Що таке бекінг? Як правильно продавати частки
Бекінг є фінансовою підтримкою гравця з боку ком'юніті для його участі в турнірах і кеш-іграх, за певний відсоток від виграшу. Зазвичай бекінг застосовується, коли гравець може вигравати на лімітах вище тих, які він грає регулярно, але не може собі дозволити гру на них через замалий банкрол. Також гравці можуть продавати частки через пережитий даунстрік або після виведення значної частини банкролу. Бекінг для гравця є свого роду «подушкою безпеки», яка згладжує дисперсію і мінімізує можливі ризики через програш, а для бекера – це можливість заробити, не граючи самому. У сучасному покері частки можна продати на абсолютно будь-яку дисципліну, будь то МТТ, кеш, SnG або навіть Spin&Go.
Які бувають види бекінгу?
Бекінг може бути частковим або повним.
- При частковому бекінгу бекер оплачує лише деяку частину від необхідної суми, а решту грошей вкладає сам гравець. Доходи діляться пропорційно, відповідно до домовленостей. Наприклад, ви вирішили продати 50% часткою на серію турнірів на загальну суму 3 000$. Це означає, що половину з цієї суму ви вносите самостійно, а решта 1 500$ ви пропонуєте купити бекеру. Припустимо, що за підсумками пакету ваш чистий прибуток склав 30 000$. У цьому випадку половина цієї суми залишається вам, а решта 15 000$ розподіляються між вашими бекерами, в залежності від набутого відсотку.
- При повному бекінгу покерист грає повністю за чужі гроші, отримуючи обумовлений відсоток від прибутку.
Також бекінг буває з відкатом і з коефіцієнтом.
Бекінг з відкатом – спосіб продажу часток, в якому бекер виплачує рівну суму за той відсоток пакету, який він забронював, без додаткових виплат. Приклад: пакет загальною вартістю 10 000$. Гравець, який продає пакет, встановлює свій відкат у розмірі 10%, Бекер купує 30%, він повинен перевести 3 000$. Припустимо, що пакет зіграний в плюс і чистий профіт склав 30 000$. Попередньо встановивши свій відсоток відкату в 10%, гравець повинен виплачувати бекеру його 30% з суми 27 000$, після вирахування своїх 10% відкату. В цьому випадку пайовик отримує 8 100$, його чистий профіт від пакету становитиме 5 100$. Гравець може встановлювати відкат у розмірі максимум до 50%.
У бекінгу МТТ гравців існує також відсоток відкату, який залежить від зайнятого місця, чим далі гравець проходить, тим вищий стає його відкат:
- Відкат від чистого профіту
- Відкат з фінального столу
- Відкат за топ-3 і вище
Коефіцієнт. В цьому випадку гравець надає пакет часткою на продаж з деяким коефіцієнтом. Бекер перераховує гравцеві не просто відсоток з бай-іну пакету, а відсоток від бай-іну, що помножений на коефіцієнт. Найчастіше, розмір коефіцієнту знаходиться в діапазоні: 1 – 1.4 (частіше: 1.05 – 1.25). Розмір коефіцієнту, як правило, залежить від рівня гравця і його репутації в ком'юніті. Приклад: покерист грає пакет вартістю 10 000$, в продаж виставляє 50% з коефіцієнтом 1.1. В цьому випадку пайовик, купуючи пакет, переводить йому 5 000$, які помножені на 1.1, що означає 5 500$.
Кілька простих порад з продажу часток
- Ніхто не купить частки у невідомого гравця. Ви повинні мати гарну репутацію в ком'юніті. Відвідуйте спеціалізовані форуми і розділи. Залишайте коментарі та діліться своїми перемогами.
- Заведіть блог, в якому будете ділитися своїми успіхами, з обов'язковим зазначенням у ньому ваших графіків і посилань на сайти зі статистикою.
- Не обов'язково грати краще за своїх пайовиків, щоб продавати частки. Якщо ви будете мати позитивну репутацію, то у вас можуть купити пакет навіть якщо ви будете мати досить посередні результати. Але якщо ви відверто заливаєте, то очевидно, що знайти бекера вам буде практично неможливо.
- Підтримуйте спілкування з бекером. Гравець повинен регулярно обговорювати з бекером, на якому турнірі він збирається виступити, щоб згодом не виникло якихось спірних ситуацій. Можливо і таке, що бекер буде проти участі, в цьому випадку гравець повинен шукати компроміси, проте його зайва впертість зіграє тільки в мінус. Зрештою, можна завжди відіграти турнір за свій рахунок (знову ж таки, заздалегідь обговоривши це).
- Так як в купівлі вашої частки, швидше за все, будуть брати участь кілька бекерів, то після того, як ви опублікували пропозицію, обов'язково складіть список бекерів і їх частки. І оновлюйте його в міру надходження нових пропозицій про покупку.
- Якщо ви продаєте пакет з великої кількості турнірів/певної кількості рук/кількості СнГ турнірів, то правильним буде регулярно звітувати перед бекером про проміжні результати. Наприклад, ви продаєте пакет з 300 турнірів. Вам слід написати про проміжні результати вже після 50-100 зіграних турнірів.
В основному пропозиції з продажу часток публікуються на форумах сайтів покеру в розділах про бекінг, також недавно з'явилася можливість продавати частки в покер румі PokerOK просто в ігровому клієнті.
Розглянемо те, як правильно скласти пропозицію по бекінгу
- Заголовок. Заголовок повинен включати в себе інформацію про турнір, що грається, наприклад: "Продаж частки на (турнір, серію турнірів)".
- Про себе. Привітання, невеликий опис своєї покерной кар'єри, посилання на блог (бажано). Ваша статистика: посилання на сайти зі статистикою.
- Опис продажу. У нього входить назва турніру, рум/руми, відсоток часток, що продаються, коефіцієнт (відкат), вартість 1% частки, посилання на попередні продані частки (якщо є).
- Оплата частки і виплата виграшів. Описи способів оплати і виплати. Як правило, ці методи повинні бути однаковими. Яким способом вам перевели гроші, таким же ви і повинні їх повернути, щоб уникнути плутанини.
Питання про необхідність бекінгу кожен гравець має право вирішувати для себе самостійно. Хтось вважає за краще самому підніматися лімітами, відточуючи навички гри, а хтось вже впевнений в своїх силах для гри в дорогих турнірах, однак банкрол не дозволяє їм участі в них. Однак, сподіваємося, що ці кілька рекомендацій прояснили вам суть бекінгу і його особливості.



