Як аналізувати свої покерні руки та усувати ліки

аналіз рук

Аналіз своїх рук (і рук опонентів) – це, безумовно, найкращий спосіб вдосконалити гру, тому що він дозволяє вам знаходити свої ліки і вчитися на власних помилках. Це означає, що ви можете змінити рішення, які ухвалюєте за покерними столами і, нарешті, домогтися гарних результатів, які принесуть вам перемогу.

Але справа ось у чому... Ви не зможете зрозуміти, що саме змінити, якщо не будете аналізувати свої руки для того, щоб побачити, де саме ви помилилися (або навпаки)!

Більшість людей зовсім не аналізують свої руки і не намагаються знайти ліки. І це просто безумство, якщо ви поставили собі за мету стати дуже успішним покерним гравцем.

У цій статті ми розглянемо як аналізувати свої руки і як направити ліки в правильне русло.

Використовуйте програми для збору статистики, якщо граєте в онлайн покер

Якщо ви онлайн-гравець, тоді необхідно використовувати покерні програми, наприклад такі як PokerTracker або Hold'em Manager. Ці програми записують історію кожних зіграних вами рук, а потім дозволяють крок за кроком переглядати їх тоді, коли захочете. Вони також надають вам безліч конкретних даних і статистику про вас і ваших опонентів.

Ви також можете використовувати HUD (хедз-ап дисплей) для того, щоб розміщувати цю інформацію поруч з вашими опонентами за покерними столами.

Програма PokerTracker, ймовірно, найскладніша і, в той же час, найпростіша. Вона дозволяє вам більш детально вивчати гру ваших опонентів і аналізувати кожен аспект вашої власної гри.

У неї також входять великі фільтри для того, щоб допомогти вам визначити де саме знаходяться ваші проблемні місця. Ми розглянемо як користуватися програмою просто зараз.

І нарешті, ці програми вкрай необхідні для онлайн-гравця, тому що вони дозволяють вам відстежувати свої результати, а також відображають їх у вигляді графіку. Таким чином, ви завжди будете точно знати в якому становищі перебуваєте. Більше ніяких припущень.

Якщо ви серйозно поставитеся до онлайн покеру, тоді спробуйте безкоштовну пробну версію. І не важливо, плануєте ви використовувати HUD, чи ні.

Більшість людей навіть не здогадуються, що HUD – це лише верхівка айсбергу в плані того, на що здатні ці програми, щоб поліпшити вашу гру.

Як аналізувати свої покерні руки

Отже, як згадувалося вище, основна причина використовувати програму полягає в тому, щоб аналізувати руки. Згодом не обов'язково переглядати все підряд після кожної зіграної сесії. Потрібно аналізувати більшість невдалих рук для того, щоб вчитися на своїх помилках.

У покері ми або виграємо, або вчимося. Нехай це буде вашим девізом.

Коли ви перемагаєте, ви знаєте, що, ймовірно, багато зробили правильно. Більшість людей прагнуть грати правильно, коли їм щастить. Однак, якщо вони програли, значить погано розігрували певні руки. Можливо їм не пощастило, тому вони програли, але в цьому потрібно переконатися.

Отже, перш ніж ви почнете аналізувати свої покерні руки, вам потрібно перевірити, що ви завантажуєте історію рук з покерного сайту.

Історія рук – це текстові файли, з яких PokerTracker фіксує і обробляє всю інформацію. Сюди також входять використовувані дані, що дозволяють вам відтворювати свої руки і аналізувати їх більш детально.

У більшості покер-румів буде варіант в лобі просто завантажити свою історію рук. Переконайтеся, що такий варіант можливий і ваша історія збережеться на комп'ютері.

Потім заходите в PokerTracker і перевіряєте, що руки переносяться в програму.

Перенести руки PokerTracker

Простежте, що ви обираєте віконце «Play Poker» (грати в покер), яке знаходиться вгорі, а потім перевірте внизу настройки покер-руму.

І нарешті, натисніть «Get Hands While Playing» (отримати руки під час гри) і всі ваші руки будуть автоматично фіксуватися PokerTracker.

Наступне, що вам належить зробити – налаштувати параметри, щоб отримувати руки тільки з останньої сесії.

Налаштувати параметри PokerTracker

Натисніть на віконце «View Stats» (подивитися статистику) і переконайтеся, що ви вказали дату «today» (сьогодні) і ліміт, на якому ви граєте.

Після цього ваші зіграні руки відразу ж буде завантажено в історію. Натисніть на віконце «won column» (колонка виграшу), щоб розсортувати найвиграшні і найпрограшні банки.

Для того, щоб витягнути вікно реплеєру і почати переглядати свої руки, просто клікніть правою кнопкою миші на руку, а потім виберіть «replay hand» (відтворити руку).

Ви також можете використовувати кнопку «shift» на своїй клавіатурі, щоб вибрати стільки рук, скільки захочете, і відразу помістіть їх всі в реплеєр (рекомендується).

Тепер, коли ви переглядаєте кожну руку крок за кроком, поставте собі наступні 3 запитання:

 • Який тип гравця?​
 • Який тут діапазон вашого опонента?
 • Який найбільш підходящий варіант гри в цій ситуації?

Якщо ви вирішили, що ухвалювали оптимальні рішення на кожному етапі розігрування руки, тоді просто визнайте результат і переходьте до наступної.

Однак, якщо ви відчуваєте, що ухвалили не оптимальні рішення (кол, коли повинен бути рейз або фолд), тоді можете отримати з цього урок, коли зіткнетеся з подібним випадком в майбутньому.

Давайте розглянемо приклад

Приклад аналізу руки – подвійний барель з оверпарою проти ніта

NL10 – 6-макс

Hero рейзить на ранній позиції з бубновим і червовим тузами (A ♢ A ♡). Опонент ніт робить кол на батоні.

Флоп: 4♡5♧9♤

Hero бетить. Опонент робить кол.

Тьорн: 8♢

Hero знову робить ставку. Опонент рейз. Hero йде олл-ін.

Це чудовий приклад роздачі, в якій можна відразу помітити велику помилку. Це серйозний лік, який необхідно виправити якомога швидше. Причина має пряме відношення до типу гравців. В даному випадку тип гравця – ніт. Коли такий тайтовий/ пасивний опонент рейзить на тьорні або рівері після нашого подвійного бареля, то нас практично завжди поб'ють.

І не важливо, що у нас тут є сильна овер-пара AA. Лінія, яку тут зробив цей конкретний гравець, чітко вказує на те, що у нього 2 пари або краще. Швидше за все, що на цьому борді у нього сет з такими руками, як: 44, 55, 99 або 88.

Це означає, що в даній ситуації його діапазон повністю б'є нашу руку з однією парою. Ідеальним рішенням в грі був би фолд. За фактом наша гра була далеко від ідеалу, а фолд тут правильне рішення. Тому, проаналізувавши дану роздачу, можна побачити великий лик і в наступний раз, коли виникне подібна ситуація, прийняти краще рішення.

Покер – гра в режимі реального часу під тиском

Не факт, що в наступний раз в найвідповідальніший момент ви зіграєте правильно. Все ж покер легкий в теорії, а в реальності все по-іншому. Коли присутній тиск і ви повинні «битися», то складно завжди вести правильну гру.

Суть цього аналізу - нагадувати собі про помилки, які коштують вам грошей. Рано чи пізно вам набридне програвати і ви будете вносити в гру необхідні корективи. Може піти досить багато часу на те, щоб нарешті прийти до висновку про фолд в даній ситуації, коли ви ставите подвійний барель, а вас рейзить ніт.

Більшість людей роками продовжують робити ті найгірші коли, дурні блефи і пропускати велью-бети і нічому не вчаться. Це одна з головних причин, чому вони ніколи не досягають тих результатів, яких хочуть.

Ось чому такий важливий регулярний перегляд сесій і аналіз ключових рук. Це дозволяє вам тверезо оцінювати всі прийняті вами погані рішення і веде до самоконтролю і зміни ситуації.

Пошук і усунення ліків

Ще одна надзвичайно цінна особливість PokerTracker в тому, що за допомогою нього ви можете знаходити свої лики і усувати їх.

А точніше це означає, що ви можете запускати фільтри по всій вашій базі рук і знаходити конкретні проблемні місця. І, що набагато важливіше, для себе ви можете побачити вихідну інформацію в даних ситуаціях. Прибуткова ваша гра, або збиткова? Цифри не брешуть.

Наприклад, ви можете проаналізувати ситуацію, де ви:

 • 3-бетили без позиції​
 • Забрали всі гроші на префлопі
 • Поставили подвійний барель
 • Флоат на флопі, а потім зробили ставку на тьорні
 • Блефували на рівері і т.д.

У вас також є можливість вивчити більш детально одну конкретну руку. Наприклад, ви можете запустити фільтр для всіх пушей AK на префлопе і подивитися, у виграшній ви ситуації, чи ні. Можливості безмежні і дані, які ви отримуєте – неймовірно корисні.

Для того, щоб вийти на віконце «фільтр» переконайтеся, що ви натиснули «View Stats» (подивитися статистику). Потім натисніть «All Dates» (всі дати) і внизу клікніть на «More Filters»(більше фільтрів).

Статистика PokerTracker

Види фільтрів у PokerTracker

Давайте зосередимося на ситуаціях, де ви програєте (тобто на негативних результатах). Наприклад, якщо вказано, що ви втрачаєте гроші, коли ставите подвійний барель на тьорні, як в попередньому прикладі, тоді у вас є проблема.

Тому що виграшний гравець повинен демонструвати прибуток в даній ситуації. Отже, це лік в грі, який потрібно усунути. Потрібно фільтрувати цю конкретну ситуацію, а потім прикріпити безліч рук в реплеєр і почати аналізувати їх одну за одною.

І знову-таки, потрібно знати:

 • Який тип гравця?​
 • Який діапазон вашого опонента в даній ситуації?
 • Який оптимальний варіант гри в цій ситуації?

Така інформація допоможе вам з'ясувати причину програшу в даній ситуації. Можливо, ви не враховуєте діапазон нита, як уже зазначалося. Але причина може бути в іншому, наприклад, ви занадто багато намагаєтеся блефувати щодо рекреаційних автоколерів.

Можна годинами просиджувати і аналізувати одну конкретну ситуацію і переглядати десятки рук, поки, нарешті, не зрозумієте, чому програєте. Виходячи з цього, ви можете коригувати свою гру.

Щоб переконатися в правильності змін в грі, бажано знову переглянути дані через місяць або близько того. Ймовірно, ви побачите, що вже прибуткові в даній ситуації.

У двох словах це те, за допомогою чого ви можете прогресувати у грі. Швидше за все, що 95% ваших опонентів на мікролімітах не роблять цього.

Ви не можете завжди вигравати в покері

Тут важливо зазначити, що деякі ситуації в покері не будуть прибутковими, як би ви не старалися. Класичний приклад цього – гра на блайндах.

Ви не виграєте в покері на блайндах незважаючи на те, наскільки ви хороший гравець, навіть якщо вас звуть Негреану або Айві. У зв'язку з базовою структурою гри (вимушене внесення грошей в банк кожен раз з рандомною рукою і гра без позиції), блайнди – це просто невиграшних позиції за столом покеру.

Однак покер – це, більшою мірою, гра, де як і раніше важливий кожен дюйм, і програш малого може мати серйозний позитивний вплив на весь ваш вінрейт. Але ви все одно повинні аналізувати руки і покращувати гру на блайндах, навіть якщо неможливо отримати прибуток з цих позицій.

Суть в тому, що якщо ви дійсно хочете з'ясувати, що заважає вам за столом покеру, тоді аналізуйте свої руки, а Pokertracker – найкращий варіант для знаходження своїх ликів.

Це дозволить вам «докопатися» до першоджерела і знайти конкретні проблеми.

Рекомендується також аналізувати гру кращих регуляров в цих ситуаціях. Великий плюс таких програм в тому, що ви збираєте історію рук і на них. Кращі регуляри в ваших іграх виграють по-крупному небеспрічінно. Вчіться на їхній грі!

Не списуйте ваш успіх в покері на волю випадку. Пориньте в роботу не тільки граючи за столами, а й використовуйте Pokertracker, і ви помітите поліпшення результатів.

Заключні думки

Як бачите, не так складно працювати з програмою Pokertracker. Багато хто помилково вважає, що ці програми хороші тільки для HUD (тобто отримання всієї статистики на екран під час гри).

Насправді ж все навпаки.

Основна мета цих програм – аналізувати свою гру, знаходити ліки і покращувати результати. Вивчайте гру своїх опонентів і виробляйте дієві стратегії, щоб перемогти їх.

Почніть частіше послуговуватись цими 2-ма порадами, і ви помітите, що ваші результати постійно поліпшуються.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- нормальний матеріал
- поганий матеріал
- жахливий матеріал
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.