Як вигравати в онлайн-покер

Поради з гри в онлайн-покер у 2020 році

​Скоро почнеться новий рік, і багато покерних гравців поставили перед собою однакову мету в новому році: «нарешті почати вигравати в онлайн-покері». Але на жаль, вже зараз можна сміливо заявити, що для більшості гравців ця мета до кінця наступного року так і залишиться невиконаною. Адже для прогресу потрібно не просто поставити правильну мету, а й почати робити кроки в правильному напрямку. Тому, якщо ви хочете виконати поставлену мету і почати розривати покер в онлайні, ця стаття може вам допомогти.

Виграшний покер, особливо на мікролімітах, насправді досить просте заняття. Це не суперскладний процес, в якому плюсувати можуть тільки обрані генії. У реальності, коли ви поб'єте ці ліміти і підніметеся вище, ви будете зі сміхом згадувати, як легко було грати раніше.

Зараз ми говоримо про мікроліміти, і причина, по якій побити ці ліміти досить просто, очевидна – саме тут ви зустрінете максимальну кількість слабких покеристів і фішів. Щоб обігравати їх, вам треба небагато – звичайна тайтово-агресивна стратегія, вміння контролювати тільт, чіткий ігровий план для підняття лімітами та ігри за банкролом. Все це стосується як гри в онлайні на мікролімітах, так і гри в офлайні (наприклад, 1/2 або 2/5).

ABC-покер: повернення до основ

Перше, що вам необхідно для досягнення успіху на мікролімітах, – правильна і відповідна стратегія. На щастя, все не так вже й складно. Але більшість покеристів на сьогоднішній день схильні здійснювати одну і ту ж помилку – вони все ускладнюють. Багато з них намагаються застосовувати ГТО-теорію на мікролімітах, і все, чого вони домагаються, – шкодять своїм результатам. Або ж вони постійно блефують і слоуплеять сильні руки, щоб «балансувати діапазони», адже так грають їхні кумири на хайстейкс.

Зрозумійте, що такі стратегії будуть ефективні на середніх і високих лімітах. А на мікролімітах вони будуть навіть небезпечні. Не забувайте про рівень ваших суперників. Все, що вам необхідно проти них, – це звичайна тайтово-агресивна стратегія, яку називають ABC-покер.

Якщо конкретніше, то це означає:

 • Стандартний селект рук на префлопі – тайтово-агресивна гра і особливу увагу до позиції.​
 • Якщо у вас сильна рука (оверпара, топ-пара), то ви ставите багато і часто.
 • Якщо у вас рука середньої сили (середня пара, дро), то ви застосовуєте пот-контроль і намагаєтеся дійти до шоудауну.
 • Якщо у вас слабка рука (туз-хай або взагалі нічого), то ви граєте чек і фолд у відповідь на ставки.

Глобальний план на весьрік

Незабаром початок нового року, і ви можете сконцентруватися на глобальних цілях і приблизно розпланувати весь рік. Можливо, січень видасться для вас невдалим місяцем, ви спіймаєте даунстрік і почнете все програвати. Але ж покер – це не така гра, в якій успіху можна досягнути за один місяць. Пам'ятайте, що майже всі професіонали починали з низьких лімітів і впевнено піднімалися лімітами. Так нехай же такою стане і ваша основна мета.

Ось приблизний шлях підйому лімітами, який ви можете використовувати (якщо брати 30 БІ для кожного ліміту):

 • NL2 – 60$
 • ​NL5 – 150$
 • NL10 – 300$
 • NL25 – 750$
 • NL50 – 1500$
 • NL100 – 3000$

Ви можете обрати консервативнішу стратегію банкрол-менеджменту і використовувати 40 або навіть 50 БІ для кожного ліміту, і це буде хорошим рішенням. Але головне, щоб ви зрозуміли загальну думку. Якщо ви хочете дійти до ліміту NL100 за 12 місяців від сьогоднішнього дня, то вам потрібен конкретний ігровий план.

Ви можете стати регуляром NL100 до кінця року, якщо вдало підніметеся лімітами п'ять разів (з огляду на те, що зараз ви почнете з найнижчого ліміту, тобто NL2). І це означає, що вам доведеться підніматися на ліміт вище приблизно раз на два місяці. Чи складно це? Так. Чи це можливо? Так.

Покерний план на 2020 рік

Можливо, вам допоможе створення блогу або ведення стрімів. Ви можете почати писати на Wordpress або Blogger, можете випробувати платформи Twitch і Youtube. Перед вами відкриті безліч можливостей. Або ж просто візьміть ручку і блокнот і пропишіть свої конкретні кроки до успіху в наступному році. Почніть цей шлях зараз і можливо вже в січні наступного року ви будете тим, ким бачите себе в мріях.

Інвестиції в свою покерну гру

У цьому році ви повинні поставити собі за мету розвиватися як покерний гравець, і для цього треба не припиняти інвестувати в себе і в свою покеру гру. Одна з головних цитат найбільшого інвестора всіх часів Уоррена Баффета звучить так: найкраща інвестиція – інвестиція в самого себе. А що ж це означає, якщо говорити про покер? Це означає використання всіх доступних ресурсів і засобів для того, щоб поліпшити себе як покерного гравця. І що дуже важливо – більшість з них абсолютно безкоштовні.

Ось приблизний список того, що вам необхідно робити для вдосконалення своєї гри:

 • Вивчати покерні книжки.
 • ​Вивчати покерні навчальні курси.
 • Дивитися тренувальні відео.
 • Розбирати і аналізувати власну гру за допомогою програм-трекерів.
 • Розбирати і аналізувати гру найкращих регулярів за допомогою програм-трекерів.
 • Читати покерні блоги.
 • Публікувати свої роздачі на покерних форумах.
 • Дивитися стріми на Twitch.
 • Дивитися навчальні відео і влоги на Youtube.
 • Слухати покерні подкасти.
 • Організувати/вступити в групу гравців (конфи в Facebook, Skype).
 • Найняти покерного тренера.

Правильним рішенням буде вибирати одразу кілька різних джерел інформації і шляхів навчання. Також дуже важливо для покериста інвестувати в покерні програми – так звані трекери (найпоширеніший приклад – PokerTracker).

Багато гравців до сих пір не розуміють, наскільки корисні такі програми. Це не просто HUD і можливість створювати графіки виграшів. Наприклад, фільтри кеш-гри допоможуть вам проаналізувати ваш профіт в будь-який ситуації, що цікавить вас – скажімо, з А-К в трибет-потах.

Важливість програм у покері

Саме завдяки програмам гравці можуть знаходити ліки в своїй грі і усувати їх. Так ви отримаєте чисті дані, які не можуть обманювати. Також ви зможете в PokerTracker вивчати не тільки свою гру, але і гру кращих опонентів, щоб зрозуміти, як можна їх обігравати і вивчати щось нове. Адже вчитися у кращих з кращих - це прямий шлях до досконалості.

Вибирай простий шлях до профіту

Остання рекомендація, якщо ви дійсно налаштовані на серйозні виграші в цьому році: грайте проти правильних опонентів – проти фішів. Тобто не ускладнюйте і обирайте найпростіший шлях до отримання профіту.

Покер – це гра не проти казино, а проти інших гравців. І ваші результати завжди будуть прямо залежати від рівня гри ваших опонентів. Уявіть, що ви шостий за скілом серед всіх покерних гравців в світі. Але що буде, якщо ви сядете за один стіл з гравцями з першої п'ятірки цього ж списку? Так, тоді саме ви будете слабким гравцем!

Виграші в покері будуть вашими тільки тоді, коли ви почнете звертати увагу на те, хто вам протистоїть. Гарною рекомендацією буде підключати в свою гру різні покер-руми, які славляться своїми слабкими полянами. Поставте собі за правило, що за кожним вашим столом повинен бути принаймні один фіш, а в зворотньому випадку стіл треба міняти.

Ось кілька типових ознак фіша:

 • Грає дуже багато роздач, показник VPIP 40% + (в цьому вам допоможе ваш HUD).​
 • Часто лімпить.
 • Не фолдить на трибети.
 • Не фолдить на 4бети.
 • Не розуміє і не використовує позицію.
 • Ставить мінімальні ставки в банк.
 • Часто використовує донкбети.
 • Ставить блайнд як тільки сідає за стіл.
 • Робить кол до кінця з будь-якою парою, дро і навіть ні з чим.
 • Заходить в гру з коротким стеком і не робить докупок.

Заключні думки

Зараз часто можна почути, що в покері дуже складно домогтися успіху. Але навіть в 2019 році ви можете бути успішним гравцем, особливо якщо справа стосується мікролімітів, де грає величезна кількість слабких покеристів.

Ключовий аспект на шляху до успіху в цьому році – це повернення до основ, тобто гра за простою ABC-стратегією, використання тайтово-агресивного стилю. Вдосконаленіші розіграші вам варто приберегти для вищих лімітів, там вони будуть набагато ефективнішими.

Також вам треба усвідомити той факт, що на короткостроковій дистанції мікроліміти можуть бути божевільними і несправедливими. Ви повинні не боятися переїздів і бедбітів, головне, на чому вам варто концентруватися, – це довга дистанція. Результати за день гри або за тиждень нічого не означають. Замість цього фокусуйтеся на місяцях і роках.

Також вам необхідно виробити чіткий і ясний план того, як ви збираєтеся досягнути успіху в 2019 році. Позначте для себе, ким ви бачите себе за рік, які ліміти хочете грати, і що для цього потрібно зробити.

І нарешті, вам необхідно постійно працювати над поліпшенням своїх покерних скілів, а також вибирати максимально слабких суперників. Пам'ятайте, що саме так чинять найкращі професіонали. Удачі за столами!

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- нормальний матеріал
- поганий матеріал
- жахливий матеріал
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.