Участь в азартних іграх може викликати ігрову залежність. Дотримуйтеся правил (принципів) відповідальної гри. Тільки для повнолітніх.

Чому у вас не виходить вигравати в покер?

Чому ти не заробляєш покером

Якщо ви часто ставите собі запитання, що з вами не так і чому у вас не виходить стати успішним гравцем у покер, не варто засмучуватися. Кожен покерний гравець періодично розмірковував над цією проблемою. Навіть якщо ви є виграшним гравцем на дистанції, то ви все одно будете переживати періоди даунстріку і вам здаватиметься, що ви більше ніколи не вийдете в плюс.

Але деякі гравці насправді ніколи не були успішними в покер, і їм складно зрозуміти, чому все відбувається саме так. Треба розуміти, що всьому є свої причини, і зараз будуть розглянуті топ-п'ять причин, чому гравці не досягають успіху в покері і не є виграшними покеристами.

1. Ви граєте не в ті ігри

А) Рівень скілу

Покер – це гра проти інших гравців, а не проти казино. І це означає, що ви повинні звертати увагу на те, хто ваші опоненти. Це матиме величезний вплив на ваші результати.

Багато гравців допускають важливу помилку і обирають ті ігри, де рівень скілу суперників занадто високий. Особливо це стосується різниці між офлайн і онлайном. Звичайно ж, якщо ви граєте в офлайн-турніри по 100$ і дорожче, то вам не захочеться грати в онлайн-турніри за 2-5$.

Але ось у чому проблема: насправді рівень скілу в живому покері і в онлайні значно відрізняється. І навіть якщо ви граєте дорогу гру в офлайні, вам швидше за все доведеться починати в онлайні з мікролімітів. Якщо ви одразу стрибнете в онлайн-турніри за 25-100$, то рівень скілу суперників, найімовірніше, виявиться вищим від вашого. І ваші результати не тішитимуть вас .

Почніть з невисоких лімітів в онлайні, пограйте там кілька тижнів, придивіться до суперників, подивіться на результати. Не варто поспішати – хайстейкс-ліміти від вас нікуди не подінуться.

Б) Тип гри

Ще одна популярна помилка покеристів – невміння концентруватися на одній обраній дисципліні. Такі гравці грають в усе підряд – і сподіваються, що десь їм нарешті пощастить і вони виграють великі гроші.

Дуже важливо знайти і визначити свою спеціалізацію. Це може бути безлімітний холдем або Омаха, це можуть бути турніри або кеш, це можуть бути МТТ або СНГ. Варіантів безліч, і у кожного є свої особливі аспекти.

Вам слід зрозуміти, що не можна бути справжнім професіоналом у всьому. Ліпше вибрати єдину дисципліну і стати в ній реально кращим із кращих. Так ви зможете приділяти весь час і всі зусилля задля єдиної мети, а це найбільш правильний підхід.

На прикладі зірок покеру можна побачити, що вони теж дотримуються тієї дисципліни, де показують найкращі результати:

2. Ви не дотримуєтеся єдиної стратегії

Багато покеристів самі заважають своєму успіху в покері, тому що вони не використовують єдину стратегію гри. Якщо ви хочете бути тайтово-агресивним гравцем або ж лузово-агресивним, то вам необхідно дотримуватися цієї стратегії постійно, а не тільки тоді, коли захочеться.

Ви також повинні чітко уявляти собі, з якими руками ви будете заходити в гру на префлопі, і з якими руками ви будете робити ставки і рейзи на постфлопі. Тут не варто вгадувати або покладатися на інтуїцію, у вас повинна бути конкретна постійна стратегія.

Для кеш-ігор і турнірів на мікролімітах (як в онлайні, так і в офлайні) рекомендовано використовувати тайтово-агресивний стиль гри (ТАГ). Цей стиль найлегше освоїти, і при правильному застосуванні він забезпечить вам успіх. Але вигравати ви будете тільки в тому випадку, якщо цей стиль стане вашою стратегією на постійній основі, не дивлячись ні на що. І саме тут багато гравців і припускаються помилки.

3. Ви граєте не за банкролом 

Цю причину можна назвати найпоширенішою і частою перешкодою для покеристів на шляху до виграшів і успіху – у них немає відповідного банкролу для тих лімітів, на яких вони грають.
Багато гравців хочуть ризикнути і подивитися, що з цього вийде. І зрозуміти це нескладно. Наприклад, деякі гравці хочуть розкрутитися і побудувати банкрол всього з двадцяти доларів. І так, бувають випадки, коли такий підхід закінчується успішно, і гравець виграє тисячі або навіть десятки тисяч.

Але все-таки це не серйозний підхід до гри. І найчастішим наслідком буде програш банкролу, нові депозити і повторення тих самих помилок.

Гра не за банкролом небезпечна для будь-якого гравця, адже при такому підході у вас не буде достатньо коштів, щоб протистояти дисперсії. Даунстрік по 10 і навіть 20 БІ зараз стандартні на мікролімітах і невисоких лімітах кеш-гри, і це стосується і виграшних покеристів. А 20$ – це всього лише 10 БІ на найнижчому доступному ліміті кеш-гри в онлайні (NL2).

Так що якщо у вас буде даунстрік на 10 БІ на NL2, ви тут же попрощаєтеся зі своїм банкролом. Гру з невідповідним банкролом можна сміливо назвати «грою на удачу». Тут на перший план виходить вже не скіл, а везіння.

А якщо ви вирішите грати турніри МТТ або СНГ, то тут 20$ не вистачить ні для яких лімітів. А ще треба враховувати, що в МТТ дисперсія набагато вища і даунстрік можуть бути більш затяжними.

Так що зробіть собі послугу і назавжди запам'ятайте, що тільки гра з відповідним банкролом може привести вас до стабільних виграшів. Якщо ви серйозно ставитеся до покеру і хочете почати їм заробляти, то для початку вам доведеться виділити на це гроші. Зробіть початковий депозит 100$ і починайте гріндити на мікролімітах.

Ви не повинні під час гри переживати про те, що можете все програти. Ви ж не будете відкривати новий стартап-бізнес з двадцяткою в кишені, тоді вас ніхто не сприйме серйозно. Так і в покері – беріться за справу з серйозним підходом. Забезпечте собі реальні шанси на успіх.

4. Все у вашій голові

Знаменитий Генрі Форд якось сказав: «Якщо ви думаєте, що здатні виконати щось, або думаєте, що не здатні на це, то ви маєте рацію в обох випадках».

Покер – це унікальна гра, тут дуже багато залежить від емоцій і психології. Ви не можете чинити фізичний тиск на суперника, особливо при грі в онлайні, але ви можете тиснути на нього психологічно. А ще успіх у покері не дискримінує: він не залежить ані від громадянства, ані від статі, ані від культурного походження.

Є одна спільна риса, яку ви можете помітити у всіх топ-покеристів світу – це глибока упевненість в своїй перевазі, в своїх силах. У деяких ця риса навіть переходить в зарозумілість. Вам треба мати сильну впевненість у своїх здібностях, якщо ви реально хочете бути успішним гравцем. Тому що якщо навіть ви не будете вірити в себе, то ніхто інший в вас вірити не почне.

Але звичайно ж, вірити в себе і свої сили набагато легше, якщо у вас за спиною вже є якісь досягнення і перемоги. Якщо ж такого немає, то легко можна розчаруватися в собі. Але тоді вам варто ще більше сфокусуватися на підготовці до гри і на роботі над собою. Зробіть все, щоб підвищити впевненість в собі, а гра у відповідних іграх і за банкролом вам в цьому тільки допоможе.

Після цього ви обов'язково почнете помічати перші успіхи на мікролімітах. А отже, зможете пишатися своїми маленькими, але важливими результатами, і потім рухатися далі.

5. Ментальна готовність і стійкість

Треба знати, коли йти.

Остання і дуже важлива причина в цьому списку така: деякі гравці не можуть вигравати в покері, тому що вони не готові до реальної природи гри (тобто до циклічності апстріків і даунстріків). Щоб бути професійним покеристом і заробляти цим, вам необхідно бути підготовленим до цього морально і ментально, вам необхідна витримка і стійкість.

Багато початківців приходять у покер, так як вважають його легким шляхом до швидких грошей. Вони намагаються знайти поради, які допоможуть їм розбагатіти швидко і без особливих зусиль. Але в підсумку вони лише з'ясовують, що покер працює не так.

Звичайно ж, буває і справжня удача. Бувають ситуації, коли слабкий початківець обігрує досвідченого професіонала. Але якщо ви хочете бути виграшним гравцем на довгій дистанції, то вам потрібно над цим працювати.

І дуже важливим пунктом роботи над собою буде боротьба з тільтом.

Ось кілька загальних ознак тільтового стану:

  • Гравець розігрує занадто багато рук.
  • ​Гравець грає дуже агресивно.
  • Гравець вважає, що його «обов'язково переїдуть», що він «обов'язково програє».
  • Гравець робить абсолютно неправильні коли, просто «щоб подивитися».
  • Гравець грає на вищих лімітах, «щоб відігратися».
  • Гравець грає не у своїх дисциплінах, наприклад, починає грати хедз-апи.

Якщо ви помічаєте такі моменти в своїй грі, вам треба знайти сили і зупинитися. Адже в такому положенні ви ніяк не зможете демонструвати свою А-гру.

Заключні думки

Кожен гравець в якийсь період своєї кар'єри ставив собі запитання «чому я не виграю у покер?». Але для деяких покеристів це питання стає актуальним лише в періоди даунтріків, а для інших демонструє усю їх кар'єру.

Якщо ви хочете почати ставити собі нове запитання, а саме «куди ж мені витратити свої величезні виграші», то вам треба ретельно працювати над основами гри. Ви повинні уважно вивчити можливі причини ваших програшів і позбутися їх.

По-перше, вам потрібно грати в правильних іграх – де у вас є очевидна перевага за скілом, і для яких у вас є відповідний банкрол. По-друге, вам потрібно дотримуватися єдиної стратегії на постійній основі, незалежно від ваших емоцій і того, що відбувається в грі. Якщо ви тайтово-агресивний гравець, то ви повинні грати у ТАГ-стилі постійно.

І нарешті, вам потрібно бути впевненим у своїх здібностях і своїх шансах на успіх. І найкращим засобом для цього буде робота над собою і підготовка до гри. Також ви повинні бути впевнені, що ви можете вчасно зупинитися і припинити гру, якщо у вас щось не складається.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- непоганий матеріал
- поганий матеріал
- матеріал жахливий
Valentin Schneider Редактор
Редактор
Редактор та диктор Cardmates. Саме мій голос можна почути у більшості відео на наших YouTube-каналах із різноманітними оглядами та навчальними матеріалами. Покером зацікавився незадовго до початку своєї роботи на Кардмейтс (наче передчував)). Спочатку все починалось із кешу на умовні фішки у різних безкоштовних покерних додатках. Згодом перейшов на фріроли на Старзах, ПокерМатч та 888. Трохи пізніше наважився на кеш на ПокерСтарс. Наразі полюбляю грати в нокаут-турніри та спіни на GGPoker.
Коментарі (1)
Україна Roman1995 Експерт
Експерт


0 відповідей
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.