Стратегія кеш-гри з різними стеками

Стратегія кеш-гри

Початківці, які обрали своєю покерною дисципліною кеш-гру, часто задаються питанням про те, з яким стеком грати за столами.

Стратегії відрізняються одна від одної в залежності від того, який стек за стіл бере з собою гравець. Ця відмінність впливає на прийняття рішень на більш пізніх вулицях, а також на математичні принципи підходу до гри і потенційні шанси банку.

Наприклад, стратегія великих стеків (BSS) радить заходити під рейзи опонентів з дрібними кишеньковими парами на «сет вел'ю». Згідно покерної математики вам необхідно потрапити в сет 1 раз з 8, щоб ця дія була прибутковою, незважаючи на ті випадки, коли ви не потрапите в сет і змушені будете фолд. За стратегією коротких стеків (SSS) винятково на сет робити кол невигідно, адже вам не вистачає ефективної глибини, щоб ця дія була прибутковою на дистанції.

Існують такі стратегії для кеш-гри:

SSS (Small Stack Strategy)

Small Stack Strategy (SSS)

Стратегія коротких стеків полягає в тому, що покерист сідає за стіл з коротким стеком в 20 великих блайндів. Початківцю цей формат грати найлегше, адже він не може допустити багато дорогих помилок на постфлопі, а велика частина гри зводиться до префлопу.

Але проблемою даної стратегії є те, що через політику більшості покер-румів, яка була спрямована на підняття мінімальної суми закупівлі за стіл, цей формат є недоступним. Лише в деяких румах і мережах все ще дозволена мінімальна закупівля в 20 великих блайндів.

Так, наприклад, PokerStars підняли суми мінімальної закупівлі до 40 великих блайндів ще кілька років тому і заробляти там за допомогою цієї стратегії більше неможливо.

MSS (Middle Stack Strategy)

Стратегія середніх стеків. Ця стратегія прийшла на заміну SSS, коли руми почали вводити обмеження на мінімальну закупівлю. Гравці, які грали за стратегією коротких стеків, стали в масовому порядку освоювати гру із середнім стеком. Сама ж стратегія являє собою проміжну ланку між грою з коротким і великим стеком. З цієї стратегії гравець бере з собою за стіл від 35 до 50 великих блайндів. Оптимальним бай-іном стратегії вважається гра з 40 ВБ.

Бай-іни для лімітів за стратегією MSS:

NL2 – 0,80$

NL5 – 2$

  • NL10 – 4$
  • Nl25 – 10$
  • Nl50 – 20$
  • Nl100 – 40$

Проблемою цієї стратегії є те, що вона занадто прив'язана до чартів стартових рук. Багато гравців, які піднялися з мікролімітів до середніх лімітів за допомогою цієї стратегії, змушені наново навчатися і освоювати стратегію BSS, оскільки стратегія середніх стеків має свою межу ігрового розвитку та істотно обмежує потенційний заробіток регулярів.

Middle Stack Strategy (MSS)

За стратегією середніх стеків вам потрібно грати тільки 9-мах столи. Ця вимога пов'язана з покерною математикою, оскільки максимізувати свій прибуток можливо тільки проти достатньої кількості опонентів.

Повний стіл передбачає, що у вас є більше часу, щоб дочекатися сильних рук, які входять в ваш стартовий чарт, тоді як на коротких (6-мах) столах ви будете частіше ставити великий і малий блайнд. Також на коротких столах гравці змушені часто вступати в гру з прикордонними руками, які буде складно прибутково розіграти новачкові на постфлопі.

В цілому стратегія середніх стеків чудово підійде початківцю, адже ви не зможете програти багато в грі на постфлопі, де і виникають найбільші проблеми у покеристів-початківців. Основний розіграш ведеться на префлопі і флопі, а на тьорні і рівері ви, як правило, вже будете позбавлені складних рішень, так як будете прив'язані до банку.

BSS (Big Stack Strategy)

Big Stack Strategy (BSS)

Стратегія покеру з повним стеком. Відповідно до цієї стратегії ви повинні брати з собою за ігровий стіл 100 великих блайндів і докуповуватися, якщо ваш стек стає нижчим. Ця стратегія кеш-гри є як найприбутковішою, так і найскладнішою з усіх. Щоб повноцінно грати за цією стратегією, гравцям необхідно постійно відточувати свою майстерність гри постфлопі, оскільки у вас регулярно будуть виникати глибокі і складні роздачі проти ваших опонентів за столом.

Якщо ви граєте з великим стеком, то повинні частіше вступати в гру, щоб максимізувати свої виграші. За BSS вам доступно більше опцій для маневрів за столом. За допомогою великого стеку ви можете відійти від прямолінійної і тайтової гри винятково за чартами стартових рук, але також вам слід виключити часті виставлення в центр столу всього свого стеку. Грайте лузово, а виставляйтеся тайтово! Ця тактика підійде як для повного (9-мах), так і для короткого (6-мах) столу.

Банкрол менеджмент

Раніше навчальні сайти були дуже оптимістичні щодо суми бай-інів для комфортної гри за столами. На жаль, часи змінилися і тепер, щоб уникнути програшу всіх грошей на рахунку, необхідно більш ґрунтовно підходити до управління своїм банкролом.

Важливо враховувати, що для отримання відчутного прибутку на мікролімітах вам необхідно буде грати мінімум 4 столи. Щоб комфортно відчувати себе за столами і не перевіряти касу в румі після кожного виграного або програного банку, ви маєте дуже консервативно підходити до свого підйому лімітами.

Банкрол менеджмент для MSS і BSS

Банкрол менеджмент для MSS
(стратегія середніх стеків)

Ігровий лімітЗакупка за стілБанкрол
NL20,80$25$
NL52$80$
NL104$200$
NL2510$500$
NL5020$1000$
NL10040$3000$

Банкрол менеджмент для BSS
(стратегія великих стеків)

Ігровий лімітЗакупка за стілБанкрол
NL22$50$
NL55$200$
NL1010$500$
NL2525$2 500$
NL5050$5 000$
NL100100$10 000$

Сподіваємося, що опис різних стратегій і базовий план дій, який ми вам надали, допоможе вам стабільно заробляти за кеш-столами!

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- непоганий матеріал
- поганий матеріал
- матеріал жахливий
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.