HUD в Holdem Manager 3: як налаштувати програму

Налаштування ХАД в Холдем Менеджері 3 – справа досить індивідуальна. У цій статті ми не будемо ділитися інформацією щодо стат, які потрібно внести в HUD або радити, як розподілити показники в попапах. Найближчим часом ми опублікуємо інформацію про стандартні HUD і POPUP Holdem Manager 3 для кешу, а в цій статті пропонуємо вам ознайомитися з основними розділами для налаштування Хаду. Ви дізнаєтеся, що таке новий графічний HUD в ХМ3, як його редагувати, налаштувати фільтри і опції Хаду.

Прочитайте матеріал цілком або скористайтеся змістом зліва для швидкого переходу до потрібного вам розділу.

Налаштувати ХАД – це перше що вам потрібно буде зробити після установки Холдем Менеджеру 3.

Що таке графічний HUD?

Графічний HUD – це новий візуальний HUD, який з'явився в Holdem Manager 3. Ви можете активувати його за допомогою значка на панелі задач, клікнувши правою кнопкою миші на «меню» і вибрати опцію «Use Graphical HUD» (використовувати графічний HUD).

Графічний ХАД Холдем Менеджер3

Зверніть увагу, що найефективніше він працює з опцією «centered preferred seating» (центроване бажане місце).

Підтримувані покер-руми

Графічний HUD підтримує тему за замовчуванням на всіх підтримуваних ХМ3 румах.

Підтримувані ігри

Наразі графічний HUD працює на кеш і турнірних столах, але не на Zoom (столи швидкого покеру).

Складові ХАДу

Графічний HUD складається з двох основних частин:

Складові ХАДу

Кругова частина Хаду показує 3 основні статистики: VPIP (а), PFR (b) і AGG в% (c) разом з іменами гравців (d) і синьою лінією, що відображає кількість рук (е).

Крім кола є ще й інший елемент, так званий Stat Line (лінія статистики) (f). Тут ви можете побачити «stat values» (оцінку даних), виражену в процентному співвідношенні. Доступні кілька інших статів і ви можете перемикатися між ними, використовуючи кнопку «page» (круги/точки) внизу (g).

Кругова частина HUD

Складові ХАДу

Нотси

Відзначте гравця, навівши курсор миші на коло HUD, і клікніть на значок «олівець» (h). Після цього відкриється «Note editor», де ви зможете зберегти замітку.

Нотси

Переміщення HUD

Ви можете переміщати панелі, утримуючи праву кнопку миші в процесі переміщення курсору.

Приховати «Stat Line»

Редактор Нотаток про гравців

Клацніть правою кнопкою миші на HUD, щоб відкрити меню, яке дозволить включити/вимкнути HUD елементи, а також відкрити "Player Notes Editor" (Редактор Нотаток про гравців).

Бажане місце (Preferred Seating) в Holdem Manager 3

Відкрийте Holdem Manager 3 і натисніть Tools → Site Settings (Інструменти → Налаштування сайту)

Preferred Seating в Holdem Manager 3

Налаштування сайту (Poker Site Settings)

Poker Site Settings

 1. Зліва виберіть свій покер-рум.
 2. Натисніть на вкладку My Seat.
 3. Використовуйте меню, що розкрилося (3), щоб вибрати Specific Seat (конкретне місце), Auto Center (автоцентр) або None Use Hand History Seat (не використовувати місце при аналізі історії роздач).

Деякі покер-руми, такі як PokerStars, записують розподіл місць у файлі користувача. Для цих покер-румів буде працювати опція None Use Hand History Seat (не використовувати місце при аналізі історії роздач).

Більшість покер-румів будуть використовувати опцію Specific Seat.

Якщо вибрано конкретне місце, використовуйте список, що відкрився, (4) для того, щоб вручну вибрати місця, які ви встановили в своєму покерному софті. Виберіть кількість гравців в списку, потім клацніть на seat assignment (вибір місця) в Holdem Manager відповідно до програмного забезпечення вашого покер-руму, як показано на малюнку нижче.

Приклад для покер-румів мережі Winning Poker Network (WPN)

HUD Options (опції ХАД)

Налаштування параметрів HUD проводиться в меню HUD> HUD Options.

Опції ХАД ХМ3

Меню «Опції ХАД» працює схоже з налаштуваннями ХАД в Холдем Менеджері 2.

HUD Options

У цьому розділі ви можете:

 • Налаштовувати фільтри ХАД.
 • Редагувати налаштування скинутих карт «Mucked cards» (будуть показані карти шоудауну з останньої роздачі і EV).

Також тут доступна зміна профілів HUD в HM3.

Меню працює за аналогією з «Site Options» на ХМ2.

У цьому розділі можна закріпити конкретний HUD за сайтами і типами ігор. Головне, переконайтеся, що в заданих параметрах немає нестиковок. Якщо ви використовуєте конкретні призначення, не встановлюйте «ANY» («будь-яка») для всіх налаштувань.

Опції ХАД

У «Advanced» є більше параметрів налаштування дисплея, де можна контролювати такі параметри:

 • Кількість показаних ліній заміток.
 • Структурні групи статів з кольором гравця (як «Auto Rate Settings» в ХМ2)
 • Дозволити прозорість (встановити насиченість фону HUD).
 • Включення/вимикання інструментів для тейбл-селектінгу.
 • Більш низька непрозорість для груп статів.

HUD Filters (фільтри ХАД)

Фільтри HUD використовуються для фільтрації невідповідних рук виходячи з розміру турнірного стеку або кількості гравців за столом.

Примітка: HUD Filter (HUD фільтр) кількості гравців може бути об'єднаний з Tournament Stacks filter (фільтр турнірних стеків).

Фільтри HUD – кількість гравців: якщо ви граєте в таких іграх, як хедз-ап, 6-макс або 9-макс, то ви можете видалити руки зі статистики HUD виходячи з кількості гравців, задіяних у роздачі. Гравці в хедз-апах грають по-іншому, ніж в 9-макс.

HUD Filters – Tournaments (HUD фільтри – турніри): Tournament HUD Filters фільтрує статистику в залежності від того, скільки у гравця великих блайндів на момент початку роздачі. Гравці грають по-різному виходячи з того, скільки у них великих блайндів у турнірах.

Пропозиція по використанню: використовуйте HUD Filters якщо ви граєте багато рук, оскільки інформація HUD буде максимально точною.

 • Відкрити Holdem Manager 3
 • Натисніть HUD → HUD Options (опції HUD) → General Settings (загальні налаштування)

HUD Filters

HUD Filters – Кількість гравців

HUD options

 1. Minimum Hands Required (мінімальна кількість рук): Використовуйте цю графу, щоб повідомити Holdem Manager коли виробляти фільтрацію рук ґрунтуючись на гравцях, що сидять за столом. Якщо у вас тільки 100 рук на гравця, то ви, можливо, не захочете починати фільтрацію рук виходячи з того, скільки ще гравців сидить за столом.
  • Опція "Stats From Current Cash Stake Only" (виводити стати лише з поточного рівня ліміту) буде фільтрувати руки виходячи зі статистики рівня ліміту, в який ви граєте. Ви не побачите статистику HUD для столів за 100$, якщо ви граєте за столами вартістю 25$.
  • Опція "Stats From Current Bet Type Only" (виводити стати лише для поточного типу гри) відфільтровує статистику HUD на основі ігор No Limit, Limit і Pot Limit.
  • Опція "Retrieve Session Stats For Tool Tips" (виводити статистику гравців окремо за поточну сесію) буде розміщувати статистику поточних сесій гравців в підказці HUD. (Наведіть курсор на HUD)
 2. Опція "Stats from the last Hands" і опція "Stats from the last weeks" (Статистика останніх рук і статистика останніх тижнів) фільтрує статистику HUD на основі останньої кількості X рук або кількості X тижнів. Гравці з часом грають по-різному, і ви можете відфільтрувати все це тут.
 3. Опція "Number of Players Filtered" (Кількість відфільтрованих гравців). Керуйтеся чимось подібним, як на зазначеному вище скрині. На зображенні показана фільтрація рук на основі хедз-ап, 6-макс і 9-макс.

За допомогою вищезгаданого фільтру ви ніколи не будете змішувати руки 9-макс з руками 6-макс або хедз-ап в своєму HUD.

HUD фільтри для турнірів (HUD Filters Tournaments)

Турнірні стеки в правій частині цього скріну фільтрують руки, ґрунтуючись на кількості великих блайндів, які є у гравця на момент початку роздачі. Почніть з натискання на кнопку "Recommended", яка знаходиться праворуч, потім налаштуйте фільтри відповідно до ваших уподобань.

HUD фільтри для турнірів

У першій лінії розділу "Tournament Stack", яка знаходиться праворуч, є чотири параметри. Числа – це великі блайнди.

Графи "Player Min" і "Player Max" на вищевказаному скрині говорять про те, що якщо розмір стека гравця становить від 0 до 10 великих блайндів, то відображається статистика тих роздач, де у нього був розмір стека від 0 до 12 великих блайндів.

Додаються всі руки до 12 великих блайндів, оскільки гравець, ймовірно, грає приблизно так само, коли у нього до 12 великих блайндів.

Якщо ви хочете, щоб руки відображалися конкретно на кількості великих блайндів, які є у гравця на момент початку роздачі, зіставте стовпці, щоб вони були однаковими. Наприклад, використовуйте 0-10 для Player Min&Player Max, а потім за допомогою тих же 0-10 для Hands w/Min&Hands w/Max.

Весь цей процес стане зрозумілим, як тільки ви додасте (Add) або відредагуєте (Edit) фільтр для турніру (дивитися нижче).

HUD Editor (редактор ХАД)

Додавання стат і попапів, а також редагування Хадів в ХМ3 відбувається через меню HUD> HUD Editor.

Редактор ХАД

Це працює за аналогією з HUD Settings – HUD Designer (Налаштування ХАД – Дизайнер ХАД) в ХМ2.

HUD Editor

Попап буде обраний в поле групи.

Ви можете:

 • Створювати новий HUD.
 • Редагувати властивості HUD.
 • Додавати стати в HUD.
 • Групувати стати у панелях.
 • Редагувати шрифт і вирівнювати ХАДи.
 • Здійснювати попередній перегляд вашого HUD у правому нижньому кутку.
 • Редагувати статтю.
 • Експортувати та імпортувати HUD (праворуч від ярлика «Delete»).

Відзначте, що середні показники для столів будуть змінюватися тут же, як і унікальні ХАД.

В меню «Options» (опції) можна імпортувати, експортувати, видаляти, перейменовувати, дублювати або переміщати HUD.

HUD Profile Editor

Російською:

HUD Profile Editor

У правому верхньому куті знаходиться перемикач, за допомогою якого відкривається вікно редагування попапів. Для цього потрібно всього лише клікнути на «Popup Groups».

Popup Groups

У лівому верхньому кутку можна вибрати попап і створити новий, або видалити поточний, а також експортувати й імпортувати попап (праворуч від ярлика «Delete»).

Popup Groups працює схоже з редактором Хадів. Ви можете переглядати стати у попапі і редагувати їх налаштування, переглядати стати у HUD і робити попередній перегляд попапів (нижче у правому кутку), редагувати шрифт і вирівнювання.

Стати додаються нижче в лівому кутку. Тут ви можете додати горизонтальну лінію (таку як ґратчаста лінія в попап дизайнера ХМ2).

Нові профілі HUD в Holdem Manager 3

У Holdem Manger 3 з'явилися нові стандартні HUD'и за замовчуванням. Є навіть новий інноваційний стиль HUD під назвою «Graphical» (графічний). Цей HUD дає візуальне уявлення суттєво HUD при використанні кругових діаграм.

Нові HUD'и Holdem Manager 3 були розроблені таким чином, щоб надати вам потужний HUD з найбільш широко використовуваними статами. Створюйте більш просунуті HUD'и і діліться ними з друзями. Можна налаштовувати кожен елемент вашого HUD'а.

 • Cash – HM3 Standard (Стандартний ХМ3 для кешу) і Cash – HM3 Standard with Labels (Стандартний ХМ3 для кешу з позначками).
 • Cash – HM3 Advanced&Cash – HM3 Advanced with Labels (Просунутий ХМ3 для кешу і просунутий ХМ3 для кешу з позначками)
 • HUD для турнірів – Standard HM3

Стандартний ХАД для кешу в ХМ3

Ви можете вибрати або Cash – HM3 Standard & Cash або HM3 Standard with Labels (Стандартний ХМ3 для кешу і стандартний ХМ3 для кешу з позначками)

Стандартний ХАД з позначкамиСтандартний ХАД без позначок

Обидва вищенаведених HUD'а показують ті ж самі стати. Єдина відмінність полягає в тому, що Standard with Labels HUD відображає скорочені назви HUD перед кожною з них.

Почніть спочатку використовувати Standard with Labels HUD. Як тільки ви ознайомитеся з позиціями в HUD'е, перемикайтеся на HUD Standard no Label, щоб заощадити місце на екрані.

Порада: наведіть курсор миші на будь-яку стату HUD'а і з'явиться попап, який повідомить вам, який показник HUD'а ви переглядаєте.

Стати HUD по горизонтальному ряду – HM3 Standard HUD's

Ряд 1

Note Icon / Player Name / Total Hands / VPIP (Voluntarily Put $ Into Pot) / PFR (Preflop Raise) / Agg (Aggression) / 3Bet / Fold to 3Bet

Ряд 2

Early Position RFI (Raise First In) / Middle Position RFI / Cutoff RFI / Button RFI / Small Blind RFI

Ряд 3

Flop CBet / Turn CBet / River CBet / Flop Fold vs CBet / Turn Fold vs CBet / River Fold vs CBet

Що визначає артикул HUD?

 1. Інформацію про найпопулярніші покерні стати ви знайдете в нашій статті про HUD.
 2. Відкрийте "Add Report Stats" в Holdem Manager 3, і ви отримаєте короткий опис більшості статів, використовуваних в Holdem Manager 3.

Що визначає артикул HUD

Високий рівень ХАДів для кешу в ХМ3

Як і зі стандартним Cash HUD HM3, тут ви можете вибрати або Cash – HM3 Advanced & Cash або HM3 Advanced with Labels (Просунутий ХМ3 для кешу і просунутий ХМ3 для кешу з позначками)

Високий рівень ХАД з позначкамиВисокий рівень ХАД без позначок

Стати HUD по горизонтальному ряду – Advanced HUD's HM3

Ряд 1

Note Icon / Player Name / Total Hands / 3Bet Out of Position / 3Bet In Position / Fold to 3Bet Out of Position / Fold to 3Bet In Position

Ряд 2

VPIP (Voluntarily Put $ Into Pot) / PFR (Preflop Raise) / Agg (Aggression) / WTSD% (Went to Showdown) / W $ SD% (Won $ at Showdown) / W $ WSF (Won $ When Saw Flop)

Ряд 3

Early Position RFI (Raise First In) / Middle Position RFI / Cutoff RFI / Button RFI / Small Blind RFI

Ряд 4

CB OOP Flop (CBet Out of Position) / CB OOP Turn / CB OOP River / CB IP Flop (CBet In Position / CB IP Turn / CB IP River

Ряд 5

FvsCB OOP Flop (Fold vs CBet Out of Position) / FvCB OOP Turn / FvCB OOP River / FvsCB IP Flop (Fold vs CBet In Position) / FvCB IP Turn / FvCB IP River

HUD для турнірів - HM3 Standard

Новий HUD для турнірів Holdem Manager 3 використовує деякі стати з HUD'ів для кешу, а також підраховує великі блайнди. Це вкрай важливо для турнірної гри, оскільки гравці змінюють діапазони рук у залежності від глибини їх стеку.

Порада: наведіть курсор миші на будь-який стат HUD'а і з'явиться попап, який повідомить вам, який стат HUD'а ви переглядаєте.

Стати HUD по горизонтальному ряду – Tournament HUD HM3 Standard

Ряд 1

Note Icon / Player Name / Total Hands / VPIP (Voluntarily Put $ Into Pot) / PFR (Preflop Raise) / Agg (Aggression) / Stack Size in Big Blinds

Ряд 2

Steal% / Fold to Steal% / 3Bet% / Fold to 3Bet% / CBet% (Continuation Bet) / Fold to CBet%

Не забувайте, що ви завжди можете налаштувати свій HUD з більш як 2 000 статів HUD, які надає Holdem Manager 3.

Налаштування ХАДу і попапів у Холдем Менеджер 3

Налаштуйте Хади, щоб додавати і видаляти стати зі стандартних ХАДів за замовчуванням. Налаштування ХАДу по вашому бажанні видасть вам всю необхідну інформацію відразу ж за столом.

 • HM3 надає нові та оновлені стандартні HUD'и за замовчуванням і попапи для кожного типу гри.
 • Перемикання HUD'ів безпосередньо на столі
 • Налаштування кожного елементу вашого HUD'у і попапу
 • Імпорт і експорт HUD'ів
 • Приклади HUD'ів за замовчуванням

Default HUD

Нові стандартні попапи за замовчуванням Holdem Manager 3

Доступ до попапів можна отримати за допомогою кліку на стату HUD під час гри. У Holdem Manager 3'явилися нові попапи для кешу і турнірів.

Новий попап для кешу (сash popup) в HM3 розділений на категорії префлоп-дій (Preflop Action):

 • Raised
 • Called
 • 3Bet
 • Called 3Bet

Пропозиція про використання: клікніть на відповідну префлоп-дію Villain і перед вами постане вся необхідна статистика. Безумовно, ви завжди можете налаштувати ці попапи під себе, відредагувавши їх в Popup Editor (редактор попапів).

HM3 розділений на категорії

Cash Popup (попап для кешу) з HM2

Cash Popup (попап для кешу) з HM2

Новий попап для турнірів (Tournament Popup)

Tournament Popup

Перемикання HUD'ів на столи

Щоб швидко переключитися між HUD'ами, клікніть на HUD Settings HUD Element.

 1. Відкрийте HUD Settings (налаштування HUD)
 2. Натисніть на назву поточного ХАДу, щоб відобразилися всі доступні для вас HUD'и
 3. Виберіть новий HUD

Примітка: щоб завантажити новий HUD на столі того ж типу, поверніться в налаштування HUD (HUD Settings) і виберіть "Set Profile as Default for this Table Type" (Встановити профіль за замовчуванням для цього типу столу). Коли ви відкриєте новий стіл цього типу, HM3 завантажить новий HUD, який ви тільки що вибрали.

Налаштування кожного елемента вашого HUD'у і попапу

Налаштуйте HUD за власним смаком. Якщо вам потрібно щось більше, ніж те, що пропонують стандартні HUD'и HM3 за замовчуванням, розгляньте варіант налаштування під себе одного зі стандартних HUD'ів за замовчуванням.

Для встановлення HUD'ів і попапів, клікніть на HUD → HUD Editor, щоб відкрився головний редактор HUD.

Імпорт і експорт ХАДів

Перебуваючи в головному редакторові профілю HUD (Main HUD Profile Editor), клікніть «Options», щоб з'явилося наступне контекстне меню:

Імпорт та експорт HUD's

Export Profile буде експортувати вибраний вами профіль HUD, а Import Profile буде імпортувати HUD HM3, який ви раніше зберегли. Ви можете імпортувати HUD з HM2.

Що робити, якщо ХАД не працює?

 1. Перевірте чи зберігаються покерним клієнтом зіграні вами руки.
 2. Переконайтеся, що руки зберігаються вашим покерним клієнтом в тій же папці, з якої їх підтягує Холдем Менеджер. Перевірити це можна в меню HM3> Tools> Site Settings.
 3. Подивіться, чи включили ви авто-імпорт в меню HM3> File> Start Auto Import option.

Переконайтеся, що руки імпортуються в ХМ3:

Відкрийте Tools> Import Details (Інструменти> Переміщення інформації) і перейдіть до вкладки «Live play».

Ви повинні бачити надходження нових рук під час гри, а також спостерігати їх в HM3> Reports (ХМ3> Звіти).

При імпорті рук повинен з'явитися HUD.

Якщо раніше не видно ХАДу, подивіться, чи є на столі значок HM3 HUD.

У разі, якщо жодна з перерахованих вище порад не допомогла, тоді відновіть заново процес та:

 • Зробіть скріншоти робочого столу.
 • Спробуйте відобразити в скріншотах вкладку «Live Play», годинник Windows і годинник лобі покерного клієнту.
 • Клацніть "Send Feedback» (зворотний зв'язок) з лівого сайдбару меню, або з меню «Help» (допомога) вгорі. Надішліть свої файли logs і config з детальним описом проблеми.
 • Надішліть скріншоти в нову систему підтримки «Support Ticket» або прикріпіть їх до існуючого запиту.

Вся вищевказана інформація допоможе точніше визначити причину, в якій заключається проблема. Якщо даних буде недостатньо, з вами зв'яжуться по email і запитають про інформацію, якої бракує.

Оцінити матеріал
- відмінний матеріал
- хороший матеріал
- непоганий матеріал
- поганий матеріал
- матеріал жахливий
Коментарі відсутні
Ви будете першим, хто залишить свій коментар
Незареєстровані користувачі не можуть залишати коментарі.
Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.