чужий рахунок. Цей факт був зафіксований службою безпеки покер-руму і Міцці знову забанили на ПокерСтарс. На цей раз на кілька років. В одному з інтерв'ю покерист зізнався, що не відчуває себе сильно винуватим. Він намагався схитрувати, але був спійманий – і це його засмучує.
На рахунку Сорела числиться понад 2 800 000$ виграшів в онлайн-турнірах на ПокерСтарс і понад 11 740 000$ в живих подіях.
Браян Хастінгс
На використанні VPN в 2015 році зловили ще одного професіонала – Браяна Хастінгса. Він намагався зіграти в турнірах SCOOP з Флориди, зі свого нового облікового запису. ПокерСтарс зафіксували цей факт і заблокували рахунок покериста, заборонивши йому грати в покер-румі.
Свою провину Хастінгс визнав і пояснив, що до порушення його привела тривала після Чорної П'ятниці депресія. Спершу він зняв квартиру в Ванкувері, але потім повернувся в США і не зміг переключитися на офлайн або знайти альтернативне онлайн-покеру заняття, яке було б йому до душі. Це і спонукало його порушити правила покер-руму і призвело до бану.
Як висновок Брайан висловив надію, що американські політики прислухаються до здорового глузду і повернуть онлайн-покер в Америку. На скільки PokerStars заблокували акаунт Хастінгса – невідомо, але в кінці 2016 року покерист заговорив про те, що збирається піти з покеру і зайнятися розвитком власного проекту UniTea.
Невдачу в онлайні для гравця в 2015 році пом'якшив чудовий виступ на світовій покерній серії: він виграв 2 браслети, потрапив в гарні призи One Drop High Roller за 111 111$ і зробив діпран у WSOP Main Event (49 місце).
За даними GPI турнірні виграші Хастінга під ніком "Stinger885" – майже 328 000$, в офлайні він виграв більше 3 800 000$, а ось його результати з другого ніку, під яким він грав в США (NoelHayes) – невідомі.
Феруелл
Одним з найбільш обговорюваних в російськомовному ком'юніті банів ПокерСтарс стало несподіване блокування в 2013 році акаунту російського хайролера Феруелла. Він отримав довічний бан на PokerStars нібито за батонінг (гра не повне коло, вихід перед ВБ). Покерист тут же написав про те, що трапилося на англомовному форумі 2+2 і на gipsyteam, почав суперечку з PokerStars в спробах виправдатися. В результаті "Feruell" домігся правди і після нетривалих розглядів акаунт "jama-dharma" розбанили і покерист продовжив гру в покер-румі.
За даними HighstakesDB профіт "jama-dharma" на хайлімітах PokerStars (не включаючи результати в турнірах або іграх на лімітах нижче NL 25$/50$) становить більше 650 000$.
Майк МакДональд
Кількагодинний бан на ПокерСтарс помилково отримав канадський професіонал-хайролер Майк "Timex" МакДональд в 2014 році, коли в період WSOP виставив у своєму твіттері скріншот гри на PokerStars з підписом про те, що він нібито вирішив відпочити і зіграти 6-макс в онлайні. Деякі користувачі твітеру збунтувались, припустивши, що Майк відпочиває від гри на ВСОП, а значить зайшов в покер-рум з США, де це заборонено. Хтось із них повідомив про порушення в службу безпеки покер-руму і ті заморозили акаунт хлопця. Після нетривалих розглядів з'ясувалося, що МакДональд ще не прибув до Лас-Вегасу і грав у покер-румі з дому, в Канаді. Акаунт гравця тут же був розморожений. Про те, що трапилося в твіттері розповів сам МакДональд, з подивом відзначивши, що хтось явно не розуміє його жартів.
На рахунку Таймекса понад 2 250 000$, виграних в онлайн-турнірах ПокерСтарс і більше 13 300 000$ в живих іграх.