Як побудувати покерний банкрол з 20$

Люди часто цікавляться, чи існує стратегія для побудови банкролу з 20$. Відповідь практично завжди однакова: якщо ви стартуєте з сумою близько 20$, тоді є велика ймовірність, що ви закінчите гру і розоритесь.

Оскільки є таке поняття, як покерна дисперсія, то уникнути подібної ситуації просто неможливо. Наприклад, найменший ліміт, який пропонується в кеш-грі – як правило NL2. Якщо кожен раз дотримуватися стратегії в 100 великих блайндів, тоді вам будуть доступні 10 бай-інів. Навіть найкращі гравці в світі можуть програти 10 бай-інів поспіль на NL2 в зв'язку з поганими картами.

Отже, цінна порада – побільше інвестуйте в свою покерну кар'єру з самого початку, і доведіть банкрол мінімум до 50$-60$. Це дасть вам 25-30 бай-інів для NL2 і значно зменшить ризик програти все одразу. Якщо ви гравець в Сіт-енд-гоу або МТТ, тоді ви отримаєте близько 50 бай-інів для гри на самих низьких лімітах, які тільки знайдете.

Основна причина, чому не рекомендується починати покерну кар'єру з банкролом 20$, полягає в тому, що ви можете виробити погані звички і тенденції щодо гри. Правильне управління банкролом з самого початку може гарантувати вам успіх.

Незважаючи на все вищесказане, не всі захочуть інвестувати багато грошей в покер, особливо якщо вони ще на стадії навчання і бояться все програти.

Тому зараз, хотілося б, дати вам важливі поради щодо створення банкролу з 20$. Ну що ж, поїхали!

В якому форматі ви повинні грати з банкролом в 20$?

Перш за все, слід розібратися в які ігри потрібно грати: кеш, сіт-енд-гоу або турніри. Незважаючи на те, що вибір ігор буде мати велике значення для вашого банкрола, він не повинен бути єдиним фактором у вашому рішенні.

Думаючи про те, в якому форматі грати, ви повинні вибирати той, на якому будете сконцентровані тривалий час. Вибравши один формат і тренуючи його щодня у вас дійсно з'явиться можливість стати хорошим гравцем в конкретній дисципліні. А якщо будете занадто багато міксувати, то, ймовірно, з вас вийде хороший гравець у всіх цих форматах, але ви не станете професіоналом в якомусь одному.

Звичайно, якщо ви тільки гравець-початківець, тоді ви можете і не знати, який формат вибрати для своєї покерної кар'єри. Ось чому рекомендується спочатку звернути увагу на посібник по вибору покерної гри, щоб отримати більш повне уявлення про переваги і недоліки кожної з них.

Експериментувати – це абсолютно нормально. Якщо ви тільки знайомитесь з покером, то вам потрібно спробувати кеш-ігри, сіт-енд-гоу і турніри. Щоб домогтися успіху в побудові банкролу з 20$, давайте розглянемо, які формати принесуть вам більше шансів на успіх.

Кеш-ігри

Як зазначено вище, найменші ліміти, які пропонують більшість покерних сайтів – це 1c/2c, також відомі як NL2. На сьогоднішній день мінімальний бай-ін на більшості сайтах становить 40 великих блайндів, що може дати вам 25 бай-інів.

Як правило, не рекомендується заходити в гру менше, ніж зі 100 блайндами, але, коли граєте з банкролом в 20$, ви можете зробити виняток, оскільки це (принаймні на теорії) допоможе захистити менш досвідченого гравця від швидкого розорення. Як згадувалося вище, ви не зможете уникнути ризику, якщо почнете з таким невисоким банкролом.

Насправді, як роз'яснює калькулятор покерної дисперсії Pokerdope, для гравців, які є «середнячками» (2,5 вб/100) зі стандартним відхиленням 100 вб/100, є 76,83% шансів на те, що ви розоритеся з банкролом 20$ (1000 вб), і не важливо з якою сумою ви будете сідати за стіл.

Імовірність даунсвінгу:

Покерний даунсвінг

Симуляція була проведена з вибіркою 100 мільйонів рук, на випадок, якщо у вас з'явилися сумніви. Ось чому багато хто постійно говорять про важливість правильного банкрол-менеджменту.

На щастя, NL2 – як і раніше виглядає комічно навіть в 2019. Навіть якщо ви відносний новачок в грі, ви можете перемагати, просто граючи тайтово і роблячи ставки з хорошими руками строго на кожній вулиці (також відомо, як «ABC Poker»).

Якщо ви більш-менш хороший гравець, тоді можете розраховувати на твердий вінрейт на таких лімітах (набагато вище, ніж 2,5 вб/100), що значно знизить ризик даунсвінгу.

Сіт-енд-гоу

Другий формат гри для створення банкролу з 20$ – це Сіт-енд-гоу. Проблема з вибором цього формату полягає в тому, що у вас немає можливості безпечно грати з нашими 25 бай-інами, наприклад, на NL2. Найнижчий ліміт, пропонований Сіт-енд-гоу, зазвичай становить 1,10$ або в цьому діапазоні. Тому ви зможете отримати тільки близько 20 бай-інів. Це дуже мало за мірками будь-яких стандартів.

Отже, якщо ви збираєтеся грати в сіт-енд-гоу, щоб побудувати свій банкрол, вам потрібно бути готовими до того, що можете все втратити. Але не потрібно турбуватися, якщо це станеться. Щоб уникнути тільту, необхідно реалістично дивитися на очікувані результати. Намагайтеся завжди бути чесними по відношенню до своїх шансів на успіх.

З огляду на вищевикладене, у ігор Сіт-енд-гоу є одна особливість: ви можете виграти пару турнірів поспіль і дати собі шанси побудувати пристойний банкрол в стислі терміни. З кеш-іграми таке неможливо, тому стратегія «великого ризику/великих прибутків» може мати певний сенс. Просто не забувайте добре управляти банкролом, як тільки виходите з небезпечної зони, і не повторюйте цієї помилки.

МТТ турніри (багатостолові турніри)

МТТ турніри – це найгірший вибір для гри з банкролом в 20$. Для того, щоб належним чином управляти банкролом в турнірах, потрібно понад 100 бай-інів для кожного ліміту. Оскільки бай-іни в найдешевших турнірах коштують близько 1$, ви будете відчувати серйозну нестачу банкролу.

Проблема ММТ полягає в тому, що набагато складніше виграти протягом короткого періоду часу, ніж в сіт-енд-гоу. Особливо це відноситься до МТТ на низьких лімітах, оскільки вони здатні утворювати великі ігрові поля (понад 1000 гравців).

20 бай-інів в МТТ на низьких лімітах – це просто ризикована справа, іншими словами і не скажеш. Знову-таки, якщо ви готові до ризику розорення, то можете пробувати, але вам краще поповнити свій банкрол заздалегідь.

Які інші стратегії ви можете використовувати для побудови банкролу з 20$?

Як зазначалося вище, вибираючи правильний формат ви повинні думати про свою загальну стратегію для побудови БР. Ви хочете піти на більш високий ризик і отримати ще кращі шанси на швидке побудова хорошого банкролу? Або хочете просуватися повільно і спокійно гріндити?

Це важливі моменти не тільки при виборі формату, але також і при виборі стилю гри, який ви будете використовувати. Вибираючи стратегії «з великим ризиком», ви повинні грати більш лузово, ніж зазвичай, щоб виграти великий куш (тобто лузово і агресивно). Це хороша стратегія, якщо ви знаєте що робите, хоча багатьом вона не рекомендується.

Покер – це марафон, і ви повинні розглядати його саме так на будь-якому етапі своєї кар'єри. Розвиток мислення гравця може створити вам великі проблеми в подальшому.

Виходячи з цього, є кілька стратегій, які допоможуть вам успішно побудувати банкрол з 20$.

Грайте тайтово

Якщо ви дійсно хочете по максимуму уникнути розорення з маленьким банкролом, тоді тайтова гра буде найкращою стратегією. Розігруючи тільки сильні стартові руки, ви зможете значно знизити дисперсію і скоротити ризик виникнення даунсвінгів.

Рекомендується розігрувати топові 15% рук в грі з 9 гравцями і топові 20% в грі 6-макс. Грайте тайтовим стилем з самого початку на протязі всього ігрового періоду на мікролімітах. Лузовий стиль гри спрацьовує тільки в тому випадку, якщо ваша гра на постфлопі дуже хороша і якщо ви припускаєте, що обіграєте опонентів, у яких руки краще.

Ми говоримо про тайтову гру, але не про пасивну. Коли ви входите в банк, ви повинні робити багато ставок і рейзити з сильними руками, щоб побудувати великий банкрол. Стиль, який багато хто з вас знають, як тайтово-агресивний, найбільш оптимальний в більшості ігор.

Інша причина грати тайтово полягає в тому, що з банкролом в 20$ ви будете грати з дійсно слабкими опонентами. Просто немає сенсу розігрувати слабкі руки в NL2 іграх, де ніхто не фолдить на пост-флопі. Просто грайте максимально тайтово і пізніше рахуйте свої гроші.

Фріроли

Не дивлячись на те, що не варто грати в МТТ з маленьким банкролом, є один виняток: ви повинні грати якомога більше фріролів, особливо якщо пізніше плануєте переходити до МТТ.

Хоча фріроли не сильно цікавлять гравців з банкролом в 100$ і вище, вони можуть бути просто фантастично корисними у вашій конкретній ситуації. Якщо у вас вийде виграти великий фрірол, тоді ви зможете збільшити свій банкрол в 3 або в 4 рази нічим не ризикуючи.

Навіть потрапивши за фінальний стіл ви можете виграти кілька доларів, що також допоможе вам збільшити свій БР.

Ось 5 топових порад для того, щоб виграти фрірол:

  1. Грайте дуже тайтово на ранніх етапах.
  2. Уникайте ранніх виставлень олл-ін без дуже сильних рук.
  3. Не пробуйте блефувати, граючи проти невідомих вам гравців.
  4. Ставайте більш агресивними, але все ще тайтовими, на середніх етапах.
  5. Тисніть на інших гравців, наближаючись до баблу.

Не впадайте в тільт, якщо розоритесь

Звичайно ж простіше про це сказати, ніж зробити. Але, як згадувалося раніше, дуже важливо завжди мати реалістичні уявлення в покері. Єдина головна причина, чому гравці впадають в тільт, полягає в тому, що вони переоцінюють свій досвід і недооцінюють роль дисперсії в грі.

Зрештою, якщо ви дійсно готові до чогось, тоді чому впадаєте в гнів, коли це трапляється?

Для гри з таким маленьким банкролом це очевидно. Ризик втратити все дуже значний. Якщо ви хочете зменшити ризик, тоді вам потрібно починати з більшим банкролом. Однак, застосування хорошого тільт-контролю з самого початку і навчання тому, як справлятися з невдачами, в цілому може бути надзвичайно важливим аспектом.

Пам'ятайте, навіть якщо ви граєте з маленьким БР, іноді вас буде супроводжувати удача. Єдине, чого ви не зможете зробити в покері – «побороти» математику, тому вам не потрібно себе строго судити, якщо вже відбулися невдачі.

Заключні думки

Як правило, не рекомендується починати з банкролом менше 50$, але є досить багато моментів, які ви можете зробити для того, щоб підвищити шанси на успіх.

Вибирайте правильний формат, грайте тайтово-агресивним стилем і використовуйте максимально можливу кількість фріролів.

І на закінчення: потрібно багато старатися і вчитися добре управляти банкролом. Існує досить румів, де ви можете попрактикувати свій банкрол-менеджмент!

Оцінити матеріал:
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- непоганий матеріал
- поганий матеріал
- матеріал жахливий