Блокери: все, що потрібно знати про цю концепцію в покері
Якщо ви хоч раз опинялися за покерним столом, то, ймовірно, чули про блокери. Мабуть, мало хто зможе впоратися із поясненням цієї концепції простими словами краще, ніж «майстер слова» Філ Гальфонд. Далі у матеріалі ми використовуватимемо пряму мову Філа (він наче не проти).
Блокери цікаві тим, що вони критично важливі в теорії та часто марні (або навіть шкідливі!) на практиці. Давайте поговоримо з вами про те, як вони можуть вплинути на стратегію, як їх можна цікаво використовувати та як це робити найкращим чином.
Ну що ж, приступимо!
Блокери: Теорія
Перш ніж рухатися далі, вам потрібно зрозуміти наступне: теоретично, всі гравці мають добре знати загальну стратегію один одного та всі діапазони мають бути ідеально збалансовані.
Це означає ось що: стикаючись зі ставкою на рівері, для вас має бути неважливо, як саме розігрувати більшість своїх блефкетчерів – тобто вони будуть беззбитковими незалежно від того, вирішите ви грати кол чи скидати карти. І якщо все це відбувається саме так, то блокери надзвичайно важливі.
Чому? Тому що, якщо ваш ідеально збалансований опонент робить ставку на рівері по дошці K♥️K♠️8♦️J♥️4♠️ з діапазоном, який містить як блефи, так і велью-руки (JT або краще), то коли ви тримаєте валета на руці, у вас є додаткова інформація! Цей валет зменшує кількість велью-бетів вашого ідеально збалансованого суперника, не зменшуючи його блефів. Тож ви знаєте, що діапазони більше не ідеально збалансовані, й ви маєте тут прибутковий кол.
Якби ви ігнорували блокери в такій ситуації проти ідеально збалансованого суперника, ви зробили б помилку. Але вгадайте що…
На практиці ніхто у світі не демонструє ідеально збалансовану гру.
Фактично кожен гравець у покері настільки незбалансований, що якби ви могли знати його стратегію – як це знають усі гравці в теорії – ви б, ймовірно, ніколи не використовували блокери, щоб вирішити, як грати проти нього.
Чи означає це, що ви повинні повністю ігнорувати блокери у своїй грі?
Відповідь залежить від вас та ваших опонентів, тому замість того, щоб прямо вказувати вам, що робити, давайте краще обговоримо важливі фактори у грі.
Проблеми
Наразі блокери стали звичайною частиною обговорення стратегії та покерної освіти. І головна проблема, яка набирає сил, полягає у наступному – люди вимикають свій мозок.
Опонент робить ставку, вони помічають, що у них є хороший блокер та одразу роблять кол. Або у них є потенціал блефувати на рівері, але вони не мають на руках конкретної карти, тому просто не роблять цього.
А розумні думки на кшталт: «Чи може мій суперник знайти тут достатньо блефів?» або: «Схоже, що цей хлопець завжди фолдить на ставки на рівері» вони навіть не розглядають.
Існують набагато важливіші фактори.
Давайте розглянемо спрощений приклад: на дошці Q♠️9♥️2♠️2♦️3♥️ наш суперник робить ставку з велью-діапазоном AA, KK, AQ та KQ (припустимо тут, що він обрав би іншу лінію розіграшу із сетами та двома парами).
Це 12 комбінацій оверпар та 24 комбінації топ-пари. Тобто 36 комб в сумі. Тепер припустімо, що у нас на руках Q♦️T♦️. У нас є дама, а це найкращий блокер з можливих у колоді!
Тепер наш опонент має 12 комбінацій оверпар та лише 16 для топ-пари, тобто 28 комбінацій в сумі. Найкращий блокер, який ми могли мати в даній ситуації, зменшив кількість велью-комбінацій нашого опонента на 22%.
Двадцять два відсотки. У світі теорії 22% – це величезний показник!
Проти нас зробили ставку величиною в банк. Наш опонент робить ставку із 36 велью-комбінаціями та з 18 блефовими комбінаціями, тобто в нього оптимальна частота блефів складає 33,3%.
Тепер, коли в нього залишається лише 28 велью-комбінацій, блеф буде тут 18 із 46 разів, або у 39% випадків. Чудовий спот, щоб зробити кол.
На практиці, однак, 22% – це не дуже багато.
Ви зіткнетеся з непередбачуваними опонентами та такими текстурами дошки, на яких люди демонструють недоблеф (або ж переблефовують). Ваш блокер Q♦️ означає, що точкою беззбитковості для вашого кола є більше не 18 блеф-комбо, а 14 блеф-комбо. Це не така вже й велика різниця.
Є багато моментів, де найкращі у світі гравці не роблять понад 50% теоретично правильних блефів
Наскільки, на вашу думку, наближається Джим з вашої місцевої гри $2/$5 до ідеального діапазона? Або нітовий Марк, який востаннє демонстрував блеф у 90-х роках. Чи будете ви колоти його через наявність блокера Q♦️?
Дуже важливо вміти читати руки суперника та помічати теллси в роздачах. Так можна знаходити споти, де опоненти надзвичайно незбалансовані. Ось звідки з'являються великі переваги в покері. Ви справді хочете ігнорувати рідси й теллси, та звертати увагу тільки на наявність чи відсутність певної карти на руках?
Не все так погано
Є кілька вагомих причин використовувати блокери у вашому розумовому процесі прийняття рішень.
По-перше, є споти, де ви протистоїте супернику, який дуже збалансовано грає в конкретних ситуаціях. Проти них саме блокери можуть надати вам певну перевагу. Блокери також можуть зробити вашу власну гру більш збалансованою.
Якщо ви структуруєте свій ігровий план суто з огляду на те, чи вважаєте ви чи ні, що розіграш спрацює, то для вас дуже важливо реально добре з цим справлятися. Інакше сильний гравець зможе знайти додаткові недоліки у вашій грі.
Філ ГальфондОдин з найвідоміших покеристів сучасності, володар трьох браслетів WSOP, засновник та тренер навчального сайту «Run It Once».Зазвичай я обираю таку експлуатаційну гру – додаю вагомі корективи там, де я бачу великі можливості. Це залишає мою власну гру незбалансованою. Тоді я за власним бажанням стаю тим, кого можна експлойтити. Однак я роблю ставку на те, що буду на крок попереду суперника у грі пристосувань.
Але це така ситуація, яку можна назвати «не намагайтеся повторити це вдома». Це дуже складний стиль гри, коли ти готовий протистояти сильним професіоналам.
І тоді з деякими гравцями може статися ось що: вони роблять «рідси», які насправді не є рідсами. Це просто хитрі виправдання, які ваш розум придумує самостійно, щоб виправдати той розіграш, який зручніший для вас.
«Я не думаю, що вона тут може зробити фолд».
«Б’юся об заклад, що він занадто багато блефує».
Ви кажете собі, що це справжній рідс на суперника. І в кінцевому підсумку ви обираєте не блефувати або ж зробити ризикований кол – просто тому що це те, що ви хочете зробити.
Таким чином, блокери можуть зробити вас більш збалансованими, змушуючи вас робити складні й небажані розіграші. Можливо, вам не подобається робити великі блефи на рівері, але коли у вас є прямий блокер, ви відчуваєте сміливість.
Добре! Обов'язково знайдіть час та попрацюйте над своїми емоційними перешкодами. Але на даний момент використовуйте блокери, щоб вони підштовхували вас до більшої кількості тих розіграшів, які вам потрібні.
Порада для гравців
Сподіваюся, деякі речі з цієї статті вас зацікавили та ви хоч трохи почали уявляти, як і коли можна використовувати блокери у процесі прийняття рішень. Якщо ні, ось коротка порада:
Якщо ви вмієте правильно читати руки та використовувати теллси, чи то під час конкретної роздачі чи в цілому, просто ігноруйте блокери й продовжуйте використовувати свої вміння.
Якщо ж ви не дуже розбираєтеся в суперниках, використовуйте блокери! Вони є корисною частиною базової стратегії.
Якщо у вас є певний слабкий рідс – припущення, для якого немає вагомої причини чи сильної впевненості – також скористайтеся логікою блокерів.Тоді це може стати гарантією від того, що ваші емоції будуть диктувати вам, як грати, і залишати вас незбалансованим.
За матеріалами newsletter.philgalfond.com
Велике дякую , корисно .
Гарно пояснили про блокери, але для мене як для новачка трохи складно бачити блокери по вулицях ставок