Бай-ін у покері
Бай-ін – це грошовий внесок кожного гравця, який здійснюється з метою участі в покерному турнірі. Цей внесок йде в призовий фонд, який надалі виплачується переможцю.
Як правило, суми бай-інів складають від 1$ (в деяких румах від 10 центів) до 10 000$ (наприклад, WSOP Main Event). Іноді бай-ін може виглядати наступним чимон: 50$ + 5$. Це означає, що кожному гравцеві доведеться заплатити 55$ для участі в грі. Однак тільки 50$ підуть в призовий фонд, а 5$ – це рейк.
Якщо ви вирішили брати участь в турнірі, вам потрібно визначитися з сумою бай-іну. Скористайтеся підказками для вибору найбільш відповідної суми бай-іну:
- Скільки гравців ви хочете бачити в турнірі? Великі бай-іни скорочують кількість учасників. Якщо хочете грати у великому турнірі на 1000 осіб, тоді краще вибрати менший бай-ін.
- Визначте суму, яку ви готові витратити.
- Якщо вам пропонують спеціальних дилерів, безкоштовну їжу та інші вигідні пропозиції, тоді можете додати ще 10% до суми бай-іну (чайові).
Досить часто гравці вважають за краще обирати маленький бай-ін, а не великий, і такий вибір може свідчити про наступне:
- Можливо у гравців маленький банкрол і вони не хочуть ризикувати грошима.
- Можна припустити, що вони будуть грати тайтово, тому ви, ймовірно, зможете красти у таких гравців банк з допомогою агресивної гри.
При грі з мінімальним бай-іном ваше завдання – мінімізувати збитки. Тут не мається на увазі, що з мінімальним бай-іном ви зможете вигравати, але, граючи в професійний покер, попри всі бед-біти та невдачі, ви все-таки заробите гроші. З максимальним бай-іном ви зможете заробляти гроші на дистанції та збільшувати свій прибуток.
Приклад
Ви граєте за столом з 10-ма учасниками. Бай-ін складає 10$. Ви на великому блайнді з 3♥ 7♥. На подив кожен гравець лімпить і ви робите чек.
На флопі випадає 4♥ 5♥ 6♥.
У вас стріт-флеш. Ви та малий блайнд робите чек. Потім відбувається магія: один гравець робить ставку, інший – рейз, третій – ре-рейз, а далі йде олл-ін. Потім ви робите кол і незабаром знову йдуть олл-іни. Ви допускаєте наявність флешів, флеш-дро, сетів, стрітів, стріт-дро в опонентів, але ваша рука – найсильніша.
Отже, ви раді що вашу монстр-руку проплатили, чи не так? … І так і ні…
Плюс в тому, що технічно це дійсно так. А мінус – ви зіграли в турнірі з маленьким бай-іном і отримали тільки 4$ від кожного гравця. Ваш загальний прибуток – 36$.
Звичайно ж такий хід подій малоймовірний, але уявіть, якби ви грали в турнірі, де максимальний бай-ін складає 100$, а мінімальний – 50$, і трапилася б подібна ситуація?
Цікавим є той факт, що найімовірніше ви втратите більше грошей з мінімальним бай-іном, ніж з максимальним. Причина в тому, що 4$ не є великою сумою в певних ситуаціях.
Припустимо, що ваш банкрол становить 50$ і ви граєте в турнірі з бай-іном 4$. Ви зазнаєте невдачі й впадаєте в тільт. Ви не можете повірити, що якийсь лузер зробив кол ваших KK з 2-9 і побив вас на рівері. Ви впадаєте в гнів і знову платите 4$ для гри і через кілька роздач ваші карти знову хтось б'є. Тепер ви злитесь ще сильніше, платите ще 4$, а потім знову програєте іншому учаснику, який розігрує аналогічну слабку руку і «наживається» на вас. Далі ви робите ре-бай та бачите, що ваш банкрол складає 38$ (4$х3). Зараз ви картаєте себе за такий великий ризик і хочете «влаштувати розправу» над тими лузерами і повернути свої гроші. Отже, що ви робите? Ви вносите максимальний бай-ін 10$. Ви навіть говорите собі: «Якщо вони можуть вигравати зі "сміттям" (слабкими картами), тоді і я зможу!» У підсумку все закінчується програшем цього бай-іну.
І річ не в тому, що ви впали в тільт і багато ризикували, а в тому, що 4$ – на вигляд невелика сума. Навіть якби ви програли кращій руці й не впали в тільт, 4$ можуть ввести в оману. Ви думаєте, що це всього лише 4$, а що скажете після внеску 3х-4х бай-інів? Тоді це вже не просто 4$.
Навіть якщо ви будете дивитися на свій банкрол кожен раз, коли вносите бай-ін, то як і раніше можете потрапити під вплив думок «це всього лише 4$». 50$ - 4$ = 46$. 46$ - 4$ = 42$. 42$ - 4$ = 38$. Навіть якщо ви дійдете до 26$, то 4$ не здаються великою сумою.
Якщо за таким принципом ви розрахуєте 50$ - 10$ = 40$ за таким принципом, то побачите зміни у своєму банкролі (БР). Але можна сказати собі, що 10$ – це не така вже й велика сума, в порівнянні з БР. Тому, щоб максимізувати прибуток, грайте з максимальним бай-іном, виходячи з вашого БР. Це допоможе вам збільшити прибуток і вбереже від повної відсутності грошей на наступну гру.



