Участь в азартних іграх може викликати ігрову залежність. Дотримуйтеся правил (принципів) відповідальної гри. Тільки для повнолітніх.

12 помилок, характерних для кожного покериста-початківця

12 помилок новачків у покері

​Покеристи-початківці схильні припускатись безлічі помилок. Саме ці помилки стають головними перешкодами на шляху до успіху. І навіть відомі професіонали на початку своєї кар'єри не раз їх припускались.

На жаль, багато початківців після безлічі невдач через свої помилки так і не стають професіоналами. Вони продовжать програвати, а потім і зовсім можуть кинути гру. Але немає жодної причини, задля якої потрібно продовжувати здійснювати ці типові помилки. І зараз ми проаналізуємо найпоширеніші з них, щоб позбутися від цих помилок в грі раз і назавжди.

1. Початківці грають в неправильних іграх

Перш ніж почати серйозно займатися покером, вам необхідно визначити, яка дисципліна вам найбільше підходить. Для прикладу, чи подобається вам стабільний прибуток на кеш-іграх або ж ви надаєте перевагу битися за великі виграші в турнірах?

Вам подобається безлімітний або лімітний холдем, пот-ліміт Омаха або взагалі якийсь інший різновид покеру? І нарешті, чи ви надаєте перевагу грі з великою кількістю суперників за столом, в форматі 6-макс або ж хедз-апи?

Багато початківців обирають певну гру просто навмання, тому що це їм порадив друг, або ж бо саме таку гру вони бачили по телебаченню. Але це велика помилка. Вам необхідно грати в тих іграх, які особисто вам подобаються найбільше. Саме це дасть вам потрібну мотивацію для подальшої гри, і ви зможете працювати над собою і розвиватися навіть в несприятливі періоди.

Так що для початку слід випробувати різні формати гри. Ви можете навіть не одразу грати на реальні гроші. Просто знайдіть те, що вам найбільше до душі. Ви не зрозумієте що це, поки самі все не спробуєте.

2. Вони намагаються грати все підряд

Після того, як ви визначили формат гри, який вам найбільше підходить, вам варто сконцентруватися саме на цьому. Не варто грати все підряд – це типова помилка початківця. Якщо ви грає і МТТ, і кеш, і хедз-апи одночасно, то не варто розраховувати на те, що ви зможете домогтися успіхів у всіх дисциплінах одночасно. Швидше за все, ви зазнаєте всюди невдачі.

Набагато кращим рішенням буде стати справжнім майстром в одній дисципліні. Для новачків добре підходить кеш NL2 або ж СНГ-турніри. Оберіть свій формат і вчіться саме йому – дивіться відео і стрім по цій темі, читайте статті та книги. Так ваш прогрес буде швидшим. І потім ви зможете рухатися далі – на вищі ліміти вашої ж дисципліни.

3. Вони приділяють недостатньо часу навчанню

Покер – це не тільки гра за столами. Ви не зможете домогтися успіху, якщо не будете приділяти час теорії і роботі над грою. Вам необхідно аналізувати свою гру і гру суперників, щоб позбутися ліків, поліпшити свої рішення і нарешті підняти свій вінрейт.

Якщо ви хочете обганяти ваших суперників і швидко підніматися лімітами, тоді приділяйте максимальну кількість часу і зусиль роботі над грою. Зараз можна знайти величезну кількість різних навчальних матеріалів з покеру, і багато з цього є абсолютно безкоштовним.

Звичайно ж, можна просто відігравати величезну кількість рук і вчитися на власному досвіді. Але насправді ви згаєте свій час. З тими ресурсами, що доступні сьогодні початківцям-покеристам, буде просто нерозумно не вчитися на помилках інших. Ви можете отримувати інструкції у кращих з кращих, вчитися на їхньому досвіді.

Покерним початківцям можна порекомендувати 50% часу приділяти навчанню і аналізу, а 50% часу – самій грі. Читайте книжки, статті, дивіться навчальні відео і стріми, розбирайте роздачі, використовуйте програми типу PokerTracker. Публікуйте запитання і роздачі на форумах, обговорюйте їх з іншими гравцями. Не варто нехтувати можливостями, які у вас є.

4. Вони не використовують правильну стратегію

Для того щоб вигравати в покері, необхідно мати правильну стратегію і постійно її дотримуватися. І для гравців-початківців, найкращою стратегією для навчання та гри буде тайтово-агресивний стиль гри.

Цей стиль означає, що гравцеві слід вибірково підходити до стартових рук і до того, з яких позицій він буде їх розігрувати. Також це означає, що коли гравець вступає в гру, то він буде грати агресивно. Це здається досить простим, але безліч новачків не може дотримуватися такої стратегії.

Вони починають розігрувати надто багато стартових рук, заходять в гру лімпом, недооцінюють важливість позиції. Не варто винаходити велосипед – для початку просто навчіться грати в ТАГ-стилі. Є безліч навчальних матеріалів, які вам в цьому допоможуть.

5. Вони не грають проти слабких суперників

Для досвідчених гравців і професіоналів очевидно, що в покері треба полювати на слабких опонентів. Але ось багато новачків цього не розуміють. Вам треба грати проти слабких опонентів якомога більше, щоб отримувати профіт.

Покер – унікальна азартна гра, адже тут ви граєте не проти казино, а проти інших гравців. Тому ваші результати будуть безпосередньо пов'язані з тим, хто вам протистоїть.

Гра проти слабких суперників

А гравці-початківці часто роблять помилку – і сідають за стіл, повний регулярів, які з радістю починають у них вигравати гроші. Як було сказано у фільмі «Шулера», «якщо ви не можете знайти лузера за перші півгодини за столом, то лузер – це ви сам».

Ось якого правила вам слід дотримуватися – за вашим столом завжди повинен бути як мінімум один фіш (слабкий рекреаційний гравець). Ви повинні вміти швидко визначати рівень суперників. І намагайтеся грати в покер-румах зі слабкими полями гравців.

6. Вони не йдуть через погані столи

Пам'ятаєте дитячу гру, коли треба ходити навколо стільців, а коли музика зупиняється, треба встигнути сісти? Той гравець, який не встиг зайняти місце, залишає гру. Це чимось нагадує і покер. Тут треба бути постійно в русі і шукати максимально вигідні позиції.

Багато гравців просто сідають за перший-ліпший стіл і грають там до кінця сесії. Але виграшні гравці знають, що це не найкраща стратегія для досягнення успіху. Адже якщо за столом немає слабких рекреаційних гравців, то гра буде марною тратою часу, і може навіть закінчитися в мінусі.

Ви не зможете заробляти гроші, якщо будете постійно боротися з сильними гравцями. І це потрібно розуміти з самого початку покерної кар'єри. Досвідчені гравці завжди вчасно йдуть з-за столу, як тільки розуміють, що там немає слабких гравців, з яких можна добирати.

Запам'ятайте ось що: якщо ви не можете пояснити, чому за цим конкретним столом грати зараз вигідно, то вам слід поміняти стіл зараз же.

7. У них немає «інстинкту вбивці»

Для багатьох гравців навчитися грати агресивно – досить складне завдання. Для більшості покеристів набагато простіше грати пасивно – чекати і робити кол, ніж виступати в ролі агресора – ставити і рейзити (особливо якщо немає преміум-руки).

Але виграшні покерні гравці знають, що саме агресивний стиль гри приноситиме профіт. Бувають ситуації, коли можна зіграти пасивно і застосувати слоуплей. Але в цілому вам краще обирати саме агресію, адже сильні руки не будуть заходити надто часто.

Вам потрібно розуміти, що часто в роздачах ні у кого з гравців не буде сильної руки. І тоді вам треба брати контроль в свої руки і боротися за банки. Не варто грати як фіш – постійно лімпити в надії подивитися флоп і потрапити. Покер – це бізнес, це гра сміливих.

Ваша мета – забрати гроші у суперників. І неважливо, якщо вас вважатимуть агресором. Покер – не те місце, де вас повинна хвилювати думка інших. Всі топ-професіонали знають, що агресивний покер – стиль переможців. Вводьте суперників в тільт. Робіть усе, щоб виграти їх гроші.

8. Вони грають на дуже високих лімітах

Є помилка, якої дуже часто припускаються гравці-початківці , і яка є дуже небезпечною, – це гра на занадто високих лімітах, вищих, ніж скіл гравця.

Дуже складно, наприклад, для гравця прийти з офлайн-покеру, де він грав хороші турніри, і сісти за столи в онлайні з БІ (бай-іном) всього 2$ або 5$. Такому гравцеві буде здаватися, що він грає на умовні фішки або в монополію! Але ось у чому проблема – не можна порівнювати ліміти в офлайні і в онлайні, рівень скілу в них значно відрізняється.

Ось чому для покеристів-початківців рекомендовано завжди починати з найнижчих доступних лімітів в онлайні – тобто з NL2 (максимальний БІ – 2$) або NL5 (максимальний БІ – 5$). Навіть якщо ви вважаєте, що з легкістю поб'єте ці ліміти, змусьте себе пограти на них кілька тижнів.

Доведіть собі, що ви можете підніматися вище, і тільки потім рухайтеся далі. У покері не варто поспішати, хайстейкс-ліміти нікуди від вас не дінуться.

9. У них немає відповідного банкролу

Ще одна загальна проблема, яку часто можна побачити у початківців-покеристів, – це гра з невідповідним банкролом. Для кеш-гри на сьогоднішній день бажано мати як мінімум 30 БІ для будь-якого ліміту. А насправді краще мати 50 БІ.

Тобто якщо говорити про ліміт NL2, то вам знадобиться як мінімум 60$, щоб почати гру. А якщо ви хочете грати NL5, то не стартуйте без 150$.

Банкрол-менеджмент

Ви можете поставити запитання, навіщо потрібен такий великий банкрол для таких маленьких лімітів? Тому що в сучасному покері навіть на мікролімітах дуже висока дисперсія. Сильний досвідчений гравець цілком може потрапити в даунстрік на 10 і навіть 20 БІ на мікролімітах.

Так що якщо ви візьметеся за гру з банкролом менше 30 бай-інів, то ви самі можете легко передбачити ймовірний результат гри. І незабаром вам знадобиться новий депозит. А програш всього бакнролу також дуже шкідливий з психологічної точки зору.

Страх програти все дуже небезпечний, і буде заважати вам ухвалювати правильні рішення.

Спробуйте почати свою кар'єру з правильних перших кроків, внесіть депозит необхідного розміру. Це означає мінімум 30 БІ для кеш-гри і мінімум 100 БІ для турнірів.

10. Їм не вистачає терпіння

Більшість гравців приходять в покер, щоб вигравати гроші. Ця гра може приносити величезні прибутки, але потрібно розуміти, що покер зовсім не є «швидким шляхом до легких грошей».

Справжні професіонали грають в покер роками і десятиліттями, для них це реальна робота. І за цей час вони проходять незліченну кількість даунстріків, які можуть тривати тижнями і місяцями.

Вам потрібно розуміти, що за один день в покері нічого не досягнеш, як і за тиждень, як і за місяць. Ви повинні одразу налаштуватися на довгострокову гру, на постійну роботу над собою. А також вам знадобиться нелюдське терпіння. Якщо все, що вас цікавить, – це швидкий заробіток, то швидше за все ця гра не для вас.

11. Вони занадто забобонні

У покері можна побачити безліч божевільних ситуацій – наприклад, програш з каре проти старшого каре, великий бедбіт на передфіналі дорогого турніру. І такі ситуації просто не можуть залишити гравців-початківців спокійними.

Покер іноді буває дуже несправедливим. Одна роздача може змінити все життя. Прикладом може послужити ситуація, коли на Світовій серії на рівері Джонатан Дюамель з валетами зміг обіграти кишенькових тузів Метта Аффлека. Саме Дюамель тоді і виграв цю Головну подію, і йому дісталося майже 9 мільйонів доларів. А якби тузи встояли, то чемпіоном міг би стати Аффлек.

Коли таке відбувається, покеристи-початківці можуть ставати дуже забобонними. І вони починають змінювати свою гру через божевільні теорії. Новачки можуть вирішити, що вони завжди програють з тузами, що їх завжди будуть переїжджати. І тоді вони починають втрачати вигідні можливості і ухвалювати абсолютно неправильні рішення.

Але ось у чому проблема – насправді в світі покеру править математика і статистика. І покеру все одно, яку руку ви вважаєте своєю коханою, а яка не подобаються. У покері дуже важливо завжди дотримуватися правильної стратегії і ухвалювати максимально вигідні рішення.

Іноді у вас буде не складатися гра, буде не заходити карта. Але вам треба концентруватися на тому, що ви можете контролювати, – на вашій власній грі і рішеннях. На вершині апстріка або в середині даунстріку – ви все одно повинні показувати однакову гру. Саме це і відокремлює звичайних гравців від професіоналів.

12. Вони ставляться до гри занадто серйозно

І остання помилка, характерна багатьом новачкам, – вони сприймають гру занадто серйозно. Зрозумійте, що вам доведеться пережити безліч жорстоких бедбітів за свою кар'єру, а також зустріти безліч жахливих розіграшів від суперників. І не варто витрачати свій час на постійні скарги і емоції, не варто сходити через це з розуму.

Не варто забувати, що для короткострокової дистанції велике значення має елемент удачі. І якщо ви будете сприймати програші занадто серйозно, то просто не зможете грати далі. У вас неодмінно будуть такі періоди, коли ви просто ніяк не зможете нічого виграти. Повірте, таке ж буває і у найкращих професіоналів.

Який сенс злитися або засмучуватися через це? Якщо у вас є відповідний банкрол і ви працюєте над своєю грою, то апстрік неодмінно прийде.

Звичайно ж, ніхто не любить програвати, і це боляче. Особливо прикро програвати якимось ідіотам через переїзди. Але пам'ятайте, що покер – це марафон. У вас попереду не дні і тижні гри, а цілі роки. І якщо ви працюватимете над собою, то обов'язково станете тим, хто сміється останнім.

Заключні думки

Покеру легко навчитися, але стати майстром в ньому досить складно. І потрібно розуміти, що не на всі запитання в стратегії покеру зараз існують чіткі відповіді. Але є одна риса, яка характерна всім найкращим покерним гравцям, – вони завжди продовжують навчання і роботу над собою.

Для гравців-початківців покерний шлях непростий, особливо в сучасних реаліях, коли гра стала складнішою навіть на невисоких лімітах. Є величезна кількість доступної інформації, але новачкові може бути складно з усім цим розібратися, і тому він буде здійснювати типові помилки.

Але не варто боятися помилок. З досвіду багатьох гравців можна зробити висновок, що досягти успіху на невисоких лімітах можна, і зробити це не так вже й складно. Для початку оберіть собі дисципліну і почніть грати на найнижчих лімітах, маючи при цьому достатній банкрол. Використовуйте просту тайтово-агресивну стратегію, і завжди намагайтеся грати за столом, де є принаймні один фіш.

Переконайтеся, що ви завжди дотримуєтеся однієї і тієї ж стратегії, незалежно від поточних результатів. Якщо ваш емоційний і фізичний стан залишає бажати кращого, навчіться вчасно зупинятися і робити перерви в грі. Не бійтеся дати опоненту виграти битву. Пам'ятайте, що головне – виграти війну.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- непоганий матеріал
- поганий матеріал
- матеріал жахливий
Valentin Schneider Редактор
Редактор
Редактор та диктор Cardmates. Саме мій голос можна почути у більшості відео на наших YouTube-каналах із різноманітними оглядами та навчальними матеріалами. Покером зацікавився незадовго до початку своєї роботи на Кардмейтс (наче передчував)). Спочатку все починалось із кешу на умовні фішки у різних безкоштовних покерних додатках. Згодом перейшов на фріроли на Старзах, ПокерМатч та 888. Трохи пізніше наважився на кеш на ПокерСтарс. Наразі полюбляю грати в нокаут-турніри та спіни на GGPoker.
Коментарі (2)
Україна dEMENT0R Експерт
Експерт

Перечитав статтю і згадав себе) 

0 відповідей
Україна Roman1995 Експерт
Експерт

+++++

0 відповідей
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.